8.9 C
Kuressaare
Teisipäev, 26. oktoober 2021
Avaleht Blogi

Leiva olulisus meie toidulaual

2
Fotojäädvustus 2017.a novembri esimesest nädalast, kui Coop Saaremaa uuendatud Tooma Konsumis uksed avas ja mille Karja pagariäri ja GoSpa peakoka koostöös valminud peedileib suured rahvahulgad ligi meelitas. Fotol Aivo Kanemägi ja Alar Aksalu. FOTO: Valmar Voolaid

Kuigi Leivanädal (5. – 11. okt) on paari nädala taha jäänud, on leib meie toidulaual sama oluline igal nädalal ja seda mitmeid kordi päevas. Leib on põhitoit, ega muidu öeldaks „leib ja leivakõrvane”.

Kui laevad olid veel rätsepatöö

0
Lülle laevkalmete laeva vöör 2006. aasta talvel, kui kalmeid võsast puhastasime. Pildil Tõnu Veldre. FOTO: erakogu

Salmel oli kaks laevmatust. Tegelikul me ei tea, võib-olla puhkab neid seal liivas veel. Aga need on, mida me oleme leidnud. Salme laevadest ma siin ei kirjuta, sest nad on sel aastal piisavalt tähelepanu saanud. Ja Salme laevad ei ole siiski ainsad muinaslaevad Sõrves.

Otto-Robert Lipp tegi mehetegusid

0
Otto-Robert Lipp mängus FC Flora vastu palliga „purjetamas“. FOTO: Kati Sokko

FC Kuressaare ja Otto-Robert Lipp pöörasid eile õhtupoolikul Tallinnas Eesti meeste jalgpalli meistriliiga 27. vooru kohtumise FC Floraga viimase veerandtunniga mängu pea peale. Lipp suutis vahetusmehena lüüa kaks väravat ja viik tundus kohalesõitnud fännidele pigem võiduna.

Judos ollakse jätkuvalt Eesti parimate seas

0
Eesti veteranide kuni 90 kg judo meistrivõistluste poodium: (vasakult) Marko Kesküla, Raul Paltsub, Mario Väin. FOTO: erakogu
Saaremaa veteranjudokad Marko Kesküla ja Mario Väin esindasid väärikalt oma kodusaart läinud nädalavahetusel Tallinna lähistel Viimsi koolis toimunud Eesti judo meistrivõistlustel. Algselt maikuus Narvas toimuma pidanud, kuid koroonaviiruse pärast oktoobrisse lükatud Eesti meistrivõistlustel võitis 42-aastane Kesküla veteranide kehakaalus kuni 90 kg hõbemedali ja samuti 42-aastane Väin teenis samas kaalus pronksi. Meistriks krooniti kuni 90-kiloste veteranide klassis Raul Maltsub Tallinnast. „Huvitav oli end sellises vanuses proovile panna ja eks see koroonaviirus segas ka ettevalmistust kuigipalju,“ rääkis Väin Meie Maale. „Olime enne Markoga kohtunud kahel korral ja seis oli 1:1, nüüd siis läks Marko omavahelist mõõduvõttu 2:1 juhtima,“ lisas Väin. „Maltsub oli juba mullu minust parem, ta on kuulunud ka Eesti koondisesse, kuid minu ja Mario vaheline matš oli sel korral Viimsis tõesti väga tasaväsine, sest veel viis sekundit enne lõpuvilet oli seis viigis, kuid just siis suutsin võiduheite sooritada,“ andis Keskküla Meie Maale omavahelise duelli kohta lühikese kommentaari.

Pöidel selgitati parimaid ketasgolfi paarismängus

0
MEESTE POODIUM: (vasakult) Marek Udeküll, Ronald Paju, Karl Kastein, Kaarel Pukk, Mihkel Villsaar, Maksim Losnikov. FOTO: Pöide Spordiselts
Üleeile hommikul korraldas MTÜ Pöide Spordiselts Pöide terviserajal Saaremaa lahtised meistrivõistlused ketasgolfi paarismängus. Mängiti kaks ringi. Meeste arvestuses teenisid meistritiitli Kaarel Pukk ja Karl Kastein. Hõbemedali võitsid Ronald Paju ja Marek Udeküll ning kolmanda kohaga leppisid Mihkel Villsaar ja Maksim Losnikov. Naiste arvestuses saavutasid meistrikullad Ege Sepp ja Ulla Volke. Juunioride parimad olid Rando Pesukov ja Jürgen Leppik ning perede arvestuses said kõige parema tulemuse Raimond Parts ja Harald Parts. Veel tulemusi: Meesseeniorid: 1. Sander Lember, Oleg Tšernobrovkin, 2. Raimo Laosma, Andres Ramst, 3. Andrus Naulainen, Oliver Maaker. Segapaarid: 1. Liina Solotarjeva, Jaanar Vares, 2. Kristiina Lindmets, Janek Valk, 3. Mai-Liis Heinsalu, Tanel Kalapüüdja.

SJK aameraaS ja Taritu rahvaliigas esikaheksas

0
Eesti jalgpalli rahvaliiga A-tasandil selgusid kõik veerandfinalistid ja nende seas on ka kaks Saaremaa meeskonda. Kaheksandikfinaalis möödunud aasta võitja JK Pärnu Sadama välja lülitanud FC TRT77/RA BBQ võõrustab uues ringis FC Taritut. TRT77/RA BBQ pidas Pärnu Sadamaga maha ülipõneva kohtumise, kui meeskonnale tõi üleminutite väravast 3:2 võidu Karl Koort. FC Taritul jäi selja taha samuti tasavägine kaheksandikfinaal, kui 2:2 lõppenud lisaaja järel alistati penaltiseerias 3:0 AFC Eyjafjallajökull, kirjutab jalgpall.ee. Poolfinaali pääsejat hakkavad omavahel välja selgitama ka SJK aameraaS ja Kohtla-Nõmme. Kummalgi meeskonnal kaheksandikfinaalis probleeme ei tekkinud. SJK aaameraaS alistas 6:2 JK Saare Latte ja Kohtla-Nõmme oli 5:0 üle FC Viru Energyst. Seega veerandfinaalpaarid on järgmised: FC Pelgu City – FC Kohvile, FC Tamper – FCP Pärnu, FC TRT77/BBQ – FC Taritu, SJK aameraaS – Kohtla-Nõmme.

Valla uus koalitsioon jätkab nelja abivallavanemaga

16
Mihkel Undrest, Madis Kallas ja Jaanus Tamkivi deklaratsiooni allkirjastamas. FOTO: Meriliis Metsamäe

Reedel allkirjastasid Kuressaare raekojas valimisliit Terve Saaremaa, Reformierakond ja Keskerakond koalitsiooni deklaratsiooni ning juba on kokkulepitud, et uues vallavalitsuses on senise viie abivallavanema asemel neli.

Meie Maa 25. oktoober 2021

0
  • Kuressaare haiglas kriisi ei ole
  • Politsei on algatanud piirangute eirajatele haldusmenetlusi
  • Esimene sügistorm murdis ja lõhkus
  • Aab: Suure väina püsiühendusega liigume plaanipäraselt edasi

 

Kuressaare haiglas kriisi ei ole

0
Edward Laane. FOTO: Meriliis Metsamäe

Kuressaare haigla ravijuhi Edward Laane sõnul Kuressaare haiglas kriisi ei ole – ravil on üks COVID-19 infektsiooniga patsient, kuid olukord võib muutuda. Omalt poolt on haigla koroonaosakonnas töötajatele määranud kõrgema tasu, mis on kindlasti sealsele personalile motiveeriv.

JUHTKIRI – Kaua võib, otsustage lõpuks ära!

1
Saarlaste ja muhulaste aastaid kestnud solgutamine mandriga püsiühenduse teemal on juba kurb-naljakas teema, millele kohalikud enam üldjuhul ei viitsi reageeridagi. Kuigi on neid, kes pooldavad püsiühenduse loomist ja neid, kes eelistavad parvlaeva ühendusega jätkamist ollakse siiski ühel meelel, kui jutuks tulevad järjekordsed selle teemalised uuringud. Pole vist maailma peal inimest, kes oskaks täpselt öelda, kui kaua on silla ehitamise võimalikkust uuritud, kui palju on aastate jooksul tehtud erinevaid uuringuid, mida on täpselt uuritud ja rääkimata sellest, kui palju see kõik on maksma läinud. Ilmselt sellele kõigele kulunud raha eest sõidaksime juba uhkelt üle silla või läbi tunneli. Seepärast on õõnes ka Majandusministeeriumi sõnum – mandri ja Muhu saare vahelise püsiühenduse planeeringuprotsess edeneb plaanipäraselt ning uuringud sobivaima trassialternatiivi väljaselgitamiseks algatatakse juba järgmise aasta alguses. Nii saab vaid küsida – kaua võib? 25. oktoober 2021

VIIMASED UUDISED