11.7 C
Kuressaare
Teisipäev, 28. september 2021
spot_img
Avaleht Blogi

GALERII: Ratsa- ja rattaorienteerumine Karujärvel

0

Täna toimusid Karujärve tervisespordikeskuses Saare mk lahtised meistrivõistlused ratsaorienteerumises. Rada oli avatud ka jalgratastel orienteerujatele.

Fotod: Meriliis Metsamäe

 

Salme vabatahtlikud päästjad jäävad lageda taeva alla

0
Salme päästjad ametis. FOTO: Irina Mägi

Salme piirkond jääb vähemalt pooleks aastaks operatiivse päästeabita, sest MTÜ Salme Vabatahtlik Päästekomando jääb järsult tõstetud üüri tõttu ula peale.

Incap kandideerib välisinvestori tiitlile

0
meie maa

Selgunud on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt välja antava ettevõtluse auhinna nominendid. Kuue kategooria parimad ettevõtted kuulutatakse välja 7. oktoobril toimuval auhindamisüritusel.

Endel Püüale sõjaajaloo preemia

0
Endel Püüa. FOTO: Valmar Voolaid
Eesti sõjamuuseumi ja kaitseministeeriumi väljaantava Hendrik Sepa nimelise preemia 2020. aasta Eesti parima sõjaajaloo-alase uurimuse eest pälvisid Endel Püüa ja Igor Kopõtin. Endel Püüa leidis tunnustamist teosega „Saarlased Nõukogude sõjaväebaasidel jalus 1939–1941“, mis käsitleb 1939. aastal NSV Liidu poolt Eesti Vabariigile peale sunnitud baasidelepingu tagajärgi saarlastele ja Saaremaale, kuhu paigutati suur osa alates 1939. aastast Eestisse toodud punaarmeelastest ja Balti laevastiku meremeestest. Preemiale oli tänavu esitatud kümme uurimust, millest lõppvooru pääses kaks ja hindamiskomisjon otsustas, et need väärivad võrdset tunnustust. Artiklipreemiat otsustati seekord mitte välja anda.

Saaremaa koolijuntsud Eesti kõige ülekaalulisemad

2
meie maa

Enam kui kolmandik Saare maakonnas kooli minevatest juntsudest on ülekaalus või rasvunud ja sellega tehakse muule Eestile suure ülekaaluga silmad ette, selgub Tervise Arengu Instituudi uuringust.

Reid toitlustusasutustesse tuvastas ühe rikkumise

4
FOTO: Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus

Reedel käisid Kuressaare politseijaoskonna ametnikud koos Terviseameti esindajatega kontrollkäigul Kuressaare toitlustusasutustes, et üle vaadata, kas ettevõtted peavad kinni nõudest kontrollida nakkusohutust kinnitavaid tõendeid. Kokku kontrolliti seitset toitlustusasutust ja tuvastati vaid üks rikkumine.

Heiki Kukk pärjati Päästeteenistuse medaliga

0
meie maa

Reedel tunnustasid siseminister Kristian Jaani ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu päästeteenistuse aumärgiga 120 inimest, kes on silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või kel on märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel.

Aasta klassijuhatajaks nomineeriti kaks saarlast

2
meie maa

Homme valitakse kolme esitatud kandidaadi seast välja Eesti Aasta klassijuhataja laureaat, kelle seas on kaks Saaremaalt pärit õpetajat.

Aste kool tähistas juubelit

0
meie maa
25. septembril sai Aste põhikool 60. aastaseks ja koolipere tähistas ka oma juubelit. Kool alustas tööd 1. septembril 1961. aastal Haamse 7-kl. kooli ületoomisel Aste alevikku. Algselt kandis Haamses olev kool Loona Ministeeriumikooli nimetust ja avati juba 1901. aastal. Enne seda said ümbruskonna lapsed haridust külakoolides, mis töötasid ühe õpetajaga Kaarmal, Hübja külas, Hakjala külas, Haamses ja Pähklas. 2013. aastal sai Aste kool endale uue koolihoone ja renoveeritud võimla. Kooli sünnipäeva tähistamiseks on valitud kooli endise direktori Ants Tederi sünnipäev, kes alustas koolijuhina Aste koolis tööd 1962. aastal. Tema eestvedamisel rajati maja ümber kaunis tammepark ja kooliaed. Pea kõik tolleaegsed õpilased mäletavad nn ÜKT tunde, mis tulid teha kohustuslikus korras igal suvel kooliaias. Lindude pesakastid pargipuudel on tänaste õpilaste poolt kooli töökojas meisterdatud. Hetkel õpib Aste põhikoolis 116 õpilast ja õpetab 22 õpetajat. Kooli motoks on „Teada, et mõista“. Aste põhikooli sünnipäeva tähistame juba mitmendat aastat piduliku aktusega, kus kooliperet tervitab sünnipäeva puhul direktor Ulvi Valge. Alati laulame meie kooli laulu, mis on õpetajate ja õpilaste ühislooming. Kõige toredam ja oodatum osa aktusest on klasside poolt kooli sünnipäevakingituseks ettevalmistatud erinevad mõistatused, trikid ja teaduskatsed. 1. klass oli välja mõelnud toredad anagrammid oma nimedaga, mida oli põnev lahendada, nägime tantsivat tatart, oli maagilist matemaatikat, laval sündis vulkaanipurse, poeti läbi väikese paberilehe, nägime libisevat surfamist ja veendusime, et ka kommidega saab kunsti teha. 9. klass lõpetas teadusetenduse mustkunstitrikkidega. Täname üllatuse eest kooli hoolekogu liikmeid, kes kinkisid koolile juubelisünnipäevaks lastevanemate poolt noore õunapuu. Täname Saaremaa vallavalitsust ja oma kooli vilistlasi, kelle toetusel saime avada kooli 60. sünnipäevaks akvaariumi mitmete huvitavate kalaliikidega. Sünnipäev lõppes kogu kooliperele ühise tordisöömisega. Kairii Orb, 8. klass

Mihkel Räim liitus Hispaania profiklubiga Burgos-BH

0
Mihkel Räim võistlemas koduses kriteeriumis. FOTO: Alver Kivi

Jalgrattaklubi Burgos-BH teatas, et tänavu Poola klubis HRE Mazowsze Serce Polski sõitnud Mihkel Räim on järgmiseks hooajaks meeskonna esimene täiendus.

VIIMASED UUDISED