väike köögitehnika

Milline väike köögitehnika sulle sobib?

Õige väike köögitehnika muudab söögitegemise kordades kergemaks ja kiiremaks. Võib küll mõelda, et mida see üks masin muuta suudab, end kui annad võimaluse, võid avastada, kuidas see sind üllatab.

Väike köögitehnika hobikokale

Parima tulemuse tagab muidugi sobivaim lahendus. Nagu muu tehnika juures, on väike köögitehnika valik kohe palju kitsam, kui pidada silmas, kes otsib ja mis on konkreetsed vajadused. Näiteks hobikoka jaoks on tavalisest olulisem köögitehnika mitmekülgsus ja jõudlus. 

Ahi võiks tulla erinevate küpsetusrežiimide võimalustega ning pliitide seas on parim variant induktsioonpliit, millega on tagatud kiire ja täpne kuumutamine. Kodukokale on üllatavalt suureks abiks konvektsioonahi, mida pakuvad Kaup24 e-poes eri tootjad, ja Hausberg minipliit. Mõlemad sobivad suuremõõduliste variantide alternatiiviks just nendel aegadel, kui on vaja tavalisest rohkem korraga toite valmistada. 

Kokanduses on aja ning energia efektiivseima kasutamise võtmesõnaks ka ettevalmistus. Kõik, kel kogemus suuremahulisema vaaritamisega teavad, kui suure ajalise võidu põhjalik ettevalmistus tegelikult annab. Seetõttu on iga hobikoka number üks abiliseks köögikombainid. Korralik köögikombain viilutab ja tükeldab ning lausa segab! Teine mitmekülgne abimees on blender, mille abil valmivad püreesupid, smuutid ja kastmed.

Midagi kasulikku lastega peredele

Väikeste lastega peredes vajatakse kindlasti nõudepesumasinat, mis säästab oluliselt aega ja vaeva. Boonusena saavad lapsed aidata, sest nõudepesumasina tühjendamine on jõukohane ka väiksematele. Hästi tänuväärt köögis kasutatav elektroonika on veel röster ja võileivagrill, sest millisele lapsele ei meeldiks krõbedad saia-leivasnäkid? Lisaks on nii röster kui võileivagrill piisavalt lihtsad, et laps saaks kas omapäi või vanema abiga köögis toimetada.

Küll aga võib kahtluseta öelda, et parim väike köögitehnika lastega peredele on muidugi mikrolaineahi. See sobib suurepäraselt hästi nii toitude soojendamiseks, kui ka valmistamiseks. Hansapost e-poest leiad enda köögi jaoks parima mudeli ilma mingi vaevata.

Ja nagu eelpool mainitud väikesed köögimasinad, saab ka mikrolaineahju liigitada kergemini kasutavate masinate hulk. See aga tähendab, et juba veidi suuremad lapsed tulevad mikrolaineahju iseseisva kasutamisega edukalt toime. Üha rohkem on ka müügil mikrolaineahjus valmivaid toite, tänu millele valmivad tervislikud ja mitmekülgsed toidud ka ilma pliidi abita.

Nutikad lahendused toimekasse ellu

Kiire eluviisiga inimese jaoks on väike köögitehnika tõeline elupäästja. Võrreldes isegi kahekümne aasta taguse ajaga, siis tänapäevane väike köögitehnika säästab meie päevas mitte vaid minuteid, vaid juba tunde! 

Kiirkeedukann kuuma vee tagamiseks, eriti hea kui vee temperatuuri saab vastavalt joogile reguleerida. Muidugi mikrolaineahi toidu valmistamiseks ja soojendamiseks, nii et kõhutäite saab minutitega kätte. Ja tänapäeva trendidest võiks kööki jõuda viimase aja populaarseim väike köögitehnika kuumaõhu fritüür ja mitmekülgne surve- ja haudepott.

Nimekirja jõudis terve hulk erinevaid seadmeid, mis näitab selgelt ära, kui oluline on teada, mida ja mis põhjuseks sa otsid. Õigesti valitud väike köögitehnika aitab köögis aega kokku hoida, võimaldades samal ajal valmistada mitmekesist toitu ning nautida suurepäraseid maitseelamusi ilma liigse vaevata.