10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Viikingite hammas Premium liiga liidrite vastu seekord ei hakanud

Läinud teisipäeval võttis FC Kuressaare kodusel kunstmurustaadionil vastu Premium liiga liidri FC Flora. Saaremaa jalgpallihuvilised kindlasti mäletavad, et viimases Saaremaal peetud kohtumises jäi peale just FC Kuressaare. See mälestusväärne mäng toimus 14. augustil 2021.

Kuid nüüd võttis Flora kindla 3:0 võidu ja jätkab liigas täiseduga. Skoori avas Sergei Zenjov 31. minutil penaltist, teisel poolajal lõi Joonas Tamm esmalt 58. minutil 2:0 ja Henrik Ojamaa vormistas 80. minutil lõppseisuks 3:0.

Vaatamata sellele, et Kuressaare laatsaretis on sisuliselt poole meeskonna jagu mängijaid, siis anti Florale lahing, eriti esimesel poolajal. Kuid teisel poolajal hakkas „kollaste“ jõud raugema.

Enne mängu oli selge, et traumade tõttu jäävad eemale Mairo Miil, Märten Pajunurm, Ralf-Sander Suvinõmm, Rasmus Saar, Michael Schjönning-Larsen, Daniel Tuhkanen ja Aleksander Iljin, lisaks ei saanud mängukeelu tõttu osaleda Silver Alex Kelder. Koosseisust puudus ka Moorits Veering, kes olla eelmises mängus Tartu Tammekaga saanud peapõrutuse, teadis soccernet.ee.

Mattias Männilaan mängis juba mitmendat mängu järjest äärel, mitte ründaja kohal. Teisel äärel tegutses naturaalne keskpoolkaitsja Oliver Rass.

Seekord sai algkoosseisus võimaluse Tristan Toomas Teeväli, kes taastus hooaja alguses sportlase songast ja oli tänavu teises liigas mänginud duubli eest 90 minutit ja Premium liigas Tammeka vastu kümmekond minutit. Vahetusest sekkusid noormängijad Sten-Egert Paap, Andero Kivi ja Marcus Puust. Paap käis Premium liigas väljakul kolmandat ja Kivi teist korda, Puust tegi debüüdi.

Eile õhtul Tallinnas Levadiaga 0:1

Eile õhtul mängis FC Kuressaare Tallinnas Sportland Arenal oma selle kaheksanda kohtumise Premium liigas. Vastaseks oli valitsev meister Tallinna FCI Levadia. Eelmisel hooajal kohtuti omavahel kolm korda ja Levadia võitis kõik mängud ja lõi kõigis neis Kuresaarele kolm kolli – Kuressaare linnastaadionil võideti 3:2 ning A. Le Coq Arenal kaks korda 3:0. Sel korral näitasid viikingid märksa paremat kaitsetööd, väravas seisis hästi Kristen Lapa (ka ETV2 kommentaatorid kiitsid Lapa mängu), kes tegi mitmeid muljetavaldavaid tõrjeid ja seis püsis kuni 75. minutini 0:0.

Kuid siis pääses paremalt äärelt tsenderdama Bogdan Vaštšuk ja leidis jooksu pealt teisest lainest üles grusiin Zakaria Beglarišvili, kes saatis seitsmelt-kaheksalt meetrilt peaga palli väravavahi poolt vaadates alla paremasse nurka. Kuigi Kuressaare läks seejärel vasturünnakutele ja tekitas mitmeid poolvõimalusi, siis vastuväravat lüüa ei õnnestunud ja seisuga 1:0 Levadiale mäng lõppeski.

Viikingitel on nüüd kaheksast mängust kaks võitu, üks viik ja viis kaotust, väravate vahe on 9:13. See annab neile seitsme punktiga kümne võistkonna seas seitsmenda positisooni.
„Jõudu meil jätkus, kuid Levadia parandas oma mängu rünnakul ja viis mängu äärte peale, kaitsesime hästi, kuid päris lõpus jäi pisut vajaka,“ ütles FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski vahetult peale mängu ETV2 reporterile Tarmo Tiislerile.

„Teise poolaja alguses vahetas Levadia Beglarišvili ja Vaštšuki positsioonid ära ning 54. minutil vahetusest sekkunud Mark Oliver Roosnupp andsid Levadiale just teisel poolajal uue käigu. Samas Kuressaare mängis väga distsiplineeritult ja hästi kaitses. Mulle väga sümpatiseerib Kuressaare peatreener ja ka see, mida ta on selle meeskonnaga teinud,“ ütles Eesti jalgpalli elav legend Indrek Zelinski ETV2-le.