-0 C
Kuressaare
Esmaspäev, 17. jaanuar 2022
Avaleht Blogi

GALERII: Jaanuaritorm

0

Tugevad tuuleiilid langetasid teedele puid, Pargi 2 hoonelt rebis tuul katuse, kella 11.41 seisuga oli Saare maakonnas elektrita 5763 majapidamist.

 

 

Saaremaa vollenaised tõusid Eesti esiliiga meistrivõistlustel liidriks

0
Saaremaa naiskond eile Tallinnas: taga seisavad (vasakult) Cristin Lepp, Kristi Põld, Janne Järvalt, Elsa Putku, Maria Varik, Krislin Heinsoo. Ees (vasakult) Annabel Metsalu, Gerli Gull, Kaari Liis Pihel. Pildilt puudub Raili Sepp. FOTO: Saaremaa Võrkpalli Liit

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas võitis Saaremaa üleeile Kuressaares Peetri VK 3:2 (21,-15, -22, 20, 11) ja eile pealinnas Tallinna SK 3:0 (21, 12, 23), mis tõstis meie naised turniiritabelis liidriks kahe punktiga Peetri VK ette.

Monte Carlo ralli algab eeloleval neljapäeval

0
Ott Tänak on uue hooaja eel ootusärev, sest hübriidauto on uus ja võistlussituatsioonis veel läbi proovimata. FOTO: Hyundai Motorsport
Jah, vaevalt sai aasta 2022 alata, kui uus autoralli MM-hooaeg koputab uksele ja ka saarlasest eksmaailmameister Ott Tänak peab oma hübriidauto juba kolme päeva pärast joonele seadma. Palju küsimusi tekitas Oti mitteosalemine mulluse hooaja viimasel etapil Monzas. „Viimase etapi eel ja uue hübriidauto simulatsiooniralliks oli Tänakule selge, et tema mitte osalemine enam hooaja lõpptulemust ei muudaks, aga kodus päästaks mõne inimese elu. Seetõttu võttiski ta viimase kuu vabaks ja proovis oma perekonnale olemas olla,“ kirjutab sport.err.ee Teine küsimus, miks sõlmis Tänak Hyundaiga uue lepingu erakordselt vara, juba maikuus? “Põhjus on lihtne – uued autod hakkasid rattaid alla saama ja oli võimalus arendustegevuses osaleda. Ilma allkirjata ei olnud keegi nõus näitama, mida plaanitakse, aga minu jaoks oli kriitiline, et saaksin uue auto sünni juures olla,“ kommenteeris Tänak sport.err.ee vahendusel. Testisõite liiga vähe? Uue hübriidautoga on Tänak saanud testida nädalapäevade jagu, kuid üllatuslikult ei ole sõidukit veel kordagi kruusateedele viidud. Rally1 autod on 1260 kilogrammiga sarja ajaloo raskeimad, mistõttu on täiesti reaalne, et mingitel katsetel hakkavad ka R5 autod mängima esiviisiku kohtade nimel. „Oht on seal, kus võimsus ei määra ja kaal on oluline – aeglased ja kitsad teed. Üldiselt suurtel teedel kaal ei määra ja kui head pidamist ning elektri lisavõimsust arvestada, siis võiks Rally1 kiirem olla,” ütles Tänak. WRC autoga võrreldes on Rally1 sõidukid pisut kohmakamad, mistõttu on aeglaste ja keeruliste teede peal kiiruse vahe suurem. Autol on Tänaku sõnul käike ja amordikäike vähem ja see on raskem. Küsimusele, mis hetkedel elektrit kasutada, on Rahvusvahelisel autospordi liidul (FIA) keeruline seletus. Iga meeskonna enda otsustada on strateegia, aga energia regenereerimine toimub Tänaku sõnul ainult teatud jõuga pidurdamisel ja energiat saab ära kasutada ainult järgmisel kiirendusel. Tänak on arvamusel, et õige rallisõit tahab sisepõlemismootorit, sest enamik emotsioonist tuleb häälest, mitte auto vaatamisest. Kalendrivälistel Eesti rallidel Tänakut uue Hyundaiga tõenäoliselt näha ei saa. “Eks mõtteid on olnud, aga auto areng on jäänud väga viimasele hetkele. Esimesed pool aastat kuni aasta on ikkagi piiratud – täna me väga planeerime, kuhu läheme ja lisasõite pole lihtne võtta,” rääkis Tänak sport.err.ee vahendusel.

SK Anto jäi seekord võiduta

0
FOTO: Kati Sokko
Läinud laupäeval toimus Kuressaare spordikeskuse suures saalis Eesti lauatennise võistkondlike meistrivõistluste kolmas etapp. Tegemist oli Saaremaa mõistes lauatennise suurüritusega, sest nii esimese kui teise liiga peale kokku oli saalis korraga 16 võistkonda (kokku üle 50 mängija). Paraku jäi teises liigas võistlev Saaremaa võistkond Kuressaare SK Anto seekord võiduta. „Saime sel etapil mängida üksnes osalise koosseisuga, lisaks Janek Saarele mängisid Kuressaare SK Anto eest veel Alari Saar ja Heiki Sullakatko,“ ütles eile Meie Maale SK Anto rivistusse kuuluv Taivo Esko. Tulemusi: Kuressaare SK Anto – Võru LTS 2:4 (võitis Janek Saar ja paarismängus koos poja Alari Saarega), Kuressaare SK Anto – Suure-Jaani Lehola 2005 1:4 (võitis Janek Saar), Kuressaare SK Anto –LTK Kalev/XO 1:4 (võitis Alari Saar), Kuressaare SK Anto – LTK Kalev II/Levercode 1:4 (võitis Janek Saar). Kokku on kavas neli etappi ja kolme etapi järel on Kuressaare SK Anto kogunud 11 võitu, mis paigutab nad hetkel kaheksandale tabelireale.

Matthias Tass tegi jälle kaksikduubli

0
Matthias Tass (vasakul). FOTO: Stan Szeto / USA TODAY Sports
USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis korvpalli mängiv saarlane Matthias Tass tegi läinud neljapäeval taas väga tugeva esituse – 10 punkti ja 11 lauapalli võidumängus Pepperdine Waves meeskonna vastu. Algviisikusse kuulunud Tass viskas 39 minutiga kümme punkti (kahesed 5/12, vabavisked 0/3), võttis kohtumise edukaimana 11 lauapalli, andis mängu parimana seitse korvisöötu, blokeeris kaks vastaste pealeviset ja tegi ühe vaheltlõike, vahendab korvpall24.geenius.ee. Nii alistas Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels võõrsil Pepperdine Waves’i tulemusega 77:62 (39:30).

Meie Maa 17. jaanuar 2022

0
  • Tänak ja Õunpuu said Eesti Autospordi Liidu teenetemärgid
  • Leedo müüs saladuslikult Hiina puitmajatehase
  • Valla eelarve eelnõule üheksa muudatusettepanekut

 

Teise taseme hoiatus: ilm muutub ekstreemseks

0
Päästjatele on üks suuremaid töid teede maha langenud puudest puhastamine. FOTO: Meriliis Metsamäe

Reedel puhunud tormituuled murdsid ja lõhkusid, kuid esmaspäevaks on antud 2. astme hoiatus ja tulekul on selle talve esimene märkimisväärne torm. Ilm muutub ekstreemseks ja kardetakse isegi 17 aasta taguse kurikuulsa jaanuari tormi kordumist.

Neli hooldekodu said vaktsineerituse toetust

1
Kuressaare Haigla. FOTO: Valmar Voolaid

Muhu Hooldekeskuse SA, Kihelkonna Hooldekodu, Kuressaare Haigla Sihtasutus ja Saaremaa Südamekodu OÜ said kõrge vaktsineerituse eest toetust.

Jahindusnõukogu heakskiidu sai 16 jahipiirkonda

0

12. jaanuaril toimus Saaremaal jahindusnõukogu koosolek, kus muuhulgas arutleti jahipiirkonna kasutusõiguse loa kehtivuse pikendamise üle. Heakskiidu lubade pikendamiseks said 16 jahipiirkonda, vahendab ejs.ee

Kuressaare spordihoone sai EOK tunnustuse

0
Kuressaare spordikeskus. FOTO: Kati Sokko

Eesti Olümpiakomitee Täitevkomitee tunnustab maakonna spordiliitude ettepanekul igas maakonnas ühte multifunktsionaalset spordihoonet, mis saab järgnevaks kümneks aastaks aunimetuse „EOK poolt tunnustatud spordikeskus“.

VIIMASED UUDISED