13.9 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Algab Vesi Tiigri aasta

1. veebruaril algab idamaade kalendri kohaselt Yang Vesi Tiigri aasta, kõikvõimalike äärmuste aasta. Tiiger, keda Hiinas nimetatakse Loomade Kuningaks, naudib tavaliselt tähelepanu keskpunktis olemist. Tiiger on tuntud oma jõu, julguse ja kalduvuse poolest teha kõike suures plaanis. Tiiger on sündinud juhtima ja teised austavad teda, ta on kuninglik, muljetavaldav ja metsik olend. Tiiger on ka jõu, kurjuse väljaajamise ja vapruse sümbol. Vesi Tiiger hiilgab terve ja kõrge enesehinnanguga ning suurepärase õppimisvõimega. Tiigrile on omane püüe endast paljudeks aastateks midagi olulist maha jätta. Siiski on sellel uskumatult elurõõmsal olevusel ka mõned puudused, nagu kalduvus impulsiivsusele, mässumeelsus ja äkkviha. Kui Tiiger jonnib, saavad tema viha tunda ka süütud kõrvalseisjad. Seetõttu võib Tiigri aastal kujuneda ka üsna plahvatuslikke olukordi.

Must või Sinine Vesi Tiiger toetab neid, kes on vaprad ja kannatlikud. Impulsiivseid kodanikke pannakse aga mitmeti proovile ja neile sajab väljakutseid kapaga paremalt ja vasakult. Tiiger tegutseb kiiresti, seega ole 2022. aastal valmis selleks, et olukorrad võivad muutuda ootamatult ja äkiliselt. Selle tulemusel võivad lahvatada pinged ja draamad, kuid ka hullud unistused võivad ootamatult saada reaalsuseks. See kehtib nii isiklike suhete ja karjääri kui ka suuremas plaanis poliitiliste rahutuste või sotsiaalse revolutsiooni kohta. Kuigi Tiigri aasta võib tuua suuri õnnistusi ja mõned võivad kogeda imelist õnne, võivad teised samas ka kergesti kõrvetada saada. Tiigri aastal võib olla tõeliseks väljakutseks leida kuldne kesktee.

Õnn saadab Tiigri aastal neid, kes oskavad oma energiat kontrollida, panustavad seda arengusse ega andu kiusatustele. Tiiger ei talu midagi võltsi ning oma aja ära elanud suhted peavad nüüd lõppema, et mõlemal partneril oleks võimalus leida uus armastus. Esikohal on Tiigri aastal ausus ning oskus teineteist raskustes toetada. Vesi Tiigri aastal sündinud lapsed saavad annina kaasa tarkuse, hea huumorimeele, kohanemisvõime ja suhtlemisoskuse. Tavaliselt on neil õnne ka rahaasjades, Tiigri enesekindlus ja julgus riskide võtmisel viib nad võidule.

Vesi on võimas loodusjõud, mille olemuseks on tuua vältimatult muutusi ja liikumist. See on tugevaim element, isegi tugevam kui tuli, sest võib ületada kõik takistused oma teel kaotamata oma olemust. Vesi on seotud tunnete ja tundeeluga ning enesele kindlaks jäämisega. Vee energia peab voolama. Vesi sümboliseerib ka küllust ja heaolu, toetab tervist ja elujõudu ning võimendab Tiigri omadusi. Vesi Tiiger on diskreetne ega soovi liigselt silma paista, aga usaldab alati oma vaistu. See võib kujuneda väga tugevate, isegi pööraste emotsioonide aastaks, mis toob võimsaid vabanemisi ja tervenemist just tundetasandi sügavuste puhastamise kaudu. Mõnikord võivad aga emotsionaalsed äärmused tuua kaose, Vee-elemendiga kaasnevad negatiivsed omadused võivad olla hirm ja otsustusvõimetus. Julgetele riskijatele toob selle aasta energia aga kasu nii finantsilises kui ka romantilises plaanis.

Uued võimalused

Aasta algus, jaanuar, veebruar ja märts on soodus aeg vahetada töökohta ja alustada uute projektidega. 2022 esimese poolaasta läbivad teemad on suhted, armastus ja raha. Aprill, mai ja november on eriti soodsad armuelu edendamiseks, kaaslase leidmiseks ja olemasolevate suhete arendamiseks. Aprill on täidetud erilise romantika ja maagiaga. Juuni, juuli ja august pakuvad soodsaid võimalusi kõikvõimaliku loomingu täiustamiseks, abiellumiseks, maja ehitamiseks või kosutavaks puhkuseks.

Lady Gaga

Aasta teine pool võib tunduda elektriliselt laetum ja hajusam. See on aeg, mil võime tunda suuremat soovi raputada endalt kõik piiravad uskumused või hoiakud ning liikuda suurema vabaduse ja sõltumatuse poole. Kindel on see, et 2022 toob olulisi muutusi ja arenguid ning juhib meid tagasi oma autentse väe ja olemuse juurde, eemaldab mitmeid blokeeringuid ja viib meid nii indiviidide kui ka kollektiivina arenguteel tublisti edasi.

Õnnerikast uut aastat !

Hiina kalendri tegelased

Tiiger on kolmas Hiina astroloogia 12-aastases looma-aastate tsüklis. Tsükli järjekord on järgmine: Rott, Härg, Tiiger, Jänes, Draakon, Madu, Hobune, Lammas, Ahv, Kukk, Koer ja Siga.

Tiigri aastal sündinud on iseloomult määrajad inimesed, kellele ei meeldi vastuhakkamine. Tiigrid on tihti temperamentsed ja julged, kuid tiigrite iseloom sõltub ka sellest, mis ajal nad on sündinud: öösel sündinud tiigrid elavad tavaliselt rahulikumat elu.

Kuulsaid Tiigreid: Lady Gaga, Usain Bolt, Stevie Wonder, kuninganna Elizabeth II, Leonardo DiCaprio, Demi Moore, Marilyn Monroe, Mel Brooks, Tom Cruise.

Kuulus „tiiger” maailma – The Tiger King

Joseph Allen Maldonado-Passage, kes tuntud ka nime all Joe Exotic, on aastaid juhtinud populaarset saadet „The Tiger King”. Tegemist on Ameerika meedia persooniga, ärimehega, endise politseiohvitseriga ja samas kurjategija, kes juhtis aastatel 1998-2018 Oklahomas eksootiliste loomade parki. Kokkuvõttes väga värvikas tegelane ja tõenäoliselt ohtlikum kui tiiger.

Tallinna loomaaia tiigriorg peaks valmima sel aastal

Tallinna loomaaia kodulehelt saab lugeda, et planeeritav tiigrioru ekspositsioon on kaasaegne ehituslik lahendus, mille sarnast mujal Euroopas ei näe. Kavandamisel on eelkõige lähtutud loomade heaolu tagamisest, kuid ka külastajatele elamusrohkete kogemuste loomisest. Lisaks amuuri tiigrile saab tiigriorus näha mitmeid teisi Kaug-Ida liike nagu näiteks värvikirevat kärplast harsat, usinat taimtoidu varujat ümarate kõrvadega viiksjänest, sarvedeta, kuid see-eest teravate ja pikkade kihvadega muskushirve ning lühikeste teravate sarvedega oskuslikku mägironijat goralit.

Kõik liigid asuvad elama oma loodusliku elupaiga sarnases keskkonnas, võimaldades külastajatel Kaug-Ida loodusest ja olemusest aimu saada. Tiigriorgu on kavandatud ka kohvik ning kolm puhkeala, kus lapsed mängimise ja turnimise vahel teadmisi omandavad.

Tallinna Loomaaias on aegade jooksul üles kasvanud 23 tiigrikutsikat. Nii on häid loomapidamistingimusi vaja ka selleks, et saaksime Pootsmanile – tänane Tallinna Loomaaia kõige kuulsam tiiger – uue kaaslase ja muutuksime paljundusprogrammi juhtivaks partneriks.

Tulevikus rõõmustaks uudistajaid võimalus nende võluvate kaslaste tegemisi mitmekesisemalt jälgida – seda kas läbi klaasi või siis loomade jaoks märkamatuks jäävast tunnelist.

Tiiger on kindlasti kiiresti hääbuv liik viimase saja aasta jooksul. Tiigrite arvukus on vähenenud enam kui 20 korda, levila on aga veelgi karmimalt ahenenud. Tiigrioru rajamisega annab Tallinna loomaaed oma panuse selle ülimalt ohustatud liigi alalhoidu.

Praeguse seisuga loodame, et tiigriorg valmib aastal 2022, kuid tegu on väga suuremahulise projektiga ning seetõttu võib valmimisega oodatust kauem minna.

Tiiger Urri – kuulsaim Eesti tiiger

Tegemist on tuntud karakteriga lastele mõeldud telelavastusest „Onu Tik-Taki seiklused”. Donald Bissetti näidendi põhjal Karl Aderi poolt lavastatud teesaate saab kokku võtta nii, et onu Tik-Takil algas puhkus, mille puhul soovitas tema kujutlusvõime minna tal koos tiigrist sõbra Urriga reisima. Aga mitte niisama lihtsalt reisima, vaid mööda Ajamaanteed. Ühiselt lauldakse ka, et „aja tee on konarlik, ei kata seda asfaldt”. Muideks muusika kirjutas Tõnis Kõrvits ja sõnad Priit Aimla.

Tiiger Urri

Terved põlvkonnad Eesti lapsi on selle tandemi seiklustele kaasa elanud ning nende laste lapsed tutvuvad tiiger Urriga mõne järelvaatamisprogrammi abil. Sobilik vaatamiseks Tiigri aasta alguse puhul!

Kes on Tiiger vikipeedia andmetel

Tiiger (Panthera tigris) on kaslaste sugukonda pantri perekonda kuuluv imetaja. Eelistatuimad saakloomad on pühvlid ja hirved, ent ta rahuldub ka ahvide, madude, konnade, kilpkonnade või termiitidega. Ta oskab ka kala püüda. Mõnikord sööb tiiger ka okassigu.

Emasloom kasvatab 2–4 kutsikat suureks kahe aasta jooksul. Selle aja jooksul ta uusi kutsikaid ei saa. Umbes pooled poegadest surevad enne täisealiseks saamist.

Väga palava ilmaga armastab ta end vees karastada – tiiger on hea ujuja. Öösel on tiiger väga hõivatud: ta peab vahetpidamata kontrollima oma valduse piire, märgistades neid korduvalt uriini ja väljaheidetega. Jahti peab ta samuti öösel. Tiigri päevad mööduvad puhates.

Pilk Eesti ajalukku: „Tiigrihüpe”

„Tiigrihüpe” oli Eesti riiklik projekt, mille raames suunati suured investeeringud arvutusvõimsuste suurendamisele ja andmesideühenduste arendamisele, rõhuga hariduse infrastruktuuri parandamisel, kirjutab Vikipeedia. Projekti algatasid 1996. aastal Eesti toonane saadik USAs Toomas Hendrik Ilves ja tollane haridusminister Jaak Aaviksoo. Ametliku käigu andis projektile 21. veebruaril 1996 Eesti president Lennart Meri. Esimene rahaeraldis nähti ette 1997. aasta riigieelarves.

Üks projekti tähtsamaid tulemusi oli kõigi Eesti koolide ühendamine internetti, mille käigus rajati enamikku koolidest arvutiklass. Ühtaegu vahetati koolide arvutipark välja IBM PCde vastu. Nõukogude võimu järgseil aastail oli püsinud tehnoloogiline lõhe Eesti ja lääneriikide vahel.

Pärast massilisi küberrünnakuid Eesti arvutivõrkudele 2007. aastal (mida on seostatud Vene salateenistustega) lisandus Eesti kaitsedoktriini e-turvalisus. Osalt just selle edendamiseks rajati Tallinna NATO kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskus (NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence). Analoogselt „Tiigrihüppega” on selle projekti nimi „Tiigrikaitse”.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised