18 C
Kuressaare
Esmaspäev, 8. august 2022

Tänak: töökindlus on võimekusest tähtsam

Hyundai autoralli meeskonna algava hooaja sõiduvahend valmib tasapisi ja saarlasest eksmaailmameistri Ott Tänaku sõnul on masina töökindlus iseäranis oluline just hooaja alguses.

„Tuleb öelda, et viimased kaks aastat ei ole olnud edukad, nii et kindlasti on see hea võimalus teha kuttidega koostööd ja valmistada üheskoos hea tugev auto,“ lausus Tänak intervjuus väljaandele motorsport.com.

„Kuigi me alustasime pisut hilja ja oleme olnud arendustöödes pisut maas, siis hetkel on hea näha, et inimesed teevad kõvasti tööd. Ma olen kindel, et saame sel aastal kõvasti võitlusesse sekkuda. Tegelikult pole õrna aimugi, milline vahe teistega on või milline olukord praegu valitseb. Väljakutseid on kõigil. Me keskendume oma tööle ja kuniks oleme tehtuga rahul, peaksime olema uhked,“ jätkas Tänak.

„Auto valmib tasapisi. Potentsiaali jagub ja see tundub olevat hea tervik, nii et peame lihtsalt õppima ja mõistma, kus selle auto uba peitub ja kuidas see töötab,“ lisas Tänak.

MM-sari stardib järgmisel nädalal

Autoralli MM-sarja uue põlvkonna masinad kasutavad hübriidmootoreid, aga lisaks on võrreldes eelnevaga vähem aerodünaamilisi detaile ja muudatused on ka vedrustuses. Samuti puudub keskdiferentsiaal.

„Aasta alguses on töökindlus otsustava tähtsusega,“ jätkas Tänak. „Arvan, et peame alguses korjama kilomeetrite kaupa kogemusi ja tooma punkte, nii et kindlasti on töökindlus tähtsam jõudlusest, aga eks ole näha. Kutid annavad endast parima ja loodetavasti asi toimib.“

Sel nädalal ootavad Tänakut ning tema meeskonnakaaslasi Thierry Neu-
ville’i ja Oliver Solbergi ees testisõidud Prantsusmaal.
Autoralli MM-sarja hooaja esimene etapp sõidetakse juba järgmisel nädalal, 20.-23. jaanuaril Monte Carlos.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised