19.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 9. august 2022

Nüüd on siis kõik!

Selle numbriga saab läbi Meie Maa enam, kui 100-aastane ajalugu. Oleme siin maakonnas teinud ajalehte üle 15 aasta konkurentsitingimustes, kus kulud on väga suured ja tulud n-ö pooled võimalikest. See pole tegelikult jätkusuutlik ja on pigem vägagi suur ime, et see nii kaua kestnud on. Kahe saare mehe jonn, nagu öeldakse.

Kahjuks pidev rahakulutamine ei saa kesta igavesti ja nüüd oleme sunnitud tegema oma viimase lehe. On piinlik tunnistada, et oleme abi otsinud erinevatelt jõukatelt inimestelt ja kellegi jaoks pole oluline olnud sõltumatu ajakirjanduse jätkumine ei meie maakonnas ega ka mitte naabersaarel, kus me Hiiu Lehte oleme välja andnud. Kas te kujutate ette, et kodanik, kes on võtnud aasta dividende üle kolme miljoni euro (!) ning peab ennast suureks metseeniks ja saare toetajaks, ei ole isegi laenu nõus andma saja tuhande euro ulatuses… Oleme pakkunud meie lehti ja turgu ka suurtele meediamajadele, kel pole olnud kahjuks huvi – mida sa kahjumis asjast ikka ostad… Kõik näevad ajakirjanduses vaid äri, mitte missiooni.

Meie motivatsioon on olnud peamiselt see, et Hiiumaa ei jääks kohaliku leheta ja Saaremaa meediavõim ei jääks ainult Leedo kätte. Miks see on oluline? Kas olete tähele pannud, et ajalehe omanikust, kes on kriminaalsüüdistuse all, pole Saarte Hääl teinud ühtegi sellesisulist uudist? Isegi kui Aktuaalne Kaamera teeb uudise, siis Saarte Hääle ajakirjanikud on vait nagu kult rukkis. Piinlik on ju leivaisa pattudest kirjutada. Sobib vaid kiidulaulu tiražeerida ja oma ettevõtetele tasuta reklaami teha.

Toon veel mõne näite varasemast. “Kraavile esitatud kahtlustus on seotud Saaremaa Laevakompaniiga” (MM 30.11.2020) ja “Pankrotihaldur Veli Kraavi sai kahtlustuse kuritegudes” (SH 27.11.2020). Saarte Hääle loos pole välja toodud mitte mingit seost Leedo äridega. Lugeja peab ise ridade vahelt otsima ja seoseid looma.
Või kui avaldasime Eesti Ekspressi loo “Vjatšeslav Leedo uus elu: aktsiad arestitud, kaelas kahtlused kriminaalkuritegudes” (MM 18.12.2020), siis Saarte Hääles kirjutati nii-öelda vastuartikkel (17.12.2020) mis sisaldas tsitaati: ““Tundub, et Goebbelsile (Natsi-Saksa propagandaminister – toim) omistatud ütlus, et kui vale on piisavalt suur ja seda pidevalt korrata, hakkavad inimesed lõpuks seda uskuma, on tänane vastaspoole taktika, millega on kahjuks osaliselt kaasa läinud ka prokuratuur,” sõnab Vjatšeslav Leedo.”“

Kümneid lugusid on selliseid, kus meie oleme kirjutanud ise või tiražeerinud teiste lehtede lugusid Leedo tegemistest ja Saarte Hääles pole selle kohta nuppugi ilmunud. Isegi selline teema, nagu Hiinast alguse saanud Covid-19, mis pani Leedo Hiina tehase ajutiselt kinni ja millest oli lugu AK-s, ei leidnud kajastust Saarte Hääles. Miks? Selles, et koroona viirus hakkas levima juhuslikult samast kohast, kuhu Leedo oli oma puitmajade äri püstitanud, pole ju Leedol mingit süüd. Aga näed, leht ei kirjutanud silpigi.

Küll aga on kaks korda ilmunud Hiina tehase eduloost lood, mis tuginevad vaid omaniku esindaja ja juhi ütlustele. Mitte ühtegi teist allikat pole ajakirjanik kasutanud. Ja kui veebis otsida, siis pole kuskil mujal kirjutatud sellest konkursist ja auhindadest, kui vaid Saarte Hääles. “Saaremaa firma puitmajad pälvisid Hiinas tunnustuse” (01.12.2020) ja “Kulud tuludeks: saarlaste tehtud puitmajad on Hiinas minev kaup” (11.12.2021).

Võin detailidesse väga minemata väita, et meie omanikust väliseestlase Arne Pagili jaoks on missiooniprojektina saarlastele sõltumatu ajalehe pakkumine aastate jooksul maksma läinud ca 2 miljonit eurot. Riigi dotatsioonist rikastunud konkurent on seevastu põletanud ca 6 miljonit eurot. Selle tulemusena on konkureeriv leht olnud paremini rahastatud, töötajad motiveeritumad ja tehniline võimekus igast positsioonist suurem. Meil on olnud üks lõputu vaesus kõik need aastad. Palgad kordades kehvemad, kui sektoris keskmiselt jne. Isegi maksuamet kahtlustas meid ümbrikupalkade maksmises, kuna meie palgad on niivõrd väikesed. Kui küsisin, kas konkureerival väljaandel pole sarnast probleemi, siis sain teada, et seal on kõik OK ja nii-öelda punane tuluke põlema ei hakka. See tuleneb sellest, et neil on olnud rohkem raha, mida põletada. Riik ju maksis omal ajal meeletuid summasid praamiveo korraldajale ja kui sinna lisada praegu kohtus olevad kaasused, kus Leedo on oma kunagisi äripartnereid tüssanud kümnete miljonite eurodega siis polegi midagi imestada.

Suur tänu meie toimetuse inimestele ja teistele töötajatele! Olen väga tänulik meie tellijatele ja lugejatele. Samuti reklaamiandjatele ja kuulutajatele nagu ka kõigile koostööpartneritele.

Mis saab edasi ja kas meie tellijatele n-ö raisku läinud raha ka tagasi makstud saab, selgub arvatavasti edaspidi pankrotimenetluse käigus. Mina tegevjuhina pole saanud lehte n-ö õigel ajal kinni panna, kuna omanik pole vastavat otsust teinud/lubanud teha. Vabandan ja palun mitte pikka viha pidada.

Meie omaniku missioon on ses mõttes meile, kui töötajatele üle kandunud, et me oleme seda asja nii kaua ja väikese tasu eest teinud. Nüüd on kõik. Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus, kui otsida helgemat poolt selles asjas.

PS. Võibolla juhtub ime ja keegi leiab pärast tänaseid uudiseid jõudu ja tahtmist Meie Maad elus hoida ja mitte lasta ajalukku vajuda. Praegu on see veel võimalik.

71 KOMMENTAARID

guest
71 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
3 months ago

𝐏𝐫𝐢𝐢𝐭, 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐞𝐡𝐭𝐢𝐛 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 ü𝐭𝐥𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐠𝐚𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐬𝐢𝐥𝐞 𝐡𝐢𝐢𝐫 𝐬𝐮𝐡𝐮 𝐞𝐢 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐧𝐮𝐝. 𝐕𝐢𝐢𝐦𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐝 𝐥𝐚𝐬𝐢𝐭𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐩𝐮𝐡𝐭𝐚𝐥𝐭 𝐢𝐧𝐞𝐫𝐭𝐬𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐣𝐨𝐨𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐭𝐞, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐥𝐮𝐝 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐥𝐮𝐠𝐞𝐣𝐚𝐢𝐝 𝐣ää𝐛 𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐯ä𝐡𝐞𝐬𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬. 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐭𝐨𝐨 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐦õ𝐧𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐭𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬? 𝐄𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐦õ𝐧𝐞𝐬𝐭 𝐤ü𝐥𝐚𝐯𝐚𝐡𝐞𝐣𝐨𝐨𝐝𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐝𝐢𝐯õ𝐢𝐬𝐭𝐥𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐦𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭? Ä𝐤𝐤𝐢 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐝𝐚 𝐣𝐚𝐚𝐧𝐢𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐦õ𝐧𝐝𝐚 𝐣õ𝐮𝐥𝐮𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐮𝐮𝐝𝐢𝐬𝐭? 𝐕õ𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐦õ𝐧𝐢 𝐭ä𝐝𝐢 𝐌𝐚𝐚𝐥𝐢 𝐤ü𝐥𝐚𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐦𝐚𝐚𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐛? 𝐄𝐫𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐬𝐬 𝐭𝐨𝐫𝐝𝐢𝐥 𝐨𝐥𝐢 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐝𝐞𝐧õ𝐮𝐭𝐞𝐨𝐨𝐫𝐢𝐚𝐣𝐚𝐦𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐡𝐨𝐨𝐠𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐦öö𝐝𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐥õ𝐩𝐮 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐬𝐢𝐭𝐞, 𝐯õ𝐭𝐭𝐞𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐥𝐚 𝐯𝐢𝐫𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐝𝐞𝐤𝐬 𝐦õ𝐧𝐞𝐝 𝐣𝐚𝐥𝐚𝐩𝐫𝐨𝐭𝐞𝐞𝐬𝐢𝐞𝐤𝐬𝐩𝐞𝐫𝐝𝐢𝐝 𝐯õ𝐢 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦- 𝐩𝐮𝐢𝐝𝐮𝐟𝐢𝐫𝐦𝐚 𝐨𝐦𝐚𝐧𝐢𝐤𝐮. 𝐍𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧𝐠𝐢, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐚𝐥 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐬õ𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐚𝐥𝐚𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐤𝐬𝐩𝐞𝐫𝐭𝐞 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐞𝐧𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐡𝐦𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐮𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛. 𝐍üü𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐦𝐞, 𝐞𝐭 𝐞𝐢 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢. 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐥𝐞𝐡𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞, 𝐏𝐫𝐢𝐢𝐭! 𝐊𝐮𝐢 𝐧ä𝐞𝐝 𝐯𝐢𝐠𝐮 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐞𝐞𝐫𝐢𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐞𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐭𝐬𝐮 𝐬𝐚𝐦𝐦 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢 𝐚𝐬𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐠𝐢𝐭𝐞.

𝐎𝐥𝐞𝐭𝐞 𝐨𝐭𝐬𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐛𝐢 𝐣õ𝐮𝐤𝐚𝐭𝐞𝐥𝐭 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐞 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐤𝐬, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐫𝐚𝐡𝐚 𝐩𝐚𝐢𝐠𝐮𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥𝐞 𝐞𝐛𝐚õ𝐧𝐧𝐞𝐬𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐢? 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐞𝐞𝐫𝐢𝐯 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐭 𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐡𝐞𝐚 𝐝𝐢𝐢𝐥𝐢, 𝐬𝐚𝐢𝐝 𝐏𝐨𝐬𝐭𝐢𝐦𝐞𝐡𝐞𝐠𝐚 𝐥𝐞𝐢𝐯𝐚𝐝 ü𝐡𝐭𝐞 𝐤𝐚𝐩𝐩𝐢. 𝐏𝐞𝐚𝐛 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭𝐚𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐚𝐣𝐚𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐯𝐚𝐥𝐢𝐭𝐞𝐞𝐭 𝐥ä𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐮𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬. 𝐀𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐥𝐞𝐡𝐭? 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 ü𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐚𝐥𝐥𝐚𝐦ä𝐠𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐤. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢 𝟐𝟎𝟐𝟐. 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐥, 𝐤𝐮𝐬 𝐧𝐮𝐭𝐢𝐟öö𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐚𝐮𝐝𝐮 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐢𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐥𝐢𝐢𝐤𝐯𝐞𝐥𝐞 𝐥ä𝐡𝐞𝐛, 𝐮𝐮𝐝𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐝𝐚 𝟐,𝟑,𝟒 𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚.
𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐡𝐚𝐥𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐏𝐫𝐢𝐢𝐭 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐣𝐚𝐥𝐭 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐮𝐯ää𝐫𝐧𝐞. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐥𝐞 𝐥𝐚𝐞𝐧𝐮 𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐭𝐧𝐮𝐝? 𝐍𝐨 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐤𝐞 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐩𝐞𝐞𝐠𝐥𝐢𝐬𝐬𝐞! 𝐊𝐮𝐮𝐥𝐚𝐤𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐣𝐚𝐢𝐝. 𝐊𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐧𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐭𝐢𝐡𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢𝐬𝐢𝐝𝐞𝐭. 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐡𝐞𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐡𝐞𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐝.

Ü𝐡𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐦𝐚 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚 𝐧õ𝐮𝐬. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥𝐞𝐬𝐭. 𝐄𝐤𝐬 𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐬𝐞𝐬 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐥𝐛𝐚 𝐇𝐢𝐢𝐧𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐤𝐦𝐚𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐯õ𝐢 𝐒𝐚𝐫𝐧𝐮𝐬𝐬𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐭𝐢, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐝𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐯ä𝐫𝐬𝐤𝐞𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐣õ𝐮𝐝𝐬𝐢𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐭õ𝐞𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦. 𝐀𝐠𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥𝐤𝐨𝐫𝐝, 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐭ü𝐡𝐣𝐚 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐨𝐥𝐥𝐮𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐦õ𝐧𝐞 𝐦𝐞𝐡𝐞 𝐤𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐚𝐚𝐥𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚. 𝐓ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐛 𝐣𝐮 𝐬𝐨𝐭𝐬𝐢𝐚𝐚𝐥𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐛 𝐤𝐮𝐥𝐮𝐭𝐮𝐥𝐞𝐧𝐚. 𝐒𝐞𝐞 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐯𝐬 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥𝐞 𝐬õ𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐨𝐦𝐚. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐦õ𝐫𝐤𝐣𝐚 𝐦𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐣ä𝐭𝐦𝐚 𝐩𝐢𝐝𝐢. 𝐉𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐨𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐧üü𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐯𝐢𝐡𝐚𝐩𝐮𝐫𝐬𝐤𝐞 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝. 𝐍𝐨 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐛𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞. 𝐌õ𝐥𝐞𝐦𝐚𝐥 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐨𝐦𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐝 𝐦𝐢𝐢𝐧𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐥 𝐨𝐥𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬- 𝐊𝐎𝐑𝐃𝐀𝐃𝐄𝐒 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦. 𝐊𝐀𝐇𝐉𝐔𝐊𝐒!

Vahur Reede
Vahur Reede
3 months ago
Vasta  Vahur

Meie Maa viimases (tänanses) juhtkirjas “Kes minevikku ei mäleta” pole midagi mõrkjat. Väga positiivselt on võetud kokku kahe mehe tegevus, mis vääris Muinsuskaitse autasu.

Andu
Andu
3 months ago

Mis sa lõbistad sii niipailu.

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐑𝐞𝐞𝐝𝐞𝐤𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐚𝐫𝐮 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚 𝐩𝐮𝐮𝐝𝐮𝐭𝐚𝐯𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢𝐭 “𝐊𝐞𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐯𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐞𝐢 𝐦ä𝐥𝐞𝐭𝐚” 𝐏𝐫𝐢𝐢𝐭 𝐑𝐚𝐮𝐧𝐢𝐬𝐭𝐞 “𝐍üü𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤!” 𝐚𝐥𝐥.

Vahur Reede
Vahur Reede
3 months ago
Vasta  Vahur

LibaVahur, ise ikka saad aru, mida sa kirjutad:”… 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐦õ𝐫𝐤𝐣𝐚 𝐦𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐣ä𝐭𝐦𝐚 𝐩𝐢𝐝𝐢. 𝐉𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐨𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐧üü𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐯𝐢𝐡𝐚𝐩𝐮𝐫𝐬𝐤𝐞 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝. 𝐍𝐨 …”

Meie Maa viimane juhtkiri on hoopis teisel teemal!

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐏𝐚𝐚𝐝𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐧𝐞𝐭𝐢𝐬𝐨𝐩𝐞𝐫𝐝𝐚𝐣𝐚, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐠𝐢 𝐭𝐨𝐥𝐤𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢 𝐚𝐥𝐥 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝. 𝐕õ𝐢 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐞𝐞𝐬𝐦ä𝐫𝐠𝐢𝐤𝐬 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐧𝐞𝐠𝐢 𝐩ä𝐞𝐯 𝐨𝐦𝐚 𝐠𝐫𝐚𝐟𝐨𝐨𝐦𝐚𝐚𝐧𝐢𝐯𝐚𝐣𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐝 ä𝐫𝐚 𝐫𝐚𝐡𝐮𝐥𝐝𝐚𝐝𝐚?

𝐒𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐏𝐫𝐢𝐢𝐭 𝐑𝐚𝐮𝐧𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 “𝐍üü𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤” 𝐯𝐬 𝐉𝐔𝐇𝐓𝐊𝐈𝐑𝐈- “𝐊𝐞𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐯𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐞𝐢 𝐦ä𝐥𝐞𝐭𝐚” 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐞𝐫𝐚𝐥𝐝𝐢 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢𝐭.

𝐏𝐞𝐚𝐛 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐤õ𝐢𝐤 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐩ä𝐡𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐮𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝? 𝐄𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐚 𝐯𝐚𝐫𝐚𝐬𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭𝐤𝐢 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐚 𝐧üü𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚. 𝐉𝐚𝐮𝐫𝐚𝐝 𝐩𝐢𝐝𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐞𝐞𝐥 õ𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝 𝐞𝐧𝐧𝐚𝐬𝐭. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐬𝐭 𝐭ü𝐝𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐑𝐞𝐞𝐝𝐞𝐤𝐞! 𝐒𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐩𝐢𝐝𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐚 𝐤𝐢𝐭𝐤𝐮𝐝𝐚. 𝐄𝐠𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐮𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 ü𝐤𝐬 𝐣ä𝐧𝐭𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞, 𝐬𝐞𝐬𝐭 ü𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐚𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐯õ𝐢 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. Ü𝐥𝐛𝐢𝐤 𝐩𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐯𝐚𝐭. 𝐋𝐨𝐨𝐝𝐚𝐧, 𝐞𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐦!

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐋𝐢𝐬𝐚𝐧 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐠𝐫𝐚𝐟𝐨𝐦𝐚𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐞𝐧𝐞𝐬𝐞𝐤𝐢𝐢𝐭𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐫𝐞𝐞𝐝𝐞𝐤𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞, 𝐞𝐭 “𝐉𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐨𝐧 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐞𝐬 𝐯õ𝐢 𝐚𝐣𝐚𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐦𝐮𝐬𝐥𝐮𝐠𝐮𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐞𝐬𝐩𝐨𝐨𝐥 𝐚𝐯𝐚𝐥𝐝𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐞𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐯 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐥, 𝐦𝐢𝐬 𝐤ä𝐬𝐢𝐭𝐥𝐞𝐛 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐚𝐤𝐭𝐮𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐭.” 𝐄𝐡𝐤 𝐬𝐢𝐢𝐬 “𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢” 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐥, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐬õ𝐧𝐚 “𝐉𝐔𝐇𝐓𝐊𝐈𝐑𝐈”. 𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 ü𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐧𝐢𝐢 𝐡𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬 𝐞𝐚𝐬 𝐤𝐚 õ𝐩𝐩𝐢𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛. :))) 𝐊ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬 𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐧𝐞 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 õ𝐩𝐩𝐢𝐝𝐚 𝐒𝐔𝐔𝐃𝐀𝐁? 𝐕𝐚𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭!

Vahur Reede
Vahur Reede
3 months ago
Vasta  Vahur

LibaVahur, su meeltesegadus paistab ju su enda tegudest otse välja.

“JUHTKIRI – Kes minevikku ei mäleta…” alla kirjutasid 9 tundi tagasi:
“𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐯𝐢𝐤𝐮𝐦õ𝐭𝐞𝐭𝐞𝐭𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐨𝐬𝐞𝐬 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚𝐠𝐚 𝐣ää𝐛 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐭𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐥𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐯𝐞𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐭𝐨𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞𝐥𝐠𝐢 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐨𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐞𝐧𝐭𝐢 𝐩𝐢𝐡𝐮𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐩õ𝐫𝐦𝐮𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐬.”

ja peatoimetaja selle arvamusloo “Nüüd on siis kõik!” alla kirjutasid samaaegselt:
“…𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐦õ𝐫𝐤𝐣𝐚 𝐦𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐣ä𝐭𝐦𝐚 𝐩𝐢𝐝𝐢. 𝐉𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐨𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐧üü𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐯𝐢𝐡𝐚𝐩𝐮𝐫𝐬𝐤𝐞 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝. 𝐍𝐨 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐛𝐞 …”

Hommikuks pole meeltesegadus vähenenud, järjest rohkem puntrasse kirjutad ennast.

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐑𝐞𝐞𝐝𝐞𝐤𝐞, 𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐚 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐦ä𝐧𝐠𝐢𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐬õ𝐧𝐚 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐣ää𝐤𝐬? 𝐕õ𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐝𝐤𝐢 𝐬𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐮𝐝? Ü𝐭𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 ü𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥: 𝐌𝐈𝐍𝐔 𝐉𝐀𝐎𝐊𝐒 𝐎𝐍 “𝐍üü𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤” 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐧𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐞𝐡𝐤 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐧𝐞 𝐬õ𝐧𝐚, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐥𝐞𝐡𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐥𝐠𝐞𝐧 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐞𝐢 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐤õ𝐥𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐫ä𝐮𝐧𝐮 𝐤𝐚𝐡𝐞 𝐥𝐞𝐡𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥. 𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐧 𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐤𝐚 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝? 𝐀𝐠𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦𝐚 𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐦𝐚𝐢𝐧𝐢𝐬𝐢𝐧, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. 𝐒𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐞𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐤𝐢 𝐚𝐥𝐥, 𝐬𝐞𝐫𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐞𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐦ä𝐬𝐬𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐤𝐚𝐢𝐟𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐬𝐮 𝐬𝐞𝐚𝐥. 𝐕ä𝐥𝐢𝐬𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐮𝐯𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐥 𝐚𝐢𝐦𝐮𝐠𝐢. 𝐇𝐮𝐯𝐢𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥 𝐤𝐨𝐦𝐛𝐞𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐭𝐚𝐫𝐤, 𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐞𝐞𝐥 ü𝐭𝐥𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐧𝐝 𝐩𝐮𝐧𝐭𝐫𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐛. 𝐇𝐚𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚?

Sülg
Sülg
3 months ago

Klassikaline Reede:
Närviline
Arrogantne
Rumal
ja nagu nüüd näha siis ka esoteeriline

saarlane
saarlane
3 months ago

Reede, palun valgusta siis ka teisi lugejaid, et mis alusel oled sina see määraja, mis on viimane juhtkiri ja mis mitte?

Vahur
Vahur
3 months ago
Vasta  saarlane

𝐑𝐞𝐞𝐝𝐞𝐤𝐞 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐭ä𝐧𝐚𝐧𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐧𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐨𝐧 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 ““𝐊𝐞𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐯𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐞𝐢 𝐦ä𝐥𝐞𝐭𝐚” 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬 𝐉-𝐔-𝐇-𝐓-𝐊-𝐈-𝐑-𝐈. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐚 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐬𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐚𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐦õ𝐣𝐮𝐬 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐡𝐨𝐨𝐛𝐢𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐧üü𝐝 𝐞𝐢 𝐣ää 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐞𝐭 ü𝐤𝐬 “𝐥𝐢𝐛𝐚𝐯𝐚𝐡𝐮𝐫” 𝐭𝐚 𝐬𝐮𝐮 𝐩𝐮𝐭𝐫𝐮 𝐭ä𝐢𝐬 𝐭𝐨𝐩𝐩𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐬𝐭𝐚𝐩 𝐭𝐚 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐛𝐤𝐢 𝐣𝐚𝐮𝐫𝐚𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞𝐭𝐤𝐢 𝐧𝐢𝐦𝐞 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐩ää𝐬𝐭𝐚. :)) 𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐥𝐮𝐠𝐞𝐣𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐡𝐢𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 ü𝐥𝐥𝐚𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐤𝐤𝐮𝐝𝐚. 𝐒𝐞𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐭𝐧𝐮𝐝 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐣𝐚𝐮𝐫𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭.

Vahur Reede
Vahur Reede
3 months ago
Vasta  saarlane

MIna ei ole see määraja, milline on Meie Maa viimane juhtkiri – seda määrab ikka Meie Maa toimetus.

Ja milline on viimane juhtkiri, see on väga lihtsalt leitav – vali veebilehe ülalt servast “ARVAMUS” rubriik. Arvamuste hulgas on ka toimetuse juhtkirjad, mis algavad sõnaga “JUHTKIRI:…”, Juhtkirja pildil on tekst “Meie Maa JUHTKIRI”.

keijo
keijo
3 months ago

Vahur, juhtkiri ei ole ainult see kirjutis, mille peale ka juhtkiri kirjutatud on. Seda on teine Vahur sulle juba poole päeva seletanud. No ei saa aru. Pealegi ei ole sinu asi tögada, mida keegi viimaseks juhtkirjaks enda jaoks peab. Seda enam et ilmselgelt kui sul ka konstruktiivne lugemisoskus oleks, siis saaksid aru et ta mõtles seda praegust artiklit, mille all me vestleme. Rahune maha juba!

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐊𝐚𝐮𝐚 𝐯õ𝐢𝐛 ü𝐡𝐞 𝐬õ𝐧𝐚 “𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢” 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐚𝐥 𝐣𝐚𝐮𝐫𝐚𝐭𝐚, 𝐯𝐚𝐡𝐮𝐭𝐚𝐯 𝐫𝐞𝐞𝐝𝐞? 𝐒𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐣𝐮 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐬õ𝐧𝐚𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐬𝐨𝐫𝐭𝐢 𝐞𝐫𝐞𝐤𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐛. 𝐎𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐥ä𝐛𝐢𝐧ä𝐡𝐭𝐚𝐯 𝐤𝐮𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐤𝐞𝐡𝐯𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐚 𝐞𝐧𝐝 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐥𝐢𝐢𝐯𝐚𝐤𝐚𝐬𝐭 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐤𝐚𝐝𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐢𝐭𝐬𝐚𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐣ää𝐛. 𝐉ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭, 𝐤𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐝𝐢𝐚𝐠𝐧𝐨𝐨𝐬𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐚.

𝐊𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐮𝐛𝐚 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐧 𝐯𝐞𝐞𝐥:”Juhtkiri on ajalehes või ajakirjas harilikult arvamuslugudest eespool avaldatud ning toimetuse seisukohta väljendav artikkel, mis käsitleb mingit aktuaalset teemat.””
𝐒𝐞𝐥𝐞𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐥𝐞𝐠𝐢: 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐦𝐮𝐬𝐥𝐮𝐠𝐮- 𝐎𝐍; 𝐞𝐞𝐬𝐩𝐨𝐨𝐥 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢𝐭𝐞𝐬𝐭- 𝐎𝐍, 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐞𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐯- 𝐉Ä𝐋𝐋𝐄𝐆𝐈 𝐎𝐍, 𝐤ä𝐬𝐢𝐭𝐥𝐞𝐛 𝐚𝐤𝐭𝐮𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐭- 𝐀𝐉𝐀𝐋𝐄𝐇𝐄 𝐒𝐔𝐋𝐆𝐄𝐌𝐈𝐍𝐄 𝐈𝐋𝐌𝐒𝐄𝐋𝐆𝐄𝐋𝐓 𝐎𝐍 𝐀𝐊𝐓𝐔𝐀𝐀𝐋𝐍𝐄 𝐓𝐄𝐄𝐌𝐀.

𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐧üü𝐝 ü𝐡𝐭𝐞 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐬𝐤𝐚 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐥𝐨𝐨𝐭𝐮𝐬𝐞𝐭𝐮 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐦. 𝐒𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐦𝐚 𝐣𝐮 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐧, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐝𝐥𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐚𝐦𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐬𝐞𝐢𝐧𝐚 𝐩𝐞𝐤𝐬𝐭𝐚. Õ𝐢𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐛 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐦𝐮𝐬𝐞, 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐧𝐢𝐤𝐚𝐝 𝐨𝐭𝐬𝐚𝐞𝐭𝐭𝐞. 𝐒𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐭𝐮𝐦𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐧𝐝𝐞𝐧õ𝐮𝐭𝐞𝐨𝐫𝐞𝐞𝐭𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐚𝐥𝐚𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐦𝐢𝐬𝐢 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐦𝐚𝐬. 𝐒𝐚 𝐕𝐚𝐡𝐮𝐫 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐭𝐚𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐚𝐞𝐭𝐭𝐞!

PS! “Ja milline on viimane juhtkiri, see on väga lihtsalt leitav – vali veebilehe ülalt servast “ARVAMUS” rubriik.”
𝐉𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧ä𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐬𝐞𝐧𝐚 𝐥𝐢𝐬𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐫ää𝐠𝐢𝐦𝐞. 𝐄𝐡𝐤 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐨𝐬𝐚𝐬 𝐩𝐚𝐧𝐢𝐝 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐦öö𝐝𝐚. “𝐍üü𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤” 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐞𝐭𝐞 𝐣ä𝐫𝐠𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐧𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚.

Vahurile
Vahurile
3 months ago
Vasta  Vahur

Enam paremini ei saanudki sa oma nimekaimule vastata. Fantast!

sm. Nassi
sm. Nassi
3 months ago

Jäidki vait ve lõpuks?

Prob Leem
Prob Leem
3 months ago

Ausalt ma küsin sult, mis sul viga on?

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Vahur

Kus sitavikat läks närvi ja kukkus hullusti paska pritsima. Kuule, LibaVahur, sul närvid ikka täitsa persses kohe, mine ravile.

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Andu

See libavahurist reede on kõige hullem nädalapäev üldse!!!

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Vahur

Kus see tumekirja LibaVahurist põhulõug on kukkunud taas iseenda üllitistele plusse panema. Ülimalt lame tegelane on ta.

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Andu

Vaikselt viilid oma veene juba või? Masendusehunnik! Laku v1ttu parem!!! Hädapätakas on kade kõige ja kõigi peale, sest oma elu nii perses.

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐍üü𝐝 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 ü𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐢𝐝𝐥𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐞 “𝐕𝐈𝐈𝐌𝐍𝐄” 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧… 𝐄𝐠𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐞𝐢 𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 ü𝐥𝐞. 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐩𝐢𝐝𝐚𝐬𝐢𝐧 𝐬𝐞𝐝𝐚 “𝐍üü𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤” 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐡𝐚𝐮𝐠𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐤𝐢𝐫𝐢 ü𝐭𝐥𝐞𝐛. 𝐄𝐥𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐢𝐬 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐤𝐚𝐞 𝐤𝐚 𝐚𝐞𝐠-𝐚𝐣𝐚𝐥𝐭 𝐩𝐞𝐞𝐠𝐥𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐚𝐫𝐤 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐩𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯 𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝.

Anonüümne anonüümik
Anonüümne anonüümik
3 months ago

Kui kõik, siis kõik! Tänan kirjutatu eest!

Affa Nassi
Affa Nassi
3 months ago

Mool oo nüüd kohe pidupäev!

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Affa Nassi

Kus ta on? Kus sa raipest netiperv oma ihuvajadusi välja elama asud siis tropp? Sa paned nööri kaela endale ju!!

Vahur
Vahur
3 months ago
Vasta  Andu

Mis sina, sitik, sirised
ning, porikärbes, porised,
sul pöle äälta ägiseda
ega rindu rögiseda!
Vana ägi on sul ääleks,
törs mauks, saabas kurguks,
rattarumm sul sitaauguks!

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Vahur

Pane põlema end!

Peeter
Peeter
3 months ago

Meie Maa on minu jaoks olnud aastaid ajaleht, mida nii paberil, kui ka veebis ühena viimastest vaatan. See ei ole alati nii olnud vaid nii on läinud samm-sammult. Ajalehe sisu on muutunud ajas järjest kehvemaks ja selle päevakajasus on langenud. Kirsiks tordil olid kindlasti mitmed “arvamusavaldused” puiduettevõtjalt, kellest üleöö koroonaekspert sai. Siis mõtlesin, et kui üks ajaleht oma suuna nii selgelt uhhuu-tamisele võtab, pole minul selle lehega enam tegemist. Käesolev artikkel ainult kinnitab minu hinnangut. Ole siis vähemalt mees ja kirjuta lõpetamiseks artikkel, mida pole tulevikus häbi lugeda. Täna lugejaid usalduse eest, too välja positiivsed mälestused. Aga ei, nüüd saab sajandi pärast arhiivist lugeda kokkuvõtet, mis on tulvil kibestumist ja süüdistamist. Olgu selle Saarte Häälega, kuidas on, kuid neil ON rohke, lugejaid ja selle fakti vastu ei saa. Kaotada tuleb osata!

Makske raha tagasi!
Makske raha tagasi!
3 months ago
Vasta  Peeter

Meie Maa maksku tellijatele raha tagasi.

Äpu
Äpu
3 months ago

Sina rott ei ole kunagi lehte tellinud. Sinusugused käivad toidupoes oma pruunide näpukestega ajaleheriiulis sobramas.

Wrath
Wrath
3 months ago

Suurepärane!

Sinunimi
Sinunimi
3 months ago

Anonüümne politseivägivald lakkab hetkega. Kena. See hakkas ilmselt omanikule ka juba ajudele,

Tiina
Tiina
3 months ago
Vasta  Sinunimi

Kõigepealt maksku omanik lehe tellijatele raha tagasi.

Sinunimi
Sinunimi
3 months ago
Vasta  Tiina

See muudab vägivalla olematuks?

putin
putin
3 months ago

Rauniste artikkel on õige ja asjalik antud hetkel. Kui meil on ikka tõesti õigusriik, saab ka see leedo lõpuks oma karistuse, vähemalt väikse osagi sellest, mida ta vajab!

keijo
keijo
3 months ago

Hea meel, et Meie Maa kadumisega kaob ka see kodanik Vahur Reede ilkumine. Saarte Hääle anonüümse kommentaariumi kadumisega sai tast seal lahti aga siin ta on ikka nagu soolatüügas kommenteerijate kannul kinni. Ei tea kui suur peab ikka see uss olema, mis närib, et isegi viimase Meie Maa artikli oma vingumisega ära rikkuma peab. Katsu elus midagi ilusat ka vahelduseks leida. Kevad on saabunud, päevad pikad, päike väljas ja muru rohetab. Ära ole nii sapine! Seda enam, et oma nime alt kirjutad. Kõik Saarlased juba teavad kui kuri see on Vahur Reede on, seda enam et ka endised töökaaslased räägivad sama juttu ja kuidas sa üldse kollektiivi ei sobinud. Mul on siiralt kahju, et sa kuidagigi kohta siin päikse all leida ei suuda. Kui sul on mingid varasemad haavad jäänud lakkumata, siis tea et ka sinu vanuses inimene saaks end õnnelikult tunda. Piisab vaid vigade tunnistamisest ja abi otsimisest. Katsu leida elus väärt asju!

Vahur Reede
Vahur Reede
3 months ago
Vasta  keijo

Kulla keijo, kus ma ilgun või vingun või sapine olen? Kirjutasin ühele vingumisele ainult positiivse vastuse –

“Vahur Reede
3 hours ago
Meie Maa viimases (tänanses) juhtkirjas “Kes minevikku ei mäleta” pole midagi mõrkjat. Väga positiivselt on võetud kokku kahe mehe tegevus, mis vääris Muinsuskaitse autasu.”

Ega sa mind tumendakirja libaVahuriga segi ei aja?

keijo
keijo
3 months ago

Aga selles osas sa ju ilgudki, et see sinu tumekirja libaVahur kirjutab hoopis teisest asjast ja sina üritad talle sõnu suhu toppida. Seletas ju sulle kenasti, et viimne juhtkiri on see artikkel, kus me praegu kommenteerime. See on ka mingi uus komme, et oma nime päästmiseks üritad teisi inimesi mustata või? Minu meelest kirjutas see tumeda kirja Vahur väga hästi oma esimese kokkuvõtte, mille kallal sina nagu kana ilkuma asusid. Meie Maa ajaleht oli juba pikalt põhja käinud ja see, et viimaseks sõnaks kibestumust Saarte Hääle vastu nii suure hoolega välja valati ei olnud ju ilus. Veel vähem ilus on see, et sa tuled teisi kritiseerima, mida nad öelda või mõelda võivad. Vahur Reede, ma soovitan teil tõesti psühholoogiga konsulteerida. Vigadega elamine ei ole probleem aga vigadest sedasi mööda vaatamine on küll suur probleem. Isegi abi vajav probleem.

Vahur Reede
Vahur Reede
3 months ago
Vasta  keijo

“Veel vähem ilus on see, et sa tuled teisi kritiseerima, mida nad öelda või mõelda võivad.”

Peegissevaa!

keijo
keijo
3 months ago

Nüüd hakkas valus kui keegi ka vana “maestrot” korrale kutsuma tuli? Sinuga ei saa kahjuks muud moodi suhelda kui sedasi. Sa ju oled kangust täis nagu Kalevipoeg. Rumal ka veel pealekauba. Ja oma nime alt kirjutades peaks sul ikka silmad häbi täis olema. Leia elus rahu! Ausalt ma ei soovi sulle halba.

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐍𝐚𝐞𝐫𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬. 𝐆𝐫𝐚𝐟𝐨𝐦𝐚𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐬𝐨𝐩𝐞𝐫𝐝𝐢𝐬𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐚𝐯 𝐕𝐚𝐡𝐮𝐫 𝐤ü𝐬𝐢𝐛:
“Kulla keijo, kus ma ilgun või vingun või sapine olen? ”

𝐉𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐛:”LibaVahur, ise ikka saad aru, mida sa kirjutad”
“LibaVahur, su meeltesegadus paistab ju su enda tegudest otse välja.”
“Hommikuks pole meeltesegadus vähenenud, järjest rohkem puntrasse kirjutad ennast.”

𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐯 𝐢𝐥𝐤𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞? 𝐄𝐬𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐛 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 õ𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐢𝐭𝐮𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐥𝐢𝐛𝐚 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐥𝐢𝐛𝐚𝐤𝐬 𝐕𝐚𝐡𝐮𝐫𝐢𝐤𝐬? Ü𝐭𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 𝐤𝐚 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐧 𝐩𝐞𝐞𝐠𝐥𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐦𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐬𝐨𝐩𝐞𝐫𝐝𝐚𝐯𝐚𝐤𝐬 𝐠𝐫𝐚𝐟𝐨𝐦𝐚𝐚𝐧𝐢𝐤𝐬 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧. 𝐒𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐚 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐥𝐢 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢 𝐩õ𝐫𝐠𝐚𝐭𝐚𝐝𝐤𝐢. 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐢𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐚𝐢𝐚𝐥𝐚𝐩𝐬.

𝐌𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐨𝐥𝐮 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐯õ𝐭𝐚𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐯ä𝐢𝐤𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐭ü𝐡𝐣𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 “𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢” 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐚𝐥 𝐟𝐮𝐫𝐨𝐨𝐫𝐢 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐧𝐝 ü𝐥𝐞𝐬 𝐤ü𝐭𝐦𝐚. 𝐌ää𝐫𝐚𝐝 ä𝐫𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐧𝐞 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐤𝐢𝐫𝐢 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐝, 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐦𝐚. 𝐎𝐧 𝐧𝐢𝐢? 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐠𝐚 𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚. 𝐒𝐢𝐧𝐮 “𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐝𝐢𝐝” 𝐨𝐧 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐬õ𝐧𝐚𝐝𝐞 𝐣𝐚 𝐭ä𝐡𝐭𝐞𝐝𝐞 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐚𝐥 𝐚𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐯𝐢𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐮𝐡𝐮𝐠𝐢. 𝐈𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐮 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐞𝐞𝐫𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐞𝐡𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐚𝐢𝐝 ä𝐫𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐭𝐮𝐭𝐚𝐭𝐢. 𝐒𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐬𝐚𝐩𝐩𝐢 𝐭ä𝐢𝐬 𝐥ä𝐤𝐬𝐢𝐝𝐤𝐢, 𝐞𝐭 𝐦𝐮𝐥 𝐣𝐚𝐠𝐮𝐬 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐢𝐢𝐝𝐮𝐬õ𝐧𝐮 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚𝐝𝐮𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚𝐥𝐞. 𝐎𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐚 𝐧𝐢𝐢?

𝐏𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐥ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐛𝐬𝐨𝐥𝐮𝐮𝐭𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐞𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞𝐯𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐠𝐚 𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐚 𝐚𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮. 𝐄𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐞𝐞𝐠𝐞𝐥𝐝𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐭𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐭𝐞𝐠𝐮𝐭𝐬𝐞𝐦𝐢𝐬𝐯𝐢𝐢𝐬𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐬𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐝.
𝐌𝐢𝐧𝐞 𝐯õ𝐭𝐚 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐧üü𝐝 𝐬öö𝐦 𝐯ä𝐫𝐬𝐤𝐞𝐭 õ𝐡𝐤𝐮 𝐣𝐚 𝐤𝐥𝐚𝐚𝐫𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐬𝐞𝐝 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐦𝐮𝐣𝐚𝐥. 𝐒𝐚𝐚𝐦𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐤𝐚𝐝𝐞, 𝐞𝐭 ü𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐕𝐚𝐡𝐮𝐫 𝐝𝐨𝐦𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐛 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐚, 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢𝐧𝐞 𝐕𝐨𝐥𝐥𝐢.

Vahur Reede
Vahur Reede
3 months ago
Vasta  Vahur

Kas jälle vaatasid peeglisse? ” 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥𝐞𝐬𝐭. 𝐄𝐤𝐬 𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐇ää𝐥, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐬𝐞𝐬 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐥𝐛𝐚 𝐇𝐢𝐢𝐧𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐤𝐦𝐚𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐯õ𝐢 𝐒𝐚𝐫𝐧𝐮𝐬𝐬𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐭𝐢, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐝𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐯ä𝐫𝐬𝐤𝐞𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐣õ𝐮𝐝𝐬𝐢𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐭õ𝐞𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦.” ja siis süüdistad mind, et mina nutan mingeid kommentaare taga. No taga targemaks!

Vahur
Vahur
3 months ago

𝐑𝐞𝐞𝐝𝐞𝐧𝐞 𝐕𝐚𝐡𝐮𝐫, 𝐥𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐚𝐥𝐟𝐚𝐢𝐬𝐚𝐬𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐭𝐮𝐭𝐚𝐭𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐬𝐞𝐚𝐬 𝐊Õ𝐈𝐊𝐈𝐃𝐄 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝 ä𝐫𝐚, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐮, 𝐤𝐮𝐬𝐭𝐮𝐭𝐚𝐭𝐢 𝐣𝐮 𝐧𝐢𝐦𝐦𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮ü𝐤𝐬𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐞, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐕𝐀𝐇𝐔𝐑 𝐑𝐄𝐄𝐃𝐄 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐬, 𝐨𝐥𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐢. 𝐌ä𝐥𝐮𝐠𝐚 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐤𝐚 𝐯𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐞𝐡𝐯𝐚𝐝 𝐥𝐨𝐨𝐝 𝐯õ𝐢?

𝐍üü𝐝 𝐬𝐚 𝐥𝐞𝐢𝐝𝐬𝐢𝐝 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐮𝐮𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐚, 𝐤𝐮𝐬 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐭ä𝐡𝐞𝐧ä𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐯𝐚𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐞𝐠𝐞𝐥𝐝𝐚𝐦𝐚 𝐚𝐬𝐮𝐝?

keijo
keijo
3 months ago

Vahur Reede miks sa üldse alustad selle tumedakirja Vahuriga diskussiooni kui sa tead, et sa ei suuda sealt võitjana väljuda ja tood enesele ainult häbi? Riina on ju mulle rääkinud küll ja küll, mis mehega tegu. See ei ole ilus vaatepilt

Nunnad Hoos
Nunnad Hoos
3 months ago

Reede on täna eriti hoos! Nojah, reede ka ju.

Andu
Andu
3 months ago

Pole vahet kas tegemist on reedese Vahuri või tumekirja LibaVahuriga – ühtemoodi panevad segast mõlemad.

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Andu

Sa oled nii hale tegelane! Su elu on nüüd läbi!! Saa aru!! Meie Maa läks kinni ja sul lips läbi!!! Kõik naeravad su üle!!!

saarlane
saarlane
3 months ago

Ehk ei ole täna veel hilja Saaremaa ainukest ajalehte päästa? Ausad ettevõtjad, kas tõesti tahate nüüd leedo ülistuslehest lugeda põhiliselt “kõige edukama ja rikkama arvamusliidri” repliike ja suuri saavutusi? Madalalaubalised hakkavad saama suure juhi uusi juhtnööre!

väkk
väkk
3 months ago

Vastik vaadata kus mingi reede igaühega räuskab!

Andu
Andu
2 months ago
Vasta  väkk

Tegelikult pole ju vahet milline Vahur siis räuskab. On see siis reedene Vahur või tumekirja LibaVahur – lolli mula ajavad mõlemad.

...
...
3 months ago

Toimub koosolek, hr Sinisalu jagab käsud välja, sina lähed ronid puu otsa, sina mängid niisama lolli, sina sodid seinad ära, sina viskad prügi maha, sina jälgid, kuidas keegi wc-s situb.
Aga muidu oleme kõvad mehed, ähvardame ja ähvardame.

....
....
3 months ago
Vasta  ...

Eriolukord oli 2020. märtsis kuu aega, aga kui kaua teie juba siin laamendate sm Sinisalu? Igaks päevaks rahuajal on vaja eraldi luba küsida: puu otsa ronimiseks, sittumise jälgimiseks ja seinte sodimiseks. See ei ole vabandus, et Ukrainas sõja välja meelitasite.

Andu
Andu
3 months ago

Tegelik kaotaja oled sina, sest nagu näha ei suuda sa isegi 5 päeva hiljem leppida, et Meie Maa on ajalugu. Oh sind vaesekest küll. Küll need võõrutusnähud sul alles karmid olema saavad väike värdike!! Nädalake veel ja siis lähed juba täiesti pöördesse. Ilmselt sa m0nniaju kisud oma riided kesklinnas maha ja hakkad paljalt ringi jooksma et mingit rahuldust saada. Ahv oled selline, täielik debiilik!!!

Volli
Volli
3 months ago
Vasta  Andu

Mulle lausa meeldib sinusugust närvipundart narrida ja õrritada. Mis kaotajast sa siin jahud, ma ju lihtsalt lollitan sind. Su närvid on täitsa persses kohe ning sul oleks viimane aeg mõne hulluarsti poole pöörduda. Edu sulle selleks va sitavikatist põhulõug.

Vahur
Vahur
3 months ago
Vasta  Volli

Mis sa alaarenenud, Andust, ajukääbik siis piiksud!

Divi Dent
Divi Dent
3 months ago

Ühinemine selle leedo lehega oleks olnud tobe! Mingi Valjala küla murrakut purssivale vene vanamehele hoosiannat lauljate koor oleks kahekordistunud. Kas praegune Eesti riik on selleks, et moraalitud inimjätised saaksid oma haisvaid “ärisid” vabalt ajada ja seda mingite labaste kiidulauludega ajalehes ära varjata ja mingis roosas sõnavahus kangelastegudeks formeerida?!

nkvd
nkvd
3 months ago

Hiiumaa ettevõtjad oma ajalehe ikkagi päästavad! selle slaava kõhtu sattumisest. Tubli tegu!
Saarlased tahavad lugeda nüüd siis ainult “kõige rikkama ja edukama ärimehe” edulugusid!?
Ootame põnevusega!

Andu
Andu
2 months ago
Vasta  nkvd

Me hakkame koos tumekirja LibaVahuriga ise Saarte Läru nimelist ajalehte üllitama.

Maei saaaru
Maei saaaru
2 months ago

Kas Saaremaa ärimehed on tõesti nüüd juba niivõrd korrumpteerunud, et neile sobib selline ajaleht, mis kuulub kõige räpasema minevikuga ja olevikuga tüübile? Muud järeldust ei ole antud seisult võimalik teha! Masendav!

seeon tobe
seeon tobe
2 months ago

Häbiväärne seis: mingi segase päritoluga vanamehe nässakas on ajanud küüned igalepoole taha, plekkinud kinni endised kommudest asjapulgad ja nüüd siis muudkui laamendab oma isiklikus ajalehes – mängib suurt (praami-)kuningat, laseb pikas kaares meie riigi seadustele, ka kõigile saarlastele; tema oma kavalate “nõksudega” on tegija, las lollid saarlased rügavad tööd tema kasuks! Ja me kõik vaatame seda totakalt pealt?

väga tobe
väga tobe
2 months ago

Uskumatu, et meie riigis on taolisele alaväärsele tüübile tehtud selliseid miljonikingitusi! Kus on loogika? Ju siis kingituste tegijad/korraldajad on samal lainel,samal tasemel??

Andu
Andu
2 months ago

Aga pedetseda on ju ikkagi väga lahe.

jaanus
jaanus
1 month ago

See VL asi on vastik, ajab oksele! Eriti vastik ja alandav on see saarlastele, kes on pidanud siin saarel taluma sajandeid orjapõlve ja alandust, aga suutnud selle kõik üle elada. Ja nüüd siis mingi kuradi nässakas laiab ja pedereerib siin kõiki!

ärimees
ärimees
30 days ago

Riigi varade kinkija istub ise tänase päevani mugavas ametis ja saab Eesti riigilt head palka!

uno onu
uno onu
29 days ago

See haisev elukas on ammu juba teeninud eluaegse vanglakaristuse! Selle asemel situtatakse, passitakse ja toetatakse teist kui mingit rahvuskangelast ikka edasi. Kas tal on õnnestunud tõesti ära osta, kinni maksta kõik riigiorganid?!

juku
juku
17 days ago

Riigiametnikud on muidugi kinni makstud – seda see nässakas oskab. Aga miks lihtsad saarlased sallivad oma saarel sellist elukat, sellest on raskem aru saada?!

sm. M.Muhhin
sm. M.Muhhin
17 days ago
Vasta  juku

Ka valjuhäälselt lõuates ja mõlisedas on võimalik sihile jõuda sest need lapseohtu vallaametnikud teevad kõike seda mida mina soovin.

aja lugu
aja lugu
10 days ago

Kas ta nüüd ikka veel kõrtsudes litse noolib? Omal ajal toppis ta litsidele 500- lisi tisside vahele ja püksi. Litsid olid muidugi vaimustuses ja valmis kõigeks. Peaasi, et raha said. Mis sellest, et “partner” nägi veidike kole ja võigas välja!

Veronica
Veronica
10 days ago
Vasta  aja lugu

Mis ta neist enam noolib, kui väikemees ainult ripub, siis pole ju naistes enam midagi teha. Isegi viagra ei aita enam. See raha jääb nüüd kenasti kõik alles, selle eest saab leivale vorsti osta.

sm. M.Muhhin
sm. M.Muhhin
10 days ago
Vasta  Veronica

Mul on sama jama sest mu väikemehest Miša ei taha enam tirki minna. Kui muidu saan ma oma tahtmise valjuhäälselt lõuates ning kisades, siis väikemehest Mišale see ei mõju. Tema jääb ikka lonti nagu kasutamiskõlbmatu sardell.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised