12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

JUHTKIRI – Parvlaeva ühendus kui Elu tee

Võib küll kõlada liialdusena ja emotsionaalsena, et maakonna elu toimimiseks on kaasaegne ja hästi toimiv parvlaevaliiklus elu tee, mis on võrreldav teises maailmasõjas Leningradi blokaadi ajal Laadoga järvel olnud ainsa ühendusteega, aga tõsi ta ju ometi on.

Muidugi tuleb riiki tunnustada selle eest, et Väinamerel sõidavad kaasaegsed parvlaevad ja plaanis on neid lisaks ehitada ning et ühendus on suures osas toimunud tõrgeteta. Samas on oluline, et hind oleks taskukohane ka kõigile neile, kes tahavad saartele sõita, toetades sellega kohalikku majandust.

Majandusministeeriumi otsus hinnatõus edasi lükata ja sel teemal ka kohalikega läbi rääkida on tervitatav ning loodetavasti päädib kohaliku elanikkonna vaatest ka positiivse lõpptulemusega. Saarlaste jaoks eluliselt tähtsal transpordiliinil tulebki kohalike seisukohtadega arvestada, sest meie tahame just siin elada ja tunda end riigi osana ning muu Eestiga võrdsena.

3. jaanuar 2022

3 KOMMENTAARID

guest
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Järjekordne Reformi äriprojekt?
Järjekordne Reformi äriprojekt?
4 months ago

Saartele vaba ja odav pääsemine on kõikide eeslaste jt õigus. See ei saa olla mingi riigi kasumit teeniv projekt.

Käkerdisele
Käkerdisele
4 months ago

Majandusminister on kesik

IRW
IRW
4 months ago

No esiteks mingit leningradi blokaadi pole ju olnud – ühendus nn suure maaga katkes vaid korraks seetõttu et järv jäätus ja ei kandnud veel peal
Aga ootaks nüüd kov e et need hakkaks võitlema maanteepikenduse eest – olukord kus nädalavahetus perega saarde või hiidu maksab lausa 100 euri – öelge mulle kuidas on võimalik nii palju üldse sõiduauto paaki kütust panna – minul ei mahugi saja eest sisse ja sellega sõidan pool eestit läbi , mitte max 42 kilti ( hiiumaa trip ) Ja nagu üks mees vorstiteemal rääkis , siis vorstil ju 2 otsa – nii et minnes lisaraha teenima ( võib juhtuda et seda jääb oluliselt ju vähemaks ) teed karuteene saarte eluolule ja nüüd tuleb juba oluliselt suuremate summadega toetama hakata . Kui laevadele raha puudu jääb , tuleb see sellest arulagedast lennuliiklusest võtta ja asi mott
Muidugi pikem teema on mis laevadest üldse saab, kas tuleb uued tellida või saadakse mõistliku valemiga kaubale ( näiteks et hakatakse juba nüüd osade kaupa välja ostma et korraga liiga suur laks ei käiks )

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised