12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Aare Allik jätab aastavahetusel politseitöö

Kuressaare politseijaoskonna arestimaja juht Aare Allik riputab aastavahetusel mundri varna ja suundub väljateenitud politseipensionile. Tema ametikoht uuest aastast koondatakse.

Allik alustas politseis töötamist 1991. aasta märtsis. Peale Paikuse politseikooli 3. lennu lõpetamist läks ta tööle toonasesse Saare politseiprefektuuri.

Alliku sõnul on tal oma politseikarjääri jooksul tulnud läbida pea kõik korrakaitse-
politsei ametiastmed.

“Alustasin kordnikuna, järgnesidpiirkonnapolitseiniku, piirkonnavanema, korrapidamise juhi, korrakaitsepolitsei juhi, patrullteenistuse juhi ja politseijaoskonna juhi ametikohad. Töö on olnud huvitav ja väljakutseid esitav. Olen saanud luua organisatsioonile uusi suhteid ja süsteeme, saanud osaleda, kaasa lüüa täna tegutseva politsei kujundamisel,” ütles Allik.
Tema riigiteenistuja karjääri viimane ametikoht oli arestimaja juhtivpolitseinik, auastmeks politseimajor. Tema tagada oli kinnipidamisteenuse toimimine Saaremaal arestimaja vanemana. Alates 2022. aastast see ametikoht koondatakse.

Allik on töötanud ka omavalitsusjuhina. Aastatel 1996-1999 oli ta Mustjala vallavanem, peale mida kutsuti politseisse tagasi, et käivitada Saaremaa politsei korrapidamisteenistuse- ja patrullitöö ümberkorraldused.

Edasi kutsus Tallinna prefektuuri toonane prefekt Kalle Laanet Alliku tööle Tallinna prefektuuri, kus ta tegutsesin staabiametnikuna.

Peale Tallinna perioodi järgnes ühendprefektuuride loomine ning mõnda aega tuli tal Saaremalt selleks Pärnusse tööle käia.

“2005 .aastal avanes mulle võimalus siseministeeriumis juhtida Euroopa Liidu Schengen Facility alamprogrammi, mille käigus arendati Eesti välispiiri, et viia see vastavusse Schengeni nõuetega.

Projekti lõppemisel 2006. aastal, kutsus tollane Lääne prefekt Priit Suve mind tagasi politseisse,” meenutas Allik. Aastatel 2006-2009 töötas Allik Saaremaa politseijuhina ning aastatel 2014-2018 oli tema juhtida Hiiumaa politseijaoskond.

Pärast erruminekut lubas Aare Allik korraks aja maha võtta, et kevadel alustada oma pereettevõttes Mustjala Käsitöösahver.

Kohaliku kogukonna aktiivse liikmena jätkab Allik kaasa löömist kohalike asjade otsustamisel – tänavu valiti ta Mustjala osavallakogu esimeheks.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised