Nahast mööbli puhastamine ja nahkmööbli hooldusvahendid

Teadagi on naturaalne nahk vastupidav materjal, kuid vaatamata sellele vajab ka see regulaarset puhastust ja hooldust, et säiliks kaunis välimus võimalikult pikkadeks aastateks. Kui sinul on kodus naturaalsest nahast diivan, tugitool, hinnaline nahast käekott või autol on nahast istmed, siis tutvu hoolikalt meie soovitustega, kuidas nahast mööbli ja esemete eest hoolt kanda.

Nahkmööbli puhastus

Iga nädal on lihtne tekstiilist valmistatud mööblit tolmuimejaga puhastada, aga nahkmööbli puhul ei tasu alati sellel järele haarata. Ja kui sa siiski otsustad seda teha, tuleb veenduda, et tolmuimeja oleks kõige õrnemal režiimil. Meie soovitame selle asemel võtta õrn ja pehme lapp, teha see kergelt niiskeks ja puhastada ringjate liigutustega kogu diivan või tugitool. Sellega eemaldad tolmu ja muu kerge mustuse, mis on mööblile kogunenud.

Kui nahkmööbel vajab suuremat puhastust ja võib-olla isegi plekkide eemaldamist, siis tasub kasutada mõnda spetsiaalset hooldusvahendit. Igasugune mööbli puhastusvahend ei pruugi selle jaoks sobida. Spetsiaalne nahkmööbli hooldusvahend ei riku materjali ja aitab eemaldada tekkinud plekid nii valgelt kui ka tumedalt nahalt. Kui mööbel on seemisnahast, siis on vajalikud seemisnaha hooldusvahendid. Kasutades mistahes puhastusvahendit, järgi tootja soovitusi koguse, puhastusvõtete ja muu sellise osas.

Naha hooldusvahend poleerimiseks ja niisutamiseks

Naturaalsest nahast mööblit tuleb aeg-ajalt niisutada ja poleerida spetsiaalse vahendiga. See aitab säilitada naha kaunist välimust, vastupidavust ning ennetada lõhede teket. Samuti annavad selliste niisutavate hooldusvahendite kasutamine lisakaitse, mis aitab tõrjuda mustust ja kaitseb kriimustuste eest. Soovitame seda teha iga paari kuu tagant, et naha parimad omadused säiliksid parimal moel.

Leia erinevad nahkmööbli puhastusvahendid Eesti e-poodidest ja pikenda ajatu mööbli eluiga. Valikust leiad naha puhastusvahendid kui ka hooldusvahendid, mis aitavad pikendada mööbli eluiga ning kaunist välimust. Nahkmööbel on investeering kogu eluks, hoia seda nii nagu peab! Kui sul on kodus ka tekstiilist mööblit, näiteks tugitoolid või kott-toolid, siis vali samast sarjast pehme mööbli puhastusvahend, millega teiste mööbliesemete eest hoolt kanda. Edu!