10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Uus UTV on Pöide spordiseltsile suureks abiks

Wihuri OÜ andis Pöide spordiseltsi kasutusse suusaradade tegemiseks ligi 30 000 eurot maksva maastikusõiduki UTV, mille selts plaanib hiljemalt kevadeks välja osta.

Seoses jaanuari algul mahasadanud lumega oli uut masinat hädasti tarvis, sest praegune Pöide spordiseltsi saan läks rikki. Nii tuli Wihuri OÜ vastu ja andis UTV katsetamiseks kasutada, kuni spordiselts selle välja ostab. Kuigi vahepeal sulas lumi ära, on sel nädalavahetusel oodata taas ilma külmenemist.

„Tahame proovida, kuidas uus masin toimib. Esialged katsetused mustal maal on
olnud positiivsed. Loodetavasti teeb lume peal sama töö ära,“ rääkis MTÜ Pöide Spordiselts juhatuse liige Jüri Linde. Erinevalt mootorsaanist on UTV varustatud kabiiniga, mistõttu masinaga on ka külmal ajal mugav töötada.

„Valdavalt käib suusaraja hooldamine õhtuti ja isegi öösiti, kui on ka külmem. Võrreldes mootorsaaniga tähendab see meile edasiminekut,“ ütles Linde.

Plaanis soetada ka lumesahk

UTV on spordiseltsile mõeldud eelkõige talvel rajamasina ehk rajarulli veoks. Linde sõnul on spordiseltsil plaanis soetada UTV jaoks lumesahk, millega saaks raja parendustöid teha ja lund lükata. „Sahka läheb tarvis ka parkla lumest lahtilükkamisel,“ sõnas Linde.

Kui suvel ostab Pöide spordiselts rajaniitmisteenust, rentides vastavaid masinaid, siis edaspidi tahab ka niidutehnikat juurde muretseda. Ka UTV saab siis appi võtta. Selle kastis on võimalik näiteks transportida murutrimmerit või kui on vaja mõni puu juppideks tehtult ära vedada.

„UTV on vabatahtlikele toimetamisel suureks motivatsiooniks,“ märkis Linde. Talvel kasutatakse maastikusõidukil lumel sõitmiseks roomikuid, ent suvisel hooajal rattaid. „Ratastraktoriga suusarada tehes jätab see suusarajale jäljed, mida on raske sealt ära saada. Suvel jälle asfaldil roomikutega ei sõida,“ lausus Linde.

Suur osa Riigikogu katuserahast

Kokku maksab UTV 27 000 eurot, millest 20 000 eurot saab Pöide spordiselts läbi riigieelarve Riigikogu nn katuserahast, mille küsis välja Reformierakonna fraktsiooni kuuluv riigikogulane Tiiu Aro. Eelnevalt kiitis UTV jaoks raha küsimise heaks Reformierakonna Saaremaa piirkonna juhatus.

Lumesahk ja roomikud on Pöide spordiseltsil plaanis soetada LEADER-programmist saadavast rahast ning UTV jaoks puuduoleva raha riigieelarvest investeeringute toetusest.
Praegu käivad spordiseltsil PRIA-ga raha saamiseks veel läbirääkimised. „Mingi osa saame ka mootorsaani müügist, aga osa jääb ikkagi puudu,“ arutles Linde.

Ettevõtted, kes aitavad UTV ja selle lisaseadmete soetamist vähemalt 300 euroga, saavad oma logod maastikusõiduki kabiinile või kastile. Linde loodab, et märtsikuuks on kogu vajalik raha UTV ja selle lisaseadmete jaoks koos.

29. jaanuariks plaanitud Pöide suusasõit tuleb lumenappuse tõttu edasi lükata.

3 KOMMENTAARID

guest
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sidrun
Sidrun
4 months ago

EKRE poleks iial andnud spordiseltsile raha, aga näe, Reformierakond annab!

Vahur
Vahur
4 months ago
Vasta  Sidrun

Äi usu!

Madis
Madis
4 months ago

Mõttetu raha raiskamine selle väikese raja jaoks!

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised