10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Lugeja küsib, jurist vastab

Lugeja küsib: tööandja andis sügisel valida, kas töötaja laseb ennast vaktsineerida või peab kandma tööl maski või visiiri. Mina olen vaktsineeritud ja seetõttu ei pidanud maski kandma. Täna tööle tulles anti meile teada, et ka vaktsineeritud inimesed peavad kandma maski, ning visiire enam kanda ei tohi. Kas tööandja võib ilma pikema etteteatamiseta reegleid muuta?

Vastab Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant: tööandja peab looma ohutu töökeskkonna. Üks võimalus selleks on kehtestada vajalikud reeglid, näiteks kohustuse kanda isikukaitsevahendeid. Selle kohustuse täitmiseks pole töötajal vaja ettevalmistusi teha, üksnes kanda tööandja poolt antud maski ning nii pole vajalik ka pikem etteteatamine. Lisaks kasvas koroonanakatumiste arv ning seetõttu ka nakatumiste risk hüppeliselt ning tegevusi pikalt ette planeerida polnud võimalik.

Isikukaitsevahendi puhul on väga olulised selle kaitseomadused. Kasutada on mõtet ainult sellist isikukaitsevahendit, mis ka päriselt kaitseb. Visiiride kaitseomadused on maskidest palju madalamad, sest need ei kaitse sissehingatavas õhus leiduvate viiruste vastu. Visiir kaitseb pigem köhimisel / aevastamisel tekkivate pritsmete vastu. Visiirist on kasu siis, kui seda kanda koos maskiga.

Töökeskkonnas kasutamiseks ei sobi ka korduvakasutatavad niinimetatud kogukonnamaskid, mille põhifunktsioon on piirata süljepritsmete lendumist kandjalt keskkonda ja vastupidi ning piirata käte kontakti näo kaetud osaga. See mask pole samaväärne ei meditsiinilise maskiga ega ka FFP2 või FFP3 tüüpi maskiga.
Rõhutame, et isikukaitsevahendina saab kasutada meditsiinilist maski või hingamisteede kaitsemaski tüübiga FFP2 või FFP3.
Kui tööandja on maskide kandmise kohustuse kehtestanud, siis töötaja peab maski kandma.

Kui töötajale ei sobi tööandja poolt väljastatud maskid, siis tuleb sellest tööandjale teada anda, ühtlasi selgitades, miks konkreetne mask ei sobi. Töötaja peab tööandjaga tegema koostööd ohutu töökeskkonna loomisel. See tähendab, et töötaja roll ei ole passiivselt reegleid täita või nende täitmisest suisa keelduda vaid kaasa mõelda, kuidas viiruse laialdase leviku olukorras ettevõtte tööd saaks jätkata nii, et haigestumisi oleks võimalikult vähe.

7 KOMMENTAARID

guest
7 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
4 months ago

𝐓öö𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐯õ𝐢 𝐯𝐢𝐬𝐢𝐢𝐫𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐮𝐬𝐭𝐮𝐬𝐢 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐛 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐕𝐚𝐛𝐚𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐭𝐬𝐮𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 ü𝐥𝐞𝐦𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 ü𝐥𝐞𝐦𝐮𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐬ü𝐠𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐮𝐦𝐛𝐞𝐬 𝐤𝐮𝐮 𝐚𝐣𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐢 𝐣𝐮 ü𝐥𝐝𝐢𝐧𝐞 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐤𝐨𝐡𝐮𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢. 𝐎𝐥𝐞 𝐬𝐚 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐯õ𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞.

Volli
Volli
4 months ago
Vasta  Vahur

LibaVahur küsiv, LibaVahur vastab.

Andu
Andu
3 months ago
Vasta  Vahur

Vahur, Vahur, sitakahur,
miks küll oled sa nii pahur?

No on ikka igasuguseid
No on ikka igasuguseid
3 months ago

Peab ikka paras tubakas olema, kes suudab sellise küsimuse välja mõelda!

----
----
3 months ago

Kapo pedevõrgustiku süvariigi kriitilised kommentaarid on juba kustutatud.

----
----
3 months ago

Keegi teab, miks nad iseennast ei arreteeri? Me elame siiski kõlbelises keskkonnas, mitte sissemuukijate hirmus. Fakt on, et Tallinna linn ei tule endaga toime ja suund on metsa poole. Ega siis led ribad Tammsaare pargis seda linna ei päästa, osaku sealsed rulatajad teha 1 või kaks trikki.

----
----
3 months ago

Vana Arnold ilmselt koosolekul sundis oma IT meest, et mine ja muugi maakonnalehtesesse sisse. Nii väheneb meie kandis Tallinnas ärevus ja suureneb kodutunne. Tubli poiss. Armastame oma Linnahalli, ja Kopli kanti. Molodets.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised