24 C
Kuressaare
Laupäev, 13. august 2022

Laimjalas tuleb Erkki-päev

Laupäeval, 4. detsembril kl 13 saab Laimjala mõisapargis teoks Erkki-päev. See on päev, mis on pühendatud suvel meie seast lahkunud andekale arvutikunstnikule ja kogukonna suurmehele Erkki Pennanenile. Erkki oleks tähistanud 7. detsembril 75. sünnipäeva.

„Me korraldasime Erkki lahkumise järel septembri alguses mälestuste päeva Kõigustes, sest see oli kõik nii ootamatu,“ ütles Meie Maale MTÜ Loodussõprade seltsi juhatuse liige Kaja Sepp, lisades, et sinna tuli palju Erkki sõpru ja see kujunes väga toredaks ning südamlikuks meenutuste päevaks. „Ja siis tuli meil mõte, et peaks hakkama tähistama Laimjalas Erkki-päeva. Kuna Erkki oli olemuselt rahulik ja mõistev ja teisi lepitav, siis kui me tihti käratsema ja vaidlema läksime oma korraldamistuhinas, jahutas Erkki kaine ja asjalik suhtumine meidki maha. Ta oli nagu rahumajakas, kõigi jaoks alati olemas,“ rääkis Sepp. Ta lisas, et tema juurde võis minna alati igasuguste ideedega, ta tundis alati huvi ja aitas.

Suur jälg

Erkki Pennanenist jäi Laimjalga maha suur jälg. Tema kujundatud on Laimjalas kõik infotahvlid ja kaardid, Muistsete maitsete raamat jm. „Algul mõtlesime ka seda, et Erkki-päev võiks olla selline leppimiste päev, et enne jõule ära leppida ning erimeelsused lahendada, kuna ta ise oli tasakaalukas, mõistev ja rahulik,“ kõneles Sepp.

Üritusele on oodatud kõik need, kes pidasid Erkkist lugu ja kes tahavad tulla. Erkki abikaasa Tuula on tellinud suisa Joensuust Erkki sünnikodu lähedalt Karjalast pirukaid ning kohapeal rõõmustab akustilise kontserdiga ansambel Kruuv.

Soome-ugri keelte ja kultuuri teadja Jaan Õispuu räägib Karjala kultuurist, toidust, muusikast. Taustaks Erkki lemmikmuusika. Ansambel „Kedrus“ tantsib „Säkkijärven polkkat“.

Vaba mikrofon on avatud kõigile soovijatele, kes soovivad Erkkit meenutada. Kena ilmaga toimub üritus mõisa pargis lõkke ääres ja vaba sissepääs kõigile. Halva ilma korral toimub üritus Laimjala kultuurimajas. Osalemiseks tuleb esitada koroonapass.
Alates 4. detsembrist on Laimjala rahvamajas avatud ka Erkkile pühendatud näitus, mille koostas Anna-Liisa Õispuu.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised