0.5 C
Kuressaare
Reede, 21. jaanuar 2022

Kass jäeti karistuseks linnuvaatlustorni lõksu

Põllumajandus- ja toiduamet alustas haldusmenetlust möödunud nädalavahetusel Kuressaares Tuulte Roosi linnuvaatlustorni platvormi piirde äärele lõksu jäetud tõukassi juhtumi kohta.

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu sai 8. jaanuari õhtupoolikul kõne murelikult tütarlapselt, kes jalutuskäigul leidis Tuulte Roosi linnuvaatlustornist platvormi piirde äärele pandud väriseva kassi.

Kassil oli küll kaelas nime ja omaniku telefoninumbriga GPS seade, kuid tema kõrvalt leidis jalutaja torni seinale klammerdajaga kinnitatud kirja tekstiga: „Laske mul olla siin tornis, ma kannan karistust. Kass.“

Just selle kirja tõttu helistas leidja mitte omanikule, vaid Saaremaa Lemmikloomade Turvakodusse. Teataja sõnul oli kassil tornist välja pääsemiseks vaid kõrgelt hüppamine või kehvemal juhul kukkumine, sest trepist alla ta ei oleks saanud. Tagajärjeks võinuks sel juhul olla murtud luud, rebastele kõhutäieks saamine.

Ootamatu käitumine

Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu andmetel on tegemist Scottish Fold tõugu kassiga, kellel varem olnud käitumis- ja pissiprobleeme. „Me ei tahtnud enne kassi omanikule tagasi anda, sest põllumajandus- ja toiduameti (PTA) poolt oli keeld peal kuni menetlustoimingud on läbi viidud,“ rääkis MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu juhatuse liige Edit Annusver.Talle tuli omaniku käitumine täiesti ootamatult ja šokeerivalt. „Mingil määral oleks mõistetav, kui selle loo taga oleks laps, aga kahjuks on pererahva õrnem pool on kõrgharidusega ja lastega tegelev inimene,“ kirjutas Saaremaa Lemmikloomakodu Turvakodu Facebooki lehel. “Kass tornist ära tuues värises üle kere, ilmselt oli šokis, sest lund sadas ja välja solid miinuskraadid. Tema üldine konditsioon oli hea, alakaaluline polnud,” ütles Annusver.

Turvakodu teatas kassist lühinumbril 112 ja saatis kirja põllumajandus- ja toiduameti vihjemeilile, kuna ei saanud eeldada, et ametnikud on laupäeva õhtul telefonivalves.

Vajas värsket õhku?

Politsei sai linnuvaatlusplatvormi piirdel olnud kassist teate 8. jaanuaril kella poole kuue paiku õhtul. Kassi leidnud inimene viis looma lemmikloomade turvakoju. Kuressaare politseijaoskonna vanemuurija Nils-Edvard Tennmanni sõnul ütles kassi omanik, et tema lemmikloom vajab värsket õhku ning vaadet, mistõttu oli kass ka ebatavalisse kohta viidud.
„Loomulikult ei ole kõrvalseisja jaoks selline olukord tavapärane, mistõttu viidigi loom Saaremaa Lemmikloomade Turvakoju,“ lausus Tennmann.

„Kuigi politsei sündmuse põhjal kriminaalmenetlust ei alustanud, ei saa säärast käitumist siiski tolereerida. Inimesel, kes tausta ei tea, tundub arusaadavalt, et loom võib olla hädas ning ta sekkub,“ lisas politseinik.

Esialgu on haldusmenetlus

Tema teada oli kassi omaniku ning turvakodu esindaja vahel vaidlus looma omanikule tagastamise osas. „Arusaadav, et sellises ebatavalises kohas lemmiklooma hoidmine toob omanikule palju lisaküsimusi,“ ütles Tennmann.

Kui selgus, et kassi ei saa enne PTA otsust omanikule kätte anda, hoidis Saare-
maa Lemmikloomade Turvakodu looma enda juures. 11. jaanuari õhtul tagastati kass omanikule, aga menetlus jätkub.

PTA alustas juhtumi kohta haldusmenetlust loomakaitseseaduse paragrahvi alusel, mis käsitleb looma suhtes lubamatu teo toime panemist. „Hetkel on menetlus pooleli, mistõttu ei ole võimalik selle lõppu ette prognoosida. Sealhulgas on ametil õigus alustada teo toime pannud isiku suhtes väärteomenetlust,“ ütles PTA nõunik Elen Kurvits.

Menetluse käigus võetakse arvesse kõigi osapoolte ütlusi ja ka kassi tervislikku seisundit Saaremaa Lemmikloomade Turvakodusse toimetamisel.

10 KOMMENTAARID

guest
10 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Koer
Koer
7 days ago

Mitte mingil juhul ei peaks kassi nn omanikule tagasi andma. Kass on elus loom ning mitte mänguasi.

roniv kass
roniv kass
7 days ago

MM pseudo-uudiste rubriigist leiab alati midagi huvitavat – kassid oskavad ronida ja vaatlustornist lahkumine poleks nende jaoks probleem. Võib-olla valutas seal südant südametu omaniku pärast hoopis.

Jukkum
Jukkum
6 days ago
Vasta  roniv kass

Kas tead ka,kui kõrge on see linnuvaatlustorn? Kass ei ole rumal, et sealt niisama lihtsalt alla hüpata! Jaa, nälg ja külm oleksid ta ühel hetkel ajanud seda tegema kindlasti….
Aga toakass talve miinuskraadidega niiviisi “karistada “?
Häbi,häbi,ja veelkord häbi!

miisu
miisu
7 days ago

Oi varsti tuleb see hüsteerilise kassikodu omanik ja võtab kõigil munad maha, kes sinna torni üldse lähevad.

Jukkum
Jukkum
6 days ago

Toakass viidi talvise ilmaga õue, üles torni tuule ja lumesaju kätte! Loomal puudus täielikult võimalus varju otsimiseks, ilma söögita…. mis inimesed sellised on? Kas see on karistus????
Seesama tunne inimene tuleks panna sinnasama torni ilma kasukata karistuseks!! Tegelikult oleks ta pidanud kohe koos kassiga sinna kükitama jääma!
Miks ei suudeta mõelda, räägi loomaga, tee pai…. loom saab stressist üle, vähenevad ka ehk pissiprobleemid…. sellise karistusega need hoopis suurenevad, stress ja külm kokku!
Häbi haigetele inimestele! Peate ennast kõige targemaks?

Loll kass on
Loll kass on
4 days ago
Vasta  Jukkum

Toakass peaks ometi helistada oskama – miks ta ei helistanud 112 numbril?

koer
koer
6 days ago

Tegemist on ju sadistida, haige inimesega.

Koer
Koer
5 days ago

Ärge võtke sama nime, millega üka kommentaar juba kirjutatud. Kuid et tegemist sadistiga, selles ei kahtle. Kass tuleb ära võtta ja loomapidaiskeeld peale panna- tõendid selleks olemas,

Kogula Sass
Kogula Sass
5 days ago

Kas see oli selle tumekirja LibaVahuri kass?

Sõge Sõmeralt
Sõge Sõmeralt
5 days ago

Olevat olnud jah.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised