10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Vanarahvas ütleb targalt…

Vanarahvas ütleb targalt – ükskõik, kes sind täis teeb, puhtaks pead end ikka ise kasima.
Täpselt samasugune olukord on kujunenud minu vastu toime pandud rünnakutega.
Ma olevat Kremli troll, putinist ja teab veel kes…

Ei ole. Ja ei ole ka kunagi olnud ega kavatsegi olla. Erinevalt paljudest meie kaaskodanikest olen ma radikaalse maailmakäsitlusega inimene. See väljendub minu soovis selgitada välja meid ümbritsevate nähtuste või sündmuste algpõhjused, kasutades selleks kogu saadavat informatsiooni. Ka täna Ukrainas aset leidvad koletud sündmused on saanud alguse millestki, mille kohta liigub erinevaid seisukohti ja põhjendusi, tihtilugu selliseid, mis võiksid olla nende seisukohtade esitajatele parasjagu kasulik. Sellised tendentslikud ja paljuski välja öeldud subjektiivsed seisukohad ei pruugi olla alati kaugeltki adekvaatsed ega peegelda tegelikkust objektiivselt. Olles kuulanud paljude inimeste arvamusi, tutvunud dokumentaalsete tõenditega nii lääne kui Vene inforuumist, kangastub silme ette pilt, mida mõtleval ja empaatilisel inimesel on väga raske mõista ja tekib hulgaliselt küsimusi. Nii püüdsime ka NR  raadiosaates olukorda analüüsida, kasutades paljusid erinevates infokanalites esinenud isikute seisukohti.

Kui nüüd minna konkreetsemaks, siis kõik raadiosaates kaustatud väljaütlemised ei ole ega peegelda minu ega Margus Lepa seisukohti ega arusaamasid. On selge, et skandaal müüb ja pealkiri peab tekitama emotsiooni, kuid sageli ei ole sellel tegelikkusega mingit seost. Pealkiri Saarte Hääles „Saaremaa Vallavolinik: Putin käitub Ukraina sõjas inimlikult.“ on kontekstist välja rebitud lause, mis ei kajasta minu meelsust või seisukohta. See on üdini vale ja see pole kindlasti minu arvamus. Oma väljaütlemises pidasin silmas Israelist pärit sõjaekspert Jakov Kedmini väidet, et Ukraina linnade vallutamisel ei praktiseeri Vene sõjavägi taktikat, mis ei arvestaks nii tsiviilelanike kui ka sõdurite eludega. Ta tõi näiteid erinevatest sõdadest, kus raskerelvade toel muudeti linnad rusudeks ega hoolitud võimalikust ohvrite arvust, sest seatud eesmärk oli vaja iga hinna eest täita. Analoogilisi näiteid ja erinevaid tsitaate kõlas raadiosaates teisigi. Ma vabandan tõesti kõigi ees ja möönan, et keerukate mõttekäikude esitamise ja mitmete eri allikate tsiteerimise tõttu võisid minu väljaütlemised olla mitmeti mõistetavad.

Mulle helistas Saarte Hääle ajakirjanik Raul Vinni ja küsis, kas ma jään oma esimese märtsi saates välja öeldud seiskohtade juurde. Ma ei saanud tema küsimuse mõttest aru. Keeldusin temaga telefoni teel diskuteerimast ja palusin, et ta saadaks mulle teda huvitavad küsimused kirjalikult. Ta kordas ka kirjalikult oma soovi, kas ma jään oma seisukohtade juurde. Ma palusin uuesti, et ta esitaks ikkagi oma konkreetsed küsimused. Ta ei esitanud ja siis ma loen lehest, et ma jäin tema enda poolt saate kontekstist väljarebitud lausete juurde ja need ongi minu kindlad seisukohad. Need ei ole minu seisukohad! Kui ajakirjanik oleks midagi konkreetselt selle tunniajase saate kohta küsinud, siis oleks ma saanud talle seda öelda.

Või teine pealkiri, kus väidetakse, et ma õigustan ohjeldamatult Venemaa agressiooni Ukrainas. Ka see on vale. Ma olen analüüsinud keerulist olukorda, kuid mitte kunagi õigustanud Venemaa agressiooni. Nagu paljude teiste, oli ka minu jaoks oli tõeline pettumus, kui nii pikaajaliste diplomaatiliste kõneluste järel  valis Putin Ukraina konflikti lahendamiseks sõjalise tee. Ma ei uskunud seda viimse hetkeni. Aga kui ta sellise tee valis, siis kerkib üles jälle küsimus, et miks ta valis? Seda on ju ometi vaja teada, et seda agressiooni lõpetada ja selliste sündmuste kordumist Eestis ära hoida. Kas ta on lihtsalt hulluks läinud maniakk, või oli sellise otsuse taga midagi muud? See on tõsine küsimus ja sellele jälile jõudmine võib anda ülevaate tema järgmist sammudest. Ka meie väikese Eesti suhtes. Ja sellistele küsimustele ei saa vastuseid ainult emotsioonidele tuginedes. Emotsioonid on kriitilistes olukordades väga halvad abimehed. Me oleme kuulnud meie ekspertide juttu, et hetkel Eestile otseselt sõjalist ohtu ei ole. Täna ei ole, aga homme?

Ma väljendasin saate jooksul oma muret ja seisukohta saadet kokku võttes:
1:00:03 – „Ma ei poolda seda sõda ja ma ei poolda venelast ja ma ei poolda mitte kedagi….Ma püüan seda asja ise enda jaoks analüüsida ja selgeks teha, mis maailmas sünnib. Me oleme siin seda kogu aeg püüdnud aru saada või mõista, milline on siis see sama tegu-tagajärg. Olla radikaalsed – minna juurteni, et kui mingisugune sündmus toimub, see mõjutab meid, et me saaksime siis aru, mis on see põhjus.“

Miks ei ole seda minu seisukohta rahvale esitatud? Ma ütlen ju selgelt, et ma ei poolda seda sõda ja ma ei poolda venelast? Kuidas saab sellest teha järelduse, et ma saan olen Moskva troll?

Ma ei pea fanaatiliselt iga kord kui ma suu lahti teen alustama oma juttu väitega, et Putin on kurjategija ja agressor. See peaks mõtlevale inimesele olema niigi selge.

Ma kuulun uhkusega juba pikemat aega rahvuslikku liikumisse, mille deviisiks on: Meie au on truudus! Truudus oma isamaale ja rahvale. Minu äärmiselt küünilise sildistamise ja halvustamisega eestimaalaste ja minu toetajate ees on mindud üle piiri.

Ma mõistan, et tänane olukord on emotsionaalne ja kriitiline, aga paratamatult jääb mulje, et minu vastu suunatud rünnaku põhjused võivad seisneda muus. Olen Saaremaa vallavolikogu opositsioonis ja revisjonikomisjoni esimees ning minu juhtimisel valmis Saaremaa volikogu revisjonikomisjonil revideerivate valdkondade plaan. Olen kindel, et selle plaaniga tutvumine tekitas nii mõnelgi soovi saada minust kui revisjonikomisjoni esimehest kiiremas korras lahti.

Mulle helistas Saaremaa volikogu esimees ja nõudis, et ma lahkuksin volikogust. Vastasin talle „Metsatöllilt“ laenatud fraasiga: Kohtus näeme….

Ma peatasin oma vallavolikogu liikme volitused kolmeks kuuks, et saada rahulikult ja segamatult kaitsta oma õigusi.

Mul on siiralt kahju, et paljud toredad inimesed on uskunud mind laimavaid kirjutisi

Ma lõpetasin nimetatud raadiosaate veendumisega – „Üks väike rahvas, ma olen seda öelnud ja ütlen seda veel, ühe väikse rahva – väikerahva edu aluseks, edu valemiks on tarkus. Oskused ja tarkus. Ja üks asi veel, mis peab olema nagu ühise nimetajana meil kõigil – see on eneseväärikus. Me ei saa laulda võõraid laule oma viisiga. Me saame laulda oma laule omal viisil.“

30 KOMMENTAARID

guest
30 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
2 months ago

𝐊𝐮𝐢 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐥𝐢𝐦𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐛 𝐧üü𝐝 𝐑𝐚𝐮𝐝𝐯𝐞𝐫𝐞𝐠𝐚 𝐯𝐢𝐧𝐭𝐢 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐞𝐞𝐫𝐚𝐭𝐚? 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐧, 𝐞𝐭 𝐑𝐚𝐮𝐝𝐯𝐞𝐫𝐞 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐢𝐥 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐠𝐚𝐠𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐢𝐤. 𝐋𝐚𝐮𝐬𝐚 𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢 𝐚𝐯𝐚𝐥𝐝𝐚𝐧𝐮𝐝.

𝐉𝐮𝐛𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐢𝐬 “𝐤𝐮𝐮𝐥𝐮𝐣𝐮𝐭𝐮𝐝”, 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬õ𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢, 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐧ä𝐢𝐭𝐥𝐞𝐣𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐤õ𝐢𝐤𝐞 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐝 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐦𝐚𝐭𝐭𝐚. 𝐊ü𝐬𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞: “𝐤𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐭𝐞 𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐩𝐨𝐦𝐦𝐢𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝?”
“𝐄𝐢 𝐨𝐥𝐞?” “𝐍𝐨 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐞 𝐫ää𝐠𝐢𝐦𝐞?”
𝐎𝐧 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐚𝐣𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐚 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐣õ𝐮𝐚𝐛. 𝐏𝐚𝐧𝐠𝐞 𝐩𝐢𝐥𝐥𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐭𝐭𝐢!

saarlane
saarlane
2 months ago
Vasta  Vahur

Koristage see vaenlase lõust siit lehelt ära!

Jaan
Jaan
2 months ago

Oligarhide suhtes on tal veidi õigustki. Tuulutagu seal oma miljardeid.

Ei midagi enamat
Ei midagi enamat
2 months ago

Rämps mis rämps!

Gunnar
Gunnar
2 months ago

Ajalool on kahjuks komme korduda. Vahet pole, kas enam kui kolmesaja aasta tagune Salemi nõiajaht või ka varasem inkvisitsiooni poolt mahitatud ebasoosingus inimeste kõrvaldamine samal moel – muutunud pole ka kaasajal midagi.
Ikka ajab “hangude ja tõrvikutega” relvastatud rahvamass selle mõistuse puudumist ära kasutava asjast huvitatu eestvedamisel amokki joostes “nõidu” tuleriidale. Ja vahet pole – süüdistuseks kõlbab kõik, sest ega inimesi ju ei huvita – mille vastu nad tegelikult protesteerivad. Suurepäraselt kõlbavad selleks ka mõned minutid väljalõigatud teksti pea tunnisest arutelust. Ega siis rahvas viitsi ju ennast asjadega ise kurssi viia – viskame neile need mõned nülitud kondid kätte ja hää vaadata, kuis raevu täis lähevad ja vere lõhna peale musta töö ära teevad.
Olles ise seda kõnesolevat Nõmmeraadio Lõunatundi kuulnud, on mul meeletult piinlik inimeste pärast, kes oma pinnapealsete ja ennatlike järeldustega praegu tuld ja tõrva pritsivad ja taoliste alatute süüdistustega kaasa lähevad.
Aga midagi pole teha – küll aeg annab arutust ja aeglane karma teeb tasapisi oma tööd.
😀 Kuid Raudvere – ja Kremli troll või putinoid – no vabandage väga – see oleks isegi siis naljakas, kui see oleks tõsi. Paraku – kes teda vähegi tunnevad, teavad, et ta pole isegi ligilähedale sellele mitte…

Margus Lepa
Margus Lepa
2 months ago

Nagu arvata võib, istusin mõlema jutuks olnud saate tegemise ajal Nõmme Raadio stuudios Harry Raudvere vastas ja nii me neid hüpoteese arendasimegi, püüdes jõuda asja tuumale võimalikult lähedale. Seekord aga juhtus midagi enamat kui perioodil, mil Nõmme Raadiot natsipesaks nimetati.
Loogiline arutelu selgi teemal annab selgelt välja, kes oli meediakära autor ja millised on tema tegelikud ambitsioonid ja nõudmised. Lisaks muidugi artiklite pealkirjade ülevoolav stiil, mis antud juhul andiski tulemuse, mida mitte kellelgi meie väikeses riigis vaja ei ole. Ausam oleks olnud Harry Raudvere peale lihtsalt „koputamas“ käia ja küsimus asjatundlikele inimestele üle anda. Intelligentsed inimesed suudavad alati asju analüüsida ja oma edasisi tegevusi, mis vastaksid ühiskonna (just ühiskonna ja mitte „klikikoguja“ huvidele) välja kujundada. Aga praegu? Sõimamine on vahevorm kaklemise ja ärajooksmise vahel, koorissõimamine kuulub mingisse jälgimasse sfääri, milles propageeritakse, et „ärme ütleme talle tere, parem sülitame ja sisistame selja taga, kui ikka julgeme“. Ja kõige selle peale sügab kära põhjustaja peegli ees kõhtu ja kiidab ennast: „Mul on ikka tohutu võim! Näe, kuidas lõin rahva vahtu!“ Sellise nähtusega peaks rahvas tulevikus arvestama ja katsuma seda alla suruda, aga selle asemel hakkab närvilisem osa sõimama ja tõmblema.
Mida see väljendab? Ikka ainult teadmiste ja analüüsivõime puudumist ning isikliku ambitsioonikuse ja abstraktse hirmuseguse truualamlikkuse üleküllust. Siit järeldan, et Harry Raudvere mõtteavalduses skandaalsest saatest võetud lõpulause tsiteerimine sobiks ka selle mõttekäigu lõppu.
Ja samal teemal eelnevale tuginedes lisaksin, et ei ole ise kunagi kasutanud ühegi inimese kohta teda hüüdnime, seda enam hüüdnime, mis teda halvustaks. Olgu siis tegu meie oma või mõne teise riigi poliitiliste figuuridega. Pean seda segadust tekitavaks ja ebaväärikaks nagu seda on ka isiklik sõimamine. Üks erand hüüdnimedes siiski on ja olgu see kondina ja mängu iluks „ustavate“ jaoks siia lõppu lisatud – kapral Aadu.

pisuänd
pisuänd
2 months ago

Nii vähe jaksasidki enesele plusse panna, tola?

Mait Ender
Mait Ender
2 months ago
Vasta  pisuänd

pisuänd sa ei saanud millestki aru ehk oled ise tola.Miks Harry vabandas oma sõnade ??? kas meil ole sõnavabadus?

Tõnu teder
Tõnu teder
2 months ago

Ei leidnudt seda saadet. Kas on maha võetud? Hea meelega kuulaks, sest ringlev lõiK “Putin käitub Ukraina sõjas inimlikult.“ei jäta muljet, et arutataks kellegi teise väljaöeldut.

Martin Jõgi
Martin Jõgi
2 months ago

Saade oli skandaali puhkemise ajal Nõmme raadio koduleheküljel olemas. Praeguseks on maha võetud, ilmselt sellepärast, et inimesed ei saaks oma kõrvaga kuulata seda uskumatut juttu, mida sm Raudvere seal jahvatab. Ja et ta saaks tagantjärele jahvatada arutelust ja erinevate arvamuste tutvustamiseks. Igatahes oli see “tutvustamine” väga Kremli poole kaldu. Vene vägede ebaõnne põhjendamine Putini inimlikkusega oli ikka Raudvere enda arvamus ja “arutluse” tulemus.

saarlane
saarlane
2 months ago

Saade võeti kohe maha, et saaks valetama ja vassima hakata.

arno
arno
2 months ago

Ja ka kapral Aadu on rumalus ja vaid ülemaailmse Finansoligarhiaga labane kaasasõimlemine.

Liivilaht
Liivilaht
2 months ago

Üks riigikogu arukam inimene kunagi ütles, et muidu oleks Eesti Riigis väga hea elada aga meil on võimu juures liiga palju lolle, kiuslikke ja alatuid ametisse saanud. Ka osa ajakirjanduses on neid päris palju. Lepa artikli laikimisel on näha, et 62,st on 16 punased, mis näitab, et päris suur protsent ei ole teadlikud, taiplikud ja on pelgalt ka madala intellektiga. Vabandust, kui eksin!

Ukraina
Ukraina
2 months ago
Vasta  Liivilaht

Eksid küll, jah!

Marko Taal
Marko Taal
2 months ago

Marko

Marko Taal
Marko Taal
2 months ago

Kurb on lugeda seda teievastast laimukampaaniat.Aga selline see Eesti meedia kahjuks on.Ei taheta süüvida mõtetesse ja nopitakse vaid mahlakaid kilde,millest kõmu tekitada.Mide te siis valesti ütlesite.Analüüsisite vaid olukorda ja aitasite toimuvat mõista

märkus
märkus
2 months ago
Vasta  Marko Taal

Kahjuks saadet ennast pole kuulnud ja täpsemalt kommenteerida ei saa. Aga tarkust on mitmesugust, suurem osa südamega inimesi on pigem nõus näiteks majanduslikku kahju kannatama kui mõrtsuka pilli järgi tantsima. Ja osa inimeste meelest on see kindasti puhas rumalus.

Marika
Marika
2 months ago

Mina kuulasin saadet ja usun Sind. Iga vähegi mötlev inimene saab aru, et kui tunded on pinnas, see reageeritakse, Aga Sinu saadet jagasin ka tuttavatele, et kuulake ka yhte asjalikku arutlust.

mauno
mauno
2 months ago

Jõuluvanax äkki veel kõibab?

Peter
Peter
2 months ago

Võimu juures on kuradid ja nad tahavad hävitada kogu eesti riigi ja rahva. Juba nad on saavutanud eesti iseseisvusest loobumise. Nüüd on jäänud veel rahvuslikud eestlased hävitada. Siis on Eestiga kõõga.

Peeter Sikk
Peeter Sikk
2 months ago

Pätt jääb pätiks, õigustagu tagantjärgi oma juttu kuidas tahes.

Vastik valetav tüüp
Vastik valetav tüüp
2 months ago

Kuulsin saadet juhuslikult, muidu seda möla ei kuula. Pidin oksele hakkama sellest jutust. Hilisem ”vabandamine” on puhas keerutamine, ei muuda Kremli laulu olematuks.

Neeme Lall
Neeme Lall
2 months ago

Kui Harry on Kremli troll siis tu

Neeme Lall
Neeme Lall
2 months ago
Vasta  Neeme Lall

Nii siis kui Harry on Kremli troll siis tuleb tõdeda, et Eesti on täis kümneid tuhandeid eesti emakeelega trolle ja trollinnasid…! Mina loomulikult ise nende hulgas…Lisaks on veel paarsada tuhat salatrolli kes tüüpiliste argade ja tõeliste eht eesti arhetüüpiliselt on lihtsalt nii uimased ja egoistlikud, et nad ärkavad alles siis kui elekter kustub ja nad ei saa enam aktuaalset kaamerat vaadata ja ei näe pimedas õllepudelilt korki maha kaksata…!

Minu nimi
Minu nimi
2 months ago

See mis Ukrainas toimub on venelaste poolt ette valmistatud ja organiseeritud juba 10+ aastat tagasi, see tähendab ukrainlaste hävitamist viisil – kes ei ole minu poolt see läheb seina äärde. Koostatud on terve genotsiididoktriin nimega russkii mir, mille esimesed tulemused on nn Donetski ja Luganski rahvavabariigid, tol korral sooviti rohkemat aga saadi kätte boonuseks Krimmi poolsaar. See oli esimene ukraina vallutuskatse, nüüd on teine katse. Aga vene napoleoni relvad on selle ajaga vananenud ja hetkel on tegu juba agooniaga mille ohvriteks on noored vene poisikesed ja ukraina rahulikud elanikud. Kõige hullem on see et valed mis vene meedia kaudu voolavad tekitavad desinformatsiooni kõigis kes seda jälgivad ühesõnaga tekivad lambad kes usuvad puhast valet, täpselt nagu oli see nõukogude liidus. Enne sõja alustamist käisid vene juhid stalini haual kremli müüri ääres et raporteerida sellest et nad lähevad suure juhi alustatud tööd lõpule viiima. Kes on kuulnud ukrainas 30-ndatel toimunud tapatööst see teab. Ma ei ütle muud kui pea vastu Ukraina kahju et sind on üksi jäetud.

Minu Nimi
Minu Nimi
2 months ago
Vasta  Minu nimi

Kes vaatas pühapäeval Pühapäev Anuga saadet seal esines russkii mir’i doktriini ühe kaasautori õde, kes on valinud ukraina poole, vend oli ammu valinud vene poole hetkel on vend donbassis kõrgel ametikohal, nagu selle on saanud kõik kes on pisikesele vene napoleonile truud. Genotsiiditeooria looja ise käis seda teooriat koostamas kiievi ülikoolis, linnas mida venelased praegu maamunalt pühkida soovivad. Ma ei tea kust tulevad lurjused aga nad tulevad ja aitavad pisikesel vene napoleonil oma impeeriumiunelmat teostada. See pühapäevane saade peaks jõudma kõigi Euroopa riigipeade ja Usa presidendini, siis nad saavad teada mis seal tegelikult plaanitsetakse. Kui teil mõistust ei ole ärge vaadake uudiseid millest te aru ei saa, raudvere paistab et ei ole kõigist ilma asjadest teadlik ja on lihtsalt ohver nn lammas nagu on praegu terve vene rahvas venemaal. Putin tuli 2000-ndate algul võimule selleks et venemaast teha maailma impeerium nr. 1, eesmärgiga sellelt kohalt kõrvaldada Ameerika Ühendriigid ja vahendeid mida ta selleks kasutab oleme näinud rohkem kui küll, ta ei pilguta silma ühegi vaenlase ega sõbra ees ja hävitab selle, kasutades ükstahes kui alatuid vahendeid. Kui keegi teda ei peata siis ta läheb lõpuni, seda halastamatut inimest peatab ainult võllas, muud vahendid on lumehelbekestele. Elagu Ukraina.

valetab nagu venelane
valetab nagu venelane
2 months ago

hahaaa…ah et teised on teda laimanud ja nüüd peab ta ennast sellest sit.st puhtaks pesema! DD……..tüüpiline venelase valetamine nii et silm ka ei pilgu.

Vahur
Vahur
2 months ago

Kuigi vanarahvas oskab targalt öelda oskab Harry ainult lollusi oma suumulgust väljaajada.

Pahalane
Pahalane
2 months ago

Nädala anekdoot:
Raudverele helistas Saaremaa volikogu esimees ja nõudis, et see lahkuks volikogust. Too vastas esimehele „Metsatöllilt“ laenatud fraasiga: “Kohtus näeme…. Advokaadiks on mul muide Lavrov, tunnistajateks Putin ja Solovjov.”

N49
N49
2 months ago

Eesti toetab Raudvere tarkust. Kuulan alati teda huviga

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised