19.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 9. august 2022

Valminud on Aia tänava rekonstrueerimise teise etapi projekt

Aia tänava uuenduse II etapiga on vallavalitsus eelkõige lähtunud soovist muuta linnaline keskkond kompaktsemaks ja sidusamaks.

Erinevate hoonestustüüpide (aedlinn ja korterelamud) ühendamiseks ja häiringute vähendamiseks on üleminekuks kavandatud vastav tänavahaljastus. Arhitektuuribüroo Järve & Tuulik OÜ on koostöös vallaga projekteerinud Aia tänava haljastuse vastavalt tänavaruumi kasutusele.

Kergliiklustee äärde on kavandatud istutuskastidesse ilukõrrelised. Haljastatud kergliiklustee mõjub positiivselt jalakäija tervisele, annab jutuainet ning tõmbab tänavale jalutama.

Parkla ja sõidutee vahele kavandatud liiklussaarte haljastus on eri värvi, eri kõrguse ja tekstuuriga.

Liiklussaarte mitmetasandilise haljastuse loovad ilukõrrelised, põõsad ja tänavapuud. Liiklussaartele kavandatud haljastuse eesmärk on eraldada taimestikuga tänavalt avanevaid vaateid parklasse. Parkla taha kavandatud puhkealal säilitatakse olemasolev looduslik kooslus, täiendatakse kõrghaljastusega ning lisatakse puhkeala inventar.

Kuigi praegu veel täpset rekonstrueerimise ajakava ei ole, teeb vallavalitsus tööd selle nimel, et leida kaasrahastust ja vajalik lõik kaasajastada.

1 kommentaar

guest
1 Kommenteeri
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Ei saanud aru
Ei saanud aru
8 months ago

Milleks need parklad ja puhkeala selle koha peal?

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised