19.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 9. august 2022

LUGEJAKIRI: Faktikontroll enne töö siis palk – vale

Ma ei tea kas see on tõsi, aga rahvas räägib, et kui tšuktši sõjaväest koju jõudis, siis esmalt rahuldas ta esmased mehevajadused oma naisega ja alles siis võttis suusad alt ära.

Sama on ka volikoguga. Esmalt vaatame oma palgad üle ja suurendame neid ning seejärel läheme vähem tähtsate teemade juurde. See on ju arusaadav ka sel põhjusel, et valimised võitnud valimisliidu nimigi oli Terve Saaremaa. Ja kuna kala hakkab mädanema peast, siis peab esmalt ikka kala pea hoidma terve ja värskena. Ka rehvormierakonna hüüdlause oli Kenam Saaremaa.

Mis saaks veel kenam olla, kui prisked töötasud Saaremaa avaliku sektori juhtidel. Kena teada ju, et näljasena häid otsuseid ei tule. Enamgi veel. Pressiteade pärast valimisi ütles, et valimisliit Terve Saaremaa, Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond on alustanud läbirääkimisi koalitsioonilepingu sõlmimiseks, mille raames tegutsedes annavad kõik kolm osapoolt Saaremaa valla igakülgse arengu heaks oma tugeva panuse. Koalitsioonilepingu ja selle tegevuskava aluseks on osapoolte vahel kooskõlastatud programmilised seisukohad ning ühisosa teiste vallavolikogusse valitute programmidega.

Mis saab veel parem olla kui üksmeel koalitsiooni liikmete vahel. Seega, esimesel volikogu istungil valiti vallavalitsus ja volikogu juhtimine ja teise istungi päevakorras on vastavalt pressiteatele: otsuse eelnõu kohaselt on volikogu esimehe ametikoht jätkuvalt palgaline ja koalitsiooni ettepanekul soovitakse esimehe töötasu tõsta seniselt 3800 eurolt 4000 eurole. Volikogu aseesimehe hüvitis tõuseb 500 eurolt 600 eurole. Vallavanema töötasu soovitakse suurendada 3800 eurolt 4400 euroni ja abivallavanemate tasu 2900 eurolt 3600 euroni. Vallavalitsuse uues koosseisus saab olema senise viie asemel neli abivallavanemat, kellel on senisest rohkem vastutusvaldkondi.

Tasude ja hüvitiste suurendamist aitab osaliselt katta volikogu komisjonide ja vallavalitsuse liikmete arvu vähendamine, samuti – pange nüüd tähele – arvestatakse üksikisiku tulumaksu laekumise kasvuga.

Koalitsioon on teinud ettepaneku maksta viiele vallavalitsuse liikmele, kelle volitused lõppevad, kahe kuu ametipalga ulatuses ehk 5800 euro suurust hüvitist, kuna kohaliku omavalitsuse korralduse seadus võimaldab hüvitist maksta kuni kolme kuu ametipalga ulatuses.

EKRE programmis vallajuhtide ja volikogu liikmete palga tõstmist kavas ei olnud. EKRE soovis tõsta õpetajate, lasteaiakasvatajate ja huviringide juhendajate töötasu ning näiteks ka vallale sobiva arhitekti palkamiseks võimalikku töötasu. Eelnõus soovitud palgamäärade juures on näha, et õpetajate ja valla juhtkonna palkade erinevus on juba rohkem kui neli korda.
Aga nagu öeldud – tähtsamad asjad kõigepealt.

Roland Mere

1 kommentaar

guest
1 Kommenteeri
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
All pool naba "naljade" leht
All pool naba "naljade" leht
8 months ago

Päris labane võrdlus

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised