19.1 C
Kuressaare
Esmaspäev, 8. august 2022

Aeg on lõpetada koroonapiirangud!

Enne koroonakriisi oldi teadusmaailmas seisukohal, et ülemiste hingamisteede nakkuste korral on maskide toime nakkuse edasikandumise ja nakatumise piiramisel praktiliselt olematu. Seda toetab endiselt hiljutine Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi tellitud uuring, mille eesmärk oli välja selgitada maskikandmise tõhusus koroonaviiruse leviku piiramisel.

Mäletame koroonakriisi alguses Eesti arstide ja teadlaste korduvaid väljaütlemisi meedias, et maskid ei kaitse ülemiste hingamisteede nakkuste leviku eest. Hoolimata teadlaste ja arstide varasematest väljaütlemistest ja seisukohtadest on Eestis trahvide ähvardusel sisse viidud maskikandmise kohustus.

Naaberriikides teisiti

Soomes on maskikandmine soovituslik, mitte kohustuslik. Rootsis maskikandmise kohustus puudub ja sealse terviseameti kodulehel pole isegi soovitust nakkuse leviku piiramiseks maske kanda, kuna sellise soovituse andmiseks puudub teaduslik alus. Eesti, Soome ja Rootsi maskikandmise kohustuse või maski mittekandmise otsuste taga on samad teadusuuringud. Igatahes on need uuringud hinnangu andjatele olnud ühtemoodi kättesaadavad. Arvesse võttes, kui kardinaalselt erinevate otsusteni on jõutud samade teadusuuringute tõlgendamisel, tükib tahes-tahtmata pähe mõte, et sõjas on kõik meetodid, ka teaduse kasutamine, lubatud oma eesmärkide saavutamiseks.

Enamuse poolt on vaikides omaksvõetud ja sellisel moel heakskiidetud ligi poolt Eesti elanikkonda diskrimineeriv vaktsiinipassi süsteem, tavapärase elu uksed on kinni löödud nende ees, kes ei ole sundvaktsineerimise poliitikaga nõus. Päevad, mis algavad hommikuse loendusega, sisaldades arve laipade, haiglate voodikohtade täituvuse ja positiivse testitulemusega kodanike kohta, on saanud tavapäraseks.

Avalikus siseruumis nõuavad inimesed häbi tundmata oma kaaskodanike tervist puudutavate andmete avalikustamist; turvamehed ja politsei tegelevad kas verbaalselt või füüsiliselt maskita inimeste väljatõstmisega toidupoest – see on kõigile Eesti elanikele tuttav, igapäevane uus reaalsus.

Suured lootused

Kas viiruse leviku tõkestamiseks rakendatud piirangutest, mis on viinud Eesti ühiskonna eelpool kirjeldatud uude tegelikkusesse, on olnud ka abi? Statistika näitab, et hoolimata või tingituna rakendatud piirangutest on nakatumise näitajad eelmise aastaga võrreldes tänavu suuremad.

Koroonasurmade arv oli Tervise Arengu Instituudi andmetel eelmisel aastal 203, nendest enamus vanuses üle 75 eluaasta, ning võrreldes südame-veresoonkonna haigustesse ja kasvajatesse suremusega on koroonaviirusest põhjustatud surmade arv olnud tühiselt väike.

2021. aasta kohta Tervise Arengu Instituudil lõplikud andmed veel puuduvad, lõplikud selguvad hiljem, kuid esialgsed registreerimisandmed annavad koroonaviiruse põhjustatud surmade arvuks 1296. Teame ka seda, et 2021 aasta surmade arv Eestis ületab umbes kolme tuhande inimese võrra viimase kümne aasta keskmist surmade arvu.
Iga päev jõuab meedia ja arstide kaudu Eesti inimesteni üleskutse lasta ennast ja oma lapsi vaktsineerida, sest vaktsiinid, nii meile kinnitatakse, on ohutud ja tõhusad. Koroonavaktsiinidele pandi suured lootused, kuid need ei ole ennast õigustanud. Teame, et kõige suuremad koroonaviiruse puhangud esinevad nüüd maades, kus vaktsineerituse näitajad on kõige kõrgemad.

Mõistame samuti, et laste seisukohalt ei ole koroonaviiruse puhul tegemist meditsiinilise hädaolukorraga ja ebaefektiivsete, katsetusjärgus olevate vaktsiinide kasutamine lastel ei ole meditsiiniliselt näidustatud ega ka eetiline.

Peaksime ka esitama küsimuse, millises olukorras me oleksime praegu, kui koroonakriisi lahendamiseks oleks Eesti rakendanud teistsuguseid valikuid. Võrreldes meie koroonanäitajaid naabermaa Rootsi omadega näeme, et nakatumiste ja koroonasurmade osas on näitajad, rahvaarvu arvesse võttes, samades suurusjärkudes. Teame, et Rootsi on valinud koroonakriisiga toimetulekuks ainulaadse tee, sellise, mis on ennast õigustanud ja näidanud, et koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks ei ole vaja olnud riigi majandust lõhkuvaid ja inimõigusi jalge alla tallavaid piiranguid. Eespool oli juba juttu sellest, et Rootsis puudub maski kandmise kohustus ja isegi soovitus.

Vaktsiinipassid küll eksisteerivad, kuid nende kasutamine Rootsis on sellise iseloomuga, mida kodanik oma igapäevaelus tähele ei pane. Rootsi avalikus siseruumis ei nõua inimestelt keegi diskrimineerivat vaktsineerimistõendit ja rootslastel on säilinud piiranguteta õigused kasutada nii era- kui ka avaliku sektori pakutavaid teenuseid. Erinevalt Eestist on Rootsis nakkushaiguse leviku piiramiseks vastu võetud meetmete osas juhtiv roll epidemioloogidel – spetsiaalse erialalise ettevalmistuse saanud asjatundjatel.

Parem epidemioloogiline olukord
Nagu juba eespool öeldud, on Rootsis enamus nakkushaiguse leviku piiranguks rakendatud abinõudest soovitusliku iseloomuga ja sellele on eelnenud ka arusaadav ning läbipaistev selgitustöö. Välditud on käskudel ja keeldudel rajanevat elukorraldust, mis on kahjuks meil, Eestis, domineerivaks saanud.

Seega võime Eesti ja Rootsi võrdluses järeldada, et Rootsis rakendatud oluliselt pehmemad koroonapiirangud on andnud samasuguse ja võib-olla isegi parema epidemioloogilise olukorra. Samuti võime võrdlusest teha järelduse Eesti piirangute kohta – need on diskrimineerivad, põhjendamatult karmid, ebaefektiivsed ja mittevajalikud.

Positiivse ilminguna on Eestis viimastel nädalatel meedias ilmunud väljaütlemisi (sh Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane), mis mõistavad hukka ja ei poolda vaktsiinipassi kui nakkuse leviku suhtes kasutu, kuid ühiskonda lõhkuva ja diskrimineeriva vahendi kasutamist. Nüüdseks teame ka juba, et vaktsineerimine ei väldi nakatumist ja haiguse edasikandumist, kõik valitsusepoolsed väited vaktsiinipasside vajalikkuse ja tõhususe kohta lähevad vastuollu reaalsusega ning süvendavad valitsuse vastu tekkinud usaldamatust veelgi rohkem. Ainuke õige lahendus on sundvaktsineerimise kohene peatamine ja vaktsiinipasside kasutamise lõpetamine. Maski kandmise kohustus kui põhjendamatu ja ebaefektiivne meetod nakkuse leviku piiramiseks tuleb lõpetada. Soovitan inimestel ka kaaluda võimalust vähendada meedia tarbimist, see võib osutuda kõige tõhusamaks viisiks koroonaviiruse leviku piiramisel.

1133 KOMMENTAARID

guest
1.1K Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Annika
Annika
7 months ago

Palju tänu väga paljude inimeste arvamusi toetava artikli eest. Meie ettevötted ja töökohad on nende pöhjendamatute piirangute pärast ohus, ka neil kes ei julge sõna võtta.

kremm
kremm
7 months ago
Vasta  Annika

Tänu tõesti uuteks halgudeks vaktsiinivastastele. Meie Maa on vist tõesti ära keeranud selle pandeemiaga, et sellist jama postitada laseb.

Lii
Lii
7 months ago
Vasta  kremm

🤔????

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Lii

sihtrühmade täpsemal identifitseerimisel võime saavutada kordades väiksemad kahjud meditsiiniliste toimingute kõrvalmõjudest!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐇𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐦õ𝐣𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐥𝐚𝐢𝐚𝐮𝐥𝐚𝐭𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤𝐮𝐦𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥. 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐤ü𝐬𝐢 𝐬𝐢𝐡𝐭𝐫ü𝐡𝐦𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Lii

kuna meditsiin tegeleb inimeludega, oleks vajalik arstide liidust sõltumatu järelvalve, ja seda igal juhtumil!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐞𝐞𝐦𝐞, 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥! 𝐌𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐥𝐝𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐬 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚𝐥𝐯𝐞𝐝, 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐚𝐦𝐞𝐭𝐢𝐬𝐭, 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐦𝐞𝐭𝐢𝐠𝐚. 𝐊õ𝐢𝐤 𝐭𝐞𝐨𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚𝐥𝐯𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐭öö ü𝐥𝐞. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚𝐥𝐯𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐦õ𝐧𝐞 𝐬𝐨𝐥𝐠𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮-𝐉ü𝐫𝐢 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐦𝐮𝐫𝐞.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Lii

KOMMENTAARIUMI KOKKUVÕTE:

1. Inimesed teevad oma vaxineerimisotsused olemasoleva info põhjal, tänane info (läbipõdenuid haiglas pole, ilma kaasuvate haigustega lapsi haiglas pole) ütleb et üldised vaxineerimissuunised ja piirangud on valed (võib isegi mõista et kriminaalsed).
2. Vaxineerimisotsused peavad olema vabatahtlikud, isegi riskigrupis, ja nad suures osas seda täna ka veel on (õnneks). Riskigrupp tuleks määratleda kohe olemasolevate surmaandmete põhjal, seda nii hästi kui osatakse. Vaksineerima meelitamine peaks toimuma vaid riskigrupis, sh. meelitamine ei tohi olla piirang.
3. Haiglate ülekoormuse vältimiseks võiks kehtestada riskigrupile “trahvi” (a.la 3000€) haiglasse sattumise korral, erahaiglad tuleks kohe täna kaasata, kes juba ammu pakkusid oma abistavat kätt!
4. Maski kannavad vaid need, kes peavad seda ENDA jaoks vajalikuks, võimalus on end ka isoleerida (kes seda soovivad).
5. Ja kõik, lähme eluga edasi ilma mingi koroonapaanika ja majanduslanguseta.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝟏. 𝐈𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐞 𝐢𝐬𝐞. 𝐊𝐮𝐢 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐞𝐦𝐚 õ𝐢𝐠𝐮𝐬𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐝.
𝟐. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐭𝐚𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤. 𝐉ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢, 𝐤𝐮𝐢 𝐦õ𝐧𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐬𝐭 𝐩õ𝐫𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐨𝐬𝐬-𝐬𝐞𝐩𝐩 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐭𝐚𝐛 𝐞𝐭𝐭𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐢𝐥𝐢𝐭𝐬 𝐨𝐧 𝐬ü𝐬𝐭𝐥𝐚𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐮𝐤𝐬𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐩öö𝐫𝐝𝐮𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞 𝐧õ𝐮𝐬𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞.
𝟑. 𝐊𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩? 𝐊𝐮𝐢 𝐭𝐫𝐚𝐡𝐯𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢. 𝐕õ𝐢𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢, 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐨𝐧 𝐢𝐬𝐞𝐬𝐞𝐢𝐬𝐞𝐯 𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚. 𝐈𝐠𝐚𝐥 𝐦𝐮𝐮𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐤𝐚𝐧𝐧𝐚𝐛 𝐢𝐬𝐢𝐤 𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐤𝐮𝐥𝐮𝐝. 𝐇𝐚𝐦𝐛𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐦𝐚𝐡𝐮𝐬 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐥𝐚…
𝟒. 𝐌𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐢, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐡𝐭𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐩õ𝐡𝐢𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐣𝐚𝐮𝐫𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐝.
𝟓. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐦𝐚 𝐧õ𝐮𝐬, ü𝐡𝐞𝐥 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐭õ𝐮𝐬𝐮𝐭𝐞𝐞𝐥, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐤𝐚 𝐣𝐮 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚. 𝐏𝐨𝐥𝐞 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐮.

Nending
Nending
7 months ago
Vasta  kremm

Pole põhjust muretseda, varsti saate väikesed portatiivsed tilgutisüsteemid traksidega selga ja kindlate intervallide järel laskuvad lohutus- jms. doosid kanüüli ning Pf. -le on kadum kindlustatud.

to nending
to nending
7 months ago
Vasta  Nending

Tore, oleme pf püsikliendid, siis saadavad nad aasta lõpus kaarte ja nänni ja mida iganes. Ehk saab isegi soodsamalt kusagil reisida ja tead küll mis tehakse püsiklientidega, neid ju hoitakse igat pidi. Aga mis saab sinust? Sa oled varsti surnud, sest selle haiguse mutatsioon murrab ühel hetkel su tervest ja noorest organismist läbi. Sind polegi siis enam. Meie saame pf-lt nänni aga sina põled põrgus. Mis häda meil vaktsineeritutel? 😊

arved
arved
7 months ago
Vasta  kremm

Hirm on halb nõuandja. Nagu artikilis kirjas, et järeldused olid tehtud teadusuuringute põhjal. Peavoolumeedia on inimesed nii ära hirmutanud, et paljud pole enam võimelised iseseisvalt ka faktidele otsavaatama ega teadlaste tööst õigeid järeldusi tegema. Terviseamet keeldub edaspidi avaldamast statistikat vaktsineeritud nakatunute kohta, kuna statistika ei kinnita enam ette antud narratiivi vaktsiinide tõhususe kohta. Miskipärast on vaktsineerituid juba 60% posiitvse testi tulemustest. Tasuks lõpuks silmad avada ja mõista, et vaktsineerimine ei anna seda tulemust mis loodeti.

seeme
seeme
7 months ago
Vasta  arved

koroonat kui kriisi pole olemas, see on vasakpoolsete ja feminismi konstruktsioon.

seeme
seeme
7 months ago
Vasta  seeme

eestis sureb päevas 40 inimest, koroona tõttu pole tõestatud et sureks isegi 1. Kui need vasakradikaalid nüüd ükspäev võtavad järgmised grupid (päris grupid) ette, siis me alles saame elukorralduse, keegi ei julge surra enne 140.

seeme
seeme
7 months ago
Vasta  seeme

läbipõdenute ja laste vaxximine on statistiliselt mõrvakatse, ja kõik piirangute surujad saavad kunagi oma õiglase karistuse.

Ajakirjanik
Ajakirjanik
7 months ago
Vasta  seeme

Hea, seeme! Olen Delfi ajakirjanik ja tutvustas sulle meie uut ajakirjandusprogrammi: nimelt otsime inimesi, kes lapsena 3 või enam korda pea peale maha kukkunud on ja soovime nendega intervjuud teha. Sinu siinsete kommentaaride põhjal paistad õige kandidaat olevat. Palun võta minuga ühendust selle sama kommentaari all, et saaksime kokku leppida vestlusaja. NB! Intervjuu on ka tasustatud.
Kõike kaunist,
sinu ajakirjanik

Vahur
Vahur
7 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 ü𝐥𝐝𝐢𝐧𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐚 𝐩𝐮𝐮𝐭𝐮𝐛? 𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐜𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐭𝐬𝐢𝐞𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦 𝐬𝐮𝐮𝐫. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐤𝐚𝐧𝐧𝐚𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐩𝐮𝐮𝐬𝐚𝐨𝐩𝐞𝐫𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢 𝐨𝐨𝐭𝐚𝐯 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞? 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐨𝐫𝐦𝐚𝐯𝐚𝐝? 𝐌õ𝐭𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐞𝐬𝐞𝐠𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧 𝐭öö𝐭𝐚𝐛.

“𝐊𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐣𝐚𝐡” 𝐌𝐮𝐮𝐝 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐞𝐠𝐢. 𝐄𝐧𝐧𝐚𝐬𝐭 ä𝐫𝐚 𝐞𝐢 𝐭üü𝐭𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐥𝐚𝐦𝐛𝐮𝐤𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐦ää𝐯𝐚𝐝?

𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐭𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐦õ𝐫𝐯𝐚𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞. 𝐊𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐦õ𝐧𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐡𝐚𝐧𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧. 𝐉𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐜𝐨𝐯𝐢𝐝𝐢𝐠𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐧𝐢𝐢 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐨𝐥𝐢𝐧.

arved
arved
7 months ago
Vasta  Vahur

2020 aastal viibis haiglaravil peaaegu kolmandiku võrra vähem inimesi 2019 aastal. Nii, et küsimus on ressurside otstarbekast kasutamisest. Mingitest haiglaid koormvatest numbritest pole põhjust rääkida. Meedia püüab sellesse olukorda ikka väga palju õhku sisse puhuda.

Vahur
Vahur
7 months ago
Vasta  arved

𝟐𝟎𝟏𝟗. 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬. 𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐬𝐮 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐠𝐚𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐬𝐞𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐬𝐮𝐩𝐢𝐩𝐨𝐭𝐭. 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝. 𝐀𝐫𝐯𝐞𝐝𝐢𝐤𝐞𝐧𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐭𝐬𝐢𝐝 ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐞𝐞𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐥 𝐨𝐥𝐢 𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐤𝐬. Õ𝐢𝐠𝐞! 𝐄𝐞𝐥𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢 𝐣𝐮 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐫ää𝐤𝐢𝐬𝐢𝐝 𝐢𝐬𝐞 𝐞𝐧𝐧𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐢𝐯𝐚𝐝. 𝐇𝐮𝐯𝐢𝐭𝐚𝐯 𝐤ü𝐥𝐥, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬 𝐨𝐧. 𝐓õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐡𝐮𝐯𝐢𝐭𝐚𝐯. 𝐌õ𝐭𝐥𝐞, 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐦õ𝐭𝐥𝐞. :))))

arved
arved
7 months ago
Vasta  Vahur

Väike viga lippas sisse. Mõeldud oli aastaid 2020 ja 2021 võrdluses

Vahur
Vahur
7 months ago
Vasta  arved

𝐒𝐢𝐧𝐮 ü𝐥𝐝𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐯𝐢𝐠𝐚. 𝐕𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝, 𝐩𝐨𝐢𝐧𝐝𝐢𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐩𝐢𝐡𝐭𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐞𝐞𝐥𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐛𝐢𝐣𝐚𝐭𝐞 𝐚𝐫𝐯 𝐥𝐚𝐧𝐠𝐞𝐬. 𝐉𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐝 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐯ä𝐢𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐮. 𝐓õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐭𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐠𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐫𝐞𝐭𝐨𝐨𝐫𝐢𝐤𝐚𝐭.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Peale vaktsineerimisega alustamist, läks haiglaravi kosmosesse.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐝𝐚!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Tahad statistilit pilti uskumatu vahur?

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚 𝐣𝐮 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢 𝐥𝐚𝐮𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Vaktsiiniuskujad ikka lahedad, kui alla läheb, siis on vaktsiin, aga kui üles, siis midagi muud.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐓𝐞𝐞 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐤𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐔𝐒𝐊𝐔 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐮𝐠𝐢𝐧𝐞𝐛 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝𝐞𝐥𝐞. 𝐒𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐮𝐬𝐮𝐛. 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐧 𝐭õ𝐞𝐧𝐝𝐮𝐬𝐩õ𝐡𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐞. :)))

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Teadust tehakse sellest tulevikus, kui tekivad andmed, praegu on see puhas vaktsiiniusk

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐓𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐚𝐥𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐠𝐚, 𝐊𝐫𝐢𝐬𝐭𝐢𝐤𝐞.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

mis see siia puutub? kuu on ümmargune. lambiendel, mine kirjuta kuhugi vihikusse

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐞𝐞 𝐩𝐮𝐮𝐭𝐮𝐛 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐚𝐣𝐮𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐤𝐞𝐞𝐫𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐤ü𝐥𝐣𝐞. 𝐊ü𝐬𝐢 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

covid 19 uuringid alles tehakse, päris uuringud vajavad aega, vähemalt 10 aastat. 2032 ehk saabub midagi.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐮𝐥 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐨𝐧? 𝐈𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐤ä𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐥𝐮 𝐥õ𝐩𝐮𝐧𝐢. 𝐍ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐣ä𝐭𝐤𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐤𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭𝐬𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐦𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐢𝐝. 𝐊𝐚𝐡 ü𝐥𝐥𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐮𝐝.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

mis neil suures plaanis vahet, tänases olukorras oleme teaduse tegemata töö pärast

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐓𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐠𝐮𝐭𝐬𝐞𝐛 𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬𝐞𝐥𝐭. 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐝 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐤𝐚𝐩𝐢𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐬. 𝐒𝐚 𝐞𝐢𝐭𝐚𝐝 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐮𝐬𝐭. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐥𝐢𝐤 𝐝𝐢𝐚𝐠𝐧𝐨𝐨𝐬.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Muidugi tegutseb, kas said jälle valesti aru? Start covid 19 osas oli alles 2019/2020, praegu korjavad andmeid, tõsised järeldused tulevad heal juhul 2030.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐀𝐧𝐝𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐠𝐮𝐭𝐢 𝐞𝐢𝐥𝐞, 𝐤𝐨𝐠𝐮𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐭ä𝐧𝐚 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐮𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐤𝐚 𝟏𝟎𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭, 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐢𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥. 𝐉ä𝐫𝐞𝐥𝐝𝐮𝐬𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ära ehi ennast võõraste sulgedega öeldakse!!!!! Viirus käib ajaliselt üles ja alla, sa ei teadnud seda????? Miks täna siis numbrid jälle üleval kui tuli “päästev” vaxiin???? Asi polegi tegelikult vaxiinis, vaid korralduslikus jamas!!!! Vaximisel tuleb keskenduda riskigrupile, ülejäänute osas on maskid, isoleerimine, piirangud ja ka vaxiin kahjulik!!!!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

Lugege neid lauseid 10 aasta pärast, kui statistika laual!!! Siis vaatate et nagu jumal ise oleks siin kirjutamas käinud :)))

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝟐-𝟑 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐞𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐫ää𝐤𝐢𝐬𝐢𝐝? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝟏𝟎? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝟓? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝟕? 𝐈𝐥𝐮𝐬 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐣𝐮. 𝐈𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐚𝐫𝐮 𝐤𝐮𝐢 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐨𝐭𝐧𝐞 𝐧ä𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐭𝐚𝐠𝐮𝐦𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐭𝐞𝐠𝐚, 𝟐,𝟑,𝟏𝟎…?

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ma ei saa lubada midagi lühemat, numbrite kogumisega alles tegeldakse, 10 on piisavalt pikk aeg, et midagi saaks tekkida. Loomulikult ka 20 aasta pärast tuleb teadust!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐤𝐮𝐝? 𝐄𝐭 𝐞𝐥𝐚𝐦𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝟏𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭, 𝐥𝐚𝐬 𝐭𝐚 𝐥𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐥𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐩𝐚𝐛 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐬𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐯õ𝐢? 𝐍𝐚𝐥𝐣𝐚𝐤𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Nagu artikkel ütles, lõpetame piirangud, see ei ole kriisi nõudev epideemia. Vanuritele anname täiendava 2-näd aega otsustamiseks, kas soovivad vaxineerida või mitte. (või istuvad omal soovil isolatsioonis). Teiste gruppide vaxineerima meelitamise/sundimise lõpetame ära. Haiguste ärakasutamine meedias tuleb ka paremini reguleerida. Seda mainis ka Anti.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐯ä𝐠𝐚 ü𝐡𝐞𝐤ü𝐥𝐠𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐣𝐚 𝐮𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝 ä𝐫𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐝 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐛 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐭𝐮 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐭𝐞 𝐤𝐨𝐨𝐫𝐦𝐮𝐬. 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐦𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐞?

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ei kasva, millele sa tugined? Kui me niisama ei vaxi enam, siis viirus ühiskonnas väheneb. Või kui lühiajaliselt (kuni vaxiotsuseni, pikalt piirata ei saa) ainult riskigrupp piirata, siis muutuks olukord isegi paremaks, ka majandus kohe jm.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐯ä𝐢𝐤𝐬𝐞𝐦𝐚 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐩õ𝐝𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐥𝐭/𝐬𝐮𝐫𝐫𝐚. 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚? :)) 𝐎𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐣𝐮.
𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐮𝐠𝐢𝐧𝐞𝐧, 𝐞𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐫𝐦𝐮𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐚𝐛? 𝐈𝐤𝐤𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐥𝐢𝐥𝐞. 𝐌𝐢𝐧𝐮 õ𝐝𝐞 𝐨𝐧 𝐦𝐚𝐢𝐧𝐞𝐤𝐚𝐬 𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐓𝐚𝐥𝐥𝐢𝐧𝐧𝐚𝐬. 𝐌𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐧 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐨𝐭𝐬𝐞𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢 𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐤ü𝐬𝐢𝐧. 𝐉𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐧 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐮𝐬𝐤𝐮𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐭𝐚𝐫𝐤 õ𝐝𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭 ä𝐫𝐚 𝐨𝐬𝐭𝐞𝐭𝐮𝐝 𝐯õ𝐢 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝? 𝐍𝐚𝐥𝐣𝐚𝐭𝐢𝐥𝐤!

𝐌𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐤ü𝐥𝐥 𝐡ä𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢. 𝐌𝐢𝐬 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐬𝐚 𝐧üü𝐝 𝐚𝐣𝐚𝐝? 𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐯𝐨𝐡𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤𝐮𝐚𝐥𝐥𝐢𝐤𝐚𝐝: 𝐞𝐡𝐢𝐭𝐮𝐬𝐞𝐝, 𝐭𝐨𝐨𝐭𝐦𝐢𝐬𝐞𝐝, 𝐭öö𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐝. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐩𝐚𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐤õ𝐫𝐭𝐬𝐮𝐝 𝐤𝐢𝐬𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐢 𝐭ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐥𝐯𝐞𝐧𝐞𝐤𝐬. 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐚𝐬𝐯𝐮𝐭𝐫𝐞𝐧𝐝𝐢𝐬. 𝟕-𝟖%. 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐯ä𝐢𝐝𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐩𝐚𝐢𝐤𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

sa räägid ainult enda eest – vanuritest :), teised kõik võidavad kui ei vaxineeri. kas see 7 aastane poiss oli libauudis, mis on nüüd selgunud. aga uudis töötas propakandana!

kui mingid suured majandussektorid: turism, restoranid, hotellid, spad, tervise edendamine (sparta) saavad otsa, saavad ka teised sektorid kohe pihta, lõpp neil aga lähedal. kus inimesed siis lõõgastumas käivad? või jääbki ainult üks suur koroonastress?? tasub natuke suuremat pilti vaadata kui vaxiin.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐊õ𝐢𝐤 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐝? 𝐊𝐞𝐬 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤õ𝐢𝐤 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧? 𝐕𝐚𝐧𝐚 𝐣𝐚 𝐧𝐨𝐨𝐫, 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐞𝐝. 𝟕𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐞 𝐩𝐨𝐢𝐬𝐢 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐦 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐥𝐢𝐛𝐚𝐮𝐮𝐝𝐢𝐬 𝐯õ𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐢𝐬, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐧𝐞𝐬 𝐬𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐝. 𝐌𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐧, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐦õ𝐣𝐮 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐬𝐤𝐢. 𝐈𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐥ä𝐡𝐞𝐝𝐚𝐧𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐣ä𝐫𝐣𝐞𝐥 𝐥ä𝐡𝐞𝐤𝐬. 𝐕õ𝐢𝐛-𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐮𝐤𝐬 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐭𝐥𝐞𝐧.

𝐒𝐞𝐞𝐦𝐞, 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 ä𝐫𝐢𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝 𝐬𝐚 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐝𝐞𝐬𝐭. 𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐨𝐨𝐛 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐭𝐮𝐫𝐢𝐬𝐦 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐨𝐨𝐛 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐭𝐨𝐨𝐭𝐦𝐢𝐧𝐞, 𝐞𝐤𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐣𝐧𝐞. 𝐕õ𝐭𝐚 𝐤𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝐁𝐖𝐁, 𝐋𝐮𝐤𝐬𝐮𝐬𝐣𝐚𝐡𝐭, 𝐈𝐧𝐜𝐚𝐩. 𝐍𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢 𝐬𝐩𝐚𝐚 𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢𝐤ü𝐦𝐧𝐞 𝐤õ𝐫𝐭𝐬𝐮 𝐤ä𝐢𝐛𝐞𝐝 𝐤𝐚𝐡𝐯𝐚𝐭𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐞𝐭𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥. 𝐒𝐞𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐩𝐚𝐢𝐤𝐚. 𝐉𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐞𝐞𝐥𝐥𝐨𝐞𝐭𝐮𝐝 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐭𝐞𝐝 õ𝐢𝐭𝐬𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐫𝐞𝐦.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

saaremaa on just eriti paha näide, mis praktiliselt turismist elab. need andmed on avalikud.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐍𝐞𝐞𝐝 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐮 𝐩𝐞𝐚𝐬. :))) 𝐊𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐮𝐥 𝐭𝐮𝐫𝐢𝐬𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐞𝐥𝐚𝐛? Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐦𝐚. 𝐒𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐬𝐭 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐦ä𝐥𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐫𝐨𝐨𝐧𝐢𝐚𝐞𝐠𝐚, 𝐤𝐮𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐬𝐨𝐨𝐦𝐥𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐮𝐯𝐢𝐭𝐢 𝐨𝐥𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐮𝐝𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐞𝐮𝐫𝐨𝐭, 𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐬? 𝐇𝐢𝐧𝐝 𝐞𝐢 𝐭õ𝐮𝐬𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐮 𝐣𝐚𝐡? :))) 𝐒𝐨𝐨𝐦𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐦𝐮𝐮 𝐫𝐚𝐡𝐯𝐚𝐬 𝐤𝐚𝐝𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐭𝐮𝐡𝐤𝐚. 𝐒𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐮𝐫𝐢𝐬𝐦 õ𝐢𝐞𝐭𝐢 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐥𝐞𝐢𝐛𝐚 𝐥𝐚𝐮𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐭𝐨𝐨𝐧𝐮𝐝. 𝟑 𝐤𝐮𝐮𝐠𝐚 𝟏𝟐 𝐤𝐮𝐮 𝐭öö𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 ä𝐫𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞. 𝐓𝐨𝐨𝐭𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐭öö𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐭𝐮𝐫𝐢𝐬𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐛𝐢𝐫𝐚𝐭𝐚𝐬. 𝐋𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐫öö𝐠𝐚𝐭𝐮 𝐤𝐢𝐬𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐣ää𝐛 𝐦𝐮𝐥𝐣𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥 𝐦𝐮𝐢𝐝 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐣𝐚𝐢𝐝 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

ma kuskil nägin numbrit 55%, aga ega ei vaidle vastu ka….see teema mind praegu ei köida.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐨𝐬𝐚𝐤𝐚𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝟓𝟓% 𝐭𝐮𝐫𝐢𝐬𝐦𝐢𝐬𝐭? 𝐓õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐝 𝐧𝐚𝐥𝐣𝐚 𝐯õ𝐢? :))) 𝐍𝐚𝐞𝐫𝐚 𝐩𝐢𝐥𝐛𝐚𝐬𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐝. 𝐕õ𝐭𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐬𝐩𝐚𝐚𝐤𝐞𝐭𝐢 𝐣𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐁𝐖𝐁 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐚𝐫𝐮𝐚𝐧𝐝𝐞𝐝 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐬𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐩𝐚𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐭𝐞𝐧𝐢 𝐣õ𝐮𝐝𝐚. 𝐓𝐞𝐚𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐧𝐢𝐛 𝐁𝐖𝐁? 𝐕õ𝐢 𝐦𝐢𝐬 𝐤ä𝐢𝐯𝐞 𝐨𝐧 𝐒𝐓Ü𝐥? 𝐌𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐞𝐚𝐝𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬 𝐬𝐚 𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐭𝐮𝐠𝐞𝐯 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

viimase 2 aasta andmetega on võimalik riskigrupp välja öelda, need on faktid mida hindad, kindlasti ei ole seal grupis läbipõdenud ja tavalised väikelapsed. Selle alusel võiks koostada oluliselt parema ühiskonnakorralduse selleks ajaks kuni haiglad saavad jalad alla. aga ma ei annaks ka haiglatele rohkem aega kui 4 nädalat, peale seda lähevad patsiendid ebaõnnestumisel erahaiglatele!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐇𝐮𝐯𝐢𝐭𝐚𝐯, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐢 𝐭öö𝐭𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬. 𝐀𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐩ä𝐢𝐝 𝐨𝐭𝐬𝐚𝐬𝐭 ä𝐫𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐬𝐭 ö𝐞𝐥𝐝𝐚. :)) 𝐀𝐞𝐠-𝐚𝐣𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐯ä𝐠𝐚 š𝐨𝐤𝐞𝐞𝐫𝐢𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐮𝐮𝐝𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐚𝐚𝐬. 𝐊𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐠𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬 ä𝐫𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝. 𝐕ä𝐠𝐚 𝐭𝐢𝐡𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐬 𝐤𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢, 𝐤𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐥𝐮𝐬𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐬𝐭 𝐤ü𝐥𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐢𝐤𝐮𝐠𝐚 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐞𝐢 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐭𝐚𝐤𝐬. 𝐓𝐮𝐭𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐥𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐞𝐞𝐫𝐢𝐬𝐢𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐥𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 ü𝐤𝐬𝐢𝐤𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐦, 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐧ä𝐢𝐝𝐞. 𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐭𝐮𝐭𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢𝐯𝐞𝐧𝐧𝐚 𝐞𝐦𝐚 𝐭ü𝐭𝐚𝐫 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥𝐭 𝐯𝐞𝐧𝐞 𝐟𝐨𝐨𝐫𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐣ä𝐫𝐠𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤õ𝐥𝐛𝐚𝐤𝐬 𝐣𝐮 𝐤ü𝐥𝐥 𝐦öö𝐝𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚? 𝐊𝐚𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢? :)))

𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐬𝐞, 𝐡𝐮𝐥𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝. 𝐎𝐧 𝐣𝐮 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞, 𝐞𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐝 𝐭ü𝐡𝐣𝐚, 𝐞𝐭 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐝. 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐧ä𝐢𝐭𝐚 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐦õ𝐧𝐢 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐦𝐮𝐬𝐭öö 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚!

𝐓𝐞𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐬 𝐧𝐞𝐭𝐢𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞, 𝐞𝐭 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐧𝐢𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐤𝐬 𝐧𝐚𝐚, 𝐞𝐢 𝐣ä𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐞𝐚𝐝 𝐦𝐚𝐢𝐤𝐮 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞𝐠𝐢. 𝐊𝐚𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐢𝐠𝐚ü𝐤𝐬 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐣𝐚 𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐭𝐚𝐫𝐠𝐞𝐦? 𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐩ä𝐫𝐢𝐬𝐞𝐥𝐮𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐞𝐥𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬. Ä𝐤𝐤𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐭õ𝐝𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐩ä𝐫𝐢𝐬𝐞𝐥𝐮 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐫𝐢 𝐚𝐬𝐣𝐚. 𝐕𝐚𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐬𝐚𝐮𝐧𝐚𝐝 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚𝐝𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐮𝐬 𝐤õ𝐢𝐤 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐩𝐚𝐢𝐤𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐝𝐢- 𝐨𝐥𝐠𝐮 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐯õ𝐢 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐝. 𝐎𝐥𝐝𝐢 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫𝐬𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐝. 𝐓𝐮𝐥𝐝𝐢 𝐬𝐚𝐮𝐧𝐚𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐢 𝐦ö𝐤𝐤-𝐦ö𝐤𝐤. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐮𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐦𝐞𝐞𝐧𝐮𝐭𝐚𝐛 𝐣𝐮 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚. :))) 𝐒𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢 𝐨𝐭𝐬𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Just, saunas pannakse kõik paika. kui ütled et mõni läbipõdenu on uuesti haiglasse sattunud, palun näita fakte. Siiani sellised andmed puuduvad. See et riskigrupp senimaani välja ei joonistu, on pigem meditsiinisüsteemi tahtmise puudumises, kes massvaxineerimisest kui enda toiduahelast huvitatud.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐚𝐮𝐧𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐥𝐚𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐫𝐮𝐛𝐫𝐢𝐢𝐤𝐞 𝐚𝐫𝐮𝐭𝐚𝐦𝐚𝐬? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢! 𝐌𝐚 𝐞𝐢 ö𝐞𝐥𝐧𝐮𝐝𝐤𝐢, 𝐞𝐭 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐮𝐭𝐭𝐚𝐯 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐬. 𝐋𝐨𝐞 𝐮𝐮𝐞𝐬𝐭𝐢. Ü𝐭𝐥𝐞𝐬𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐭𝐚 𝐩õ𝐝𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐥ä𝐛𝐢. 𝐕õ𝐢𝐧 𝐦ü𝐫𝐤𝐢 𝐯õ𝐭𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐯õ𝐢 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐯𝐚𝐝, 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐫𝐚. 𝐌õ𝐭𝐥𝐞 𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭. 𝐋ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐬𝐮 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐦𝐢𝐥𝐞 𝐞𝐥𝐮𝐤𝐬 𝐚𝐣𝐚𝐤𝐬 𝐢𝐦𝐦𝐮𝐮𝐧𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐭. 𝐏𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝 𝐞𝐬𝐦𝐚𝐩õ𝐝𝐞𝐣𝐚𝐝 𝐩õ𝐝𝐞𝐬𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐣𝐮 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐚. 𝐦ä𝐫𝐭𝐬𝐢𝐬. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝟐 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐦öö𝐝𝐚𝐬. 𝐌𝐢𝐬 𝐢𝐠𝐚𝐯𝐞𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐢𝐦𝐦𝐮𝐮𝐧𝐬𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐫ää𝐤𝐢𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧, 𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐛 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐢𝐦𝐦𝐮𝐮𝐧𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐚𝐧𝐮, 𝐤𝐚 𝟔-𝟏𝟐 𝐤𝐮𝐮 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐧𝐭 “𝐚𝐞𝐠𝐮𝐛”?

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

sellest oledki valesti aru saanud, läbipõdemine annab oluliselt parema kaitse! vaxineerituid ju haiglad täis.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐏𝐚𝐧𝐞𝐝 𝐬𝐚 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐦õ𝐧𝐞 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚 𝐯õ𝐢? 𝐈𝐬𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐨𝐨𝐥𝐮𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐣𝐚, 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐣𝐮 𝐚𝐦𝐦𝐮𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝟖𝟎% 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝟗𝟎+% 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝. 𝐌𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐞 𝐫ää𝐠𝐢𝐦𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐭. 𝐇𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐢 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐧üü𝐝 𝐯ä𝐢𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐡𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐣𝐮 𝐭𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐦𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Saan aru et oled mürki juba võtnud 🙂 Aga jah läbipõdemine annab igavese tarkuse /immuunsuse, miks muidu meid haiglas pole ka järgmiste versioonidega!! Sa oled esimene “professor” 🙂 kes ütleb, et vaxiin annab parema immuunvastupanu :))) see ongi see sinu usk, tegelikkus ja teadus räägivad midagi muud :))) tegelikkus on see et vaxineeritudid on haiglad täis ja surevad seal, aga läbipõdenuid haiglas pole!!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐦ü𝐫𝐤𝐢, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐚𝐣𝐮 ä𝐫𝐚 𝐤ä𝐫𝐬𝐚𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧, 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝. :)) 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮? 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐈𝐆𝐀𝐕𝐄𝐒𝐄 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 ü𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐩õ𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭, 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐭, 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐛 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚? 𝐉𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢 ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐬𝐚𝐬𝐬𝐢 𝐭ü𝐯𝐞𝐬𝐢𝐝. 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐢𝐠𝐚. Ü𝐤𝐬 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩õ𝐞𝐝 ü𝐡𝐞 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐢 𝐭ü𝐯𝐞 𝐥ä𝐛𝐢 𝐣𝐚 𝐣ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐮𝐮𝐞𝐬𝐭𝐢.
𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐢 ü𝐭𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐛 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚 𝐢𝐦𝐦𝐮𝐮𝐧𝐬𝐮𝐬𝐞 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 ü𝐭𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐦𝐦𝐮𝐧𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐝. 𝐓𝐞𝐚𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧? 𝐌𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐦𝐛𝐤𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐞 ü𝐤𝐬. 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐥𝐚 𝐬𝐩𝐞𝐭𝐬𝐢𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞. 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐮𝐬𝐤. 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐮𝐬𝐮𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐢𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚. 𝐒𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐩𝐮𝐝𝐫𝐮𝐤𝐮𝐥𝐩 𝐬𝐮𝐮 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐚 𝐫𝐚𝐢𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚. 𝐉𝐚 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐮 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐞 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐭𝐮𝐝.
𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦õ𝐧𝐞 𝐫𝐞𝐟𝐨𝐫𝐦𝐢𝐞𝐫𝐚𝐤𝐨𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐬𝐭 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐝𝐚 𝐚𝐮𝐬𝐮𝐬𝐭. Ä𝐫𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐫ää𝐤𝐢𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐩õ𝐡𝐢𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐣𝐨𝐩𝐚𝐤𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐞𝐧𝐝 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞𝐧𝐚 𝐭𝐮𝐭𝐯𝐮𝐬𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧, 𝐞𝐢 𝐭ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐞𝐭 𝐭𝐚 𝐤𝐚 𝐩ä𝐫𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

üldistamine, vaximine töötab ainult riskigrupis, teistele kahjulik, viiruse levitamine ka halb, kui üldse passid, siis sellised mis arvestavad selle kõigega.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐭öö𝐭𝐚𝐛 𝐤õ𝐢𝐠𝐢 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐝𝐞 𝐯ä𝐢𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐧ä𝐡𝐭𝐮𝐝𝐞𝐠𝐚. 𝐊𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐯õ𝐢𝐛 𝐫ü𝐧𝐧𝐚𝐭𝐚 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐦ä𝐫𝐤𝐬𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐭𝐞 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚. 𝐕𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐯õ𝐢𝐛 𝐤𝐚 𝐭𝐚𝐩𝐩𝐚, 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐯õ𝐢𝐛 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐬𝐭𝐢𝐤𝐚𝐭 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐩𝐚𝐛 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐝𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐢 𝐞𝐧𝐚𝐦. 𝐌𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐯ä𝐢𝐝𝐚𝐝 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐯𝐚𝐭? 𝐌𝐞𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐞𝐤𝐚𝐮𝐛𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐨𝐨𝐭𝐞𝐢𝐝, 𝐤𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐞𝐬. 𝐉𝐚 𝐤𝐚𝐮𝐩𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐝𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬üü𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞. 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐛 ü𝐤𝐬, 𝐤𝐚𝐤𝐬, 𝐤𝐨𝐥𝐦 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐭𝐢𝐥𝐠𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐞𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐧 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐥𝐠𝐬𝐞 𝐤ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞- 𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐧, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐤𝐬 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐝? Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐠𝐚𝐦𝐢𝐧𝐢- 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐥 + 𝐚𝐛𝐢𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝. 𝐌𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮? 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐤𝐞𝐡𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐛 𝐤õ𝐢𝐠𝐞𝐥𝐞? 𝐉𝐚𝐡, 𝐧õ𝐮𝐬𝐭𝐮𝐧 𝐚𝐠𝐚 ä𝐫𝐚 𝐧ä𝐞 𝐤𝐮𝐮𝐛𝐢𝐤𝐮 ü𝐡𝐭𝐞 𝐭𝐚𝐡𝐤𝐮- 𝐦õ𝐭𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐤𝐞𝐡𝐚 𝐤𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛. Ü𝐥𝐝𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐭õ𝐞𝐧ä𝐨𝐬𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐧𝐢𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐥𝐞 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯õ𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 ää𝐫𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐭. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐣𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚 ü𝐡𝐞𝐥 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐭öö𝐭𝐚𝐛 𝐤õ𝐢𝐠𝐢 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐝𝐞 𝐯ä𝐢𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐧ä𝐡𝐭𝐮𝐝𝐞𝐠𝐚. 𝐊𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐯õ𝐢𝐛 𝐫ü𝐧𝐧𝐚𝐭𝐚 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐦ä𝐫𝐤𝐬𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐭𝐞 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚. 𝐕𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐯õ𝐢𝐛 𝐤𝐚 𝐭𝐚𝐩𝐩𝐚, 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐯õ𝐢𝐛 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐬𝐭𝐢𝐤𝐚𝐭 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐩𝐚𝐛 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐝𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐢 𝐞𝐧𝐚𝐦.

Vaktsiini statistiline kasu on riskigrupis, gruppides kellele koroona midagi ei tee, on vaxiiniriskid/vaxiinisurm statistiliselt halvem.

𝐌𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐯ä𝐢𝐝𝐚𝐝 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐯𝐚𝐭? 𝐌𝐞𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐞𝐤𝐚𝐮𝐛𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐨𝐨𝐭𝐞𝐢𝐝, 𝐤𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐞𝐬. 𝐉𝐚 𝐤𝐚𝐮𝐩𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐝𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬üü𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞. 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐛 ü𝐤𝐬, 𝐤𝐚𝐤𝐬, 𝐤𝐨𝐥𝐦 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐭𝐢𝐥𝐠𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐞𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐧 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐚𝐥𝐠𝐬𝐞 𝐤ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞- 𝐦𝐢𝐬 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐧, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐤𝐬 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐝? Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐠𝐚𝐦𝐢𝐧𝐢- 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐥 + 𝐚𝐛𝐢𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝. 𝐌𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮?

Täiesti erinevad asjad on süst otse vereringesse, või asja söömine, kus lased oma organismil ise filtreerida/otsustada mis on halb mis hea. Ma ei hakka pikalt spekuleerima vaktsiini koostisest, aga mingid märgid/hüpoteesid on nähtavad, teada ju on et paljudele vaxiin mõjub halvasti, ja mitte nii leebelt kui keemiaga üle raputatud vorst, vaid ikka närvikahjustusena, surmana. Metallid näiteks on magnetilised elemendid, nende sattumine närvisõlmedesse võib põhjustada halba. Terve elu bio poes käijana ei saa head nägu teha ka sünteetiliste geenide osas.

𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐤𝐞𝐡𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐛 𝐤õ𝐢𝐠𝐞𝐥𝐞? 𝐉𝐚𝐡, 𝐧õ𝐮𝐬𝐭𝐮𝐧 𝐚𝐠𝐚 ä𝐫𝐚 𝐧ä𝐞 𝐤𝐮𝐮𝐛𝐢𝐤𝐮 ü𝐡𝐭𝐞 𝐭𝐚𝐡𝐤𝐮- 𝐦õ𝐭𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐤𝐞𝐡𝐚 𝐤𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛. Ü𝐥𝐝𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐭õ𝐞𝐧ä𝐨𝐬𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐧𝐢𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐥𝐞 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯õ𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 ää𝐫𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐭. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐣𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚 ü𝐡𝐞𝐥 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚

Just, üldjuhul, ainult üldistades. Aga ma siiski ei näe tervel lapsel põhjust vaxiini riskidega mängimiseks, kui viirus ise talle midagi ei tee.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

“Vaktsiini statistiline kasu on riskigrupis, gruppides kellele koroona midagi ei tee, on vaxiiniriskid/vaxiinisurm statistiliselt halvem.”

𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐭𝐮𝐡𝐚𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐞𝐧𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚? 𝐏ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐯õ𝐢𝐛 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐦ä𝐫𝐤𝐬𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐯𝐞𝐦𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚.
𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭/𝐬𝐮𝐫𝐦 𝐨𝐧 ää𝐫𝐞𝐥𝐭𝐮𝐥𝐭 𝐡𝐚𝐫𝐯 𝐧ä𝐡𝐭𝐮𝐬. 𝐄𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥. 𝐈𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐚𝐬𝐧𝐞𝐛 𝐫𝐢𝐬𝐤. 𝐌𝐞𝐢𝐞 𝐞𝐥𝐮 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐧𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐥ä𝐡𝐞𝐝 𝐭ä𝐧𝐚𝐯𝐚𝐥 ü𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐞, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐠𝐮𝐠𝐢, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐨𝐡𝐮𝐭𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐯𝐞𝐞𝐧𝐝𝐮𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛, 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝟏𝟎𝟎% 𝐤𝐚 ü𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐞 𝐣õ𝐮𝐚𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐝𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐣ää𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐮𝐯ää𝐫𝐧𝐞. 𝐒𝐞𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐭𝐬𝐞𝐧𝐭 𝐨𝐧 ü𝐥𝐢𝐯ä𝐢𝐤𝐞.

“Täiesti erinevad asjad on süst otse vereringesse, või asja söömine, kus lased oma organismil ise filtreerida/otsustada mis on halb mis hea. Ma ei hakka pikalt spekuleerima vaktsiini koostisest, aga mingid märgid/hüpoteesid on nähtavad, teada ju on et paljudele vaxiin mõjub halvasti, ja mitte nii leebelt kui keemiaga üle raputatud vorst, vaid ikka närvikahjustusena, surmana. Metallid näiteks on magnetilised elemendid, nende sattumine närvisõlmedesse võib põhjustada halba. Terve elu bio poes käijana ei saa head nägu teha ka sünteetiliste geenide osas.”

𝐒𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞, 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐡𝐮 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞.:))) 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐧𝐚𝐡𝐚 𝐚𝐥𝐥𝐚, 𝐞𝐭 𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐢𝐦𝐛𝐮𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐤𝐬. 𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐭𝐬𝐞 𝐯𝐞𝐫𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠𝐞𝐬𝐬𝐞. 𝐓𝐞𝐫𝐞 𝐡𝐨𝐦𝐦𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭!

𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐦 𝐟𝐢𝐥𝐭𝐫𝐞𝐞𝐫𝐢𝐛? 𝐈𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯 𝟑-𝟓 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐬üü𝐚𝐤𝐬𝐞? 𝐄𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐨𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐭𝐞𝐥𝐞?

𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐠𝐚𝐬𝐭𝐮𝐬𝐢? 𝐉ä𝐥𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐞 𝐡𝐨𝐦𝐦𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭! 𝐒𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐬𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐧. 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐦𝐮𝐬𝐭 𝐚𝐯𝐚𝐥𝐝𝐚𝐝𝐚? 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐧ä𝐝𝐚𝐥𝐚𝐭. 𝐍𝐨 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬õ𝐧𝐮! :)))

“𝐏𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐦õ𝐣𝐮𝐛 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐡𝐚𝐥𝐯𝐚𝐬𝐭𝐢”. 𝐉ä𝐥𝐥𝐞 ü𝐤𝐬 𝐬𝐚𝐮𝐧𝐚𝐣𝐮𝐭𝐭? 🙂 𝐎𝐞𝐡, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐩õ𝐡𝐢𝐬𝐭 𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐬𝐭𝐢𝐤𝐚𝐭 𝐥𝐨𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐞𝐧𝐝𝐚 ü𝐭𝐥𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞.

Ü𝐭𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 ü𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥- Ü𝐇𝐄𝐒𝐊𝐈 𝐕𝐀𝐊𝐓𝐒𝐈𝐈𝐍𝐈𝐒 𝐄𝐈 𝐎𝐋𝐄 𝐌𝐄𝐓𝐀𝐋𝐋𝐄. 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐠𝐚 ö𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐟𝐨𝐨𝐥𝐢𝐮𝐦𝐢𝐠𝐚 𝐤ü𝐩𝐬𝐞𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚. 𝐓𝐞𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐬𝐚 𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐚𝐥𝐮𝐦𝐢𝐢𝐧𝐢𝐮𝐦𝐢𝐭 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐥𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐞𝐬 𝐤ü𝐩𝐬𝐞𝐭𝐚𝐝? 𝐀𝐡, 𝐞𝐭 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐝 𝐟𝐢𝐥𝐭𝐫𝐞𝐞𝐫𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 ä𝐫𝐚? 𝐉𝐚 𝐤𝐮𝐡𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐥ä𝐡𝐞𝐛 𝐬𝐢𝐢𝐬? 𝐕𝐚𝐫𝐮𝐨𝐬𝐚𝐧𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥𝐞 𝐥𝐚𝐭𝐭𝐮? :)))

“Just, üldjuhul, ainult üldistades. Aga ma siiski ei näe tervel lapsel põhjust vaxiini riskidega mängimiseks, kui viirus ise talle midagi ei tee.”

𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝟐 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝. 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐭õ𝐬𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯õ𝐞𝐭𝐚𝐯.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐨𝐧 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐢𝐨𝐨𝐝 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢. 𝐊𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩? 𝐊𝐚𝐬 𝟕-𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞 𝐥𝐚𝐩𝐬 𝐨𝐧 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞! 𝐊𝐮𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩𝐢, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐚𝐦𝐦𝐮𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝, 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬, 𝐞𝐭 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

riskigrupp istub haiglas, sellest teeb väljavõtteid terviseamet iga päev, keskmiselt 80+

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐑𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐧𝐞𝐦𝐚𝐞𝐚𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝. 𝐑𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐤𝐫𝐨𝐨𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝟑𝟎𝐧𝐝𝐚𝐭𝐞𝐬, 𝟒𝟎𝐧𝐝𝐚𝐭𝐞𝐬 𝐣𝐧𝐞. 𝐊õ𝐢𝐠𝐞 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐭𝐞𝐞𝐛 𝐦𝐮𝐫𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐭ä𝐧𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐤𝐚 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞. 𝐊𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐯õ𝐢𝐛 𝐤𝐚 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐭 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐫ü𝐧𝐧𝐚𝐭𝐚. 𝐍ä𝐢𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐡𝐣𝐚𝐠𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Teab ikka, need kes surevad need on, 40 igapäev ei sure, erijuhtum ei ole riskigrupp. Igasugu asju juhtub iga päev, aga peab eristama olulist.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐕õ𝐭𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐞𝐞𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐧ä𝐝𝐚𝐥𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐝𝐞, 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐝𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐞 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐯ä𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐨𝐥𝐢. 𝐒𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐥𝐢 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐭ü𝐤𝐤𝐢 𝟑𝟎𝐧𝐝𝐚𝐭𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝟒𝟎𝐧𝐝𝐚𝐭𝐞𝐬. 𝐉ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐮𝐬𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐩ä𝐫𝐢𝐬. 𝐎𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐩𝐚𝐡𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐧 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐠𝐞𝐦𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐥𝐢, 𝐤𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐚 𝐤𝐚𝐫𝐦𝐢𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐫ü𝐧𝐝𝐚𝐛 𝐣𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐚. 𝐕ä𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐦𝐮𝐥, 𝐤𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐯ä𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐩õ𝐞𝐯𝐚𝐝, 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐦𝐢𝐝. 𝐌𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐧𝐢𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

sa kuuled sealt vaid ühte kallutatud külge oma õe käest, aga vaata tervikut.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

need mis loetled on kõik siiski erandid, ja need erandid ei ütle meile et nüüd vaja noori 100% või läbipõdenuid vaxineerida, las erandid vaxineerivad, nende otsus. või ei vaxineeri ja teevad midagi muud enda heaks. see jama peab lõppema!!!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

las su tark õde siis näitab tõendeid paberil, et mõni läbipõdenu oli teisele ringile haiglasse sattunud!!! ja mõni muidugi ei ole piisav vaximissunniks, neid peaks olema tuhandeid nagu ütlesid :)))

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

sealt jõuamegi kohe tuumani, et läbipõdenute vaxiinisund on bisnis ja kriminaalne, ja siis kaobki avalikult usaldus ka ülejäänud jama vastu. ma olen korra sellist paberit näinud, ja usaldus null, see on kriminaalne bisnis!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐛𝐞𝐫𝐢𝐭 𝐬𝐚 𝐧üü𝐝 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐝? :))) 𝐌õ𝐧𝐝𝐚 𝐇𝐚𝐧𝐝𝐨 𝐓õ𝐧𝐮𝐦𝐚𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐯õ𝐢? 𝐊𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐧𝐧𝐢. 𝐊õ𝐢𝐤 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐛𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐞. 𝐉𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐛𝐢𝐬𝐧𝐢𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐭𝐨𝐨𝐭𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐦𝐚𝐧𝐞 𝐬𝐨𝐨𝐯 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐨𝐦𝐚 “ä𝐫𝐢𝐩𝐚𝐫𝐭𝐧𝐞𝐫𝐢” ä𝐫𝐚 𝐭𝐚𝐩𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐯õ𝐢 𝐡𝐚𝐥𝐯𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐋𝐨𝐨𝐠𝐢𝐤𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐩𝐚𝐢𝐤𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

meditsiin nimetab neid – “loomulik kadu”, ma nii jõhkralt ei läheneks, äri puhul see 0,1% klientide kadu ei tähenda midagi, karm aga tõsi.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐊𝐮𝐢 𝐥𝐨𝐨𝐦𝐮𝐥𝐢𝐤 𝐤𝐚𝐝𝐮 𝐨𝐧 𝟎,𝟏% 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐤ü𝐥𝐥 𝐣𝐮 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐯ä𝐡𝐞, 𝐞𝐭 𝐤𝐢𝐬𝐚 𝐭õ𝐬𝐭𝐚. 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐣𝐮 𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝟏𝟑𝟎𝟎 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭. 𝐄𝐡𝐤 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐠𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐨𝐧 𝐭õ𝐞𝐧ä𝐨𝐬𝐮𝐬 𝟗𝟗,𝟗%. 𝐏ä𝐫𝐢𝐬 𝐡𝐞𝐚 𝐣𝐮? :))) 𝐎𝐤𝐞𝐢, 𝐧𝐚𝐥𝐢 𝐧𝐚𝐥𝐣𝐚𝐤𝐬. 𝐒𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐤𝐬. 𝐒𝐞𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐮𝐦𝐛𝐥𝐮𝐮. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐥 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐦õ𝐭𝐞𝐭 𝐧𝐢𝐢 𝐣𝐚𝐛𝐮𝐫𝐚𝐭 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐚𝐣𝐚𝐝𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

reaalne fakt ongi ju see et läbipõdenuid haiglasse ei satu, aga ikka võetakse see 0,1 risk. Milleks?

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐕õ𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝟎,𝟎𝟎𝟎….. 𝐫𝐢𝐬𝐤 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚? 𝟎,𝟏 𝐯𝐬 𝟎,𝟎𝟎𝟎𝟎…. 𝐤𝐮𝐦𝐛 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦? :))

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

ma võin ju numbriga manipuleerida, aga vaxiiniga inimesed surevad.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐕𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝. 𝐑ää𝐤𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭, õ𝐧𝐧𝐞𝐭𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐧𝐞. 𝐒𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐢𝐠𝐚 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮 𝐢𝐬𝐞. 𝐊𝐞𝐬 𝐯ä𝐡𝐞 𝐧𝐮𝐩𝐮𝐤𝐚𝐦 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐤𝐚 𝐦𝐚𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐭𝐢𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚 𝐡𝐢𝐧𝐝𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝟑 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐢, 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐞𝐚 𝐧𝐮𝐥𝐥𝐢𝐥ä𝐡𝐞𝐝𝐚𝐧𝐞 𝐯𝐬 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐭𝐞 𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚. 𝐉𝐚 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐫ää𝐠𝐢𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐤ä𝐭𝐭𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭. 𝐄𝐢,𝐞𝐢. 𝐊𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐛 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐞𝐥𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢, 𝐞𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐥õ𝐩𝐮𝐧𝐢 𝐦𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐢 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞? 𝐕𝐚𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮 𝐚𝐣𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 ü𝐡𝐞𝐬 𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢? 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐭𝐞𝐬? 𝐉𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝? 𝐄𝐬𝐦𝐚𝐬𝐭, 𝐚𝐥𝐟𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭? 𝐓ä𝐧𝐚𝐧𝐞 𝐝𝐞𝐥𝐭𝐚 𝐯õ𝐢 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐨𝐦𝐢𝐜𝐫𝐨𝐧 𝐨𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐭ü𝐯𝐞𝐥𝐭 𝐣𝐮 𝐡𝐨𝐨𝐩𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝. 𝐉ä𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐩𝐚𝐢𝐤𝐚. 𝐍𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 ü𝐡𝐞 𝐓Ü𝐕𝐄, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞. 𝐓𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐢𝐥. 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐧ä𝐢𝐝𝐞 𝐯õ𝐭𝐚 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥. 𝐏õ𝐞𝐝 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐢 𝐥ä𝐛𝐢, 𝐣ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐮𝐮𝐬 𝐭ü𝐯𝐢, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧, 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐞𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐣ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐥.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

On sul teaduslikke fakte, et on mingi vahe mida põed? 🙂

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐎𝐧, 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐯õ𝐭𝐭𝐚. 𝐀𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐚𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐢 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐤𝐬 𝐋𝐀𝐕𝐢𝐬 𝐎𝐦𝐢𝐜𝐫𝐨𝐧𝐢 𝐭ü𝐯𝐢. 𝐕õ𝐢 𝐬𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐧𝐢𝐢𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚? :))) 𝐋𝐚𝐛𝐨𝐫𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐣𝐮 𝐤õ𝐢𝐤 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧 𝐨𝐧 𝐤ä𝐭𝐭𝐞𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐯. 𝐈𝐬𝐞𝐚𝐬𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚 𝐨𝐬𝐤𝐚𝐝.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Kaitse saamiseks ei ole vahet, millise tüvi läbi põed! Esimese tüve läbipõdejad omavad viirusest juba sellist baasinformatsiooni, et see i täpp tervise seisukohalt ei muuda midagi. Ka omicron ei ole esimese tüve läbipõdenuid haiglasse saatnud.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐈𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛𝐮𝐯 𝐭ü𝐯𝐢 𝐨𝐧 𝐞𝐞𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐠𝐞𝐯𝐚𝐦 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝, 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐮𝐬 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐨𝐦𝐢𝐜𝐫𝐨𝐧𝐢𝐠𝐚, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐦𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐨𝐧. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐨𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐫ää𝐤𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚. 𝐒𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. 𝐄𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝟐𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐥𝐞𝐢𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐨𝐧, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝟐𝟎𝟏𝟗 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐥ä𝐤𝐬. 𝐒𝐞𝐥𝐞𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐂𝐨𝐯𝐢𝐝. 𝐓𝐮𝐧𝐝𝐮𝐛, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐢 𝐧üü𝐝 𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐌𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐜𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐜𝐨𝐯𝐢𝐝𝐢 𝐭ü𝐯𝐞𝐝? 𝐂𝐨𝐯𝐢𝐝𝐢 𝐭ü𝐯𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐮𝐭𝐨 𝐦𝐮𝐝𝐞𝐥𝐢𝐝. 𝐊𝐮𝐢 𝐌𝐞𝐫𝐬𝐮 𝐨𝐧 𝐂𝐨𝐯𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐌𝐞𝐫𝐬𝐮 𝐦𝐮𝐝𝐞𝐥 𝐀𝟏𝟖𝟎 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐎𝐦𝐢𝐜𝐫𝐨𝐧. 𝐊𝐮𝐢 𝐬õ𝐢𝐝𝐚𝐝 𝐀𝟏𝟖𝟎𝐠𝐚, 𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯õ𝐢𝐝 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐦𝐮𝐠𝐚𝐯𝐮𝐬𝐭𝐬𝐨𝐨𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐬õ𝐢𝐭𝐚 𝐤𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐂-𝐤𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢 𝐌𝐞𝐫𝐬𝐮𝐠𝐚. 𝐍𝐨 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐧𝐢𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮. 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚. 𝐄𝐢 𝐨𝐥𝐞 ü𝐡𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐂𝐨𝐯𝐢𝐝𝐢𝐭, 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐂𝐨𝐯𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐭ü𝐯𝐞𝐝 𝐣𝐚 ü𝐡𝐭𝐬𝐞𝐭 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐣𝐚𝐭 𝐯õ𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐞. 𝐎𝐧 𝐧üü𝐝 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚? :)) 𝐉𝐮𝐭𝐭 𝐚𝐥𝐟𝐚 𝐭ü𝐯𝐞 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐯𝐞𝐬𝐞 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐣𝐚𝐦𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

alfa tähendab 1, statistika sinu umbluud ei toeta, alfa läbipõdenuid omicron ei huvita!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐉ä𝐭𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐨𝐥𝐠𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐠𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐥𝐢𝐛𝐚𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞. 𝐒𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 ü𝐤𝐬 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥𝐚𝐦𝐚𝐢𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐮𝐬𝐮𝐛 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐤õ𝐢𝐤 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐫𝐚𝐧𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐮𝐬𝐮𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐥ä𝐡𝐞𝐛. 𝐋õ𝐩𝐮𝐤𝐬 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐩õ𝐡𝐢𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚, 𝐢𝐠𝐚ü𝐤𝐬 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐢𝐬𝐞. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐣ä𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞, 𝐞𝐭 “𝐥𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐣𝐚 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐢𝐝 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐚”. 𝐈𝐬𝐞 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐓ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐢𝐥 õ𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐡𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

ära aja, inimesed lahkuvad selle sunni pärast, vaata õhtu saadet, ja sa ikka ütled et kõik vaba????? kas päriselt ei saa aru?

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐍üü𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐨𝐨𝐥𝐮𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐮𝐬𝐤𝐮𝐣𝐚 𝐣ä𝐫𝐬𝐤𝐮? :))) 𝐒𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐝 𝐣𝐮 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐢 𝐧ä𝐢𝐭𝐞 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐦𝐚𝐚𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 õ𝐢𝐠𝐞. 𝐏𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤ü𝐬𝐢 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐥𝐭, 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐬𝐞𝐢𝐧𝐢𝐤𝐞𝐥𝐭, 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐢 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐭öö𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐞𝐤𝐬. 𝐊𝐚𝐬 𝐢𝐠𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐧𝐞 𝐭öö 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚? 𝐓𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐧𝐮𝐫𝐠𝐚 𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭öö𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐧ä𝐡𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐬 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐬 𝐝𝐢𝐬𝐤𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭. 𝐇𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐡𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐫ää𝐤𝐢𝐬𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐦𝐦𝐚𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐞𝐧𝐝 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐬𝐭𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐤𝐬.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

ma leian et vaxineerima peax need, kellele on sellest teaduslikult tõestatult kasu, tervisega pole mõtet uisapäisa riskida!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

Ä𝐫𝐚 𝐮𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚, 𝐌𝐈𝐊𝐒 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞? 𝐒𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐤𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐛 𝐣𝐮 𝐤𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬. 𝐏ä𝐫𝐢𝐬 𝐧𝐚𝐢𝐢𝐯𝐧𝐞 𝐨𝐧 “𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭” 𝐫ää𝐤𝐢𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮 𝐨𝐧 𝐬𝐚𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮. 𝐀𝐠𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢- 𝐢𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐛 𝐢𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ei ole igas olukorras see ju nii, seda ma ju koguaeg räägingi! Enamasti pole läbipõdemisest mingit kahju. Need keda viirus ei mõjuta, riskivadki tervisega ainult vaxineerides.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

rohkem kui 90%-l ei tee viirus midagi, nende jaoks ongi riskid vaid vaxineerimine. viirust tuleb võtta kui inimest arendavat updatet, vanad ja kahjustatud arvutid ei pruugi seda välja jooksutada, need võivad vajada väikses koguses vaxineerimist.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐑𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝟗𝟎%𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝟗𝟗,𝟗𝟗% 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐣ä𝐫𝐣𝐞𝐥 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐢𝐝 𝐯õ𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐥õ𝐩𝐩𝐞𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐢. 𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐮 𝐦𝐚𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐭𝐢𝐤𝐚 𝐧üü𝐝 𝐣ä𝐢? :))) 𝐄𝐧𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐯õ𝐫𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐛, 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐝 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢. :))) 𝐏𝐞𝐥𝐝𝐢𝐤𝐮𝐬 𝐤ä𝐢𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐤𝐚𝐤𝐢𝐥 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩ü𝐡𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢. :)) 𝐓𝐞𝐞𝐦𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐮 õ𝐢𝐠𝐞𝐬 𝐣ä𝐫𝐣𝐞𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐬.

𝐒𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐮𝐭𝐞𝐢𝐝? :))) 𝐌𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐧, 𝐞𝐭 𝐚𝐫𝐯𝐮𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐡𝐨𝐨𝐩𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐚𝐝𝐢. 𝐏𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐚𝐫𝐯𝐮𝐭𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐮𝐮𝐞 𝐨𝐬𝐭𝐚, 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐥𝐮 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞. 𝐒𝐞𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐧ä𝐨𝐥 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐞𝐢𝐝 “𝐮𝐩𝐝𝐚𝐭𝐞𝐬𝐢𝐝”. 𝐎𝐥𝐞 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞. 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐣𝐮 𝐤𝐚 𝐀𝐈𝐃𝐒𝐢 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐭𝐨𝐫𝐞𝐝𝐚𝐝 𝐭ü𝐯𝐞𝐝 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐦𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐚. 𝐏õ𝐝𝐞𝐠𝐞𝐦 𝐤õ𝐢𝐤 𝐥ä𝐛𝐢, 𝐭𝐞𝐞𝐛 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐭𝐮𝐠𝐞𝐯𝐚𝐦𝐚𝐤𝐬. 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐞𝐢𝐥𝐞 𝐦𝐞𝐢𝐥𝐞! :)))

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

sa paned täiesti erinevad asjad võrduma, kõigepealt võta see 90% ära, ja siis leia jäägist oma 99,9%!!!!! nii saad 10x väiksemad vaxiinikahjud! ja sureb vaxiini tagajärjel 10x vähem inimesi!! see on see millest mina koguaeg räägin!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

viiruseid põdedes inimgenoom pikeneb, nimeta mulle veel mõni asi mis geeni pikendab? arvutiviirustest ma pole rääkinud.

MODERAATOR
MODERAATOR
6 months ago
Vasta  seeme

SINU IP AADRESSI ALT TULNUD KOMMENTAARID ON EDASPIDI BLOKEERITUD JA NÄHTAVAD VAID SINULE ENDALE!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  MODERAATOR

mis põhjusel?

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐈𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐞𝐥. :))

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐬𝐮 𝐫𝐨𝐡𝐮𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐧𝐠𝐞𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚… :)) 𝐒𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐨𝐧𝐢𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐚𝐧𝐨𝐧üü𝐦𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐛 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐛𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐚. 𝐆𝐞𝐞𝐧𝐢 𝐩𝐢𝐤𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭… 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢! 𝐍𝐚𝐞𝐫𝐚 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐝. Ü𝐭𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 𝐣ä𝐫𝐠𝐦𝐢𝐬𝐞𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐚𝐥𝐢𝐬𝐮𝐩𝐥𝐮𝐬, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐫𝐚𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐦𝐢. 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭, 𝐞𝐭 𝐦õ𝐧𝐞𝐝 𝐣ää𝐯𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐣ää𝐚𝐮𝐤𝐮 𝐣𝐚 𝐤ü𝐥𝐦𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐤𝐬. :)))

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝟗𝟎% ä𝐫𝐚 𝐯õ𝐭𝐦𝐚. 𝐎𝐧 𝐣𝐮 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞, 𝐞𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐧𝐞𝐯 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 (𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐫ää𝐠𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐭) 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬, 𝐬𝐚𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐦õ𝐧𝐢 ü𝐥𝐢𝐡𝐚𝐫𝐯 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦. 𝐊𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐛 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐦𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐭𝐚 𝐞𝐥𝐮 𝐥õ𝐩𝐮𝐧𝐢 𝐞𝐥𝐚𝐝𝐚? 𝐌õ𝐧𝐢 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞. 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚 𝐦𝐚𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐚. 𝐍ä𝐞𝐝 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐭 𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚 𝐣𝐚 𝐯ä𝐫𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬õ𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐞𝐝. 𝐒𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐬õ𝐧𝐚𝐬𝐭. 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐡𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐥 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐬õ𝐧𝐚 “𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧” 𝐬𝐮𝐡𝐮 𝐯õ𝐭𝐭𝐚. 𝐏𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐄𝐍𝐀𝐌𝐀𝐒𝐓𝐈 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮. 𝐊𝐮𝐢 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐬õ𝐧𝐚 𝐄𝐍𝐀𝐌𝐀𝐒𝐓𝐈 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐬𝐢𝐝. :))) 𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐥𝐚𝐢𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐩𝐢𝐥𝐭𝐢!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

tule taevas appi (kui kasutada sinu sõnu), ainuüksi eelmisel aastal tunnistati 6 vaxiinisurma eestis (mis ei ole kindlasti tegelik number, kuna uuringud alles käivad), ja mis on see number maailmas??? sellist praaki ei saa lubada ükski teine valdkond.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝟔 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐣𝐨𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐝𝐨𝐨𝐬𝐢𝐬𝐭? 𝐓õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐞𝐤𝐬𝐨𝐥𝐞… 𝐏𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐯õ𝐢𝐬𝐢𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐮𝐮𝐭 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚 𝐚𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚. 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐢𝐠𝐚𝐭 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐥𝐮𝐠𝐮 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝? 𝐊𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢. 𝐉𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐨𝐧 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐢𝐝, 𝐥𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐢, 𝐦𝐢𝐬 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐥 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐭𝐞𝐥 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐯õ𝐢𝐛-𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐥𝐮𝐤𝐬 𝐣ää𝐯𝐚𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝟔 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥 𝐩𝐢𝐬𝐤𝐮. 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐩𝐫𝐚𝐚𝐤 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

läbipõdenuid viirus enam enam oluliselt ei mõjuta, seega vaxikõrvalmõjudega riskida täielik lollus, toetun statistikale, kui näitad mulle mingi teise numbri, fakti, saame edasi rääkida, praegu on see sinu poolt puhas spekulatsioon

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐬𝐤𝐚 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐞𝐢𝐝 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐚 𝐭𝐨𝐞𝐭𝐮𝐝? 𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞, 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞, 𝐤𝐞𝐥 𝐨𝐧 𝐥𝐚𝐢 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠. 𝐌𝐚 𝐥𝐨𝐞𝐧 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐞𝐧 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞𝐥𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐭 𝐞𝐫𝐢 𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐧 𝐤𝐚 𝐚𝐯𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐩𝐢𝐥𝐠𝐮𝐠𝐚 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢. 𝐍õ𝐧𝐝𝐚 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐯ä𝐢𝐝𝐞, 𝐞𝐭 “𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐢𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐡𝐮𝐬𝐭𝐚” 𝐭ä𝐢𝐞𝐥𝐢𝐤 𝐣𝐚𝐦𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐭𝐮𝐭𝐯𝐮𝐬𝐫𝐢𝐧𝐠𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢, 𝐤𝐞𝐬 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧. 𝐓ä𝐢𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝, 𝐯õ𝐭𝐚 𝐨𝐦𝐚𝐥 𝐤𝐨𝐭𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐬𝐭 ä𝐫𝐚 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝. :))) 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 ü𝐤𝐬 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐮𝐩𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢𝐬𝐭.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐮𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐧ä𝐞𝐛 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝟏𝟎𝟎𝟎 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐤𝐥𝐢𝐤𝐮𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐚. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐚𝐢𝐧𝐢𝐬𝐢𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐮𝐬𝐯ää𝐫𝐬𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝. 𝐋𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭𝐤𝐢 𝐞𝐢 𝐬õ𝐥𝐭𝐮. 𝐎𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

mina ütlengi et tugineme teadusele ja väljatoodud faktidele, ärme ennusta ja usu, nagu sina, kui fakte pole surmade näol et lastele ja läbipõdenutele on koroona kahjulik, siis lõpetame pulli ära, lõpetame põhjendamatud piirangud millest rääkis ka anti artiklis.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞, 𝐞𝐭 õ𝐮𝐝𝐧𝐞. 𝐄𝐧𝐧𝐞 ü𝐭𝐥𝐞𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐨𝐨𝐥𝐮𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐭 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 Õ𝐡𝐭𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭. 𝐍üü𝐝 ü𝐭𝐥𝐞𝐝, 𝐞𝐭 ä𝐫𝐦𝐞 𝐞𝐧𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧, 𝐤𝐞𝐬 𝐫ää𝐠𝐢𝐛 𝐨𝐦𝐚 𝟏,𝟐 𝐣𝐚 𝟏𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭?
𝐌𝐢𝐝𝐚 ä𝐫𝐦𝐞 𝐮𝐬𝐮? Ä𝐫𝐦𝐞 𝐮𝐬𝐮 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐮 õ𝐝𝐞 𝐨𝐧 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮𝐤𝐮𝐤𝐤𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞 ää𝐫𝐞𝐥? 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐥ä𝐦𝐛𝐮𝐦𝐢𝐬𝐬𝐞? 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐤𝐚 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐬? 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐯ä𝐬𝐢𝐧𝐮𝐝? 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤õ𝐢𝐤 𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐢𝐬 𝐯õ𝐢? 𝐓𝐞𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐧𝐚𝐥𝐣𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐯õ𝐢 𝐧ä𝐢𝐭𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝? 𝐎𝐥𝐞 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞!
𝐀𝐧𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐫ää𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢𝐬 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐭𝐞𝐬𝐭, 𝐭𝐚 𝐫ää𝐤𝐢𝐬 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭, 𝐦𝐢𝐬 𝐩𝐮𝐮𝐝𝐮𝐭𝐚𝐬 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐞 𝐣𝐧𝐞. 𝐒𝐞𝐞 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐬üü𝐭𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞, 𝐞𝐭 “𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐝 𝐞𝐢 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐢 𝐣𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐣ä𝐭𝐤𝐚𝐭𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢”. 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐢𝐠𝐚𝐥 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐞𝐥 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭𝐤𝐢 𝐚𝐣𝐚𝐝. 𝐎𝐥𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 ü𝐥𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭, 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐝, 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐯𝐦𝐬. 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐥𝐦 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐭 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐭 𝐣𝐚 𝐦𝐚 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐧 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 ü𝐬𝐧𝐚 𝐤𝐞𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 ä𝐫𝐚. 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐭 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐭 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥. 𝐊𝐮𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐡𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐮𝐤𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐧𝐢𝐧𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐩𝐢𝐬𝐭𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤ü𝐥𝐥. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐝𝐚. 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚 𝐧üü𝐝 𝟑.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Räägi asjast! Haiglate probleemi juba lahkasime, see on äri ja poliitika lahendada. Majanduslik küsimus. See pole põhjus piiranguteks, eriolukorraks, vaxineerimiseks! Riskigrupp on 80+ ja mingid kindlad haigused, seda ütleb meditsiin, meil pole sellest mõtet rääkida.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

1. Inimesi ei saa sundida enda verre laskma lihtsalt usaldusest arsti vastu sünteetilist geneetikat, metalli, nanoosakesi jm. (näiteks töölt vabastamise ähvardusel ) ja veel olulise põhjenduseta! jah me räägime erinevatest gruppidest, kes vajavad kõik personaalset lähenemist! üldine sihitu vaxineerimine on väär ja vastutustundetu! Sellist riski ei võiks ühiskond ka võtta, et kõik saavad süsti!!! Pole ju 100% kindlust, et need geenid vm. meid kõiki ei kahjusta!!! 100% kindlust pole olemas. Me ei saa lubada näiteks avastust 5 aasta pärast, et kõik kes kolmanda süsti said, ei saa järglaseid vm.
2. Vaxineeritute “eelistamine” avalikes kohtades on vale. nb! vaxineeritud surevad siiski massiliselt (pea pooled surmadest), läbipõdenud, lapsed ja noored ei sure, heal juhul leiame kahtlased üksiknäited. Lisaks on nad mõnel juhul isegi ohtlikumad teistele (kui süst on värske).
3. Oleme selliseid sisutuid piirangud (maskid, 2m jm.) “nautinud” pea 2 aastat, nüüd tulekski keskenduda (kui üldse) veel vaid riskigruppidele (neid siis isoleerime, vaxineerime…) teistele hea tervisega inimestele on isoleerimine pigem kahjulik, sest sul ei võimaldata tõsta oma loomulikku immuunsust, nb! parim kaitse uute tüvede komplikatsioonide vastu on läbipõdemine!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝟏. 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝? :))) 𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞. 𝐌𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐞𝐢 𝐫ää𝐠𝐢𝐤𝐬 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐧𝐨𝐨𝐬𝐚𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭. 𝐌𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐤ä𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬, 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐞𝐭 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐢𝐬𝐨𝐬𝐢? 𝐎𝐥𝐞𝐧 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐮𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝. Ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥- 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐚𝐛𝐢𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝 (𝐧𝐭 𝐬ä𝐢𝐥𝐢𝐭𝐮𝐬𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝). 𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐨𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐬𝐭𝐞𝐭𝐮𝐝 𝐥𝐞𝐢𝐛. :))
𝟐. 𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐭öö𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮? 𝐒𝐚 𝐣𝐮 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐝. 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐭öö𝐚𝐧𝐝𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐭𝐮𝐬𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐨𝐨𝐝𝐮𝐝? 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐯õ𝐭𝐭𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐨𝐞𝐝.
𝟑. 𝐌𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐠𝐞𝐞𝐧𝐢𝐝 𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐚? 𝐒𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐮𝐦𝐛𝐥𝐮𝐮𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮, 𝐞𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐭õ𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐡𝐚𝐧𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐩𝐮𝐡𝐚𝐬 𝐣𝐚𝐦𝐚. 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐭𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐣ä𝐫𝐠𝐥𝐚𝐬𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚? :)) 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢! 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐯õ𝐢𝐛 𝐣𝐮 𝐢𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐥𝐝𝐚. 𝐕𝐞𝐞𝐥𝐤𝐨𝐫𝐝- 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝟐𝟎+ 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭, 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢. 𝐌𝐢𝐬 𝟓+ 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮? 𝐉𝐚 ä𝐤𝐤𝐢 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐭𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐬? 𝐏õ𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐥𝐭, 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐡𝐤 𝐞𝐢 𝐤õ𝐡𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝟓 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐭ä𝐧𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐢? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐩𝐢𝐝𝐢 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐞𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐤𝐚 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬.
𝟒. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬, 𝐞𝐡𝐤 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐭𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚. 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐞𝐝 ü𝐥𝐞𝐯𝐚𝐥, 𝐞𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝. 𝐉𝐚 𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐡𝐞𝐚𝐨𝐥𝐮 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭. 𝐄𝐭 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭 (𝐤𝐞𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐞𝐡𝐤 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐩õ𝐞𝐤𝐬) 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞𝐣ä𝐫𝐞𝐥 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐞𝐥𝐮𝐨𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐨𝐥𝐮𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚.
𝟓. 𝐌𝐚𝐬𝐤 𝐄𝐈 𝐎𝐋𝐄 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐭𝐮 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠, 𝐝𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐭𝐬𝐢 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐄𝐈 𝐎𝐋𝐄 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐭𝐮 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠. 𝐍𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐮𝐫𝐠𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐡𝐨𝐢𝐚𝐛 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐡𝐢𝐧𝐠𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐭 𝐚𝐞𝐫𝐨𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢, 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 õ𝐡𝐤𝐮 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐛, 𝐯ä𝐠𝐚 𝐞𝐟𝐟𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚?
𝟔. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐚𝐢𝐧𝐮ü𝐤𝐬𝐢 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩𝐢 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚? 𝐕ä𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐦𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐤𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬 𝐨𝐧… 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐦𝐞 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐥𝐮 𝐥õ𝐩𝐮𝐧𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐞? 𝐎𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐨 𝐤𝐮𝐡𝐮𝐠𝐢, 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐮𝐭𝐞𝐞𝐫𝐮𝐛 𝐣𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚. 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞 𝐧𝐨𝐡𝐮𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝟗𝟗,𝟗𝟗% 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐞𝐛? Ä𝐤𝐤𝐢 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢. 𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐞 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐦õ𝐥𝐥𝐚𝐦𝐞, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐣𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐚𝐥 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐧𝐢 𝐣õ𝐮𝐚𝐛. 𝐓õ𝐢𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞 ü𝐡𝐞 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐤ü𝐥𝐚 𝐦𝐞𝐦𝐦𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝟑 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬 𝐯ä𝐥𝐣𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐬. 𝐒𝐚𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐨𝐭𝐬. 𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐢. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚. 𝐊𝐚𝐚𝐬𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐤ü𝐥𝐥 𝐚𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐬 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐢𝐝, 𝐧𝐚𝐫𝐫 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐮𝐝. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐣𝐮𝐭𝐮𝐤𝐬 𝐤𝐞𝐧𝐚 𝐤ü𝐥𝐥, 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐯ää𝐫𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

𝟏. 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝? :))) 𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞. 𝐌𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐞𝐢 𝐫ää𝐠𝐢𝐤𝐬 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐧𝐨𝐨𝐬𝐚𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭. 𝐌𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐤ä𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬, 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐞𝐭 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐢𝐬𝐨𝐬𝐢? 𝐎𝐥𝐞𝐧 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐮𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝. Ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥- 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐚𝐛𝐢𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝 (𝐧𝐭 𝐬ä𝐢𝐥𝐢𝐭𝐮𝐬𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝). 𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐨𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐬𝐭𝐞𝐭𝐮𝐝 𝐥𝐞𝐢𝐛. :))

need abiained ongi kahjulikud, säilitusained on metallid.
ja leiba ei süstita koos abiainetega verre, vaid sinu seedesüsteem viskab järgmisel päeval ebaolulise välja.

𝟐. 𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐭öö𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮? 𝐒𝐚 𝐣𝐮 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐝. 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐭öö𝐚𝐧𝐝𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐭𝐮𝐬𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐨𝐨𝐝𝐮𝐝? 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐯õ𝐭𝐭𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐨𝐞𝐝.

Spekulatsioon. Üldine seisukoht politseis on, et kui ei vaxineeri, siis oled töökohustustest kõrvaldatud. Sa võid ju fabritseerida üks kõik millise jutu pärast sinna juurde.

𝟑. 𝐌𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐠𝐞𝐞𝐧𝐢𝐝 𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐚? 𝐒𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐮𝐦𝐛𝐥𝐮𝐮𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮, 𝐞𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐭õ𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐡𝐚𝐧𝐤𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐩𝐮𝐡𝐚𝐬 𝐣𝐚𝐦𝐚. 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐭𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐣ä𝐫𝐠𝐥𝐚𝐬𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚? :))

Vaxiinitootja ei saa anda 100% garantiid mittemillegi osas, halbu ebaõnnestunud vaxiine on ajalugu ju täis. Seega 100% vaxineerimine on evolutsiooni osas vastuväetamatu, nii me paneme panustele isegi selle pingutuse, mida tegi kahepaikne, meie esiisa, 450 miljonit aastat tagasi veest välja ronides.

𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢! 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐯õ𝐢𝐛 𝐣𝐮 𝐢𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐥𝐝𝐚. 𝐕𝐞𝐞𝐥𝐤𝐨𝐫𝐝- 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝟐𝟎+ 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭, 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢. 𝐌𝐢𝐬 𝟓+ 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝?

Jah, me saame USKUDA 90% kindlusega, et need vaxiinid kuidagi töötavad ja on ehk väga hullude asjade osas ohutud, aga see pole 100%. Faktid/ajalugu näitab, et tulevik siiski leiab vaxiinide ohtliku poole.

𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮? 𝐉𝐚 ä𝐤𝐤𝐢 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐭𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐬𝐞𝐚𝐬? 𝐏õ𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐥𝐭, 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐡𝐤 𝐞𝐢 𝐤õ𝐡𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝟓 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐭ä𝐧𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐢? 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐩𝐢𝐝𝐢 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐞𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐤𝐚 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬.

On võimalus, aga siin ei aeta taga 100%-i (nagu on saavutatud juba mõnes riigis). Läbipõdenuid on täna siiski vaid 10-15%. Loodus ongi meist targem, ta jätab alati mingid tagavara võimalused.

𝟒. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬, 𝐞𝐡𝐤 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐭𝐞𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚. 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐞𝐝 ü𝐥𝐞𝐯𝐚𝐥, 𝐞𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝. 𝐉𝐚 𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐡𝐞𝐚𝐨𝐥𝐮 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭. 𝐄𝐭 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭 (𝐤𝐞𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐞𝐡𝐤 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐩õ𝐞𝐤𝐬) 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞𝐣ä𝐫𝐞𝐥 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐞𝐥𝐮𝐨𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐨𝐥𝐮𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚.

Viimane kord kui numbreid veel näidati, oli surmadest rohkem vaxineerituid kui vaxineerimata. Kuna see eelistus kehtib vaid väheste (vanurite) kohta, peakski see teistes gruppides olema ise enda otsus. Selle üle me siin ju vaidlemegi! Et ei saa üldistada!!!

𝟓. 𝐌𝐚𝐬𝐤 𝐄𝐈 𝐎𝐋𝐄 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐭𝐮 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠, 𝐝𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐭𝐬𝐢 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐄𝐈 𝐎𝐋𝐄 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐭𝐮 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠. 𝐍𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐢𝐫𝐮𝐫𝐠𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐡𝐨𝐢𝐚𝐛 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐡𝐢𝐧𝐠𝐚𝐭𝐚𝐯𝐚𝐭 𝐚𝐞𝐫𝐨𝐬𝐨𝐨𝐥𝐢, 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 õ𝐡𝐤𝐮 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐛, 𝐯ä𝐠𝐚 𝐞𝐟𝐟𝐞𝐤𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚?

Sama jutt, üldistamine!!! Keegi ei valeta, on inimgrupid, kellel on sellest kasu ja on teised, kellel pole!!!!!! Olen sellest mingi 100 rida juba rääkinud.

𝟔. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐚𝐢𝐧𝐮ü𝐤𝐬𝐢 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐩𝐢 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚?

Miks me kõiki isoleerima peame? Isoleerime ikka neid, kes seda vajavad.

𝐕ä𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐦𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐤𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐬 𝐨𝐧…

Teame niipalju kui on fakte, ja sellest lähtume. Faktid/surmad ilusti näitavad kus on tuumik.

𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐦𝐞 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐥𝐮 𝐥õ𝐩𝐮𝐧𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐞?

Kas õige on siis kõik isoleerida elu lõpuni?

𝐎𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐨 𝐤𝐮𝐡𝐮𝐠𝐢, 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐮𝐭𝐞𝐞𝐫𝐮𝐛 𝐣𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚.

Just, see ei kao kuhugi!!!!!! Seda enam ei ole vaja isoleerida pikemalt neid, keda see ei puuduta (läbipõdenud, lapsed/noored…) Me peamegi selle võimalikult lihtsad varasemad versioonid ruttu läbipõdema, et tulevikus taluda uuemaid ja “hullemaid”.

𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞 𝐧𝐨𝐡𝐮𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝟗𝟗,𝟗𝟗% 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐞𝐛? Ä𝐤𝐤𝐢 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢.

See enamusele täna seda juba on! Gripp on noortele kindlasti raskem! Ja gripp on noortele ka surmav.

𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐞 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢 𝐦õ𝐥𝐥𝐚𝐦𝐞, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐣𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐦𝐮𝐬, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐚𝐥 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐧𝐢 𝐣õ𝐮𝐚𝐛.

Las see olla ka nende vaba valik, kas ootavad isoleerides viiruse vaibumist, vaxineerivad või usuvad oma tervisesse.

𝐓õ𝐢𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞 ü𝐡𝐞 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐤ü𝐥𝐚 𝐦𝐞𝐦𝐦𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝟑 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬 𝐯ä𝐥𝐣𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐬. 𝐒𝐚𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐨𝐭𝐬. 𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐢. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚.

No tagantjärel tarkus, võibolla oleks vaxiin aidanud!?

𝐊𝐚𝐚𝐬𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐤ü𝐥𝐥 𝐚𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐬 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐢𝐝, 𝐧𝐚𝐫𝐫 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐮𝐝. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐣𝐮𝐭𝐮𝐤𝐬 𝐤𝐞𝐧𝐚 𝐤ü𝐥𝐥, 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐯ää𝐫𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞.

Kokkuvõtvalt peame ka seda arvestama, et ega me siia ilma ei jää, kui oled 80+, pead olema valmis minekuks. See on loomulik. Eks kokkuvõttes ei teinud talle otsa peale viirus, vaid tema enda halb tervislik vastupanuvõime. Aga nii loodus valmistabki ette inimesi surmaks, vähendades sinu vastupanuvõimet – see on loodusseadus, sellega ei vaidleks.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

“need abiained ongi kahjulikud, säilitusained on metallid.
ja leiba ei süstita koos abiainetega verre, vaid sinu seedesüsteem viskab järgmisel päeval ebaolulise välja.”

𝐒𝐞𝐥𝐞𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 ü𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐭𝐬𝐞 𝐯𝐞𝐫𝐫𝐞, 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐧𝐚𝐡𝐚 𝐚𝐥𝐥𝐚. 𝐀𝐛𝐢𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐝, ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐝𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 ü𝐡𝐞𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐨𝐬𝐭𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐫ää𝐤𝐢𝐦𝐚? 𝐀𝐛𝐢𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐞𝐞𝐥𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐬ä𝐢𝐥𝐢𝐭𝐮𝐬𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝. 𝐌𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐞𝐡𝐞𝐝 𝐤õ𝐢𝐤 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐮𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐞𝐢𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐢𝐬𝐭 ü𝐥𝐞𝐬. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐞𝐧𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚.
𝐒𝐞𝐞𝐝𝐞𝐬ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐚 𝐫ää𝐤𝐢𝐬𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐮𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐡𝐚𝐥𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐚. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐦𝐚𝐨-, 𝐬𝐨𝐨𝐥𝐞-, 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐚-, 𝐣𝐦 𝐯ä𝐡𝐢𝐝? 𝐄𝐠𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝𝐤𝐢 𝐧𝐢𝐢𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐤𝐢.

“Spekulatsioon. Üldine seisukoht politseis on, et kui ei vaxineeri, siis oled töökohustustest kõrvaldatud. Sa võid ju fabritseerida üks kõik millise jutu pärast sinna juurde.”

𝐕𝐞𝐞𝐥𝐤𝐨𝐫𝐝, 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐤ü𝐬𝐢 𝐦õ𝐧𝐞 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐮𝐝 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐬𝐞𝐢𝐧𝐢𝐤𝐮 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐝𝐨𝐤𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐢, 𝐦𝐢𝐬 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐝𝐢 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐮𝐬. 𝐍𝐢𝐢𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐭𝐨𝐫𝐞, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐥𝐚 ü𝐡𝐭𝐞 𝐯õ𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐩𝐢𝐝𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐬üü𝐯𝐢𝐝𝐚. 𝐉𝐚𝐡 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢, 𝐭õ𝐝𝐞𝐧 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐬𝐞𝐢𝐧𝐢𝐤𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐥𝐚𝐬𝐤𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐯õ𝐢𝐛 𝐨𝐥𝐥𝐚 ü𝐥𝐞𝐤𝐨𝐡𝐭𝐮𝐧𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐧ü𝐚𝐧𝐬𝐬𝐞. 𝐏𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐚𝐬𝐢 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞𝐬, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚.

“Vaxiinitootja ei saa anda 100% garantiid mittemillegi osas, halbu ebaõnnestunud vaxiine on ajalugu ju täis. Seega 100% vaxineerimine on evolutsiooni osas vastuväetamatu, nii me paneme panustele isegi selle pingutuse, mida tegi kahepaikne, meie esiisa, 450 miljonit aastat tagasi veest välja ronides.”

𝐇𝐚𝐥𝐛𝐮 𝐣𝐚 𝐞𝐛𝐚õ𝐧𝐧𝐞𝐬𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐥𝐨𝐨𝐦𝐚𝐡𝐭 𝐭ä𝐢𝐬? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢! 𝐕𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐭𝐚 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢. 𝐊ü𝐥𝐥 𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝. 𝐍ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐡𝐚𝐥𝐯𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞, 𝐫õ𝐮𝐠𝐞𝐭𝐞 𝐣𝐦𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝. 𝐌𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐝?
𝐄𝐯𝐨𝐥𝐮𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐨𝐥𝐮𝐬 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐦𝐚𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤 𝐯𝐢𝐢𝐬. 𝐀𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐯ä𝐠𝐚, 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮, 𝐯õ𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐫𝐚 𝐭õ𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐞𝐯𝐨𝐥𝐮𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝. 𝐊𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐛 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐚𝐛𝐢 𝐣𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐛 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐤𝐚𝐮𝐚.

“Jah, me saame USKUDA 90% kindlusega, et need vaxiinid kuidagi töötavad ja on ehk väga hullude asjade osas ohutud, aga see pole 100%. Faktid/ajalugu näitab, et tulevik siiski leiab vaxiinide ohtliku poole.”

𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐩öö𝐫𝐝𝐮𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐬𝐞𝐞𝐧𝐞𝐬𝐞𝐬𝐭? 𝐄𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬 𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐢 𝟓,𝟏𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭? 𝐌õ𝐭𝐭𝐞𝐤𝐨𝐡𝐭 𝐣𝐚𝐡? 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐮𝐬𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛𝐤𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐥 𝐞𝐢 õ𝐧𝐧𝐞𝐬𝐭𝐮 𝟓 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚?

“On võimalus, aga siin ei aeta taga 100%-i (nagu on saavutatud juba mõnes riigis). Läbipõdenuid on täna siiski vaid 10-15%. Loodus ongi meist targem, ta jätab alati mingid tagavara võimalused.”

𝐌𝐢𝐬 𝟏𝟎𝟎% 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐣ä𝐥𝐥𝐞? 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐬𝐚𝐤𝐚𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐯õ𝐢 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐭𝐞𝐬𝐭? 𝐕𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞, ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐣𝐮 𝐢𝐠𝐚𝐥 ü𝐡𝐞𝐥 𝐭𝐞𝐡𝐚, 𝐤𝐚𝐬 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐝𝐚 𝐯õ𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚. 𝐕õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤, 𝐞𝐭 𝐦õ𝐥𝐞𝐦𝐚𝐝. 𝐍𝐢𝐧𝐠 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐥𝐨𝐨𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐦𝐦𝐚𝐥𝐠𝐢 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐞𝐦.

“Viimane kord kui numbreid veel näidati, oli surmadest rohkem vaxineerituid kui vaxineerimata. Kuna see eelistus kehtib vaid väheste (vanurite) kohta, peakski see teistes gruppides olema ise enda otsus. Selle üle me siin ju vaidlemegi! Et ei saa üldistada!!!”

𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 õ𝐢𝐠𝐞𝐢𝐝 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐞𝐢𝐝, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐧𝐞𝐢𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐬 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐝. 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐦𝐞𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐥𝐞𝐡𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤ä𝐭𝐭𝐞. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐨𝐧 𝐦𝐚𝐬𝐬𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐢𝐝. 𝐒𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞, 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐢𝐠𝐚ü𝐡𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞.

“Sama jutt, üldistamine!!! Keegi ei valeta, on inimgrupid, kellel on sellest kasu ja on teised, kellel pole!!!!!! Olen sellest mingi 100 rida juba rääkinud.”

𝐊𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐭𝐚? 𝐊𝐮𝐢 ü𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐧𝐞 ü𝐭𝐥𝐞𝐛, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐭, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐤𝐮𝐦𝐛𝐤𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚? 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐣𝐮 𝐬𝐚𝐦𝐚𝐚𝐞𝐠𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐭õ𝐬𝐢 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐨𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬. 𝐊𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐥𝐯𝐞𝐫𝐞𝐡𝐯𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐯õ𝐢 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞. 𝐊𝐚𝐬 𝐤𝐢𝐢𝐯𝐫𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐡𝐢𝐭𝐮𝐬𝐩𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐥 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐯õ𝐢 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞. 𝐊𝐚𝐬 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐯õ𝐢 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞. 𝐊õ𝐢𝐠𝐢𝐥𝐞 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞 𝐉𝐀𝐇. 𝐄𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐯𝐚𝐫𝐢𝐚𝐧𝐭𝐢, 𝐞𝐭 “𝐤𝐮𝐢 𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐞𝐡𝐢𝐭𝐮𝐬𝐩𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐥 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐯ä𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐭𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐥 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐤𝐢𝐢𝐯𝐫𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮 𝐫𝐨𝐡𝐤𝐞𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚𝐬𝐮”. 𝐍𝐨 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚. 𝐌𝐚𝐬𝐤𝐢𝐠𝐚 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐬𝐢𝐤𝐚. 𝐎𝐥𝐞 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐦õ𝐧𝐢 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐛 𝐞𝐧𝐝 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐚𝐡𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐧𝐚 𝐨𝐧 𝐩𝐮𝐡𝐭𝐚𝐥𝐭 𝐩𝐬ü𝐡𝐡𝐢𝐚𝐚𝐭𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚.

“Miks me kõiki isoleerima peame? Isoleerime ikka neid, kes seda vajavad.”

𝐊𝐮𝐥𝐥𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐧𝐮 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐭𝐚. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐥𝐝𝐮𝐬𝐭. 𝐈𝐬𝐨𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐧õ𝐮𝐝𝐞𝐢𝐝 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐣𝐮 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐭𝐞𝐥𝐞.

“Teame niipalju kui on fakte, ja sellest lähtume. Faktid/surmad ilusti näitavad kus on tuumik.”

𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐫ü𝐡𝐦𝐚𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐡𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐤ä𝐭𝐭𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. 𝐌𝐮𝐫𝐞𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐨𝐨𝐭𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐝 “𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐫ü𝐡𝐦𝐚𝐝”, 𝐤𝐞𝐬 𝐩õ𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐞𝐞𝐥𝐝𝐚𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢. 𝐍𝐞𝐢𝐝 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐧𝐨𝐤𝐢 ü𝐡𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐬𝐭𝐢𝐤𝐚𝐠𝐚 𝐯ä𝐥𝐣𝐚. 𝐒𝐞𝐞 𝐯õ𝐢𝐛 𝐭𝐮𝐥𝐥𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐮𝐤 𝐥𝐮𝐮𝐚𝐯𝐚𝐫𝐫𝐞𝐬𝐭, 𝐯õ𝐢𝐛 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐧𝐚𝐚𝐛𝐞𝐫 𝐨𝐥𝐥𝐚, 𝐞𝐡𝐤 𝐬𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢. 𝐊𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚.

“Kas õige on siis kõik isoleerida elu lõpuni?”

𝐊𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐩𝐚𝐧𝐝𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝟐 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐤𝐞𝐬𝐭𝐧𝐮𝐝𝐤𝐢. 𝐌𝐢𝐬 𝐞𝐥𝐮 𝐥õ𝐩𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝? 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐮 𝐞𝐥𝐮 𝐨𝐧 𝐥ä𝐛𝐢? 𝐄𝐥𝐚𝐦𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐥𝐠𝐞𝐯𝐚𝐝. 𝐎𝐦𝐢𝐜𝐫𝐨𝐧𝐢 𝐭ü𝐯𝐢 𝐨𝐧 𝐩õ𝐧𝐞𝐯, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐛 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚, ä𝐤𝐤𝐢 𝐩𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐩ä𝐢𝐤𝐬𝐞𝐤𝐢𝐢𝐫𝐢 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐭𝐞 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐝𝐞 𝐯ä𝐡𝐞𝐧𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐨𝐬𝐚𝐬.

“Just, see ei kao kuhugi!!!!!! Seda enam ei ole vaja isoleerida pikemalt neid, keda see ei puuduta (läbipõdenud, lapsed/noored…) Me peamegi selle võimalikult lihtsad varasemad versioonid ruttu läbipõdema, et tulevikus taluda uuemaid ja “hullemaid”.”

𝐊𝐞𝐬 𝐤𝐞𝐝𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐢𝐬𝐨𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐛? 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐤ä𝐢𝐛 𝐞𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢 𝐯ä𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥𝐭 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢, 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥 𝐜𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐬𝐬 𝐭𝐚𝐬𝐤𝐮𝐬. 𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐚𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮. 𝐉𝐚 𝐦𝐞 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐚, 𝐢𝐠𝐚ü𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐛 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐣𝐚 𝐭õ𝐡𝐮𝐬𝐭𝐮𝐬𝐝𝐨𝐨𝐬𝐢. Ä𝐫𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐨𝐦𝐢 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐩ä𝐡𝐞. 𝐈𝐠𝐚ü𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐛 𝐢𝐬𝐞.

“See enamusele täna seda juba on! Gripp on noortele kindlasti raskem! Ja gripp on noortele ka surmav.”

𝐆𝐫𝐢𝐩𝐩 𝐞𝐢 𝐥𝐞𝐯𝐢 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐥𝐭 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐞𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐬𝐭𝐢. 𝐒𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐥𝐯𝐬𝐮𝐬. 𝐆𝐫𝐢𝐩𝐩 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐯 𝐯õ𝐢 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐦, ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐝𝐚. 𝐆𝐫𝐢𝐩𝐩 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚, 𝐞𝐞𝐬𝐤ä𝐭𝐭 𝐨𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐫ü𝐡𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐝𝐞𝐥𝐞.

“Las see olla ka nende vaba valik, kas ootavad isoleerides viiruse vaibumist, vaxineerivad või usuvad oma tervisesse.”

𝐉𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐯𝐚𝐝 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞, 𝐤𝐨𝐨𝐫𝐦𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐬ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐦𝐢 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐦ä𝐧𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐮𝐮𝐬𝐚𝐨𝐩𝐩𝐢 𝐨𝐨𝐭𝐚𝐯 𝐯𝐚𝐧𝐮𝐫, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐞𝐧𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐧𝐝 ä𝐫𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐞𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚. 𝐏𝐨𝐥𝐞 𝐣𝐮 𝐚𝐮𝐬 𝐯õ𝐢 𝐦𝐢𝐬? :)))

“No tagantjärel tarkus, võibolla oleks vaxiin aidanud!?”

𝐕ä𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐭õ𝐞𝐧ä𝐨𝐬𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬. 𝐉𝐮𝐭𝐮 𝐩õ𝐡𝐢𝐦õ𝐭𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐯𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐦õ𝐧𝐢 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐥ä𝐡𝐞𝐛 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐢𝐤𝐚 𝐩𝐮𝐮𝐠𝐚 𝐦öö𝐝𝐚. 𝐊𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 ü𝐥𝐢𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐞𝐛𝐚𝐭õ𝐞𝐧ä𝐨𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐛 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐢𝐦𝐞𝐭.

“Kokkuvõtvalt peame ka seda arvestama, et ega me siia ilma ei jää, kui oled 80+, pead olema valmis minekuks. See on loomulik. Eks kokkuvõttes ei teinud talle otsa peale viirus, vaid tema enda halb tervislik vastupanuvõime. Aga nii loodus valmistabki ette inimesi surmaks, vähendades sinu vastupanuvõimet – see on loodusseadus, sellega ei vaidleks.”

𝐒𝐢𝐢𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐦𝐞 𝐞𝐢 𝐣ää 𝐣𝐚𝐡 𝐚𝐠𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐬𝐢𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐦𝐞𝐦𝐦𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐧𝐚 𝐭𝐚𝐥 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐤𝐚𝐬 𝐧𝐚𝐝 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐭𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐞𝐝𝐚 𝐧ä𝐡𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐤𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝟏 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚, 𝟔 𝐤𝐮𝐮𝐝𝐤𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝? 𝐕õ𝐢𝐛-𝐨𝐥𝐥𝐚 𝟏 𝐤𝐮𝐮… 𝐌𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬. 𝐑ää𝐤𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝟓+ 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐞𝐥𝐚𝐝𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐭𝐞𝐚𝐛, 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐭𝐮 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐅𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐮𝐭𝐮𝐬 𝐭𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐬𝐭𝐮𝐧𝐚𝐞𝐥𝐚𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢 𝐞𝐢 𝐤𝐞𝐫𝐢.
𝐉𝐮𝐬𝐭 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐩𝐚𝐧𝐢𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩õ𝐧𝐭𝐬𝐮? 𝐌𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐥𝐛 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐥𝐢𝐤 𝐞𝐥𝐮𝐯𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐥 𝐨𝐧? 𝐉𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐯ä𝐢𝐭𝐚, 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐧𝐝𝐦𝐚𝐭𝐚. 𝐓üü𝐩𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐣𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞.

Ä𝐤𝐤𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐞 𝐧üü𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢, 𝐞𝐭 𝐥ä𝐡𝐞𝐦𝐞 𝐫𝐚𝐡𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐞𝐫𝐢𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐮𝐬𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐥𝐚𝐡𝐤𝐮 𝐯õ𝐢 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐞𝐥𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐧𝐢𝐢 𝐢𝐠𝐚𝐯, 𝐞𝐭 𝐣𝐚𝐤𝐬𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐣ä𝐫𝐠𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐧ä𝐝𝐚𝐥𝐚𝐝 𝐯õ𝐢 𝐤𝐮𝐮𝐝 𝐦õ𝐥𝐥𝐚𝐭𝐚? 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐞𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐭𝐬𝐢 𝐞𝐧𝐚𝐦. 𝐒𝐞𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐞𝐢 𝐯𝐢𝐢 𝐤𝐚 𝐤𝐮𝐡𝐮𝐠𝐢 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐧ä𝐞.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

kas prillidest on ka kõigile kasu? :))))) ühel teeb uduseks, teisel selgeks! kui maski kannab see, kellel haigestumisriske pole, saab maski kandmine olla vaid kahjulik!!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐝 𝐩𝐫𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐯õ𝐫𝐫𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐦𝐨𝐨𝐭𝐨𝐫𝐫𝐚𝐭𝐭𝐚𝐥 𝐬õ𝐢𝐭𝐞𝐬 𝐤𝐢𝐢𝐯𝐫𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚? 𝐒𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝𝐤𝐢 𝐧𝐢𝐢 𝐧õ𝐝𝐫𝐚𝐦𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞, 𝐞𝐭 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐝 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐩𝐫𝐢𝐥𝐥𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚? 𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐧𝐚𝐛 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐫𝐢𝐬𝐤𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐞, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐚 𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐛 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭, 𝐤𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐫𝐢𝐬𝐤 𝐎𝐍. 𝐊𝐚𝐬 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐬𝐚 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐝𝐞 𝐩õ𝐡𝐢𝐦õ𝐭𝐞𝐭 𝐤𝐚𝐤𝐬 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐧𝐝𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐭? 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐢𝐬𝐞𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐯𝐢𝐫𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐢 𝐧õ𝐮𝐬𝐭𝐚𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐡𝐮𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 õ𝐮𝐝𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐭𝐢𝐩𝐩. 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢! 𝐎𝐦𝐚 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢 𝐮𝐬𝐬𝐢𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐯õ𝐢𝐝 𝐦õ𝐧𝐞𝐥𝐞 𝐨𝐦𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐞𝐭𝐚𝐠𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐡𝐮𝐝𝐚.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐣𝐮 𝐫ää𝐠𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐬𝐭, 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐠𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐣𝐨𝐫𝐮 𝐣𝐚 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐭õ𝐬𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐯õ𝐞𝐭𝐚𝐯. 𝐌𝐢𝐬 ä𝐫𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬 𝐨𝐧? 𝐌𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐢𝐭𝐢𝐤𝐚? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢. 𝐒𝐚 𝐣𝐮 𝐞𝐢 𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬õ𝐧𝐚 𝐯õ𝐭𝐚𝐝? 𝐕ä𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐦 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐤𝐮𝐤𝐤𝐮𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛. 𝐈𝐠𝐚ü𝐤𝐬 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐛 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐚𝐛𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐌𝐮𝐢𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝, 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐞𝐦𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Haiglas on ravimiäri!!!!! minu abikaasa töötas ravimiettevõttes, ja sa ei taha teada mis summad ja boonused arstidele liikusid :)) lisaks ravimikatsed ja “reklaam”. Meie meditsiin teeb seda nägu selleks et raha saada, siin pole midagi keerulist. ja just see sisutu korralduslik pool ongi põhjus raha saamiseks, me võiks teha ühe haigla koroonahaiglaks, jääks ära igas haiglas isoleerimine ja skafandrid mis kõik maksab. Ja puudub ka poliitiline tahe, mis kõike muuta võiks.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐤ä𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐢𝐯𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬? 𝐍𝐞𝐧𝐝𝐞𝐬, 𝐤𝐮𝐬 ü𝐤𝐬 𝐯õ𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐚𝐬𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧? 𝐔𝐮𝐫𝐢 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞. Ü𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞𝐧𝐢 ü𝐡𝐞𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐟𝐢𝐫𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐥𝐢𝐠𝐢𝐥ä𝐡𝐞𝐝𝐚𝐥𝐭𝐤𝐢 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐚𝐣𝐚𝐯𝐚𝐝. :)) 𝐑𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐥𝐢𝐭𝐬𝐞𝐧𝐬𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐮𝐫𝐮𝐥 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐯𝐚𝐥 𝐨𝐧, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐚𝐭𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐬 𝐨𝐬𝐚𝐬 𝐥õ𝐩𝐩𝐞𝐧𝐮𝐝, 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐯𝐨𝐥𝐝𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞 𝐭ä𝐢𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐧ä𝐡𝐭𝐮𝐝𝐞 𝐨𝐬𝐚𝐬, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐝. Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐝𝐚!

𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐤ü𝐥𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢 𝐫𝐚𝐡𝐚 𝐤ä𝐬𝐢𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐝 𝐞𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐭𝐞𝐬 𝐯𝐦𝐬. 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐭𝐚𝐯𝐚𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐯 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐤𝐨𝐭𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐦𝐚? 𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐚𝐧 𝐢𝐠𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝟑𝟑% 𝐬𝐨𝐭𝐬 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐮, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐮𝐛 𝐨𝐭𝐬𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚? 𝐔𝐧𝐮𝐬𝐭𝐚𝐠𝐞 ä𝐫𝐚. 𝐑𝐚𝐯𝐢𝐠𝐞 𝐞𝐧𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐤õ𝐥𝐛𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐧𝐮𝐭𝐭𝐞𝐬 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐦𝐚?

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

arvad et ainult sinu 33 läheb sinna? :)), süsteem pole nii tark, ma ei annaks sinna sentigi kui saaks, segregatsioon on teine välja kerkinud probleem, mida ka sina viljeled, ehk ei ravi siis ka kõrge kehamassiindeksiga inimesi, kuna nad ei hoolitse oma tervise eest? või neid, kes üle ühe pudeli veini ostavad kuus??

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞 𝟑𝟑% 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐥ä𝐡𝐞𝐛? 𝐎𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐦𝐦𝐮𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐧õ𝐝𝐫𝐚𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐞𝐭𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐮, 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤𝐮𝐝 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚𝐯 𝐬𝐨𝐭𝐬 𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐦𝐚𝐝𝐚𝐥𝐚𝐦. 𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚 𝐯ä𝐢𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐮𝐥𝐥𝐢𝐤𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬. 𝐊𝐮𝐧𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐬𝐞𝐧𝐭𝐢𝐠𝐢 𝐚𝐧𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥𝐭 𝐨𝐥𝐥𝐚𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐤𝐚𝐬𝐬𝐚 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐭𝐚𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐞𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐭𝐞 𝐞𝐢 𝐥ä𝐡𝐞. 𝐒𝐚𝐚𝐛𝐤𝐢 𝐤𝐢𝐢𝐫𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐦𝐛𝐮𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢. 𝐊𝐚𝐡𝐞 𝐨𝐭𝐬𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐥𝐢𝐤 𝐚𝐬𝐢. :))))
𝐊õ𝐫𝐠𝐞 𝐊𝐌𝐈 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐩𝐮𝐝𝐞𝐥 𝐯𝐞𝐢𝐧𝐢 𝐨𝐬𝐭𝐧𝐮𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐤𝐮𝐥𝐮 𝐞𝐥𝐮𝐬𝐤𝐢 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐫𝐞𝐬𝐬𝐮𝐫𝐬𝐬𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐩𝐚𝐭𝐬𝐢𝐞𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞𝐥. 𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐤𝐨𝐨𝐫𝐦𝐚 𝐬ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐦𝐢 ü𝐥𝐞. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐠𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞. 𝐇𝐚𝐦𝐛𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐤𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐣ää𝐝𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐭𝐞𝐥𝐞? 𝐉𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤õ𝐫𝐠𝐞 𝐊𝐌𝐈 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐢𝐬𝐞 𝐥õ𝐩𝐮, 𝐞𝐠𝐚 𝐧𝐚𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐠𝐢. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮, 𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐢𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐥𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐨𝐨𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐢𝐝 𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝𝐚𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐭𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

sa arvad et mina ajan pada selles osas, et vaxiinid põhjustavad surmasid? ja seda infot ei peaks infovoldikud sisaldama??? :))) nüüd panid küll oma faktidega puusse!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐞𝐞𝐦𝐞, 𝐤õ𝐢𝐤 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐧𝐢𝐢 ü𝐡𝐞𝐬 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐬 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐥𝐢𝐤. 𝐈𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯 𝐯õ𝐢𝐛 𝐢𝐠𝐚𝐥𝐞 ü𝐡𝐞𝐥𝐞 𝐥õ𝐩𝐩𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚 𝐦𝐞𝐞𝐭𝐨𝐝𝐢 𝐧ä𝐨𝐥. 𝐀𝐬𝐢 𝐨𝐧 𝐩𝐫𝐨𝐭𝐬𝐞𝐧𝐭𝐮𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐬 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮 𝐯ä𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞, 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐦õ𝐧𝐞𝐬𝐭 ü𝐤𝐬𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐛𝐬𝐨𝐥𝐮𝐮𝐭𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐫𝐬𝐢𝐬 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐦𝐚𝐚𝐝𝐞𝐠𝐚, 𝐤𝐚𝐬 𝐭𝐞𝐠𝐮 𝐯õ𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮 𝐚𝐣𝐞𝐧𝐝𝐢𝐠𝐚 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐬𝐮𝐭𝐮𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐬𝐭𝐮𝐧𝐚𝐞𝐥𝐚𝐤𝐬. 𝐓ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐣𝐚𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐭. 𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚 𝐣𝐮 𝐤𝐚 ü𝐭𝐥𝐞𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐢 𝐤𝐚𝐚𝐬𝐮𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐣𝐧𝐞. 𝐀𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦… 𝐍𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞. 𝐌𝐮𝐬𝐭𝐯𝐚𝐥𝐠𝐞𝐬 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐬 𝐞𝐥𝐚𝐝!
𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞𝐥 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐯𝐨𝐥𝐝𝐢𝐤𝐮𝐝, 𝐤𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐧ä𝐡𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐬𝐚𝐠𝐞𝐝𝐮𝐬𝐞𝐝. 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐞𝐬𝐢𝐧𝐞𝐛 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐭𝐨𝐢𝐦𝐞𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐚𝐦𝐞𝐭𝐢𝐥𝐞 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐧𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐢𝐝 𝐭ä𝐢𝐮𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬. 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐠𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐢𝐧? 𝐒𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐞𝐥𝐮𝐬 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝, 𝐫ää𝐤𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐚𝐣𝐚𝐝…

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

taevast palud appi ikka väga tihti!!! olid sa usumees või kes?? :))))

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐞𝐞𝐦𝐞, 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐮𝐬𝐮𝐦𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐢𝐧𝐚. 𝐈𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐚 𝐧õ𝐝𝐫𝐚𝐦𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐮 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐢𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐥𝐥, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐮 𝐧õ𝐝𝐫𝐚𝐦𝐞𝐞𝐥𝐬𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐧𝐞𝐯 𝐮𝐬𝐤 𝐧𝐢𝐢 𝐭𝐮𝐠𝐞𝐯, 𝐞𝐭 𝐧ä𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐩𝐮𝐧𝐚𝐬𝐞 𝐤𝐮𝐮𝐛𝐢𝐤𝐮𝐧𝐚 𝐡𝐨𝐨𝐩𝐢𝐬. 𝐓𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐥𝐢𝐤 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐤𝐬 𝐩𝐬ü𝐡𝐡𝐢𝐚𝐚𝐭𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢. 𝐇𝐮𝐥𝐥𝐮𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐨𝐧 𝐭ä𝐢𝐬 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢, 𝐤𝐞𝐬 𝐧ä𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐬𝐣𝐮, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐯õ𝐢 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐭𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐭𝐭𝐞. 𝐒𝐚 𝐭𝐞𝐞𝐝 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚. 𝐇𝐚𝐢𝐠𝐞!

arved
arved
7 months ago
Vasta  Vahur

Veelkord Vahur, sinu arrogantne suhtlusviis ei muuda sind teistest targemaks. See viitab vaid sellele, et oled noor poisike või lihtsalt arengus teistest maha jäänud. Püüa olla viisakam

Vahur
Vahur
7 months ago
Vasta  arved

𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐧𝐢𝐦𝐚𝐚𝐧𝐢 𝐬𝐮𝐥𝐭 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐞𝐤𝐬. 𝐌𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐧 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐬𝐮𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐬𝐭𝐚. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐞𝐧𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬õ𝐧𝐚 𝐯õ𝐭𝐚𝐝? 𝐀𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐯𝐢𝐧𝐠𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐢. 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐥𝐞𝐝? 𝐒𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐭𝐮 𝐯𝐚𝐥𝐮 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐣ä𝐫𝐠𝐢?

“𝐏üü𝐚 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐬𝐚𝐤𝐚𝐦” 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 ü𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐚𝐫𝐞𝐧𝐠𝐮𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐦𝐚𝐚𝐬. 𝐎𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐦õ𝐧𝐢 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐮𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐤𝐚𝐥𝐥𝐚𝐥 ä𝐤𝐤𝐢? 𝐌𝐞𝐞𝐥𝐞𝐭𝐮 𝐤𝐚𝐡𝐭𝐥𝐮𝐬 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐦𝐚 𝐬𝐮 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐬𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐬. 𝐕ä𝐡𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐝, 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐬𝐚 𝐤𝐚 𝐭𝐨𝐡𝐭𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚𝐥𝐯𝐞 𝐚𝐥𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚 ä𝐤𝐤𝐢. 𝐉𝐚 ü𝐭𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 ü𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐞𝐥𝐮𝐬 𝐡𝐚𝐫𝐣𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐩𝐨𝐢𝐬𝐢𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐤ä𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐞𝐫𝐛𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐩𝐞𝐤𝐬𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐢𝐦𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐝 ü𝐡𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞𝐤𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐝. 𝐄𝐥𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐮 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐡𝐞𝐥𝐝𝐞 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝. 𝐏𝐚𝐤𝐢 𝐧üü𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐢𝐥𝐥𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐣𝐚 𝐨𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐢𝐭!

Vahur
Vahur
7 months ago
Vasta  Jan

𝐌õ𝐧𝐝𝐚 𝐓𝐞𝐥𝐞𝐠𝐫𝐚𝐦𝐦𝐢 “𝐮𝐮𝐝𝐢𝐬𝐥õ𝐢𝐤𝐮” 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐧𝐮𝐝𝐤𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚? 𝐓𝐞𝐚𝐝 𝐣𝐮 𝐤ü𝐥𝐥 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐇𝐚𝐧𝐝𝐨𝐭, 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐫𝐤𝐚𝐝𝐞 𝐟üü𝐬𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐝𝐥𝐞𝐛, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐚𝐤𝐞𝐫𝐚 𝐨𝐧 𝐥𝐚𝐩𝐢𝐤, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐚 𝐩𝐞𝐚 𝐨𝐧 𝐥𝐚𝐩𝐢𝐤? Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐦𝐚. 𝐀𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐢𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐥𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐨𝐧 𝐣𝐮 ü𝐤𝐬 𝐕𝐢𝐥𝐣𝐚𝐧𝐝𝐢 𝐤𝐚𝐚𝐤. 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞 𝐧üü𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐦𝐦𝐚𝐫𝐝𝐚𝐭𝐞, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐚𝐛 𝐭𝐞𝐢𝐞 “𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬𝐭𝐞” 𝐣𝐚 “õ𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞” 𝐞𝐞𝐬𝐭.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

ma ei tea sellest lameda maa arutlusest midagi, aga meelde tuleb veel üks tüüp, kes ütles et ruum on kõverdatud, Albert Einstein.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐞𝐝 𝐤õ𝐯𝐞𝐫𝐝𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐫𝐮𝐮𝐦𝐢 𝐣𝐚 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐝𝐚𝐭 𝐦𝐚𝐚𝐝? 𝐓ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐮𝐬 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐩𝐫𝐢𝐥𝐥𝐢𝐝 𝐣𝐚 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐣𝐚𝐡? 𝐎𝐞𝐡 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞, 𝐦𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮 𝐞𝐭 𝐬𝐮 𝐞𝐥𝐮 𝐧𝐢𝐢 𝐭𝐮𝐩𝐢𝐤𝐮𝐬𝐬𝐞 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧. 𝐊𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐛, 𝐞𝐡𝐤 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐝𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐬𝐞 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐥 𝐤𝐚𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐭ä𝐢𝐭𝐬𝐚 𝐬õ𝐢𝐭𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐮𝐝. 𝐎𝐥𝐢𝐝 𝐬𝐚 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐯õ𝐢 𝐬ü𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐢 “𝐨𝐦𝐚𝐩ä𝐫𝐚𝐧𝐞”?

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Tee endale lihtne matemaatika selgeks poiss. Kui sul on võimalik surra ilma vaktsiinita 10 korda vähem kui vaktsiiniga, siis terve mõistus ju ei vaktsineeri. Oluline on vaadata erinevaid gruppe.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐚 𝐤𝐚𝐯𝐚𝐭𝐬𝐞𝐝 𝐧üü𝐝 𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐯õ𝐢? 𝐕ä𝐢𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝟏𝟎 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐯𝐚𝐬𝐭 𝐬𝐮 𝐩ä𝐫𝐚𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐠𝐢𝐭𝐮𝐝. 𝐄𝐢 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐮𝐦𝐛𝐥𝐮𝐮 𝐯ä𝐢𝐝𝐞𝐭𝐞𝐠𝐚, 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐚𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐥 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐮𝐬𝐚𝐥𝐝𝐮𝐬𝐭.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Kui eelmisel aastal tehti 24 vaktsiinisurma avaldust, mis ei ole kindlasti tegelik number, vs. 0 surma koroonaga laste või läbipõdenute osas, siis saad ise järeldada. Tegelik surmade ja kahjustuste number on kindlasti suurem kui see mis on tänaseks avastatud, või see mida tunnistab Terviseamet!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐊𝐞𝐬 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐢𝐝? 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐭𝐚𝐮𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐮𝐝? 𝐊𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐝, 𝐞𝐥𝐮𝐣õ𝐮𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐣𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐤õ𝐢𝐤 𝟐𝟒 𝐭𝐤 𝐞𝐥𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐢𝐝? 𝐄𝐬𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝟐𝟒 𝐭𝐤 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧. 𝐓𝐞𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐩𝐢𝐥𝐭𝐢 𝐯𝐞𝐢𝐝𝐢 𝐥𝐚𝐢𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭. 𝐌𝐢𝐬 𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧? 𝐕𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐚𝐠𝐚 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐥 + 𝐚𝐛𝐢𝐚𝐢𝐧𝐞𝐝. 𝐎𝐧 𝐣𝐮 ü𝐬𝐧𝐚 𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛, 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐭𝐚𝐛 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐢 𝐭𝐮𝐠𝐞𝐯𝐚𝐦𝐚𝐥𝐭. 𝐌õ𝐭𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦ü𝐫𝐤 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦õ𝐧𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐛 𝐨𝐥𝐞𝐯𝐚𝐭.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Vaktsiin ei sisalda ju ainult viirust, ta pole puhas nagu naturaalne koroona. See muu sodi teebki haigeks, või tapab.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐫𝐞𝐞𝐭𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐭𝐚𝐩𝐚𝐛 𝐬𝐢𝐢𝐬? 𝐉ä𝐥𝐥𝐞 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐝. 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐦õ𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞? 𝐆𝐫𝐚𝐟𝐞𝐞𝐧 𝐯õ𝐢? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢. Ä𝐫𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐤ü𝐥𝐥 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚. 𝐌𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐩𝐢𝐢𝐬𝐚𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐧𝐮𝐝.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

see mis tapab, ei olegi meie arutada, seda las teevad meditsiiniteadlased, oluline on see et need teadlased ka ise ütlevad et miski tapab!!!! meie peame tegema sellest lähtuvalt oma otsuse süstimiseks. ja kui sa ütled täna, et see (2021 kinnitatud) 6 surma on sinu tõde ja fakt, siis sa ei saa teadusest ju absoluutselt aru! Teadus alles alustas covid19 uurimisega ja uued uuringud toovad sellele 6-le iga päev midagi lisaks, ja seda vähemalt järgmised 10 aastat.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐍üü𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭? 𝐌𝐚 𝐬𝐚𝐢𝐧 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐮𝐬𝐮 𝐣𝐮 𝐧𝐞𝐢𝐝, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐮𝐦𝐩𝐞𝐞𝐫𝐮𝐧𝐮𝐝. :))) 𝐕𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞, 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐝𝐞 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐯õ𝐢𝐛 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐦õ𝐣𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐢𝐥𝐦𝐧𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐧𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐝𝐚. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐨𝐧 𝐢𝐠𝐚𝐥 ü𝐡𝐞𝐥 𝐚𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤, 𝐤𝐚𝐬 𝐞𝐧𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐯õ𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐡𝐨𝐢𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐬𝐮𝐮 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢 𝐣𝐚 𝐞𝐥𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐢𝐬𝐮𝐭𝐮𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐧𝐢𝐢 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢, 𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐮 𝐡𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐮𝐮𝐥𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

oleks siis lihtsalt valik, aga on ju mingi põhjendamatu sund…..mind ei huvita see viirus, ei huvita vaxiin, seda viirust pole minu jaoks olemas, minge systige või 7 tykki, aga ärge ajage oma jama kõigile peale.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞, 𝐦𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐭 𝐤ü𝐦𝐦𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐤ä𝐬𝐢𝐛 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚 ä𝐡𝐯𝐚𝐫𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐬ü𝐬𝐭𝐢𝐝𝐚? Ü𝐭𝐥𝐞 𝐦𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐜𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐬𝐬𝐢𝐭𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐫𝐞𝐬𝐭𝐨𝐫𝐚𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐣𝐚 𝐤𝐢𝐧𝐨𝐝𝐞 𝐤ü𝐥𝐚𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞?

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

mind ei sunnigi keegi, saan hakkama, aga mõnel palju hullem, mitte ainult töökoht vaid ka pension jm.

ilma……pool aastat trenni, pool aastat lõõgastavat sauna ja spad, kontserdid, kõik mis inimest stabiliseerib…..eks kõik need väljenduvad lõpuks tervises.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐭𝐤𝐢 𝐞𝐢 𝐯õ𝐞𝐭𝐚 𝐫𝐢𝐢𝐤𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐭𝐨𝐞𝐭𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐩𝐞𝐧𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞 ä𝐫𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢. Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐝𝐚. 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐭𝐫𝐞𝐧𝐧𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐥𝐭 õ𝐮𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐎𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐦öö𝐝𝐚 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚𝐝 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐬õ𝐢𝐭𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐨𝐩𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐯ä𝐥𝐢𝐣õ𝐮𝐬𝐚𝐚𝐥𝐢𝐝, 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐭ü𝐤𝐤𝐢 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥. 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐢 𝐞𝐥𝐚𝐝 𝐞𝐫𝐚𝐦𝐚𝐣𝐚𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐣õ𝐮𝐬𝐚𝐚𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐩ü𝐬𝐭𝐢 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚. 𝐓𝐫𝐞𝐧𝐧𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮ü𝐤𝐬𝐢 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐝𝐢𝐬𝐚𝐚𝐥𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐩ää𝐬𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 ü𝐤𝐬 𝐡𝐚𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬. 𝐌𝐞𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐥𝐚𝐡𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐢𝐧𝐨𝐬, 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐝𝐢𝐥. 𝐋öö𝐠𝐚𝐬𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐚𝐮𝐧, 𝐯𝐚𝐧𝐧 𝐣𝐧𝐞. 𝐌õ𝐭𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐥𝐭- 𝐬ää𝐬𝐭𝐚𝐝 𝐫𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐡𝐮𝐥𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭𝐢. :)) 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐚𝐥𝐯𝐞𝐧𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐞𝐧𝐝 𝐬üü𝐝𝐢𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐢𝐝. 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐥𝐚𝐬𝐤𝐧𝐮𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐡ä𝐢𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐝 ü𝐥𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐮𝐯𝐚𝐬. 𝐄𝐢 𝐤ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐢𝐬, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐝𝐢𝐥, 𝐫𝐞𝐬𝐭𝐨𝐫𝐚𝐧𝐢𝐬. 𝐀𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐢𝐝 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐥𝐚𝐡𝐮𝐭𝐮𝐬𝐯𝐢𝐢𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐥ä𝐡𝐞𝐛 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐡ä𝐬𝐭𝐢. 𝐎𝐥𝐞 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐯𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐠𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐭𝐤𝐢 𝐞𝐢 𝐯õ𝐞𝐭𝐚 𝐫𝐢𝐢𝐤𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐭𝐨𝐞𝐭𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐩𝐞𝐧𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞 ä𝐫𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢. Ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐝𝐚.

Jälle konkreetne juhtum enda tutvusringkonnas, politsei, kui ei vaxineeri, jääb tööst ilma, ja kui kaotad 2aastat enne lõppu töö, ei saa tulevikus ka politseipensionit.

𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐭𝐫𝐞𝐧𝐧𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐥𝐭 õ𝐮𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐎𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐦öö𝐝𝐚 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚𝐝 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐬õ𝐢𝐭𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐨𝐩𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐯ä𝐥𝐢𝐣õ𝐮𝐬𝐚𝐚𝐥𝐢𝐝, 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐭ü𝐤𝐤𝐢 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚𝐥. 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐢 𝐞𝐥𝐚𝐝 𝐞𝐫𝐚𝐦𝐚𝐣𝐚𝐬, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐣õ𝐮𝐬𝐚𝐚𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐢𝐤 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐩ü𝐬𝐭𝐢 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚. 𝐓𝐫𝐞𝐧𝐧𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮ü𝐤𝐬𝐢 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐝𝐢𝐬𝐚𝐚𝐥𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐩ää𝐬𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 ü𝐤𝐬 𝐡𝐚𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬.

See on vaxineerima meelitamise riiklik meede, mind see jah ei murra, aga 80% löövad käega ja riskivad eluga (teadmata riske).

𝐌𝐞𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐥𝐚𝐡𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐢𝐧𝐨𝐬, 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐢𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐝𝐢𝐥. 𝐋öö𝐠𝐚𝐬𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐚𝐮𝐧, 𝐯𝐚𝐧𝐧 𝐣𝐧𝐞.

Kodus sai enne ka, nüüd ring lihtsalt 90% väiksem. Jah, see ahistamine töötab paljude puhul!

𝐌õ𝐭𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐥𝐭- 𝐬ää𝐬𝐭𝐚𝐝 𝐫𝐚𝐡𝐚 𝐣𝐚 𝐡𝐮𝐥𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭𝐢. :)) 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐚𝐥𝐯𝐞𝐧𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐞𝐧𝐝 𝐬üü𝐝𝐢𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐧𝐠𝐮𝐢𝐝.

Mine jookse ise praegu libedaga, või uju külmas meres??? meil on valikud, aga mitte sellised nagu varem. Enesesse investeerimine tasub alati ära, seega on siit kokkuhoid pikas perspektiivis kahju.

𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐥𝐚𝐬𝐤𝐧𝐮𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐡ä𝐢𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐝 ü𝐥𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐮𝐯𝐚𝐬. 𝐄𝐢 𝐤ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐢𝐬, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐝𝐢𝐥, 𝐫𝐞𝐬𝐭𝐨𝐫𝐚𝐧𝐢𝐬. 𝐀𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐢𝐝 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐥𝐚𝐡𝐮𝐭𝐮𝐬𝐯𝐢𝐢𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐥ä𝐡𝐞𝐛 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐡ä𝐬𝐭𝐢. 𝐎𝐥𝐞 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐯𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐠𝐚.

Jah, olen ka teinud ümberkorraldusi, aga kaua sa koopas istud? Ainus koht kuhu minna saab, on maskiga poodi.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

“Jälle konkreetne juhtum enda tutvusringkonnas, politsei, kui ei vaxineeri, jääb tööst ilma, ja kui kaotad 2aastat enne lõppu töö, ei saa tulevikus ka politseipensionit.”

Ü𝐥𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐞𝐢 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚 õ𝐢𝐠𝐞𝐤𝐬 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐬𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬 𝐨𝐧.

“See on vaxineerima meelitamise riiklik meede, mind see jah ei murra, aga 80% löövad käega ja riskivad eluga (teadmata riske).”

𝐒𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦 𝐫𝐢𝐬𝐤 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐞𝐬 𝐥𝐢𝐢𝐤𝐥𝐮𝐬õ𝐧𝐧𝐞𝐭𝐮𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. 𝐒𝐮 𝐡𝐢𝐫𝐦 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐚𝐫𝐮𝐬𝐚𝐚𝐦𝐭𝐮 𝐣𝐚 𝐤ü𝐥𝐥𝐚𝐥𝐭𝐤𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮 𝐤𝐚.

“Kodus sai enne ka, nüüd ring lihtsalt 90% väiksem. Jah, see ahistamine töötab paljude puhul!”

𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐚𝐞𝐠 𝐬𝐞𝐞 𝟗𝟎% 𝐤𝐚 ä𝐫𝐚 𝐭ä𝐢𝐭𝐚. 𝐍ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐞𝐬𝐤𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐢𝐝 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐩𝐚𝐬𝐬𝐢𝐭𝐚 𝐥𝐚𝐞𝐧𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐤𝐚𝐚𝐫𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐣𝐚. 𝐒𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐛𝐞𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐫𝐚𝐤𝐮𝐛𝐢𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐫𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐚 𝐨𝐬𝐚𝐬. 𝐌𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐚, 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐡𝐮𝐯𝐢𝐭𝐚𝐯 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐚𝐥. :)))
𝐇𝐚𝐫𝐢𝐛 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐯õ𝐢𝐧 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐛 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚. 𝐊õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐯𝐚𝐧𝐝𝐞𝐧õ𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐩õ𝐧𝐞𝐯𝐚𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐮𝐛.

“Mine jookse ise praegu libedaga, või uju külmas meres??? meil on valikud, aga mitte sellised nagu varem. Enesesse investeerimine tasub alati ära, seega on siit kokkuhoid pikas perspektiivis kahju.”

𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐮𝐥 𝐥𝐢𝐛𝐞 𝐨𝐧? :)) 𝐕ä𝐥𝐣𝐚𝐬 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦ä𝐫𝐭𝐬𝐢𝐤𝐮𝐮, 𝐞𝐤𝐬 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐥𝐞𝐢𝐚𝐛 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐢. :))) 𝐌𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬ää𝐫𝐞 𝐭𝐢𝐩𝐮𝐬 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝟐𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐮𝐣𝐮𝐦𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐯ä𝐠𝐚 𝐦õ𝐧𝐮𝐬 𝐨𝐧, 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐚. 𝐕𝐞𝐞𝐥𝐤𝐨𝐫𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛, 𝐬𝐞𝐞 𝐥𝐞𝐢𝐚𝐛 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐡𝐨𝐛𝐢- 𝐣𝐚 𝐡𝐮𝐯𝐢𝐚𝐥𝐚𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝟐𝟒𝐡 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐣ää𝐛 𝐯ä𝐡𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐞 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐛 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐠𝐢𝐬𝐞𝐛.

“Jah, olen ka teinud ümberkorraldusi, aga kaua sa koopas istud? Ainus koht kuhu minna saab, on maskiga poodi.”

Ä𝐫𝐚 𝐢𝐬𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐨𝐩𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬. :)) 𝐄𝐧𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤. 𝐓𝐞𝐡𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮. 𝐎𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐦õ𝐧𝐢 𝐬õ𝐛𝐞𝐫 𝐤𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐮? 𝐓𝐞𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐤ü𝐥𝐥 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐬𝐢𝐭𝐚. 𝐊𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝐩𝐨𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐚𝐫 õ𝐥𝐮𝐭 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐥𝐢𝐛𝐢𝐬𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝐦õ𝐧𝐝𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐝𝐞𝐬. :)))

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ü𝐥𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐞𝐢 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚 õ𝐢𝐠𝐞𝐤𝐬 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐬𝐥𝐞𝐡𝐭𝐞 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬 𝐨𝐧.

Tore et milleski hakkad järgi andma! Vallandatakse siis kui ei vaxi., lihtsalt pension jälle meelitas süsti otsa terve inimese eluga riskima. Ja tegemist pole riskirühmaga vaid 39 aastase inimesega. Üks noor päästeametnik riskis 2021 ilmselt samal põhjusel, täna mulla all.

𝐒𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦 𝐫𝐢𝐬𝐤 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐞𝐬 𝐥𝐢𝐢𝐤𝐥𝐮𝐬õ𝐧𝐧𝐞𝐭𝐮𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐭ü𝐬𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. 𝐒𝐮 𝐡𝐢𝐫𝐦 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐚𝐫𝐮𝐬𝐚𝐚𝐦𝐭𝐮 𝐣𝐚 𝐤ü𝐥𝐥𝐚𝐥𝐭𝐤𝐢 𝐩õ𝐡𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮 𝐤𝐚.

Riske tuleb alati kaaluda, seda koguaeg räägin, läbipõdenutel puudub risk raskelt haigestuda, veel vähem surra koroonasse. Pole ühtki terviseedendamise põhjust noorel läbipõdenul enda vaxineerimiseks, riskid vaid põhjendamatult eluga. Ja selliseid on täna juba väga palju.

𝐒𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐚𝐞𝐠 𝐬𝐞𝐞 𝟗𝟎% 𝐤𝐚 ä𝐫𝐚 𝐭ä𝐢𝐭𝐚. 𝐍ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐞𝐬𝐤𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐢𝐝 𝐭ä𝐢𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐩𝐚𝐬𝐬𝐢𝐭𝐚 𝐥𝐚𝐞𝐧𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚, 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐤𝐚𝐚𝐫𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐣𝐚. 𝐒𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐚𝐛𝐞𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐫𝐚𝐤𝐮𝐛𝐢𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐫𝐨𝐥𝐨𝐨𝐠𝐢𝐚 𝐨𝐬𝐚𝐬. 𝐌𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐚, 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐡𝐮𝐯𝐢𝐭𝐚𝐯 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐚𝐥. :)))
𝐇𝐚𝐫𝐢𝐛 𝐤𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐬𝐢𝐥𝐦𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐯õ𝐢𝐧 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐛 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚. 𝐊õ𝐫𝐯𝐚𝐥𝐞 𝐯õ𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮 𝐯𝐚𝐧𝐝𝐞𝐧õ𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐩õ𝐧𝐞𝐯𝐚𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐮𝐛.

Mul ei ole soovi endast arst teha, vaid soovin oma isikuvabadusi tagasi. Piirangud on jaburad ja isegi kriminaalsed minu jaoks.

𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐮𝐥 𝐥𝐢𝐛𝐞 𝐨𝐧? :)) 𝐕ä𝐥𝐣𝐚𝐬 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐦ä𝐫𝐭𝐬𝐢𝐤𝐮𝐮, 𝐞𝐤𝐬 𝐥𝐨𝐥𝐥 𝐥𝐞𝐢𝐚𝐛 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐢. :))) 𝐌𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬ää𝐫𝐞 𝐭𝐢𝐩𝐮𝐬 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐫𝐢𝐧𝐠𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝟐𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐮𝐣𝐮𝐦𝐚𝐬 𝐤ä𝐢𝐧𝐮𝐝, 𝐯ä𝐠𝐚 𝐦õ𝐧𝐮𝐬 𝐨𝐧, 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐚. 𝐕𝐞𝐞𝐥𝐤𝐨𝐫𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛, 𝐬𝐞𝐞 𝐥𝐞𝐢𝐚𝐛 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐡𝐨𝐛𝐢- 𝐣𝐚 𝐡𝐮𝐯𝐢𝐚𝐥𝐚𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝟐𝟒𝐡 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐣ää𝐛 𝐯ä𝐡𝐞𝐤𝐬, 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐞 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐛 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐬 𝐣𝐚 𝐯𝐢𝐠𝐢𝐬𝐞𝐛. Ä𝐫𝐚 𝐢𝐬𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐨𝐩𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐢𝐬. :)) 𝐄𝐧𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐤. 𝐓𝐞𝐡𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮. 𝐎𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐦õ𝐧𝐢 𝐬õ𝐛𝐞𝐫 𝐤𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐮? 𝐓𝐞𝐦𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐤ü𝐥𝐥 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐬𝐢𝐭𝐚. 𝐊𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝐩𝐨𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐚𝐫 õ𝐥𝐮𝐭 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐥𝐢𝐛𝐢𝐬𝐭𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝐦õ𝐧𝐝𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐝𝐞𝐬. :)))

Ilmselgelt elame väga erinevate poolsaarte peal. Muidugi ma leian tegevusi, see aga ei tähenda et ebaõiglus ei tuleks likvideerida.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

“Tore et milleski hakkad järgi andma! Vallandatakse siis kui ei vaxi., lihtsalt pension jälle meelitas süsti otsa terve inimese eluga riskima. Ja tegemist pole riskirühmaga vaid 39 aastase inimesega. Üks noor päästeametnik riskis 2021 ilmselt samal põhjusel, täna mulla all.”

𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐦𝐚 𝐣ä𝐫𝐠𝐢 𝐚𝐧𝐧𝐚𝐧? 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐨𝐝𝐢𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐯õ𝐢? 𝐋𝐨𝐨𝐝𝐚 𝐚𝐠𝐚. :))) 𝐒𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐯ä𝐠𝐚 ü𝐤𝐬𝐢𝐤𝐮𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮𝐦𝐢𝐭𝐞𝐬𝐭. 𝐌𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐬𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐭öö𝐥𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐮 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞. 𝐋õ𝐩𝐞𝐭𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐚 𝐤ü𝐥𝐯𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞! 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐬𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐩𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐤𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐫ü𝐡𝐦 𝐯õ𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐧𝐨 𝐩𝐮𝐮𝐩𝐞𝐚 𝐞𝐢 𝐯õ𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮. 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐧ä𝐢𝐝𝐞 𝐩ää𝐬𝐭𝐞𝐭öö𝐭𝐚𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 ü𝐡𝐞𝐤ü𝐥𝐠𝐧𝐞 𝐭𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝. 𝐎𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐝𝐞𝐤𝐥𝐚𝐫𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧 𝐤ä𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭? 𝐓𝐞𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐢 𝟏𝟎𝟎% 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞? 𝐍𝐚𝐞𝐫𝐮𝐯ää𝐫𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐚𝐧𝐢𝐤𝐚𝐠𝐚.

“Riske tuleb alati kaaluda, seda koguaeg räägin, läbipõdenutel puudub risk raskelt haigestuda, veel vähem surra koroonasse. Pole ühtki terviseedendamise põhjust noorel läbipõdenul enda vaxineerimiseks, riskid vaid põhjendamatult eluga. Ja selliseid on täna juba väga palju.

𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐚𝐥𝐮 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐞, 𝐬𝐚 𝐫𝐚𝐢𝐮𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭. 𝐎𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 ö𝐞𝐥𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐤𝐚 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐯õ𝐢𝐯𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭, 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐭, 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐛 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭𝐮𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐝𝐚, 𝐬𝐮𝐫𝐫𝐚. 𝐋𝐢𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐨𝐦𝐚𝐝 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐝. 𝐕𝐞𝐞𝐥𝐤𝐨𝐫𝐝- 𝐢𝐠𝐚ü𝐤𝐬 𝐡𝐢𝐧𝐝𝐚𝐛 𝐨𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢𝐝 𝐢𝐬𝐞 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐞𝐞𝐛 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐨𝐭𝐬𝐮𝐬𝐞 𝐬𝐞𝐞𝐣ä𝐫𝐞𝐥.

“Mul ei ole soovi endast arst teha, vaid soovin oma isikuvabadusi tagasi. Piirangud on jaburad ja isegi kriminaalsed minu jaoks.”

𝐒𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐢𝐬𝐢𝐤𝐮𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐨 𝐯õ𝐢 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐝𝐢𝐬𝐚𝐚𝐥𝐢. 𝐒𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐝 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐞𝐫𝐚𝐭𝐞𝐫𝐫𝐢𝐭𝐨𝐨𝐫𝐢𝐦𝐢𝐥𝐞, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐤ü𝐥𝐚𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐥 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐩õ𝐡𝐢𝐬𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 õ𝐢𝐠𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝. Õ𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐥 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥𝐞 𝐬õ𝐧𝐚𝐥𝐞, 𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐚𝐛𝐢𝐥𝐞, 𝐥𝐨𝐨𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐤ä𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐧𝐞. 𝐀𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐢𝐭𝐨𝐨𝐫𝐢𝐦𝐢𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐞𝐤 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐮 õ𝐢𝐠𝐮𝐬, 𝐬𝐚𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐚𝐫𝐮. 𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞, 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐚 ä𝐫𝐚 𝐡𝐞𝐥𝐥𝐢𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐤õ𝐢𝐤𝐯õ𝐢𝐦𝐬𝐚 𝐥𝐢𝐛𝐞𝐫𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞 𝐞𝐮𝐫𝐨𝐨𝐩𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮 𝐞𝐥𝐮𝐠𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐝𝐤𝐢, 𝐞𝐭 𝐞𝐫𝐚𝐞𝐭𝐭𝐞𝐯õ𝐭𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐢𝐭𝐨𝐨𝐫𝐢𝐮𝐦 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮 Õ𝐈𝐆𝐔𝐒. 𝐄𝐢 𝐨𝐥𝐞,
𝐬𝐞𝐥𝐭𝐬𝐢𝐦𝐞𝐞𝐬!

“Ilmselgelt elame väga erinevate poolsaarte peal. Muidugi ma leian tegevusi, see aga ei tähenda et ebaõiglus ei tuleks likvideerida.”

𝐀𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐯 𝐞𝐥𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐣𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐞𝐬𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐚 𝐢𝐬𝐞𝐞𝐧𝐧𝐚𝐬𝐭, 𝐨𝐦𝐚 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭. 𝐊ü𝐥𝐥 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞 𝐞𝐥𝐥𝐮𝐬𝐮𝐡𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐚 𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐥 𝐤𝐚𝐭𝐤𝐮𝐚𝐣𝐚𝐥. 𝐒𝐢𝐧𝐮𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐯𝐢𝐧𝐠𝐮𝐯𝐢𝐢𝐮𝐥𝐢𝐝 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐞𝐬𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐚𝐡𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐢𝐢𝐫𝐚𝐭𝐮𝐝. :))

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Meil veel on nii et on võimalused mittevaxineerimiseks, aga meie riigi eeskujudel on juba täiesti pahasti – seepärast tulebki kohe reageerida.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐭𝐭𝐞𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬 𝐣ää𝐛 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢, 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐭𝐫𝐚𝐡𝐯𝐢 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐭𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛. 𝐍𝐨𝐚 𝐯õ𝐢 𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚 ä𝐡𝐯𝐚𝐫𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 ü𝐡𝐭𝐞𝐠𝐢 𝐬ü𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐢𝐬𝐬𝐞 𝐥𝐚𝐬𝐤𝐦𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ma nii kindel poleks et ei tule füüsilisi sekkumisi. Samas kui 90% juba vaxitud, siis ehk ravimifirmadel suur kasum käes ja nende viimaste vaximine ja tagaajamine ei tasu majanduslikult ära.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  seeme

Aga minu point on mitte ennast ja pere lihtsalt eemal hoida, vaid tuleb lõpetada ka nende vaximine, kellede jaoks on vaxiin rohkem kahjulik kui kasulik!!!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐤õ𝐢𝐠𝐢 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝟗𝟗,𝟗𝟗% 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐦 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐦. 𝐕𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞𝐠 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐬𝐚𝐦𝐚 ö𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐎𝐞𝐡 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞, 𝐬𝐢𝐧𝐮𝐠𝐚 𝐯𝐚𝐢𝐝𝐥𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐭𝐮. Ä𝐤𝐤𝐢 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 ä𝐫𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐫𝐮, 𝐞𝐭 𝐞𝐬𝐦𝐚𝐧𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐦ä𝐫𝐤 𝐨𝐧 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐦. 𝐋𝐨𝐨𝐦𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐭𝐨𝐨𝐭𝐣𝐚 𝐤𝐚 𝐫𝐚𝐡𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐝𝐚 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐚 𝐤𝐚 𝐦õ𝐧𝐞 𝐃𝐚𝐜𝐢𝐚 𝐯õ𝐢 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐅𝐨𝐫𝐝 𝐄𝐬𝐜𝐨𝐫𝐭𝐢𝐠𝐚 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐩𝐚𝐚𝐫𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐛. 𝐀𝐠𝐚 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐥𝐮𝐛𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐄𝐝𝐮𝐤𝐚𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚. :))) 𝐊𝐚𝐝𝐞𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐬𝐮 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐧𝐢𝐢 𝐯𝐚𝐞𝐧𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐤𝐮𝐫𝐣𝐚𝐤𝐬 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐮𝐝𝐚. 𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝. 𝐋𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐥𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Viirust ei ole vaja kontrollida, see on elu loomulik osa. Kontrollida on vaja seda, et inimesed sellega hakkama saaks. Massvaxineerimine kasumi eesmärgil on ebaeetiline ettevõtlus, enne sõida Daciaga.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐞𝐞𝐦𝐞, 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚𝐬𝐚𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐥𝐢𝐛𝐤𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐛 ü𝐥𝐢𝐦𝐚𝐥𝐭 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞 𝐭õ𝐞𝐧ä𝐨𝐬𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐭𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐥 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝. 𝐄𝐞𝐥𝐤õ𝐢𝐠𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐝𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚 ü𝐡𝐢𝐬𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐭𝐨𝐢𝐦𝐢𝐦𝐚. 𝐑ää𝐤𝐢𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐦𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞. 𝐒𝐚 𝐞𝐞𝐥𝐝𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬, 𝐞𝐭 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐟𝐢𝐫𝐦𝐚𝐝 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐭öö𝐭𝐚𝐝 𝐩𝐞𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐭𝐚𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐯õ𝐢 𝐦𝐢𝐢𝐧𝐢𝐦𝐮𝐦𝐩𝐚𝐥𝐠𝐚 𝐞𝐞𝐬𝐭. 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐯ä𝐢𝐝𝐞 𝐨𝐧 𝐭õ𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐩𝐞𝐞𝐠𝐞𝐥𝐝𝐚𝐛 𝐬𝐮 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭 𝐦õ𝐭𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  kristi

kümne aastaga korruta see läbi, saad eesti kohta reaalse numbrina 500 vaxiinisurma, pluss igasugu elumuutvad tervisekahjustused. Teadus jah suudab neist kohe tõestada ehk 50, samas ärimeestena neil puudub ka huvi endale ise auku kaevata…..teevad numbri nii väikse kui võimalik…..muidu ju vaxiini ei müü….aga oluline ongi sellest survest aru saada….ja mitte USKuda, et 50 on tõde!!!!! Tõde ei saa me tõenäoliselt kunagi teada, aga 50 see pole!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝟐,𝟑,𝟏𝟎,𝟓𝟎,𝟓𝟎𝟎, 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝 𝐬𝐮𝐥𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝? 𝐊𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐨𝐧 𝟏𝟎 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐬𝐢𝐝? 𝟓𝟎 𝟎𝟎𝟎 ä𝐤𝐤𝐢? 𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞? 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐭𝐮 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐞𝐢 𝐯𝐢𝐢 𝐤𝐮𝐡𝐮𝐠𝐢 𝐣𝐚 𝐞𝐢 𝐧ä𝐢𝐭𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐭 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

ma räägin vaktsineerimisest ja selle surmade osakaalust. Tempo on ju paika pandud, iga 6 kuu tagant süst, ja soovijate hulk on ka tänaseks selgunud. Selle hulga ja tempoga tehti 6….50 surma aastas, meie rahvaarv ei muutu nii trastiliselt, et see sellise tempoga peaks oluliselt muutuma. Viiruste surmad on teine teema, kui nüüd esimese/teise/kolmanda jätavad noored isolatsiooni ja maskidega vahele, siis seitsmendat/üheksandat musta katku me võibolla üle ei ela. Aga see on risk mis täna pika isoleerimisega võetakse.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐆𝐫𝐢𝐩𝐢𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐭𝐞𝐠𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐣𝐚𝐝 𝐬𝐞𝐧𝐢𝐧𝐢 𝐢𝐠𝐚 𝐡𝐨𝐨𝐚𝐞𝐠 𝐮𝐮𝐞. 𝐒𝐞𝐧𝐢𝐧𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐤𝐢𝐬𝐚 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐢 𝐚𝐣𝐚𝐧𝐮𝐝. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐧𝐚𝐥𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐫𝐮𝐬𝐚𝐚𝐦, 𝐞𝐭 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐣𝐚 𝐞𝐥𝐮 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐧𝐢 𝐥𝐢𝐥𝐥? 𝐄𝐢 𝐭𝐚𝐬𝐮 ü𝐥𝐞 𝐫𝐞𝐚𝐠𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚 ü𝐡𝐞𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐯õ𝐢 𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐩𝐮𝐡𝐚𝐧𝐠𝐮𝐠𝐚. 𝐕õ𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐩ä𝐞𝐯 𝐯õ𝐢 𝐡𝐨𝐨𝐚𝐞𝐠 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐠𝐚. 𝐏𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐬𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐥𝐢 𝐚𝐥𝐥 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐩𝐚𝐚𝐫 𝐤𝐮𝐮𝐝. 𝐌𝐢𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐚, 𝐞𝐡𝐤 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐞 𝐥ä𝐡𝐢𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞𝐥 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞 𝐞𝐥𝐮 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐧𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐡𝐤 𝐤𝐚𝐨𝐯𝐚𝐝 𝐤𝐚 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐩𝐚𝐬𝐬𝐢𝐝 ä𝐫𝐚. 𝐄𝐢 𝐭𝐚𝐬𝐮 𝐞𝐧𝐧𝐚𝐭𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐝𝐮𝐬𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Vaxineerimisega paralleelselt millegipärast numbrid ju suurenevad, see pole muidugi juhus.

grippivaxiini ei sunnitud, nüüd aga kõik (suurema kasumi eesmärgil) ette võetud, ma ei saagi tegelikult aru, miks arstid selle sihitu ja personaalselt mitteläheneva massvaxiinimise peale midagi ei ütle, kardavad liidust välja heitmist?

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐬 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝? 𝐊𝐚𝐬 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐯õ𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬? 𝐒𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐨𝐬𝐚𝐤𝐚𝐚𝐥 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢. 𝐉ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝 𝐥𝐚𝐮𝐚𝐥. 𝐕õ𝐢𝐤𝐬 𝐣𝐮 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝟏𝟎𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐡𝐤 𝟗 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐥𝐮𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐭𝐬 𝐬𝐞𝐞𝐬. 𝐏𝐚𝐧𝐞𝐛 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐞𝐤𝐬?

𝐆𝐫𝐢𝐩𝐩 𝐞𝐢 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐧𝐮𝐝𝐤𝐢 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐚𝐫𝐧𝐚𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚, 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐧𝐧𝐢𝐭𝐮𝐝𝐤𝐢. 𝐊𝐮𝐢 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐮𝐮𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐢𝐤𝐚𝐥𝐢 𝐥üü𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥𝐭 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐢𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝. :)) 𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐦? 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐭? 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐬 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐮𝐯𝐚𝐝? 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧𝐠𝐢 ä𝐫𝐢. 𝐎𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐢𝐦𝐞𝐥𝐢𝐤 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐥𝐞𝐢𝐯𝐚𝐤𝐨𝐨𝐫𝐮𝐤𝐞𝐬𝐢 𝐬üü𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐋𝐨𝐨𝐦𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐬öö𝐯𝐚𝐝 𝐧𝐚𝐝 𝐫𝐢𝐤𝐤𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚? 𝐊𝐮𝐢 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐞𝐥 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐝𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬? 𝐉𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐡𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐨𝐢𝐝𝐞𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞. 𝐓𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐤𝐚 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐯õ𝐢 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐝𝐢 𝐨𝐬𝐭𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥. 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐡𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯ää𝐫𝐭? 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐤ü𝐥𝐥.

𝐏𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐧õ𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐢𝐠𝐚 ü𝐤𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐥𝐭. 𝐒𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐞𝐢𝐝 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬. Ü𝐥𝐝𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐭𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐬𝐢𝐞𝐧𝐭𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐛𝐢, 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐯𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛. 𝐌𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐧ä𝐢𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬. 𝟖𝟎+ 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞, 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐞𝐞𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐤𝐞𝐯𝐚𝐝𝐞𝐥 𝐣𝐚 ü𝐭𝐥𝐞𝐬, 𝐞𝐭 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐦𝐚 ü𝐤𝐬 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐤𝐮𝐮𝐫 𝐨𝐥𝐢 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐨𝐥𝐢 𝐫𝐢𝐬𝐤, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐯õ𝐞𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐫𝐮𝐮𝐠𝐢 𝐡𝐞𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐋𝐮𝐛𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐥 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐤𝐮𝐮𝐫𝐢 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭. 𝐍ä𝐢𝐝𝐞 𝐭öö𝐭𝐚𝐛 𝐣𝐮 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢- 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐥ä𝐡𝐞𝐧𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐥𝐞 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐡𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐡𝐢𝐤𝐬 𝐤ü𝐥𝐥 𝐢𝐦𝐞 𝐨𝐥𝐥𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

𝐌𝐢𝐬 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝? 𝐊𝐚𝐬 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐯õ𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬?

Alles eile tehti nakatumise rekord, aga see on ju kõik ka suurem risk sellele vanamemmele, kelle sotstöötaja käib ilmas ringi ja kellel on suurem tõnäosus see viirus nüüd kätte saada!!!

𝐒𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐨𝐬𝐚𝐤𝐚𝐚𝐥 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢.

50%, nüüd vist veel vähem, aga 50% saavutamisel neid andmeid enam ei levitata millegipärast :)) Miks???? Ilmselge vassimine ja andmetega manipuleerimine!!!!! Ja tõenäoliselt seepärast, et sinusugused saaksid elada omas mullis ja sihitut vaxineerimist propageerida! :)))

𝐉ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝 𝐥𝐚𝐮𝐚𝐥. 𝐕õ𝐢𝐤𝐬 𝐣𝐮 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝟏𝟎𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐡𝐤 𝟗 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐞𝐥𝐮𝐬, 𝐤𝐮𝐢 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐭𝐬 𝐬𝐞𝐞𝐬. 𝐏𝐚𝐧𝐞𝐛 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐞𝐤𝐬?

Paneb, aga see ka kõik oletuslik! ja need vahekorrad ei ole üldse nii erinevad (kui vaxineeritute ja vaximata inimeste osakaalud peaaegu võrdsed). Ma ei olegi kunagi olnud riskigrupi vaximise vastu, otsustage, tehke, aga see peab ka toimuma omal vabal valikul!!!!! Kui oleksin vanahärra, kes käib iga päev jooksmas, karastamas, söön seeni, käin lõunamaal puhkamas ja joon klaasi punast veini 3x nädalas, siis oleksin väga vihane kui mind sunnitaxse vaxima nende mutikeste pärast kes on enda tagumiku laiaks istunud!!!!!

𝐆𝐫𝐢𝐩𝐩 𝐞𝐢 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐧𝐮𝐝𝐤𝐢 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐚𝐫𝐧𝐚𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚, 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐬𝐮𝐧𝐧𝐢𝐭𝐮𝐝𝐤𝐢. 𝐊𝐮𝐢 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐮𝐮𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐢𝐤𝐚𝐥𝐢 𝐥üü𝐚 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐥𝐭 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐢𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐀𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝. :))

See vandenõu polegi teema, aga seda ei saa ka 100% välistada. See on lihtsalt üks argument, mida tuleb enda vaximisel kaaluda!! Kuna gripp nii ei levinud, oligi raskem seda peale suruda, aga meedias üles puhutud koroonahirm teeb ilusti oma töö ja annab loa sihitu massvaxineerimise korraldamiseks.

𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐦? 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐭? 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐝 ü𝐥𝐝𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐬 𝐫𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐥𝐢𝐢𝐠𝐮𝐯𝐚𝐝?

Tean hästi seda majanduslikku ülesehitust, üleval ka kirjutasin sellest.

𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧𝐠𝐢 ä𝐫𝐢. 𝐎𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐢𝐦𝐞𝐥𝐢𝐤 𝐤𝐮𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭öö𝐭𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐥𝐞𝐢𝐯𝐚𝐤𝐨𝐨𝐫𝐮𝐤𝐞𝐬𝐢 𝐬üü𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐋𝐨𝐨𝐦𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐬öö𝐯𝐚𝐝 𝐧𝐚𝐝 𝐫𝐢𝐤𝐤𝐚𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚? 𝐊𝐮𝐢 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐞𝐥 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐝𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐝 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐣𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬?

Ebaeetiline ongi see et musta kalamarja syyakse surnud laste arvelt, teistes valdkondades see nii pole. Ei saaks ju ehituses uhkustada ja kasumit nautida sellega, kui iga kümnes katus pähe kukuks!!!!

𝐉𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐡𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐨𝐢𝐝𝐞𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞. 𝐓𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐤𝐚 𝐩𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐯õ𝐢 𝐩𝐫𝐞𝐩𝐚𝐫𝐚𝐚𝐝𝐢 𝐨𝐬𝐭𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥. 𝐊𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐡𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯ää𝐫𝐭? 𝐌𝐢𝐧𝐮 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐤ü𝐥𝐥.

meditsiin vajab reformi!

𝐏𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐧õ𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐢𝐠𝐚 ü𝐤𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐥𝐭. 𝐒𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐭𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐤𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐞𝐢𝐝 𝐩õ𝐡𝐣𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬. Ü𝐥𝐝𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐭𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐬𝐢𝐞𝐧𝐭𝐞 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐛𝐢, 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐯𝐚𝐫𝐞𝐦 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐝𝐚 𝐯õ𝐢𝐛. 𝐌𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐧ä𝐢𝐝𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬. 𝟖𝟎+ 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞, 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐞𝐞𝐥𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐤𝐞𝐯𝐚𝐝𝐞𝐥 𝐣𝐚 ü𝐭𝐥𝐞𝐬, 𝐞𝐭 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐞𝐦𝐚 ü𝐤𝐬 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐤𝐮𝐮𝐫 𝐨𝐥𝐢 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐨𝐥𝐢 𝐫𝐢𝐬𝐤, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐤𝐨𝐨𝐬 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐯õ𝐞𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐦𝐢𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐩𝐫𝐮𝐮𝐠𝐢 𝐡𝐞𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚. 𝐋𝐮𝐛𝐚𝐬 𝐭𝐚𝐥 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐤𝐮𝐮𝐫𝐢 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭. 𝐍ä𝐢𝐝𝐞 𝐭öö𝐭𝐚𝐛 𝐣𝐮 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡ä𝐬𝐭𝐢- 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐥ä𝐡𝐞𝐧𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐒𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐢𝐠𝐚𝐥𝐞 𝐧𝐨𝐨𝐫𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐞𝐚𝐫𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐡𝐞𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐨𝐡𝐢𝐤𝐬 𝐤ü𝐥𝐥 𝐢𝐦𝐞 𝐨𝐥𝐥𝐚.

No kõik perearstid ei ole nii eetilised, vaata jollerit, see süstiks oma sihitus vaxiiniusus ükskõik mida!!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

“Alles eile tehti nakatumise rekord, aga see on ju kõik ka suurem risk sellele vanamemmele, kelle sotstöötaja käib ilmas ringi ja kellel on suurem tõnäosus see viirus nüüd kätte saada!!!”

𝐄𝐧𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 ü𝐫𝐢𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐣𝐚 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐫𝐦𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐞𝐤𝐬. :)))

“50%, nüüd vist veel vähem, aga 50% saavutamisel neid andmeid enam ei levitata millegipärast :)) Miks???? Ilmselge vassimine ja andmetega manipuleerimine!!!!! Ja tõenäoliselt seepärast, et sinusugused saaksid elada omas mullis ja sihitut vaxineerimist propageerida! :)))”

𝐈𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐚 𝐭𝐚𝐚𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭𝐞 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐭𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐦𝐚𝐭𝐞𝐦𝐚𝐚𝐭𝐢𝐤𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐠𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐮𝐝. 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝐢𝐠𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐤𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐢𝐤𝐚𝐬 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐩𝐢𝐝𝐢. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐮𝐡𝐭 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐮𝐯ää𝐫𝐧𝐞 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐞𝐢𝐝 𝐧ä𝐞𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐤𝐚 𝐚𝐝𝐮𝐤𝐬𝐢𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬𝐢𝐝 𝐚𝐫𝐮, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐧. 𝐈𝐥𝐦𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐝𝐤𝐢 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐩𝐞𝐬𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐞𝐬𝐭𝐚𝐩 𝐚𝐬𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐤𝐚.

“Paneb, aga see ka kõik oletuslik! ja need vahekorrad ei ole üldse nii erinevad (kui vaxineeritute ja vaximata inimeste osakaalud peaaegu võrdsed). Ma ei olegi kunagi olnud riskigrupi vaximise vastu, otsustage, tehke, aga see peab ka toimuma omal vabal valikul!!!!! Kui oleksin vanahärra, kes käib iga päev jooksmas, karastamas, söön seeni, käin lõunamaal puhkamas ja joon klaasi punast veini 3x nädalas, siis oleksin väga vihane kui mind sunnitaxse vaxima nende mutikeste pärast kes on enda tagumiku laiaks istunud!!!!!”

𝐀𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐭𝐚𝐝, 𝐞𝐭 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐞 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢? 𝐉𝐚 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞 ü𝐡𝐞 𝐩𝐮𝐮𝐠𝐚 𝐯õ𝐭𝐚𝐝? :)) 𝐏𝐒. 𝐇ä𝐢𝐝 𝐞𝐥𝐮𝐬𝐭𝐢𝐢𝐥𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐚𝐬𝐞𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐕õ𝐢𝐝 𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐥𝐢𝐤 𝐣𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐡ä𝐫𝐫𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐯õ𝐢𝐛 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐡𝐚𝐮𝐝𝐚 𝐬𝐚𝐚𝐭𝐚. 𝐍ä𝐢𝐭𝐞𝐝 𝐣ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐥 𝐨𝐦𝐚 𝐭𝐮𝐭𝐯𝐮𝐬𝐫𝐢𝐧𝐠𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐬 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬.

“See vandenõu polegi teema, aga seda ei saa ka 100% välistada. See on lihtsalt üks argument, mida tuleb enda vaximisel kaaluda!! Kuna gripp nii ei levinud, oligi raskem seda peale suruda, aga meedias üles puhutud koroonahirm teeb ilusti oma töö ja annab loa sihitu massvaxineerimise korraldamiseks.”

𝐊𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐛 𝐠𝐫𝐢𝐩𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐞𝐠𝐚 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐥 ü𝐥𝐞𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐬𝐞𝐭 𝐩𝐚𝐧𝐝𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚𝐭.

“Tean hästi seda majanduslikku ülesehitust, üleval ka kirjutasin sellest.”

𝐊𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚. :((

“Ebaeetiline ongi see et musta kalamarja syyakse surnud laste arvelt, teistes valdkondades see nii pole. Ei saaks ju ehituses uhkustada ja kasumit nautida sellega, kui iga kümnes katus pähe kukuks!!!!”

𝐒𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐫𝐯𝐞𝐥𝐭? 𝐊𝐮𝐥𝐥𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐥𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐩ää𝐬𝐭𝐧𝐮𝐝 𝐭ä𝐧𝐮 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐝𝐞𝐥𝐞. 𝐌𝐢𝐬 𝐧𝐚𝐥𝐣𝐚 𝐬𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐚𝐣𝐚𝐝? 𝐒𝐞𝐞 𝐤𝐚𝐥𝐚𝐦𝐚𝐫𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐛𝐤𝐢 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐦𝐚𝐢𝐭𝐬𝐦𝐚, 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐡𝐞𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝 𝐭öö 𝐞𝐞𝐬𝐭. 𝐊𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐨𝐥𝐠𝐢𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐣𝐚𝐝?

“meditsiin vajab reformi!”

𝐌𝐢𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭? 𝐌õ𝐧𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚? 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐞𝐢, 𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬 𝐫𝐢𝐢𝐠𝐢𝐬 𝐤ü𝐥𝐥 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐥𝐚𝐝𝐚. 𝐀𝐠𝐚 õ𝐧𝐧𝐞𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐣𝐮𝐡𝐭𝐮. :)))

“No kõik perearstid ei ole nii eetilised, vaata jollerit, see süstiks oma sihitus vaxiiniusus ükskõik mida!!!!”

𝐊𝐮𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐉𝐨𝐥𝐥𝐞𝐫𝐢𝐭 𝐧üü𝐝 𝐧𝐢𝐢 𝐡ä𝐬𝐭𝐢 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐞𝐝? 𝐎𝐥𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐚𝐫𝐦𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐯õ𝐢? 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐭𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚, 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐞𝐢 𝐯õ𝐭𝐚 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚. 𝐌𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐬 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐤𝐚𝐫𝐣𝐮𝐛 𝐚𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐞𝐫𝐢𝐭𝐢 𝐭ä𝐡𝐞𝐥𝐞𝐩𝐚𝐧𝐮 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐩öö𝐫𝐚𝐧𝐮𝐝. 𝐏𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢, 𝐤𝐚𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐞𝐬 ü𝐭𝐥𝐞𝐬, 𝐞𝐭 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚/𝐥𝐨𝐞/𝐤𝐮𝐮𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐨𝐨𝐥𝐮𝐦𝐞𝐞𝐝𝐢𝐚𝐭. 𝐀𝐢,𝐚𝐢,𝐚𝐢, 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐧üü𝐝 𝐤õ𝐢𝐤 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛? :)))

Ü𝐥𝐞ü𝐥𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐝𝐢𝐬𝐤𝐮𝐬𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢 ä𝐫𝐚. 𝐒𝐢𝐢𝐧 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢 𝟏𝟎𝟎𝟎 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

10/100/1000, kõik need numbrid on nullist suuremad!!!!! mitu läbipõdenut on eestis haiglasse sattunud? O – null!!!!!, mitu surnud vaxides? 6-50, praeguseks tunnistatud 6, aga teadus alles tegutseb!!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐬 𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭𝐮 𝐬𝐚 𝐧üü𝐝 𝐚𝐣𝐚𝐝? 𝐌𝐢𝐭𝐮 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐭 𝐨𝐧 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝? 𝐍𝐞𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐤ü𝐦𝐧𝐞𝐭𝐞𝐬 𝐭𝐮𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐭𝐞𝐬, 𝐤𝐮𝐥𝐥𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞, 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Terviseamet arvab teisiti, Eestis pole ühtegi läbipõdenut haiglasse sattunud.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐊𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐭 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐝𝐞𝐬 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬, 𝐤𝐮𝐥𝐥𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐥 𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝. 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐧üü𝐝 𝐣𝐚𝐡𝐮𝐝? :)))) 𝐌õ𝐭𝐥𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐮𝐯𝐚𝐢𝐝 𝐥ä𝐛𝐢𝐩õ𝐝𝐞𝐣𝐚𝐢𝐝 𝐣𝐚𝐡? 𝐍𝐨 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐬𝐢. 𝐄𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐭𝐬𝐢 𝐢𝐬𝐞 𝐬𝐮 𝐚𝐛𝐬𝐮𝐫𝐝𝐢𝐤𝐞𝐞𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐮 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐚. 𝐕ä𝐥𝐣𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐝 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐞𝐤𝐭𝐬𝐞𝐥𝐭.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ei mõtle, läbipõdenud haiglasse ei satu, satuvad need kes põevad!!!!! Ja need läbipõdenud jäävadki valdavalt 1 peale. Ehk kui korra läbi põed siis pole haiglasse enam kindlasti asja.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

Ü𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐞𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚. 𝐄𝐢 𝐣𝐚𝐤𝐬𝐚 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐚𝐞𝐠 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚. 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝐞𝐝𝐚𝐬𝐩𝐢𝐝𝐢 ü𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐭𝐞𝐞𝐛 𝐎𝐦𝐢𝐜𝐫𝐨𝐧. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐦 𝐨𝐧 𝐝𝐢𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ei ole sama kommentaar, -nud lõpuga sõna tähendab seda, et tegevus on lõppenud! Kui põdemine on lõppenud, ei ole haiglasse kindlasti asja. Ja kui oled korra selle koroona -nud kätte saanud, on koroona sinu jaoks unustatud.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐉ä𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐞𝐧𝐚 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐤𝐚 𝐦õ𝐧𝐢 𝐚𝐥𝐥𝐢𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐮 𝐤𝐢𝐧𝐧𝐢𝐭𝐮𝐬𝐞𝐤𝐬. 𝐕𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐞𝐥 𝐣𝐮𝐡𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐠𝐮 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐦𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐨𝐧. 𝐉ä𝐥𝐥𝐞, 𝐤𝐮𝐧𝐚 𝐦𝐮 𝐭𝐮𝐭𝐯𝐮𝐬𝐫𝐢𝐧𝐠𝐤𝐨𝐧𝐝 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐧 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐠𝐞𝐯𝐚𝐦𝐢𝐧𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐝. 𝟓𝟎𝐧𝐝𝐚𝐭𝐞𝐬 𝐧𝐚𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫𝐚𝐡𝐯𝐚𝐬, 𝐞𝐬𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐠𝐚 𝐨𝐥𝐢 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞 𝐧𝐨𝐡𝐮 𝐣𝐚 𝐤ö𝐡𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐨𝐥𝐢 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐩𝐢𝐤𝐚𝐥𝐢 𝐦𝐚𝐚𝐬 𝟑 𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐤õ𝐫𝐠𝐞𝐬 𝐩𝐚𝐥𝐚𝐯𝐢𝐤𝐮𝐬. 𝐇𝐚𝐢𝐠𝐥𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐭𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐚𝐠𝐚 𝐢𝐤𝐤𝐚𝐠𝐢 𝐧ä𝐢𝐝𝐞, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐞𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐩𝐚𝐢𝐤𝐚. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝐢𝐧𝐝𝐢𝐯𝐢𝐝𝐮𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐩𝐮𝐮𝐠𝐚 𝐤õ𝐢𝐤𝐢 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐧𝐢𝐢𝐭𝐚. Ü𝐭𝐥𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐭 𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬𝐥𝐮𝐠𝐮 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐭 𝐯õ𝐭𝐭𝐚. 𝐄𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐡𝐭𝐞𝐫𝐝𝐚𝐝𝐚: 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐥𝐚𝐩𝐬- 𝐬𝐮𝐥 𝐨𝐧 𝐤õ𝐢𝐤 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐬. 𝐄𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐧𝐢𝐢!

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Faktid, faktid, faktid!!!! Lähtume neist!!!! Kui sul ei ole mulle näidata masse, kes teistkordse läbipõdemisega haiglasse satuks, või isegi sureks, siis seni pole mõtet rohkem rääkida sellest! Praeguste andmete alusel sellised inimesed puuduvad, järelikult ei ole läbipõdenud inimene riskigrupp, ja seega nende piiramine, vaxima meelitamine on vale ja kriminaalne!!!! Kuna vaxiga on olemas suur risk suremiseks ja muudeks vigastusteks!!!! Sisuliselt mõrvakatse!!! Tugineme ikka faktidel!!!! 🙂

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐮 𝐬𝐮𝐥 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐝 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐬 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐣𝐚𝐦𝐚? 𝐊õ𝐢𝐤 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐞𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐢𝐬𝐞𝐚𝐦𝐞𝐭𝐢 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐥𝐭 𝐤ä𝐭𝐭𝐞. 𝐊𝐚𝐬 𝐩𝐞𝐚𝐧 𝐧𝐞𝐞𝐝 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐨𝐩𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚? 𝐈𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐬𝐚 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐦𝐚 𝐯õ𝐢? 𝐒𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐧ä𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐞𝐥𝐭, 𝐤𝐞𝐬 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐬, 𝐤𝐚𝐬 𝐨𝐥𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐮𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐮𝐫𝐢 𝐣𝐧𝐞… 𝐋𝐚𝐬𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚. 𝐕𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐭 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐭 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬, ä𝐫𝐚 𝐚𝐣𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐝𝐚. 𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐢𝐬𝐞 𝐤𝐚 𝐚𝐫𝐮 𝐤𝐮𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐧𝐚𝐞𝐫𝐮𝐯ää𝐫𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐝. 𝐌𝐢𝐬 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝? 𝐌𝐢𝐬 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞 𝐫ää𝐠𝐢𝐝? 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐞𝐯𝐚𝐬 𝐚𝐩𝐩𝐢. 𝐒𝐮 𝐟𝐚𝐤𝐭𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐮 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐤𝐮𝐤𝐤𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐨𝐥𝐦𝐮𝐤ü𝐛𝐞𝐦𝐞𝐝, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐬 𝐢𝐥𝐮𝐬𝐚𝐤𝐬 𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢𝐤𝐬 𝐥𝐨𝐨𝐝.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  kristi

Mitu last on olnud koroonaga Eestis haiglas? 0
Mitu last on surnud koroonaga? 0
Mitu inimest tegi eelmisel aastal koroona surma avalduse 24! Mitu jättis teadmatusest tegemata? Vähemalt samapalju. Ehk kokku 50. Meditsiin on tänaseks tõestanud neist 6, aga töö käib. Andmed võivad veel pikkade aastate tagant täieneda. Uuringud võtavad aega.
Seega laste vaktsineerimine on kahjulik, ja süüdi selles pole ainult arstid ja vanemad, vaid ka valitsus mis survestab.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  kristi

koroona vaktsiini

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  kristi

Sama lugu on tegelikult koroona läbipõdenutega, haiglasse sattus eelmisel aastal 0 Terviseameti andmetel. Miks võtta suur risk suremiseks?
Ainus grupp, kes peab oma tervislikku seisundit vs. vaktsiin kaaluma, on läbipõdemata riskigrupp.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐏𝐚𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐦õ𝐧𝐢 𝐚𝐦𝐞𝐭𝐥𝐢𝐤 𝐯𝐢𝐢𝐝𝐞 𝐤𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐫𝐚𝐥𝐞. 𝐒𝐞𝐞𝐬 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐛 𝐤𝐞𝐞𝐫𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐬𝐭. :)))

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Viide sellele, et andmed puuduvad laste või läbipõdenute koroonasurmade kohta??Vaktsiinisurmade statistika leiad ehk ise!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐌𝐚 𝐞𝐢 𝐤ü𝐬𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚𝐝𝐞 𝐬𝐭𝐚𝐭𝐢𝐬𝐭𝐢𝐤𝐚𝐭 𝐦𝐚 𝐤ü𝐬𝐢𝐬𝐢𝐧 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐀𝐌𝐄𝐓𝐋𝐈𝐊𝐊𝐔 𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚, 𝐦𝐢𝐬 ü𝐡𝐞𝐥𝐞 𝐯õ𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐦/𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐦 𝐨𝐧 𝐤𝐮𝐢 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐯õ𝐫𝐝𝐥𝐮𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐯𝐬 𝐥ä𝐛𝐢 𝐩õ𝐝𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐒𝐚 𝐚𝐦𝐦𝐮𝐭𝐚𝐝 𝐨𝐦𝐚 𝐢𝐧𝐟𝐨 ü𝐡𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭, 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐝 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐣𝐮 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐩𝐢𝐬𝐢𝐤𝐞𝐧𝐞 𝐨𝐬𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭. 𝐒𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐝 𝐧ä𝐠𝐞𝐦𝐚 𝐥𝐚𝐢𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐩𝐢𝐥𝐭𝐢, 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐢 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚. 𝐉𝐚 𝐣ä𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢- 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐢𝐠𝐚ü𝐡𝐞 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐛𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐞. 𝐎𝐧𝐠𝐢 𝐤õ𝐢𝐤! 𝐏𝐢𝐠𝐞𝐦 𝐧ä𝐞 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐢. 𝐏𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐨𝐨𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝, 𝐞𝐭 𝐬𝐚𝐚𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐯ä𝐢𝐤𝐬𝐞𝐦𝐚𝐝 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐞𝐝 ä𝐫𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚. 𝐒𝐞𝐞 𝐯õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐢𝐥 𝐧üü𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬. 𝐊𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐭𝐚𝐡𝐚, 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢. 𝐒𝐚 𝐧ä𝐞𝐝 𝐩𝐫𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐧õ𝐫𝐠𝐞𝐦𝐚𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐮𝐮𝐭 𝐀𝐩𝐩𝐥𝐞’𝐢 𝐭𝐨𝐨𝐝𝐞𝐭, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐤õ𝐢𝐤 𝐨𝐬𝐭𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐯𝐚𝐝. 𝐄𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐣𝐮. 𝐊𝐞𝐬 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛, 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐛. 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐠𝐚. 𝐕õ𝐢𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐧üü𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

Sa vaata mis võimalus see laste jaoks on, neid see muu fiktiivne ettekujutatud pilt ei huvita. Ära jahu selle vaba tahtega, praegu käib ju kaval sund.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐉𝐚 𝐦𝐢𝐬𝐬𝐮𝐠𝐮𝐧𝐞 𝐬𝐞𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞𝐤𝐚𝐯𝐚𝐥 𝐬𝐮𝐧𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧? :))) 𝐉ä𝐥𝐥𝐞 ü𝐤𝐬 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥 𝐯ä𝐢𝐝𝐞 ü𝐡𝐞 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥𝐚 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐩𝐢𝐦𝐞𝐝𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐭. 𝐒𝐚 𝐧ä𝐞𝐝 𝐭ä𝐩𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐚 𝐢𝐬𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐧𝐝𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐝. 𝐒𝐞𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐞𝐢 𝐞𝐫𝐢𝐬𝐭𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐚𝐡𝐣𝐮𝐤𝐬 ü𝐥𝐞𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐚𝐣𝐮𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

mittekaval sund oleks see, kui politsei tuleb uksetaha mõrvakatset süstaldega läbi viima ja läheb lahinguks!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐉ä𝐥𝐥𝐞 𝐦õ𝐧𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐫𝐚𝐯𝐢𝐥𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐮𝐦𝐚𝐭𝐮 𝐮𝐭𝐨𝐨𝐩𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐦õ𝐭𝐞?

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Ehmatus? Võta tool! 🙂 Kommentaarium ei ole teadustöö, kus viited tuleb lisada, lai silmaring tuleb kasuks!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐏𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚𝐛, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐮𝐦 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐯ä𝐥𝐣𝐚𝐞𝐥𝐚𝐦𝐢𝐬𝐤𝐨𝐡𝐭, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐮 𝐯𝐚𝐢𝐦𝐮𝐯𝐚𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐥𝐮 𝐤𝐮𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢𝐠𝐢 𝐭𝐮𝐫𝐠𝐮𝐭𝐚𝐛. :)))

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Just!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐀𝐠𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐩𝐚𝐧𝐞 𝟑𝟎 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝟏 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫 𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐨𝐧𝐝𝐚 𝐤õ𝐢𝐤 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮. 𝐏𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐦. 𝐓𝐞𝐢𝐞 𝐌𝐚𝐚 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐞𝐛 𝐯𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

kes tuleb rääkima? 🙂 see kes rohkem kui poolte ridade autor

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐒𝐢𝐧𝐚 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐢𝐠𝐚 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐞 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐣𝐮. :))) 𝐌𝐢𝐧𝐚 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐧 𝐞𝐫𝐢𝐧𝐞𝐯𝐚𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐥𝐚𝐮𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐚 𝐧𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐬𝐤𝐢. 𝐀𝐠𝐚 𝐯õ𝐭𝐚 𝐧ä𝐩𝐮𝐬, ü𝐡𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐨𝐧 𝐧𝐢𝐢 𝐨𝐥𝐮𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐢𝐠𝐚 𝐚𝐫𝐭𝐢𝐤𝐥𝐢 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐭𝐞𝐤𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐦𝐮𝐥𝐣𝐞, 𝐞𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐣ää𝐝. 𝐄𝐢 𝐣ää 𝐣𝐮! :))) 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐦𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐧, 𝐞𝐭 𝐩𝐚𝐧𝐞 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫, 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚 𝐤𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝟑 𝐀𝟒 𝐩𝐢𝐤𝐤 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐦 ü𝐥𝐞𝐬 𝐥𝐞𝐢𝐝𝐚.

seeme
seeme
6 months ago
Vasta  Vahur

Olen jäänud ju!!!! Minu argumendid on ümberlükkamatud! Ja see tugineb faktidel (need mida sina armastad)!!!!

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐚 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐝? 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚, 𝐞𝐭 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐝 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞𝐦𝐚𝐚 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭 𝟓𝟓% 𝐭𝐮𝐫𝐢𝐬𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐬õ𝐥𝐭𝐮𝐯𝐚𝐭? 𝐄𝐭 𝟓𝟎-𝟓𝟎 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢? 𝐄𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐭𝐨𝐨𝐭𝐣𝐚𝐝 𝐬öö𝐯𝐚𝐝 𝐡𝐞𝐚𝐝 𝐤𝐚𝐥𝐚𝐦𝐚𝐫𝐣𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝 𝐥𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐫𝐯𝐞𝐥𝐭? 𝐏𝐞𝐚𝐛 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐬𝐭 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐩õ𝐫𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐬𝐞𝐢𝐬𝐮𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐣𝐚𝐠𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐮𝐥𝐥𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐧𝐞𝐤𝐞. :)) 𝐉𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 “”””””𝐚𝐫𝐠𝐮𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞””””” 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐯ä𝐠𝐚 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞 ü𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐥ü𝐤𝐚𝐭𝐚. 𝐍𝐞𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐧𝐢𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐚𝐣𝐮𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝. 𝐒𝐞𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐮𝐭𝐮 𝐧üü𝐝 𝐤𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐣ä𝐭𝐭𝐚.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  seeme

𝐀𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐧𝐨𝐫𝐦𝐚𝐚𝐥𝐧𝐞. 𝐊𝐚𝐭𝐬𝐮 𝐚𝐛𝐢 𝐥𝐞𝐢𝐝𝐚, 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐧 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐚.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐊𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐞 𝐤ä𝐬𝐢𝐛 𝐬𝐮𝐥 𝐫𝐞𝐥𝐯𝐚 ä𝐡𝐯𝐚𝐫𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐨𝐦𝐚 𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐤𝐭𝐬𝐢𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐝𝐚? 𝐉𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐥𝐞𝐝. 𝐍𝐭 “𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐥𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐧𝐮𝐝”. 𝐊𝐮𝐢 𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐦𝐚𝐬𝐭𝐚𝐚𝐛𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐝 𝐨𝐧 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬. 𝐌𝐢𝐝𝐚 𝐬𝐚 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐭𝐬𝐞𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐧üü𝐝 𝟒 𝐩ä𝐞𝐯𝐚 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐞𝐦?

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

sellele relvaähvarduse olukorrale oleme lähedal, praegu piinavad vaimselt.

Vahur
Vahur
6 months ago
Vasta  kristi

𝐏𝐮𝐡𝐚𝐬 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐮𝐥𝐦𝐞𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐮𝐥𝐚𝐭𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧. 𝐊𝐚𝐯𝐚𝐧𝐝𝐚𝐝 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐮𝐠𝐮𝐬𝐞 𝐮𝐬𝐤𝐮𝐦𝐮𝐬𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐤𝐤𝐚𝐝 𝐣ä𝐫𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐧𝐚𝐦 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐞 𝐚𝐮𝐤𝐮 𝐤𝐮𝐤𝐤𝐮𝐦𝐚. 𝐈𝐥𝐥𝐮𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤𝐞𝐫𝐠𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐤𝐤𝐢𝐦𝐚, 𝐫𝐞𝐚𝐚𝐥𝐬𝐮𝐬𝐞 𝐭𝐚𝐣𝐮 𝐤𝐚𝐨𝐛 𝐤𝐚 ä𝐫𝐚.

𝐋ä𝐡𝐞𝐝𝐚𝐥 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞𝐠𝐢. 𝐊𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐩𝐚𝐧𝐝𝐞𝐞𝐦𝐢𝐚 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐫𝐬𝐭𝐢 𝟐 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐤𝐞𝐬𝐭𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐚𝐡𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐝. 𝐊𝐮𝐢𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐨𝐧 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝟐 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐭 𝐫ää𝐠𝐢𝐭𝐮𝐝, 𝐞𝐭 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐞 𝐡𝐚𝐤𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞. 𝐓𝐮𝐭𝐤𝐢𝐭 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐚𝐥𝐚𝐭𝐢.

kristi
kristi
6 months ago
Vasta  Vahur

No suured eeskujud on seda juba arutanud, ja ka kavandanud. Me oleme sellest ainult ühe otsuse kaugusel. Kaja Kallas homme ütleb ja kõik. Seepärast inimesed siin ju karjuvadki et viimane piir käes.