4.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 18. mai 2022

Zelenskõi avab maailma silmi

Ukrainal on tõeliselt imeline president. Selge see, et ta valiti sellele kohale ladviku vastase protestikandidaadina ja seisus, kus paistis, et riigil pole midagi head ees. Veebruaris 2014 alanud Venemaa agressioon Ukraina vastu oli ju pooleli. Kaotatud Krimmi ja Donbassi kõrval kammitsesid riiki Berliini ja Pariisi osalusel sündinud nn Minski kokkulepped. Lepete aluseks oli kõige seni agressori poolt tehtud andestamine, sest Saksa ja Taani firmad osalesid Krimmi ülesehitamises ja käis Nord Stream2 ehitus.

Lepete mõtteks oli Donetski ja Luhanski nn rahvavabariikide otseliitmine Venemaaga või siis temale allutamine eristaatuse sildi all. Demokraatlikud riigid olid küll kehtestanud Moskvale erinevaid sanktsioone, ent Berliini ja Pariisi vaba suhtlus Kremliga ei tõotanud muud, kui venivat vastasseisu.

Veebruaris 2019 lisas Ukraina ülemraada põhiseadusesse sätte liitumisest NATO ja Euroopa Liiduga, ent see otsus jäi Süürias ja Afganistanis toimuva varju. Tagantjärgi on selge, et Kremlis oodati ära novembris 2020 toimunud presidendivalimiste tulemused ja kui neile järgnes USA krahh Afganistanis (august 2021), pandi kaardid lauale – viimase 25 aasta muutused Euroopas nullitakse, Venemaa ja USA saavad endale mõjusfäärid nii, et Ukraina ja Gruusia jäävad Moskvale.

Viimati oli maailma jagatud sääraselt 1938-39, 1944-45, viisakama jutuga 1989-91. Kremli USA-le ja NATO-le esitatud nõuete ajaks (15.12.2021) oli Vene armee Ukraina ümber piiranud ja sissetung oli vaid aja küsimus. Järgnes see, et suurriikide pealinnades hakati üksnes Kremlisse helistama ja seal käima. Seda pealegi koos sõnumiga Ukrainale, et kuna ta pole NATO liige, ei tule appiminek kõne alla ja relvade saatmine samuti.
Veel jaanuaris viis USA oma diplomaadid ära Kiievist ja seda tegid teisedki. Ukraina jäi sõna otseses mõttes üksi, ent aprillist 2021 peale alanud väline surve ja selle käigus ilmnenud sise- ja välispoliitilised reetmised olid sünnitanud, vastupidiselt loodetule, midagi enneolematut – ühtse ja uhke Ukraina rahva. Kel on ka sellele vääriline president.

Ausalt öeldes tegi ta palju vigu, ent saab kindlalt öelda, et oma ametiaja teist 2,5-aastast poolt (ise mõtles välja selle tähistamise) alustades (26.11.2021) oli Zelesnkõi oma rahva liider ning seda uuenenud ja teovõimelise meeskonnaga.
Tegemist on imemeestega, kes vajadusel ei kõhkle minna vastuollu kogu muu maailmaga, kaasaarvatud endi olulisemate liitlastega.

Nagu teada, juhib Putin enda kuulutamist mööda „sõjalist erioperatsiooni” ja pea kogu muu maailm kasutab sama terminit, sest… nii ütles ja ütleb Putin!? Tõsi, jagatakse igasuguseid selgitusi, et „sõda” tähendavat seda ja toda, ent see pole ju midagi muud kui kurikuulus poliitkorrektsus ehk kurjami, ebameeldiva päästmine tema ümbernimetamisega. Ukrainas toimuva kutsumine Putini terminiga on hea näide sellest, kuhu niimoodi välja jõutakse. „Venemaa agressiooni” – nii nimetab sõda Kiiev, teine koomika number on selles, et Putin peab seda kaheksandat aastat, enamik lääneriike aga alatest 24.02.2022! Ehk siis maailmavallutaja plaane ja tegevust 2014-22 loetakse eimiskiks! Paraku tuleb säärasest aastatega mängimisest välja lugeda omaendi tegevusetuse õigustamist või agressorile kaasaaitamist (kasvõi Nord Streamid!).

Asju laiemalt võttes on häda selles, et tänu teatud valitsuste poolt soositud sõnavabaduse ühekülgsele tõlgendamisele on läänes pikalt domineerinud salliv suhtumine Putini autoritaarse režiimi kuritegudesse. Elik – käib nende lõputu väljavabandamine ja õigustamine selmet rakendada sisulisi sanktsioone. Viimaste kehtestamist saadab pealegi pikk eelreklaam, mis võimaldab Kremlil ennetavaid samme astuda jmt.
Sestap on järgnevalt rõõm tõdeda, et selle Läänes tänaseni domineeriva mõtlemise ja käitumisega on asunud sõtta Ukraina president, kellest – endisest kõvast teleshow-mehest on tänu ekraanile saanud maailma mõjukaim telepresident, keda usuvad omad ja kes lummab 10 minutise ukrainakeelse jutuga ära tuhanded välisriikide poliitikud. Mees, kes oskab mitte ainult neilt Ukrainale abi paluda, vaid teeb selle vajalikkuse kuulajatele selgeks ka nende endi riikide ajalugu meelde tuletades ja seda Ukraina omaga sidudes. Fenomenaalne mees ekraanil!

Kremlis mõistagi loodeti, et sõjamasina üle piiri lükkamisele järgneb Zelenskõi lahkumine pealinnast, mida Riigiduuma esimees Volodin ka sõja 3.-ndal päeval väitis. Tegemist oli valega, mis nõudis ka Zelenskõi „ilmumist” tänavale. Fakt on see, et ta edastab ise igapäev n.ö. rindeuudiseid, millel on tohutu moraalne väärtus Taaveti ja Koljati sõdimises. 1. märtsist alates on Zelenskõi aga esinenud video vahendusel peaaegu 20-le parlamendile ja need kõik on olnud antud auditooriumit arvestavad kõned. USA Kongressile tõmbas Zelenskõi paralleele Pearl Harbori ja 9/11ga, Jaapani parlamendile aga Hirsohima ja Tsernobõli vahel. Bundestagile meenutas ta Berliini müüri katnud okastraate, millega nüüd ümbritsetakse Ukraina kahanevad piirid.

Belgia parlamendi liikmeid kutsus ta üles loobuma Venemaalt toodud teemantide töötlemisest, sest nendest saadud tulu läheb Vene sõjamasina õlitamiseks jne. jne. On ka tagasilööke, sest näiteks Austria parlament, kus tugevad venemeelsed erakonnad, loobus Zelenskõi pöördumise edastamisest, sest see rikkuvat riigi neutraliteeti. Bundestagis üritas opositsioon alustada debatti Zelesnkõi tõstetud teemadel (relvade andmine jmt), ent koalitsioon surus peale koroona arutelu.

Elik – Zelesnkõi kujundab kohalikku poliitikat. Parlamendid pole küll valitsused, ent sõdalase särgis Zelesnkõi on oma jutuga ekraanilt teinud juba sadadele poliitikutele maailmas selgeks vajaduse võidelda kurjusega enne, kui ta kogu hea samm-sammult hävitab.

40 KOMMENTAARID

guest
40 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
1 month ago

𝐙𝐞𝐥𝐞𝐧𝐬𝐤õ𝐢𝐝 𝐨𝐥𝐢 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐤ü𝐦𝐦𝐞𝐧𝐝 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐚 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐄𝐋 (𝐣𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦 𝐤𝐚 𝐍𝐀𝐓𝐎) 𝐥𝐢𝐢𝐤𝐦𝐞𝐥𝐢𝐬𝐮𝐬𝐭 𝐧𝐮𝐥𝐥𝐢𝐧𝐝𝐚𝐭𝐞 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐥 𝐬𝐨𝐨𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭𝐢, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐮𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢, 𝐞𝐭 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐞𝐧𝐞𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐞𝐭𝐞𝐬 𝐬𝐢𝐝𝐞𝐦𝐞𝐭𝐞𝐬 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐮𝐩𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐬 𝐥𝐢𝐢𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐣𝐚 𝐚𝐬𝐢 𝐣ä𝐢 𝐤𝐚𝐭𝐤𝐢. 𝐒𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐥𝐢𝐬𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐤𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐉𝐚𝐧𝐮𝐤𝐨𝐯õ𝐭š, 𝐤𝐞𝐬 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥𝐞 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐧𝐞𝐫𝐠𝐢𝐚𝐯𝐚𝐫𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐚𝐧𝐝𝐢𝐬. 𝐊𝐮𝐢 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐄𝐋 𝐣𝐚 𝐍𝐀𝐓𝐎 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐞 𝐣𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐞𝐬, 𝐦𝐢𝐬 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐠𝐢, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐮𝐬𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚, 𝐨𝐥𝐠𝐮 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧 𝐩𝐞𝐚𝐬𝐭 𝐧𝐢𝐢 𝐩õ𝐫𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐞𝐬, 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚𝐥𝐞 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐤ä𝐭𝐭 𝐤ü𝐥𝐠𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬. 𝐀𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐧ä𝐢𝐭𝐚𝐛 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐞𝐧𝐚𝐦, 𝐞𝐭 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐢𝐥 𝐨𝐧 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚𝐠𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐢𝐤𝐤 𝐩𝐥𝐚𝐚𝐧 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝. 𝐈𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐩𝐥𝐚𝐚𝐧𝐢 𝐩𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐢𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐩𝐫𝐞𝐬𝐢𝐝𝐞𝐧𝐝𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐞𝐠 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥. 𝐉𝐚 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐫ää𝐠𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐩𝐞𝐫𝐢𝐨𝐨𝐝𝐢𝐬𝐭 𝟐𝟎𝟏𝟒-𝟐𝟎𝟐𝟐. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐡𝐨𝐨𝐥𝐢𝐤𝐚𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝, 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐤𝐨𝐥𝐨𝐧𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐝 𝐥ää𝐧𝐞𝐫𝐢𝐢𝐤𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 ä𝐫𝐚 𝐧𝐮𝐥𝐥𝐢𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚𝐭 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐢𝐥𝐥𝐢 𝐣ä𝐫𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐧𝐭𝐬𝐢𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚. 𝐉𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐬𝐚𝐥𝐚𝐭𝐚, 𝐨𝐦𝐚𝐣𝐚𝐠𝐮 𝐬üü𝐝 𝐥𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤𝐮𝐥 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐧𝐢𝐤𝐞𝐥, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐯𝐞𝐧𝐞𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐞𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐧𝐚𝐫𝐯𝐚𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐯õ𝐢 𝐣õ𝐡𝐯𝐢𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝. 𝐀𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐧üü𝐝, 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐚𝐝 𝐩ä𝐫𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐧ä𝐞𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐞𝐞𝐥𝐭 𝐤õ𝐧𝐞𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐚𝐩𝐦𝐚, 𝐚𝐯𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐝. 𝐊𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐧üü𝐝 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐚 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐚. 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐬, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛, 𝐨𝐧 ü𝐥𝐞𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐥, 𝐞𝐞𝐥𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐥ä𝐡𝐢𝐧𝐚𝐚𝐛𝐫𝐢𝐭𝐞𝐥 𝐚𝐞𝐠 õ𝐩𝐩𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐚𝐢𝐭𝐚. 𝐋𝐚𝐬𝐧𝐚𝐦ä𝐞𝐥 𝐭𝐢𝐫𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐥𝐢𝐩𝐩𝐞 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 ö𝐞𝐥𝐝𝐚𝐤𝐬𝐞, 𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐥𝐚𝐢𝐛𝐚𝐡𝐮𝐧𝐧𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐯õ𝐥𝐭𝐬𝐢𝐧𝐠𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐡𝐞𝐚 𝐢𝐝𝐚𝐧𝐚𝐚𝐛𝐞𝐫 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 𝐧𝐢𝐢 𝐤𝐮𝐫𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐬 𝐯ä𝐥𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞. 𝐎𝐡 𝐣𝐚𝐡, 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐩𝐥𝐮𝐬𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐩𝐚𝐠𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐬ü𝐠𝐚𝐯𝐚𝐥 𝐧õ𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐝𝐞 𝐨𝐤𝐮𝐩𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐚𝐣𝐚𝐥 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐡𝐤 𝐣𝐮𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭 ü𝐥𝐞 𝟔𝟎+ 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐢𝐧𝐠𝐮𝐚𝐫𝐞𝐞𝐧𝐢𝐥 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐭𝐨𝐥𝐤𝐮 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐭𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐦𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐞𝐥𝐚𝐯𝐚𝐭𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐥ä𝐢𝐧𝐮𝐝.

Fakt
Fakt
1 month ago
Vasta  Vahur

Need ajupestud venelased ei ole ainult nõuka-ajal sündinud 60+, vaid ka nooremad põlvkonnad kuni lasteni välja. Suurvene šovinism on venelaste identiteedi osa.

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Fakt

𝐅𝐚𝐤𝐭, 𝐦𝐚 𝐫ää𝐤𝐢𝐬𝐢𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐞𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭. 𝐓ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐤𝐞𝐞𝐥𝐭 𝐤õ𝐧𝐞𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐬𝐤𝐢 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐚 𝐥𝐚𝐢𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐥ää𝐧𝐞 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐮𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐮b. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝟔𝟎+ 𝐦𝐞𝐦𝐦𝐞𝐤𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐭𝐚𝐚𝐝𝐢𝐤𝐞𝐬𝐞𝐝, 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐈𝐝𝐚-𝐕𝐢𝐫𝐮𝐦𝐚𝐚𝐥, 𝐤𝐮𝐬 𝐤𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐤𝐞𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐚𝐚𝐛𝐞𝐥 𝐓𝐕-𝐠𝐚 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐤𝐚𝐧𝐚𝐥𝐞𝐢𝐝 𝐤ä𝐭𝐭𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐛, 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐡𝐣𝐚𝐬𝐢𝐧.

𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐯𝐞𝐧𝐞𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐫ää𝐠𝐢𝐦𝐞. 𝐕õ𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐞𝐤𝐫𝐞𝐧𝐚𝐮𝐝𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐤𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐥𝐢𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝. 𝐌𝐢𝐬 𝐧𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐨𝐧? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐞𝐞𝐬𝐭𝐥𝐚𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝 “𝐬ü𝐯𝐚𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐚𝐮𝐬𝐭𝐚𝐣𝐚” 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐤𝐞𝐞𝐥𝐭 𝐤õ𝐧𝐞𝐥𝐞𝐯 𝐧𝐨𝐨𝐫? 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐧ä𝐞𝐧 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐬 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞𝐬 𝐨𝐡𝐭𝐮. 𝐄𝐤𝐫𝐞 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢𝐭, 𝐞𝐭 𝐧𝐨𝐨𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐫𝐚𝐡𝐯𝐮𝐬𝐥𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐮𝐥𝐠𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢 𝐥ää𝐧𝐞𝐥𝐢𝐤𝐞 ü𝐡𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐯ää𝐫𝐭𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬ü𝐥𝐢𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐑ää𝐤𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐬õ𝐩𝐫𝐮𝐬𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐝 𝐋𝐞 𝐏𝐞𝐧𝐢𝐠𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 ö𝐞𝐥𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐡𝐞𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐝𝐞𝐦𝐞𝐝 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐣ä𝐭𝐤𝐮𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐬õ𝐣𝐚 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐤𝐬. 𝐇𝐚𝐥𝐥𝐨𝐨!! 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐧ä𝐞𝐧 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐨𝐡𝐭𝐮 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐞𝐧𝐞𝐤𝐞𝐞𝐥𝐬𝐞 𝐞𝐥𝐚𝐧𝐢𝐤𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐬. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐮𝐯𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐩𝐮𝐭𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐢 õ𝐥𝐚𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐞 𝐦𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐯𝐚𝐥𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐥𝐨𝐧𝐧 𝐚𝐦𝐦𝐮 𝐡𝐨𝐨𝐬.

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Vahur

𝐒𝐢𝐢𝐧 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐕𝐚𝐫𝐫𝐨-𝐤𝐮𝐦𝐦𝐚𝐫𝐝𝐚𝐣𝐚𝐝, 𝐞𝐞𝐬𝐨𝐭𝐬𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐣𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐢𝐬𝐞, 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐦ä𝐫𝐤𝐮 𝐚𝐧𝐝𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐮𝐭𝐚𝐯 𝐄𝐋 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐍𝐒𝐕 𝐥𝐢𝐢𝐝𝐮𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐕ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐄𝐋𝐢𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐧𝐞𝐯𝐚𝐭 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐫𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐭𝐚𝐥𝐮𝐦𝐚. 𝐓𝐞𝐫𝐞 𝐭𝐚𝐥𝐢! 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐬𝐞𝐦𝐞𝐥 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐦𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐠𝐞𝐧𝐨𝐭𝐬𝐢𝐢𝐝𝐢 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐦𝐚𝐚𝐥 𝐯õ𝐢?

mnjaa
mnjaa
1 month ago
Vasta  Vahur

Täitsa nõus! Eriti mõru meel võib olla neil, kes paar kuud tagasi üle kogu maailma räuskasid, et maskid kahjustavad tervist ja vaktsiin põhjustab autismi. Nüüd nad näevad, et on selle info levitamisega praegu täpselt sama supi sees, kes räägivad, et Butšas toimuv oli näitemäng ja et Venemaa tegelikult ei tapa Ukrainas tsiviilinimesi vaid denatsifitseerib seda. Nagu Vahur ka mainis, siis paraku ei ole ka siinkohal kõigile inimestele kahe kõrva vahele palju antud ja kui nad juba on kord harjunud oma infot solgiaugust välja kookima, siis miks olekski see pidanud 24.veebruaril üleöö muutuma.

Anna abi
Anna abi
1 month ago
Vasta  Vahur

Lõbus lugemine: Kõik ühte patta pandud – EKRE ja koroona ja kreml ja memmekesed ja süvariik ja Ungari……. oehhh.

Vahur
Vahur
1 month ago
Vasta  Anna abi

𝐄𝐠𝐚 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐠𝐢 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐭𝐚 𝐨𝐧 ü𝐤𝐬 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐦𝐛𝐞𝐭𝐬𝐢𝐥𝐥 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐦𝐩𝐚𝐚𝐧𝐢𝐚𝐬𝐭. 𝐓𝐞𝐦𝐚 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮õ𝐢𝐠𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐧𝐞. 𝐊𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐥𝐞𝐬. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐧üü𝐝 𝐥𝐚𝐢𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐩𝐢𝐥𝐭𝐢 𝐧ä𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝𝐤𝐢 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐤õ𝐢𝐤 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐚𝐝 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐯õ𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐚 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐝𝐚 𝐯𝐢𝐬𝐚𝐭𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐨𝐦𝐚𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐭ü𝐥𝐥𝐢 𝐚𝐣𝐚𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐤ü𝐥𝐯𝐚𝐭𝐚 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐬 𝐟𝐮𝐫𝐨𝐨𝐫𝐢.

𝐋𝐚𝐢𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢𝐬 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐥 𝐩õ𝐡𝐢𝐧𝐞𝐯 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭𝐞𝐚𝐯𝐞 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐥 𝐩õ𝐡𝐢𝐧𝐞𝐯 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐧𝐧 𝐞𝐫𝐢𝐨𝐩𝐞𝐫𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧. 𝐌𝐢𝐬 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐥 𝐤𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐨𝐧? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐦𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐬 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝𝐞 𝐣𝐚 𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞 𝐚𝐬𝐞𝐦𝐞𝐥 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐥𝐢𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐢𝐭𝐢𝐤𝐚𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐬õ𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐬 𝐤õ𝐥𝐛𝐚𝐛 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐮𝐥𝐠𝐞𝐨𝐥𝐞𝐤𝐮𝐞𝐤𝐬𝐩𝐞𝐫𝐭𝐞 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐚𝐭𝐚 𝐤ü𝐥𝐥? 𝐊𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐤𝐚. 𝐀𝐫𝐮𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐯, 𝐞𝐭 𝐤õ𝐢𝐤 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚. 𝐒𝐞𝐬𝐭𝐚𝐩 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐥𝐥𝐢𝐠𝐞𝐧𝐭𝐬𝐢𝐥 𝐤𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐞 𝐧𝐮𝐥𝐥𝐢𝐦ää𝐫 𝐩𝐚𝐧𝐝𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤ü𝐧𝐧𝐢𝐬𝐞 ü𝐥𝐞𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞.

𝐏𝐒. 𝐄𝐤𝐫𝐞 𝐣𝐚 𝐤𝐚 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 ü𝐡𝐞𝐝 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐥𝐢𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐢𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐫õõ𝐦𝐮 𝐯𝐚𝐥𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐤ü𝐥𝐯𝐚𝐭𝐞𝐬 𝐫𝐚𝐡𝐯𝐚 𝐬𝐞𝐚𝐬 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐡𝐢𝐫𝐦𝐞, 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐞𝐞𝐥𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐚𝐭. 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐨𝐩𝐚𝐭 𝐥õ𝐡𝐞𝐬𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬. 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢 𝐧ä𝐢𝐝𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐤𝐨𝐡𝐚𝐧𝐞, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐢 ü𝐥𝐞𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐝 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐝𝐢𝐩𝐥𝐨𝐦𝐚𝐚𝐭𝐞 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐛 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚 𝐝𝐢𝐩𝐥𝐨𝐦𝐚𝐚𝐭𝐞 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐛 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚𝐝 𝐡𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐫𝐭𝐧𝐞𝐫𝐢𝐤𝐬 𝐀𝐆𝐀 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐬õ𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐡𝐮𝐤𝐤𝐚 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬. 𝐓ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐞𝐤𝐫𝐞𝐠𝐚. 𝐌õ𝐢𝐬𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐬õ𝐣𝐚 𝐡𝐮𝐤𝐤𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐤ä𝐢𝐭𝐮𝐦𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢, 𝐞𝐭 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐭 𝐣𝐚 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐨𝐩𝐚 𝐋𝐢𝐢𝐭𝐮 𝐥õ𝐡𝐤𝐢 𝐚𝐣𝐚𝐝𝐚, 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐤𝐬. 𝐊𝐚𝐭𝐬𝐮 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐚𝐣𝐮𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐧üü𝐝 ü𝐥𝐞𝐬 𝐥𝐞𝐢𝐝𝐚.

Abile
Abile
1 month ago
Vasta  Anna abi

Mis seal rasket aru saada?
memmekesed+taadikesed+ajupestud lamemaalased=süvariik=ekre+ungari+le pen= kremli käsilased= valekoroona levitamine=lõhestatus=sõjaline erioperatsioon=roheliste mehikeste vastuvõtt lillede ja koogikestega=putini võit vladivostokist lissabonini nagu medvedev täna ütles. ärka üles!!

Annika
Annika
1 month ago
Vasta  Abile

Ega siin ei saagi paljud taaskord mitte midagi aru. Need samad koroonajorsid, kes inimesi turvadega kaklema kutsusid on nüüd asunud õigustama vene propagandat, et tõsimeeli läksid nemad Ukrainasse, et seal oma rahvavabariikide inimesi kaitsta. See kompott on liiga läbinähtav. Kui muid tulusid teenitakse mitte tööl käies vaid hoopis igasuguste imeravimite ja kristallikeste müümisega, siis ei saa ma tõesti aru kus on nende uskujate ajud. Hea küll, koroonaajastu tekitas paljudes viha, inimesed ei tahtnud maski kanda, vaktsineerida ja seeläbi oli neil väga lihtne oma publikum leida. Nüüd on seda raske teha, sest inimestel on ju silmad peas. Meil ei ole tsenseeritud meedia, me saame vaadata täpselt mis Ukrainas toimub. Kah mingi ime, et ekre toetus nüüd peale koroona vaibumist taas langustrendis on. Inimesed on saanud oma tahtmise, ei pea maski kandma ega vaktsiinipassi esitama ning nüüd pole neid tegelasi lihtsalt enam vaja. Seda enam kui ka tõesti nähakse kuivõrd palju kahju nemad meie riigile teevad. Praegu on totaalselt vale aeg rääkida omariiklusest, sest kui meid ei ühenda lääs, siis ühendab meid peatselt nõukogude liit. Kumma me siis valime? Vahepealset asja ei ole. Vahepealseks asjaks oleksime me liiga nõrgad. Seega, kas hoiame ühte ja laseme Venemaal Ukrainas vastu pükse saada või läheme Orbani teed ja loodame, et see sõda ka meie õueni jõuab, et ikka oma rahvusriigist rääkida? Tasub mõelda!

kosmo-naut
kosmo-naut
1 month ago
Vasta  Anna abi

ekrenaudid jälle hoos hommikul. nu jah mis seal salata, kui teised tööle lähevad, siis nende järgi on neil koristada vaja alles õhtul, seega saabki hommikul siin end koduselt tunda.

Sina
Sina
1 month ago
Vasta  kosmo-naut

liberaalist oravanärakas võiksid parem suguarsti külastada, enne aga ära unusta ennast puhtaks pesta tibla.

Andres
Andres
1 month ago
Vasta  Sina

Ekre solvamine läks hinge? Miks sa austad kremlimeelseid tegelasi, kes näeksid kenasti ka Eestit kubermangu või miks mitte ka rahvavabariigina? Soe oled peast või? Sinusugustelt tuleks hääleõigus ära võtta.

Kuule
Kuule
1 month ago
Vasta  Andres

orav, teie logol on isegi orav z kujuliseks väänatud, mis siin muust rääkida, kremlimeelsust ei hakka üldse mainima.

ainult omakasu
ainult omakasu
1 month ago

Oma nahahoidjatest fritsude silmi ei ava miski. Fritsud on ennast nii tugevasti nagu kaanid tiblade nafta – ja gaasitissi otsa imenud, et neid ei kanguta sealt kohe mitte kuidagi lahti. Umbes sama lugu on ka Orbaniga.

Vahur
Vahur
1 month ago

𝐀𝐠𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐨𝐧 𝐥𝐨𝐨𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐡𝐞𝐥𝐠𝐞𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐢𝐤𝐮𝐥𝐞. 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢 𝐮𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚𝐦𝐞 ä𝐫𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐩𝐢𝐬𝐢𝐤𝐞 𝐬𝐢𝐭𝐚𝐤ä𝐤𝐤 𝐄𝐋 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬. 𝐎𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐣𝐚𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐒𝐚𝐤𝐬𝐚𝐦𝐚𝐚 𝐥𝐢𝐢𝐝𝐮𝐤𝐚𝐧𝐭𝐬𝐥𝐞𝐫 𝐣𝐚 𝐤𝐚 𝐌𝐚𝐜𝐫𝐨𝐧 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐬 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐚 𝐧𝐚𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐩𝐥𝐚𝐚𝐧𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐞𝐠𝐮𝐭𝐬𝐞𝐝𝐚. 𝐉𝐮𝐭𝐭 𝐨𝐧 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐨𝐝 𝐭𝐞𝐨𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐧, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐦ä𝐫𝐤 𝐨𝐧 𝐡𝐞𝐚.

𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐁𝐚𝐥𝐭𝐢𝐤𝐮𝐦𝐢𝐠𝐚 ü𝐡𝐞𝐥 𝐧õ𝐮𝐥, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐝 𝐧𝐮𝐫𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐮𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐝 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚, 𝐤𝐚𝐬 𝐥ä𝐡𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐯õ𝐢 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐄𝐋𝐢𝐭𝐚 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢. 𝐊𝐮𝐢 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢 𝐞𝐧𝐝 𝐢𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢 “𝐝𝐞𝐧𝐚𝐭𝐬𝐢𝐟𝐢𝐭𝐬𝐞𝐞𝐫𝐢𝐧𝐮𝐝” 𝐨𝐧, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐬 𝐯𝐞𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐢𝐝. :)))

𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐬𝐮𝐫𝐯𝐞𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐤ä𝐢𝐛 𝐤𝐮𝐢 𝐭ä𝐧𝐚𝐧𝐞 𝐄𝐊 𝐞𝐬𝐢𝐧𝐚𝐢𝐧𝐞 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐯𝐢𝐡𝐣𝐚𝐬, 𝐞𝐭 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐮𝐫𝐨𝐭𝐨𝐞𝐭𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐥õ𝐢𝐠𝐚𝐭𝐚. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐞𝐠 𝐨𝐦𝐚 “𝐬ü𝐯𝐚𝐫𝐢𝐢𝐤𝐞” 𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝𝐚, 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐢𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐥ää𝐬 𝐧𝐢𝐢 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐭õ𝐦𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐯ä𝐡𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐛, 𝐬𝐞𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐞 𝐫ää𝐤𝐢𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭. 𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐬𝐞𝐤𝐤𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐦𝐚 𝐔𝐧𝐠𝐚𝐫𝐢𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐥õ𝐡𝐞𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐕𝐞𝐧𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐯ä𝐡𝐤𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐣𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐫𝐝𝐞𝐢𝐝 𝐢𝐠𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐛 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐥õ𝐩𝐮𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐯õ𝐢𝐝𝐮 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐩𝐥𝐚𝐚𝐧𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐮𝐭𝐚𝐛. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐨𝐨𝐫𝐢𝐚𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐨𝐦𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐤𝐬.

Jääger Jämaja
Jääger Jämaja
1 month ago
Vasta  Vahur

Mis sina, sitik, sirised
ning, porikärbes, porised,
sul pöle äälta ägiseda
ega rindu rögiseda!
Vana ägi on sul ääleks,
törs mauks, saabas kurguks,
rattarumm sul sitaauguks!

Andu
Andu
1 month ago

Miks sa kord seda munni ära ei ime 1 kord???

Vahur
Vahur
1 month ago

Kus ikka Jääger paneb vingelt, lausa lust lugeda.

Vahur Reede
Vahur Reede
1 month ago

“…..Tagantjärgi on selge, et Kremlis oodati ära novembris 2020 toimunud presidendivalimiste tulemused ja kui neile järgnes USA krahh Afganistanis (august 2021), pandi kaardid lauale – viimase 25 aasta muutused Euroopas nullitakse, Venemaa ja USA saavad endale mõjusfäärid nii, et Ukraina ja Gruusia jäävad Moskvale. ….”

Selguse mõttes ruleb täpsustada, mis presidendivalimistest jutt on. 2020 olid USA presidendivalimised! USA presidendiks sai Biden, kes tegi Putiniga diili – kui liiga sügavale ei lükka, siis me seda vägistamiseks ei pea.

PS ja samal ajal arutatakse ERRis, et kas Trump ja Putin on sõbrad?!

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Mis lolli juttu sa nüüd ajad???? Vaata allikatele korra näkku, mitte ära levita mingeid vandenõuteooriaid:

independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-putin-friend-john-daly-b2029785.html

edition.cnn.com/2022/03/06/politics/trump-putin-ukraine/index.html

dailydot.com/debug/trump-friendship-putin-attack-ukraine/

Enne lahmimist võiksid ikka asjad selgeks teha. Trump on ju vana paremradikaal nagu ka meie Helmed. Väga lähedale Kremlile. Biden on täpselt risti vastupidi, vasakliberaal, kauge Venemaast nagu kosmos. Kui tahad hüsteeriat külvata, siis tee seda õigete faktidega. 2020 olidki USAs presidendivalimised, Venemaal 2018. Sellest sa ei saa ka aru, kus midagi toimus?

Vahur Reede
Vahur Reede
1 month ago

“…..Tagantjärgi on selge, et Kremlis oodati ära novembris 2020 toimunud presidendivalimiste tulemused ja kui neile järgnes USA krahh Afganistanis (august 2021), pandi kaardid lauale – viimase 25 aasta muutused Euroopas nullitakse, Venemaa ja USA saavad endale mõjusfäärid nii, et Ukraina ja Gruusia jäävad Moskvale. ….”

Ilmselgelt on siin jutt Bideni presidendiks saamisest, mitte Putini taas presidendiks saamisel kaks aastat varem. Ja Bideni perekondlikud seotused Putiniga pole mingi vandenõuteooria, vaid reaalsus.

Just Bideni ja Putini maailmajagamise diilile Alatalu selles kirjutise lõigus viitab.

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Lugeda sa ilmselt oskad aga kontekstist aru saada? Miks oodati ära 2020 aasta tulemused küsi endalt? Kes kandideeris ka veel 2020. Ah jah, vana Trump ise. Seega võid nüüd 3 korda arvata, miks Kreml neid tulemusi ära võis oodata.
Teisalt oled ikka peast põrunud kui arvad, et 2020 a presidendivalimised USAs kuidagi Venemaa suuremat poliitplaani Ukraina ära nullida mõjutada võinud oleks? Vahurike, see sõda ei alanud 24ndal, see sõda algas 8 aastat tagasi.
Ja sina olid ju see kes eelmises kommentaariumis kirjutas:Selguse mõttes ruleb täpsustada, mis presidendivalimistest jutt on. 2020 olid USA presidendivalimised! Sina pidid ainult endale täpsustama, normaalsed inimesed said aru, millest jutt oli. Miks sa võrdustad perekondlikud suhted poliitiliste suhetega? No tõesti ei saa aru. Sõda on poliitiline asi. Voodirõõme võid jagada ka sõja ajal oponendiga, see sõja käiku ei muuda.

Vahur Reede
Vahur Reede
1 month ago

Loe uuesti, mida Alatalu kirjutas – Ukraina on ainult pisike detail selles pusles ja see 24 kuupäev ei ooma mingit tähtsust – jutt on veerand sajandit kestnud olukorra pea peale keeramises ning seda pelgalt Bideni presidendiks saamisega: “Tagantjärgi on selge, et Kremlis oodati ära novembris 2020 toimunud presidendivalimiste tulemused ja kui neile järgnes USA krahh Afganistanis (august 2021), pandi kaardid lauale – viimase 25 aasta muutused Euroopas nullitakse, Venemaa ja USA saavad endale mõjusfäärid nii, et Ukraina ja Gruusia jäävad Moskvale”

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Miks ma pean Alatalu postitust lugema? Ma olen seda juba lugenud. Omal pole mitte midagi öelda? Asja sa siit üldse otsid siis? Ilmselgelt tulid sa Bidenit mõnitama siia ja oma arutust näitama. Kui sa viimaseid uudiseid lugenud veel ei ole, siis peaksid teadma, et Biden, USA teevad kõik, et Ukraina jääks iseseisvaks ja seda eelkõige seepärast, et Venemaa oma sõjalist ohtu USA vastu ei tõstaks. Kui Venemaa saavutab Ukrainas seda, mida ta ka tahtis ehk terve Ukraina ära vallutamine, siis jääb ainult küsida, millal toimub kokkupõrge USA ja NATO vahel. Seega on loogiline, et USA soovib Venemaale ainult kaikaid kodaratesse visata.

Vahur Reede
Vahur Reede
1 month ago

…”millal toimub kokkupõrge USA ja NATO vahel”

Päris ära keerand?! Miks ja kuidas peaks mingi kokkupõrge tekkima USA ja NATO vahel?

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Vabandust lambaajuline, tegin trükivea. Mõtlesin Venemaad ja NATOt. Ei imesta et sa sellest aru ei saanud aga tänan tähelepanu veale juhtimast.

Reet Vahu
Reet Vahu
1 month ago

Äh pöle sääl medad, äi see papp saa aru medad, taale tole ikke sata kerda seledada ennem kut aru saap.

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Aga ma saan aru sinu ivast. Sinu iva on esile tõsta paremäärmuslus alias Trumpid ja Helmed, et neid ikka takka õigustada ja maha teha Bidenit nii palju kui võimalik. Olgugi, et Biden on üks suurimaid Putini kritiseerijaid praegu ja ka hea sõjalise abi andja Ukrainale. Oleks Trump võitnud, kes teaks milliseid signaale Ukraina praegu USAlt saaks. Ma ei imestaks mitte millegi üle. Seega on sul küll põhjust peeglisse vaadata.

Vahur Reede
Vahur Reede
1 month ago

Ära aja jama! ning omista mulle ütlusi, mida mina pole kunagi kuskil väitnud!

Biden võib olla üks suuremaid Putini kritiseerijaid PRAEGU, kuid ENNE Venema sõjalist kallaletungi Ukrainale ta sisult kiitis Venemaa “erioperatsiooni” Ukrainas heaks. nt 2022 jaanuar
https://www.delfi.ee/artikkel/95685985/joe-biden-andis-moista-et-venemaa-vaike-sissetung-ukrainasse-ei-pruugigi-mingeid-sanktsioone-esile-kutsuda

Sellest ongi kogu Toomas Alatalu kirjatükk “Zelenskõi avab maailma silmi” – isegi Biden ärkas alles siis, kui Putini välksõda Ukraina vastu ebaõnnestus – enne seda oli see USA jaoks lihtsalt Venemaa erioperatsioon Ukrainas. Jah, nüüd on silmad lahti – sõda!

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Mis vahet, mis oli ENNE? Enne olid Macron ja Saksamaa ka suured Venemaa sõbrad kuid nüüd on tunnistanud, et Venemaast ei saa enam kunagi nende liitlane sellisel kujul. Sa jutt ei olegi mitte midagi muud kui poliitiline hüsteeria, mida sa nii palju mudid, et see lõpuks sulle endale ka õige tunduma hakkaks.
Ka see link, mille saatsid, ei suuda sealt midagi välja lugeda. Palun väga: Hiljem paluti Bidenil selgitada, mida ta mõtles „väikese sissetungi” all. Biden ütles, et tõmbab piiri Vene vägede piiri ületamise ja Ukraina võitlejate tapmise juurde.
Mida ta oleks pidanud siis sinu meelest tegema? Kohe räuskama, et Venelastele sanktsioonid peale? See oli ju aeg, kui ta üritas Putinit ümber mõtlema, ehk ta nägi vaeva praeguse situatsiooni välistamiseks. Loomulikult üritati jaanuaris veel Putiniga normaalseid sidemeid hoida. Mis selles halb? Mina ei mõista sellist ütlust õigeks aga sa jällegi töid pärisnäite selle kohta kuidas sa kontekstist asju välja rebid. Samas artiklis on ju kirjas: Joe Biden on lubanud ulatuslike sanktsioonide kehtestamist Kremlile, kui sissetung peaks toimuma.
Ära aja jama! Mingist välksõjast ei saa rääkidagi kui USA hakkas koheselt Venemaale sanktsioone kehtestama ja Ukrainat peale 24ndat abistama. Sinu jutust jääb mulje, et USA vaatas pealt, kas välksõda õnnestub või mitte ja seejärel otsustas kas aitab või ei. See on jama jutt sinu poolt! Täpselt sama nagu enne sõda oleks ta midagi heaks kiitnud. Ja seda järeldad sa ühe delfi artikli järgi. Häbi!

Vahur Reede
Vahur Reede
1 month ago

Tule Taevas Appi – “Mis vahet, mis oli ENNE?”

See ju kogu selle kirjatüki “Zelenskõi avab maailma silmi” mõte ongi – mis oli ENNE ja mis on NÜÜD.

Isegi selles delfi kirjatükist tood välja, et HILJEM Biden hakkas oma sõnu sööma! ENNE sõjategevust, 2021 aasta novembris, Ukraina kaitseminister käis Washingtoni ja palus Pentagonilt rohkem abi riigi õhuruumi ja ranniku kaitsmiseks. Kas sai midagi? jah, NÜÜD küll aga enne saadeti kukele!

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Aga sina oled ju see, kes on selles “ennes” veel siiani kinni. Jagad isegi jaanuarikuiseid uudiseid. Nagu ma sulle eelnevalt ütlesin, siis Venemaa ohust aru saamine Eestis vs USAs on hoopis teine. Saa sellest juba kord aru. USA nägigi Venemaas võimalikku liitlast, kuniks.. hakkasid tapatalgud. Seda on Eesti üritanud aastakümneid maailmale rääkida, mitte midagi tolku. Kas nüüd eksimine on inimlik aga ainult sinul? Minu meelest on hea, et praegugi selliseid kordaminekuid korda saadetakse USA ja teiste lääne liitlaste poolt. Parem hilja kui mitte kunagi. Aga ikka leidub mõni sinusugune sappi täis ekrenaut, kes kohe peab midagi kuskil kirja panema, et siis ikka ja jälle urgitseda saaks ja öelda, et sul on õigus. Ei ole ju! Inimesed ja sh maailm muutubki pidevalt. Ainult sina arvad, et oled laitmatu, tegelikkuses ei ole, sest sa jahud a’la midagi taolist, et err peaks rääkima Trumpi ja Putini sõpruse asemel millestki muust. No miks?
Sa hakkad ühest otsast pihta ja jutt jõuab teise äärmusesse. Sinu kommentaar algas Putini ja Bideni diilist, liikus sealt edasi Trumpini ning nüüd oled želenskõini jõudnud. Kui tahad millestki midagi öelda, siis tee seda konkreetselt, mitte ära lahmi vahet pidamata lausetega, millest sa ka ise aru ei saa. Aga nagu ma näen, siis pole ma esimene, kellega sul lahkhelisid tekib, mäletan veel vanadest Saarte Hääle aegadest kuidas sul pidevalt kellegagi kana kitkuda oli. Ehk tasub tõesti peeglisse vaadata ja mõelda, et seegi pole juhus!

Priidu
Priidu
1 month ago

Vahur, tegelt mis see Zelenski niiväga asja puutub? Arvad, et maailm ilma temata ei näeks milliseid julmuseid korda saadetakse? Ma arvan, et Venemaa ise avas maailma silmad, mitte Zelenski.

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Seepärast sa peadki aru saama asjast, et kuivõrd tänuväärt tööd endised okupeeritud maad nagu ka näiteks Baltimaad siiani teinud on. Nad on aastakümneid rääkinud võimalikust Venemaa ohust. Loomulikult ei taju sa seda ohtu Saksamaal või Prantsusmaal sama moodi nagu Eestis. Rääkimata USAstki. Aga tänu jumalale on nüüd ka nende silmad avanenud ja käed käiku lastud. Vot nii on see asi. Seega unusta ära see “enne” ja “enne”. Maailm tegi kannapöörde nüüd Venemaa suhtes ja mingeid kuid, rääkimata aastaid vanu artikleid pole sul mõtet üles loetleda. Vot nüüd on suu paksu täis jah?

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Tule nüüd veel lahmima, et see on kollane ajakirjandus ja seda ei saa usaldada. Mida sa siis usaldad? Uusi Uudiseid, Telegrammi ja Objektiivi? Anna olla ausalt!

Laine Laiperse
Laine Laiperse
1 month ago

Järsku on sellel Vahuril ka tuhud nagu Saare Indrekulgi.

Andu
Andu
1 month ago

Sa ära lagista oma lõugu siin vaid ime parem oma munn ära !!!

Vahutavale reedele
Vahutavale reedele
1 month ago

Lihtsalt huvi pärast: milline on Alatalu sõjaline taust, et ta sõjasündmustest räägitavat nõnda tõepähe võtad?

Priidu
Priidu
1 month ago

Mis kuri vaim sel reedel nüüd sees on? Kas meel hapu, et üks teine Vahur siin laiab ja temast on rohkem juttu?

Magneesium
Magneesium
1 month ago
Vasta  Priidu

Äi midagi uut siin päikse all. Sama vana Vahur ikka lolluseid klõbistamas.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised