12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Võtame rohkem aega teineteise kuulamiseks

Olen oma tänaseks 30 aastat kestnud vaimulikutöös külastanud paljusi kodusid, kuid üks pealtnäha tavaline külastus ühe maakoguduse liikme koju pani mind mõtlema piiride tõmbamise ja oma mõttelaadi avardamise teemal. Olin aastaid jalutanud kirikuküla tänaval ja harjunud seda nägema oma vaatenurgast.

Pärast selle teeäärse kodu külastust paistis nii see tee, kui kogu küla minu jaoks uues valguses, avarama ja kodusemana. Õppides isiklikumalt ja sügavamalt tundma ühte kodu ja ühe inimest, õppisin paremini tundma seda tänavat, küla kui ka iseennast.

Kõik me liigume igapäevaselt oma kohustuste ja meile senisest elust tuttavate paikade ja inimeste vahel, ning ei soovi mõista teisi kohti, inimesi ja nende arvamusi. Parimal juhul tõmbab meid nende hulka, kes arvavad, tegutsevad ja mõtlevad nagu meie.
Võib-olla on see alateadlik hirm, kaotada oma tuttav ja turvaline keskkond või ehk keegi näeb meid koos inimestega, kellega koosolemine võiks meie senisele kuvandile heita mingit varju.

Nii elame eneselegi märkamatult üha kitsamas eluruumis ja mõttemaailmas. Oleme küll kuulnud, et arenguks oleks hea seniseid piire ja mõttemustreid ületada, nii füüsilise kui vaimse tervise huvides, kuid endalegi ootamatut jääme ikka kinni sellesse, mis on tuttav ja turvaline, julgemata astuda samme üle endale seatud piiridest.

Saaremaal oleme püüdnud kiriku poolt neid nähtamatuid piire ületada, saades oma vaimulike ja töötegijate kõrval paar korda aastas kokku ka teiste konfessioonide vaimulike ja kohaliku omavalitsuse juhtidega.

Vaatamata ootamatutele olukordadele ja viiruseohule koguneti saare vaimulike ja uue vallavalitsuse liikmetega ühise laua taha ka tänavu, et kohtuda nii varasemast tuttavate, kui päris uute inimestega nii koguduste, kui omavalitsusjuhtide ridadest.

Valdavalt on sellised kohtumised olnud kantud heasoovlikkusest ja omavalitsusjuhtide poolselt soovist, et kiriku esindajad toimiksid nii kohalikus elus kui volikogudes pingete maandajate ja tasakaalustajatena. Sama roll võiks igal kristlasel olla ka omas tänavas, külas ja linnas.

On tõsi, et eriarvamusi leidub nii kirikus kui perekonnas, aga kui võtame rohkem aega teineteise kuulamiseks, avardub nii meie süda ja ka koduküla, alev või linn ei tundu enam olevat nii tavaline, vaid meile Jumala poolt ühiseks koduks loodud paik.

Eelmine artikkelMeie Maa 10. detsember 2021
Järgmine artikkelKirikuteated
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised