10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Kooskäimise õnnistused

Ülestõusmise II pühal kogunesid Saaremaa erinevate koguduste juhid ja vaimulikud Rene Reinsoo kutsel Kihelkonna kiriku pastoraati, et üle hulga aja kohtuda oikumeenilise osaduse raames ühise osaduslaua ümber.

Selle, kuni neli korda aastas toimuva kohtumise formaadi kutsus omal ajal kokku Kihelkonna koguduse eelmine õpetaja praost emer Elmar Reinsoo, kes pälvis selle eest ka kirikute nõukogu tunnustuse. Kui Elmar Reinsoo andis EKN liikmeskirikute kohaliku osaduskonna koguduste kokkukutsumise eestvedamise aastate eest edasi EKBL Siioni koguduse vanempastorile Herman Mäemetsale, siis tema omakorda andis selle eelmise kohtumise raames edasi Rene Reinsoole.

EKN-i eelmine president Andres Põder ja peasekretär Ruudi Leinus omistasid Kirikute Nõukogu nimel Herman Mäemetsale Saaremaal oikumeenilise töö tegemise eest tänukirja Psalm 133 sõnadele: Vaata, kui hea ja armas on see, et vennad üheskoos elavad! See on nagu kallis õli pea peal, mis nõrgub alla habemesse, Aaroni habemesse, mis nõrgub alla tema rõivaste palistusse, ja nagu Hermoni kaste, mis langeb maha Siioni mägedele. Sest sinna on Issand seadnud õnnistuse, elu igaveseks ajaks.

Tunnustuse üle andnud nelipühi kiriku piiskoppi Alur Õunpuud õnnitles 50. sünnipäeva puhul osalejate nimel külalisi võõrustanud Rene Reinsoo. Kohtumise muusikalise osa täitis alati noorusliku kõlaga ansambel Collecta, mille dirigent Ülle Reinsoo kasutas võimalust, et korraga oli kokku tulnud suure koori jagu inimesi ning õpetas kõigile selgeks enda poolt seatud koorilaulu. Lauakõne pidas Saaremaa vaimulikest vanim, Herman Mäemets 2. ülestõusmispüha tekstile Lk 24: 13-35.

Kohtumisel kõneldi Saaremaale saabunud Ukraina sõjapõgenike olukorrast ja sellest, kuidas Reeküla metodist kogudus on saavutanud nendega hea kontakti ning olude sunnil Saaremaale sõja eest põgenenud on leidnud sooja vastuvõtu kohaliku koguduse poolt.

Põgenike üldisest olukorrast rääkis Helle Kahm. Põgenike hariduselus osalemise võimalustest rääkis abivallavanem Koit Voojärv, kes pani osalejatele südamele olla tulijate suhtes avatud meelega aga mitte jätta märkamata ka kohalike inimeste muresid ning elada kaasa nende rõõmudele.

Eelmine artikkelPEREKONDLIK: 13. – 20. aprillini
Järgmine artikkelKirikuteated
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised