11.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 18. mai 2022

JUHTKIRI – Vajalik teenus

Neli naist hakkavad Saaremaal pakkuma perelepitusteenust, mis aitab kaasa vanematevaheliste konfliktide lahendamisele. Kõige rohkem kannatavad vanemate riiu tõttu tavaliselt lapsed, kes ei ole milleski süüdi. Laps vajab nii ema kui isa. Kui vanemad lahus elavad või ühte neist üldse pole, pärsib see ka lapse arengut ning jätab täiskasvanuks saades jälje. Nii näiteks võib ema puudumisel jääda lapsel vajaka empaatiavõimest ja isa puudumisel suunajast.

Tahaks loota, et perelepitusteenus hoiab ära nii peresisest vägivalda kui vanemate kohtuskäimisi laste ja vara jagamise pärast. Kõige hullem on see, kui kohus peab otsustama kumma vanema juurde lapsed jäävad. Parem, kui seda üldse poleks ja siin võib perelepitusteenus palju ära teha. Kõik inimesed on erinevad, kuid kooselu alustades või abielludes peavad elukaaslased endale selgeks tegema, et teineteise mõistmine on kõige alus. Ka erinevad inimesed saavad üksteist hästi mõista kui nad mõlemad seda ise soovivad. Mõistmiseks ei ole palju vaja. Vahel piisab ka teise poole ärakuulamisoskusest.

5. jaanuar 2022

8 KOMMENTAARID

guest
8 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
4 months ago

𝐍üü𝐝 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐛 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐞𝐧𝐚𝐦, 𝐦𝐢𝐬 𝐬õ𝐧𝐮𝐦 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐩𝐮𝐬𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐧, 𝐤𝐮𝐢 𝐞𝐬𝐦𝐚𝐬𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐚𝐨𝐭𝐚𝐣𝐚𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐥𝐚𝐡𝐤𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞𝐤𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐝.

Volli
Volli
4 months ago
Vasta  Vahur

No mis sa peaksid ometigi niipalju lädisema.

Kogula Sass
Kogula Sass
4 months ago
Vasta  Volli

Ta lihtsalt ei saa teisiti sest teda valdab pidevalt motoorne rahutus ning nii laseb ta endast kurjuseauru välja.

Peab algselt olemas olema
Peab algselt olemas olema
4 months ago

lastele pole ammu tavaks mõelda – ikka lahku, ikka laiali, ikka nii. et pilpad taga. Perelepitaja peaks suutma aidata ikka nii, et pere jääks ja suudaks funktsioneerida erimeelsustele vaatamata.

Naiivsuse tipp
Naiivsuse tipp
4 months ago

”Kõige hullem on see, kui kohus peab otsustama kumma vanema juurde lapsed jäävad.” – – – – 95% lastest jääb emaga ja see otsus pole kohtule küll mingi probleem! —95% otsustest on ema kasuks – kes MM-s töötavad lapsed või?

arvo
arvo
4 months ago

Olen kunagi sellisel ”teenusel” käinud – absoluutselt mõttetu!

Vahur
Vahur
4 months ago
Vasta  arvo

See artikkel on küll justkui vanarahva ütlemisest, et mõttetus sai tühjuselt lapse.

toomas leis
toomas leis
4 months ago

Hea artikkel.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised