12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

2022. aasta alliansspalvenädal „Shabbat“ keskendub elamisele Jumala rütmi järgi

Alliansspalvenädalat peetakse evangeelsetes kogudustes üle Euroopa uue aasta esimestel nädalatel. See on võimalus pidada ühiseid palvekoosolekuid, julgustada ja toetada üksteist. 2022.aasta palvenädala eesmärk ei ole protestimine pühapäeval töötamise vastu, see on üks võimalus vabaduse taas avastamiseks keset maailma järeleandmatust ühes selle nõudmiste ja survega.

„Kas teadsite, et sõna „püha” tuleb esimest korda ette loomisloo ajal seoses Shabbatiga?“ küsib Euroopa Evangeelse Alliansi peasekretär Thomas Bucher 2022. aasta palvenädala tutvustuses.

“Kui Jumal alustas loomistööd ja rääkis maailma olemisse, nägi Ta, et kui loodi mees ja naine, oli see hea ja isegi väga hea. Aga kui Ta seab sisse Shabbati, ütleb Ta: „See on püha.” See on erinevus ühelt poolt asjade ruumis loomise ja töötamise ning teiselt poolt ajasfääri vahel. Sest Shabbat ongi tööga risustamata puhas aeg.“

„Me ütleme endale, et me ei saa lubada Shabbati pidamist, kuna teha on nii palju head ja olulist“, kõneleb Bucher „äärmisel juhul võiksime teha asju, mis ei ole mahtunud töönädala sisse. Ja ometi, pannes üha rohkem inimesi hingamispäeval töötama, saab ühiskonda koos hoidev kangas üha enam puruks rebitud. Me kogeme seda ühe suletud ringina. Mõte, et hingamispäeva pidamata saab rohkem, lihtsalt ei toimi. Pigem toob see endaga kaasa kahju rohkem kui eales varem.“

Bucher pöördus palvenädala eel osalejate poole: „Shabbat on üks geniaalne kingitus Jumalalt, mis järgib teistsugust loogikat. Sellest palvenädalast läbi minnes saate tuttavaks selle erinevate aspektidega.

Mu palve on, et kui te palvetate, siis saate taas tuttavaks selle hingamispäeva Shabbatiga, mida meie, Euroopa kristlased, oleme tähistanud üle 1700 aasta pühapäeviti (Rooma keisri Constantinuse poolt 321 AD sisse seatuna). Ma olen veendunud, et üks hea hingamispäev toob meie ellu rahu (Shalom), mida me kõik nii väga igatseme.“

Allianssnädala materjalid, Thomas Bucher

*  *  *

Alliansspalvenädal Kuressaares toimub 10.01.-15.01.2022, teenistused algavad kl 19

E 10.01. EKNK Kuressaare Nelikaare kogudus (Kaare 6, Kuressaare) jutlustab EELK Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo, muusikaga teenib ansambel Collecta

T 11.01. EKNK Kuressaare Nelikaare kogudus (Kaare 6, Kuressaare) teenistuse viib läbi Kuressaare Kristlik Linnakogudus, jutlustab pastor Leevi Väli ja vikaardiakon Katrin Kuum, muusikaga teenivad Linnakoguduse muusikud.

K 12.01. EKBL Kuressaare Siioni kogudus (Tallinna 45, Kuressaare), jutlustab EELK Saarte praost Anti Toplaan, muusikaga teenivad Siioni koguduse muusikud.

N 13.01. EELK Kuressaare Laurentiuse kogudus (Tallinna 13, Kuressaare), jutlustab EKNK Kuressaare Nelikaare koguduse pastori kt Simon Graf, muusikaga teenib pastor Rando Metsamaa.

R 14.01. EMK Kuressaare kogudus (Karja 1, Kuressaare), jutlustab preester Toivo Treima ja
muusikaga teenivad Metodisti koguduse muusikud.

L 15.01. EKBL Rahu kogudus (Tallinna 21, Kuressaare), jutlustab pastor Tanel Usin ja abiõpetaja Tiina Ool, muusikaga teenivad Rahu koguduse muusikud.

Eelmine artikkelMeie Maa 7. jaanuar 2022
Järgmine artikkelKirikuteated
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised