10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Aasta esimese kirikukohvilaua külaliseks oli Ivo Visak

„Ivo Visak on lõpetanud Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja soovis kooliajal saada graafiliseks disaineriks, aga vaatamata füüsikakallakuga koolile ja huvile ajaloo vastu kallutas soov õppida laiemalt tundma maailmas toimuvat ülikooliõpingud Tartu Ülikooli usuteaduskonna kasuks“, kirjutab EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse koduleheküljel õpetaja Anti Toplaan.

Selle otsuse langetamisele aitas kaasa kogemus, kus Eesti haridusmaastikul ei ole lastel ja noortel, erinevalt oma Euroopa eakaaslastest, reeglina võimalik tutvuda maailma erinevate religioonidega ja nende õpetuse alustega. See on vastse gümnaasiumijuhi hinnangul väga suur viga, kuna koolisüsteem on otsustanud jätta meie õpilased selles valdkonnas hariduseta.

Ivo arvates võimaldab TÜ usuteaduskond parimat humanitaarharidust, mis annab laia ja avara maailmapildi edaspidisteks valikuteks. Ta meenutab tänutundega oma õppejõude eesotsas Tõnu Lehtsaarega.

Ivole on Saaremaa meeldinud juba alates lapsepõlvest, mil ta käis siin koos isaga, külas isa sõbral. Riigigümnaasiumi uueks juhiks kandideerides julges ta välja pakkuda mitmeid uusi ideid. Tema arvates on Saaremaa väga põnev koht, kus on korraga nii linn, kui loodus selle kõrval ja parim koht, kus elada ja töötada.

Saaremaa Gümnaasiumi õppekavas on kohustuslik kursused väitluskunsti ja saarluse kursus. Valikainena õpetatakse ka usundiõpetust, mida annab Ivo ise.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised