-20 C
Kuressaare
Teisipäev, 7. detsember 2021
Avaleht Blogi

Galerii: Tiina Vili kübaramaailm Raegaleriis

0

Jõuluhõngulisel näitusel Raegaleriis saab näha Tiina Vili valmistatud kübaraid tema erinevatest tööperioodidest

 

Meie Maa 6. detsember 2021

0
  • Näitus Saarte mängudest võtab võistluste 30 aastat kokku
  • Joel Luhametsale tagastati aastate eest kadunud sõrmuskuna
  • Tähistati Nikolai Tamme sünniaastapäeva
  • Kaitseminister tunnustas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid

 

Kaitseliitlased lihvisid Sõrves möllanud Orkaanil oskusi

0
Lätlased oma ATV-dega saarlastele vastutegevust tegemas. FOTO: Kadri Paomees

Nädalavahetusel toimunud kaitseliidu õppusel Orkaan harjutasid kaitseliitlased peamiselt Sõrve poolsaarel ning Kuressaares koostöös Naiskodukaitse, Läti Kaitseliidu ja Politsei- ja Piirivalveametiga.

Kaitseminister tunnustas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid

0
Jaen Teär. FOTO: Meriliis Metsamäe

Kaitseministeeriumi teeneteristide, rinnamärkide, tänukirjade ja hinnaliste kingitustega tunnustas kaitseminister Kalle Laanet silmapaistva tööga Eesti riigikaitsesse panustajaid ning kaitsevaldkonna arendajaid.

Sügis tõi Saaremaale mitmed ilmatulemused

0
FOTO: erakogu
Klimaatilise sügise alguseks saab sel aastal Eestis märkida 1.–14. septembrit, kui ööpäeva keskmine õhutemperatuur langes püsivalt alla 13 °C. Sügise algus oli mõnel pool kuni nädal aastate keskmisest hiljem, mõnel pool aga sama palju varem. Mullu algas sügis Eestis 17. september – 9. oktoober. Sügise keskmisena oli kõige soojem Sõrve 9,4 °C (norm 9,1 °C). Päikest paistis sügise jooksul Eesti keskmisena 309,3 tundi (norm 272,3 tundi). Sügise kõige päikeselisem kuu oli september Eesti keskmise päikesepaiste summaga 157,2 tundi (norm 157,5 tundi). Kõige rohkem päikest oli näha Roomassaares (396,7 tundi). Päikesepaisteta päevi oli kõige rohkem Jõgeval ja Tartu-Tõravere aktinomeetriajaamas (29 päeva), kõige vähem päikeseta päevi oli Roomassaares ja Sõrves (15 päeva). 21.-22. oktoobril üle Eesti liikunud torm murdis mitmel pool puid-põõsaid, siin-seal tõstis majadelt katused. Tormi-iilide maksimaalsed kiirused tõusid üle 30 m/s – Sõrves registreeriti puhangute kiiruseks 33,5 m/s, Roomassaares 33,1 m/s ja Vaindlool 30,8 m/s.

Tähistati Nikolai Tamme sünniaastapäeva

0
Auvahtkonnas seisavad Aste kooli Kodutütred ja Noorkotkad. FOTO: Merle Kivi

Saaremaa Vabadusvõitlejate Ühing tähistas neljapäeval Saia surnuaial Vabadusristi kavaleri Nikolai Tamme 127. sünniaastapäeva.

Parvlaevadel lisandub pühapäeval lisareis

0
FOTO: Irina Mägi
Praamid.ee annab teada, et võrreldes 2021. aastaga on uuel aastal pühapäeviti Virtsu-Kuivastu liinil üks väljumine hommikul ning üks väljumine õhtul lisaks, et tippajal reisijate vedu veelgi paremini sujuks. Samuti on graafik tihedam jaanuari esimese nädala tööpäevadel, mil koolivaheaja ja õigeusklike pühade tõttu Saaremaa külastajate arv oluliselt suureneb. Nüüd saab parvlaevapileteid osta kuni 6. märtsini 2022. aastal.

Näitus Saarte mängudest võtab võistluste 30 aastat kokku

0
Huvilised näituse eksponaatidega tutvumas. FOTO: Alver Kivi

Kuna saarlased käisid Saarte mängudel esimest korda 1991. aastal Ahvenamaal ja tänavu mõõdus seega selle ettevõtmise algusest 30 aastat otsustas Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon (SSMA) avada spordihoones teemakohase näituse, mis on üleval kevadeni.

Valminud on Aia tänava rekonstrueerimise teise etapi projekt

0
Kuvatõmmis. FOTO: Saaremaa vald Youtube
Aia tänava uuenduse II etapiga on vallavalitsus eelkõige lähtunud soovist muuta linnaline keskkond kompaktsemaks ja sidusamaks. Erinevate hoonestustüüpide (aedlinn ja korterelamud) ühendamiseks ja häiringute vähendamiseks on üleminekuks kavandatud vastav tänavahaljastus. Arhitektuuribüroo Järve & Tuulik OÜ on koostöös vallaga projekteerinud Aia tänava haljastuse vastavalt tänavaruumi kasutusele. Kergliiklustee äärde on kavandatud istutuskastidesse ilukõrrelised. Haljastatud kergliiklustee mõjub positiivselt jalakäija tervisele, annab jutuainet ning tõmbab tänavale jalutama. Parkla ja sõidutee vahele kavandatud liiklussaarte haljastus on eri värvi, eri kõrguse ja tekstuuriga. Liiklussaarte mitmetasandilise haljastuse loovad ilukõrrelised, põõsad ja tänavapuud. Liiklussaartele kavandatud haljastuse eesmärk on eraldada taimestikuga tänavalt avanevaid vaateid parklasse. Parkla taha kavandatud puhkealal säilitatakse olemasolev looduslik kooslus, täiendatakse kõrghaljastusega ning lisatakse puhkeala inventar. Kuigi praegu veel täpset rekonstrueerimise ajakava ei ole, teeb vallavalitsus tööd selle nimel, et leida kaasrahastust ja vajalik lõik kaasajastada.

Joel Luhametsale tagastati aastate eest kadunud sõrmus

0
Joel Luhamets taasleitud sõrmusega. FOTO: Anti Toplaan

Eelmisel nädalal külastas oma kunagist elu ja töökohta Kuressaares piiskop Joel Luhamets, kellele tehtud ootamatu kingitus osutus aastate eest kaotatud koolisõrmuseks, mis oli viimati tema sõrmes 36 aastat tagasi.

VIIMASED UUDISED