Milline telefon osta? Kas uus või kasutatud?

Mõne aasta tagant on enamasti vaja mobiiltelefon välja vahetada – kas seade on muutunud aeglaseks, ei ole võimalik kõiki uuendusi teha või vahel tekib lihtsalt soov soetada uus või teistsugune mobiiltelefon. 

Uue mobiiltelefoni plussid ja miinused

Uue mobiiltelefoni plussiks on kindlasti see, et tegemist on täiesti uue seadmega ja saab nautida karbist ja kiledest selle välja võtmist ning uue mobiiltelefoni seadistamist ja isikupärastamist. Lisaks on telefonil garantii, mistõttu saab probleemide korral pöörduda müüja poole ja lasta telefon korda teha või välja vahetada. Uue telefonil on aku väga heas korras, välimusel ei ole kriipse ja muid vigastusi. Lisaks võib osta telefoni kõige viimase mudeli, mistõttu peaks ka telefonil kõige paremad näitajad olema (sh hea kaamera, lisaprogrammid jms).

Uue mobiiltelefoni ostmisel on üheks (ja ilmselt ka ainsaks) miinuseks kallim hind. Loomulikult on tänapäeval kauplustes müügil väga lai valik mobiiltelefone, mistõttu on võimalik osta täpselt eelarvesse sobiv telefon. 

Kui aga mõelda nii, et tegemist on ühe suurema ostuga ja on soov või vajadus (näiteks telefoni kasutatakse ka töö tegemiseks) kulutada üle oma esialgse eelarve, siis Kreditum veebilehel nimetatud kiirlaenud ilma palgatõendita on ka üks võimalus. Kiirlaenud ilma palgatõendita võivad kõne alla tulla näiteks selliste inimeste puhul, kellel ei ole ostuhetkel kindlat töökohta ja teised laenu võtmise variandid ei ole võimalikud. 

Kreditum (vt täpsemalt Kreditum.ee) pakub võimalust võrrelda erinevaid laene (väikelaen, autolaen, remondilaen jne) ja nende tingimusi. Näiteks intressimäärasid, igakuiste tagasimaksete suurust jms. Seega saab eelnevalt tutvuda erinevate pakkujate ja tingimustega ning seejärel teha kaalutletud otsus. Eriti siis, kui seade on ostetud laenuga, võiks kaaluda nutikindlustuse tegemist, st et kui telefoniga midagi peaks juhtuma, siis kindlustus katab kulud.

Kasutatud mobiiltelefoni plussid ja miinused

Kasutatud mobiiltelefoni ostmise plussiks võib kindlasti pidada soodsamat hinda. Muidugi on ka siin erinevate hindadega mobiiltelefone, sest hind sõltub lõppastmes seadmest (millise mälumahuga, kui uus mudel, kes on tootja jne). Siiski on ka veidi kasutatud telefoni hind oluliselt madalam kui täiesti uue mobiiltelefoni hind.

Kasutatud mobiiltelefoni miinuseks võib pidada seda, et garantii ei pruugi enam kehtida, mistõttu probleemide korral tuleb ise leida parandamise võimalused ja ise ka maksta parandamise eest. Lisaks ei ole teada aku vastupidavus ning seadmel võivad olla ka varjatud puudused, mida kohe ei märka. 

Siiski tasub ka kasutatud mobiiltelefon osta ametliku müüja käest, st mitte käest-kätte, kus on võimalus petta saada suurem. 

Lisaks sellele, et valima peaks seda, kas osta uus või kasutatud mobiiltelefon, tuleks mõelda ka sellele, milleks see telefon vajalik on ehk milliseid funktsioone ka päriselt kasutatakse. Kui vanasti oli telefoni põhiliseks eesmärgiks helistamine ja sms-ide saatmine, siis juba ammu ei ole telefon vaid kõnede tegemiseks. 

Seega võiks mõelda, kas oluline on ülihea foto kvaliteet või peavad olemas olema mingid programmid või peaks näiteks võiks olla telefonil suur ekraan selleks, et oleks mugav telefonist e-kirju lugeda.