10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Soomlane kerkis esimest korda Saaremaa tavamale troonile

Nädalavahetusel peeti Kuressaare spordikeskuses maakonna 2022. aasta tavamale meistrivõistlusi. Kokku oli tiitlit jahtima tulnud seitse meest ja üks naine. Kavas oli viis vooru šveitsi süsteemis, neist kolm mängiti laupäeval ja kaks pühapäeval. Ajakontrolliks oli 75 minutit partiile, millele lisandus 30 sekundit iga sooritatud käigu eest.

Esimese vooru keskseimas kohtumises suutis mitmekordne mõttemängude maailmameister Andres Kuusk alistada Saaremaa soomlase Ilkka Mustoneni (pildil). Kuid soomlase tunnustuseks tuleb märkida, et ta ei lasknud end sellest kaotusest kuidagi kõigutada ja võitis kolm mängu järjest. Enne viimast vooru kujunes turniiritabelis vägagi huvitav seis, kus 3 punktiga juhtisid Saaremaa tänavune kiir- ja välkmalemeister Rain Kilumets ja Ilkka Mustonen, Andres Kuusk ja Milde Burkova olid 2,5 punktiga liiderduo kannul.

Just Kilumets ja Mustonen olid need mehed, kelle vahel käis kullaheitlus ka tänavustel Saaremaa kiir- ja välkmale meistrivõistlustel. Seal jäi peale Kilumets ja Mustonen pidi mõlemas mänguliigis hõbedaga leppima. Nüüd kohtusid samad mehed tavamale meistrivõistluste viimases voorus omavahel. Kullaheitlusse võinuksid Kilumetsa ja Mustoneni viigi korral sekkuda ka Kuusk ja Burkova. Mõlemaid rahuldas vaid võit. Burkova ei suutnud materiaalses paremuses (vigur etturi vastu) üle mängida vanameistrit Olev Kiirendit ja leppis viigiga. Kuusk alistas aga Saaremaa gümnaasiumi kümnendas klassis õppiva, kuid viimastel aastatel malemeestele üha enam kandadele astuva koolinoore Raul Seppeli ja jäi ootama, mida teevad Kilumets ja Mustonen.

Kilumets suutis võita etturi, kuid kaotas selle tagasi ja paistis, et partii rahuneb viigiks. See oleks tähendanud lisaturniiri kiirmale ajakontrolliga Mustoneni, Kuuse ja Kilumetsa vahel. Kuid partii lõpuosas suutis Ilkka Mustonen mängu enda kasuks kallutada ja võita Saaremaal oma esimese tavamale meistritiitli, võites neli viimast partiid järjest.
Hõbemedali sai kaela Andres Kuusk (3,5 p) ja Rain Kilumets (3 p) leppis pronksiga. Järgnesid 4. Marko Siil (3 p), 5. Milde Burkova (3 p), 6. Raul Seppel (2 p), 7. Olev Kiirend (1,5 p), 8. Fred Pokk (0 p).

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised