parimad soodsad tolmuimejad

Millised on parimad soodsad tolmuimejad?

Väga tihti tahetakse teada, millised on parimad soodsad tolmuimejad. Vastu tuleb aga kohe küsida, kas sooviks on pesev robottolmuimeja, koera puhastamiseks mõeldud tolmuimeja või hoopis käsitolmuimeja. Selge on ju see, et pesev robottolmuimeja ega varstolmuimeja pole üks ja sama ning seega on ka nende hinnaklass erinev. Seetõttu on parem üldse alustada sellest, millised tolmuimeja valikud võivad sind näiteks Kaup24 e-poes ees oodata.

Kas robottolmuimejad on ka soodsad tolmuimejad?

Robotniidukite ja robotaknapesurite kõrval on kodusid vallutanud ka mittepesev või pesev robottolmuimeja. Igal juhul pakub robottolmuimeja vabadust, sest see hoiab kodu korras ilma sinupoolse pideva panuseta. Sa võid koristamise asemel tööd teha, õues jalutamas käia või kasvõi diivanil istudes telekat vaadata. Ja ka robottolmuimejaid on järsku tekkinud nii palju erinevaid, sh on Hansapost poes olemas robotid, mis on samal ajal soodsad tolmuimejad! Peab kohe hoolega valima, mis on parim lahendus.

Varasemalt piirdus robottolmuimeja tolmu ja sodi koristamisega. Tänapäevane kvaliteetne pesev robottolmuimeja on sellega võrreldes korralik samm edasi, sest see suudab teha kahte tööd korraga – tolmu imemine ja märgpuhastus. Muidugi, pesev robottolmuimeja töötab kõva põrandakatte peal, vaipadele ei ole seda mõtet saata.

Mitmekülgne juhtmeta tolmuimeja

Pesev robottolmuimeja pole aga ainus mudel, mis töötab ilma juhtmeta. Väga pikalt on kasutusel olnud käsitolmuimejad. Väike, kerge ja äärmiselt lihtsasti kasutatav tolmuimeja, et koristada kiirelt ära väikesed segadused. Lisaks on neid väga mugav kasutada raskesti ligipääsetavates kohtades: trepid, riiulid, aknalaud, auto ja mööbel.

Käsitolmuimeja kõrval on olemas ka varstolmuimeja, mis justkui kombineerib käsitolmuimeja mugavuse ning traditsioonilise tolmuimeja võimsuse. Jällegi, tänu juhtmevabale disainile on varstolmuimejad väga mitmekülgsed ja nende kasutamine ei sõltu sellest, kust voolu saab. Lisaks on varstolmuimejat mugav hoiustada, kiire kasutusele võtta ja uued akud tähendavad, et see suudab korraga järjest töötada kauem, kui kunagi varem.

Parimad tolmuimejad täidavad ka su erisoovid

Allergikutele ning astmaatikutele on väga tähtis toaõhu kvaliteet. Esiteks peaks sellisel juhul eelistama tolmuimejat, millel pole tolmukott, vaid tolmukonteiner. Selle tühjendamine ei paiska õhku niivõrd palju tolmu, kui tolmukoti vahetamine. Teiseks on hea valida tolmuimejad, millel oleksid filtrid, mis aitavad vähendada õhku tagasisattuvat tolmu, nagu seda teeb HEPA-õhufilter. Pole vaja karta, ka soodsad tolmuimejad võivad tulla erinevate filtritega.

Pesev robottolmuimeja sai juba mainitud, kuid olemas on ka tavalised pesemisfunktsiooniga tolmuimejad. Selle abil saavad eemaldatud ka porised jalajäljed, maha aetud kaerahelbed ning ajaga tekkinud kleepuvad plekid. Märgpuhastusega tolmuimeja on väga hea kaks ühes lahendus, nii et selle valimine võiks kindlasti kaalumisele tulla. Eraldi tolmuimejad ning otsikud on lemmikloomadega peredesse. Olgu kass või koer, karvu jätavad nad ikka maha. Kvaliteetse tolmuimeja abil on kodu puhastamine kordades kergem.

Ehkki tolmuimeja on enam kui saja aasta vanune kodumasin, ei ole karta et ta veel nii pea kasutuselt kaoks. Jah, ajaga on muutunud tolmuimeja kuju ning funktsioonid, ent sedagi üksnes paremuse poole. Ka on soodsad tolmuimejad kättesaadavamad kui kunagi varem, tänu millele saad teha enda jaoks parima valiku.