0.5 C
Kuressaare
Reede, 21. jaanuar 2022

JUHTKIRI – Tule, Jumal, appi!

Jõulukuul olid pühakojad sündmuste- ja rahvarohked ning pastoraadidki tavapärasest sagedamini siginat-saginat täis. Kõik see kajastus detsembri elektriarvetes. Näiteks sai Kuressaare Laurentiuse kogudus Eesti Energia börsipaketi kasutajana kolmekuningapäeva kenaks kingituseks 1000 euro asemel üle viie korra suurema arve.

Sarnase šoki osaliseks said iseäranis need maakonna kirikute kogudused, kes oma ruumid õhksoojupumpade ning teiste elektriliste lahenduste abil soojaks saavad. Aga mida siis teha, kui kaugkütteliin pühakojani ei ulatu – ahju ju kirikusse ei ehita! Proovidagi ei tasu, sest rohepöörde ühe retoorika kohaselt on puuküte saatanast ning ahjud, kaminad ja pliidid tuleb kõikjal asendada taastuvenergiat tarbivate seadmetega.
Ühe lahendusena tasuks ristiinimestel kaaluda pühakodade tornikiivrite päikesepaneelidega

katmist – eramute ja ühiskondlike hoonete katustele ju päikeseparkide rajamine juba igapäevane asi, miks siis kirikute katused ja tornikiiver ei võiks ise taastuvenergiat toota? Kas see nüüd Jumalale meelepärane oleks, on küsitav, aga selge on see, et energiakriisi langenud kogudusi ta samuti aidata ei saa.

12. jaanuar 2021

9 KOMMENTAARID

guest
9 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
ElektriKaja
ElektriKaja
9 days ago

Päikesepaneelide maksumus tõuseb veelgi, seega on nende tasuvusaeg liiga pikk. See pole mingi lahendus.

palve
palve
9 days ago

Tule, Jumal, appi ja pritsi meile pappi!
Meid kurjast päästa ära ning kutsu refid ära.

Vahur
Vahur
9 days ago

𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐡𝐚𝐥𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐮𝐝𝐮𝐬𝐭𝐞𝐥, 𝐤𝐞𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐬𝐞𝐞𝐫𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐠𝐚𝐤𝐮𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐝 𝐤𝐮𝐥𝐮𝐭𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧. 𝐊𝐢𝐬𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐭õ𝐬𝐭𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐩𝐞𝐧𝐬𝐢𝐨𝐧ä𝐫𝐢, 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐩𝐞𝐫𝐞𝐝, 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯ä𝐢𝐤𝐞𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐭𝐞𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐩𝐞𝐨𝐬𝐭 𝐬𝐮𝐡𝐮 𝐞𝐥𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐀𝐧𝐭𝐢 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐥 ü𝐬𝐧𝐚 𝐤üü𝐧𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞.

ElektriPentus
ElektriPentus
9 days ago
Vasta  Vahur

Sina oled küüniline. Selline ootamatult kaela sadanud mitmekordsed kütte- ja elektriarved on suureks põntsuks kõikidele tarbijatele. Riik, kes käitub röövlina omaenda rahva suhtes, peab selle kõikidele kompenseerima võrdselt proportsionaalselt.

Vahur
Vahur
9 days ago

𝐋𝐨𝐨𝐦𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐩𝐞𝐧𝐬𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐥𝐮𝐭𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐤õ𝐢𝐠𝐢𝐥 𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐋𝐚𝐮𝐫𝐞𝐧𝐭𝐬𝐢𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐢𝐤𝐮 𝐤𝐢𝐬𝐚 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐦𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞. 𝐀𝐫𝐯𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐤õ𝐫𝐠𝐞𝐝 𝐤õ𝐢𝐠𝐢𝐥. 𝐀𝐬𝐢 𝐨𝐧 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬. 𝐊𝐚𝐬 𝐋𝐚𝐮𝐫𝐞𝐧𝐭𝐬𝐢𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐢𝐤 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚? 𝐋𝐨𝐨𝐠𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐛! 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐤ü𝐥𝐥𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐦õ𝐧𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐯õ𝐢 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐭𝐞𝐥𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐒𝐀𝐀𝐆𝐈 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚.

Vahur
Vahur
9 days ago

https://www.teatmik.ee/et/personlegal/80210912-Eesti-Evangeelse-Luterliku-Kiriku-Kuressaare-Laurentiuse-Kogudus

𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐤𝐨𝐠𝐮𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐮𝐯𝐚𝐭 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢𝐬𝐯𝐚𝐫𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐬𝐭𝐚 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐩ää𝐬 𝐌𝐓Ü 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐯𝐨𝐨𝐠𝐮𝐝𝐞𝐥𝐞. 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐧ä𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐚𝐚𝐫 𝐭𝐮𝐡𝐚𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐤öö𝐦𝐞𝐬.

ei peagi heasüdamlik olema jne
ei peagi heasüdamlik olema jne
9 days ago

vot tore lugemine oli, ühe proua nimi selles juhatuses tekitab küsimust – kas sellised on kristlased?

Jeesus
Jeesus
8 days ago

Jumal ei tule appi, lootke parem Reformierakonnale, sest nemad aitavad alati hättasattunuid ja nõrgemaid.

refikad on trossid
refikad on trossid
6 days ago
Vasta  Jeesus

Hea must huumor!

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised