19.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 9. august 2022

Siseveekogude jääle minek on keelatud

Alates 2. detsembrist kehtib üle kogu Eesti siseveekogude jääle mineku keeld. Keeld on vajalik selleks, et ennetada veeõnnetusi ja säästa inimelusid.

„Novembri lõpp tõi kaasa püsivad miinuskraadid ja sellega koos tekkis siseveekogudele esimene jää. Viimane nädal on lisaks külmakraadidele pakkunud ohtralt lund ning lumevaip on üle kogu Eesti võrdlemisi paks. See loob mulje, et talv on kõigi sellega kaasnevate rõõmudega kohal. Paraku on kiirelt maha sadanud lumikate aga petlik ning jääkaas on veekogudel veel väga õhuke,“ selgitas Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.

Praegu jääb jää paksus veekogudel mõne sentimeetri piirimaile. Paiguti võib jääkaanel paksust olla küll rohkemgi, kuid ohutu ja tugeva jää moodustumine võtab veel aega. „Jää on selle peal käimiseks ohutu siis, kui selle paksus on veekogu ulatuses ühtlaselt vähemalt 10 sentimeetrit. Selleks aga on vaja veel külmakraade ning veidi kannatust,“ lisas Virkala ning ütles, et kui ka järgmised nädalad pakuvad jätkuvalt miinuskraade, on lootust selleks, et peagi saab ka ohutult jääle minna.

Esimene jää tekitab elevust nii suurtes kui ka väikestes – lapsed kipuvad minema kinni külmunud veekogudele mängima, täiskasvanutes tärkab aga kalapüügisoov, sest käegakatsutavaks muutuvad need kalastuspaigad, mis seni olid raskemini ligipääsetavad.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised