13 C
Kuressaare
Laupäev, 21. mai 2022

Madis Kallas sai teist korda Saaremaa vallavanemaks

Saaremaa vallavolikogu valis tänasel istungil häälteenamusega vallavanemaks Madis Kallase, kes mullu mais võttis Saaremaal tekkinud koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse ja astus sellest ametist tagasi.

Volikogu liige Mihkel Undrest pakkus koalitsiooni poolelt vallavanema kandidaadiks Madis Kallase, kellele oponeeris Mart Maastiku pakutud Koit Kelder. Salajasel hääletusel sai Kallas vallavolinikelt 17 ja Kelder 13 häält. Kokku osales istungil 30 volinikku 31-st. Volikogu kinnitas abivallavanemateks Mikk Tuisu, Koit Voojärve, Liis Juuliku ja Maire Kääridi. Madis Kallase asemel pääses volikokku Marili Niits, Mikk Tuisu asemel Heiki Hanso ja Koit Voojärve asemel Andrus Raun.

Volikogu valis haridus ja noorsootöökomisjoni esimeheks Ly Kallase, kultuuri- ja spordikomisjoni esimeheks Boris Lehtjärve, Kuressaare linnakodaniku komisjon esimeheks Urve Tiiduse, piirkondliku arengukomisjoni esimeheks Kristiina Maripuu, planeeringu- ja keskkonnakomisjoni esimeheks Mihkel Undresti, rahandus- ja majanduskomisjoni esimeheks Andrus Rauna, sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimeheks Kairit Lindmäe ning revisjonikomisjoni esimeheks Harry Raudvere.

 

23 KOMMENTAARID

guest
23 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
See...
See...
5 months ago

oli Tamkivist sümpaatne, et ta ei lasknud enda palka vallavanema tasemele tõsta. Ikka tubli mees.

Eesti NSV
Eesti NSV
5 months ago
Vasta  See...

Reformierakond on üldse sümpaatne!

Väinamere madrus
Väinamere madrus
5 months ago

Päris huvitav oli jälgida volikogu istungit. See opositsiooni palagan oli ikka halenaljakas. Päris koomiline oli kuulata ka ühe madruse “asjalikke” sõnavõtte!

to Väinamere madrus
to Väinamere madrus
5 months ago

Kuule jõmmpea, sinu koht on seal kus on hästi pime ja haiseb ka.

Magis
Magis
5 months ago

Täpselt minu mõte.

Madis
Madis
5 months ago
Vasta  Magis

Tegelikult olen ma ikka Madis, mitte Magis. Kogemata läks niimoodi.

Lollus kuubis
Lollus kuubis
5 months ago

Uhkus selle liidu hukutab, ülbed ja endast liigheal arvamusel inimeste kukkumine on alati valus….Tuleb see tagasiastumine varsti taas päevakorrale selliste määruste vastuvõtmise järel.

Sa...
Sa...
5 months ago

oled väga naiivne: ei astu sealt enam keegi tagasi. Ning ega sellist võtet ei saagi korduvalt kasutada – see ei köida rohkem publikut. Nüüd peab Madis koorma välja vedama või ta hävib. Vallavalitsuse koosseis tal küll lootustandev ei ole…

5 B
5 B
5 months ago

Las koerad hauguvad, karavan läheb edasi!

doctor Andy Leew
doctor Andy Leew
5 months ago
Vasta  5 B

Mida harimatum ja väiksema IQ-ga inimene on, seda rahaahnem ja ülbem ta on.

...
...
5 months ago

ajukääbik

to ...
to ...
5 months ago
Vasta  ...

Me teame seda juba ammu, et sa ajukääbik oled. Aga miks sa pidevalt endast siin kirjutad?

lihtsalt natukene veel
lihtsalt natukene veel
5 months ago

pole ullu, Madis kaob vallavalitsusest kohe, kui riigikogu valimised möödas – ta ainuke arvestatav pretendent sinna ju. Elame selle natukese aja üle ja siis vaatame, keda pukki pannakse.

mikk
mikk
5 months ago

Seda õnnmetust küll vaja ei ole, et Madis Riigikogusse pääseb.

Vastupidi on ikka -
Vastupidi on ikka -
5 months ago
Vasta  mikk

seda õnne, et Madis Riigikogusse pääseb, ei ole meil kahjuks loota. See, et me sots Hannes Hansost niimoodi vabanesime, ei tähenda sama lükke võimalikkust teist korda!

Hhhh
Hhhh
5 months ago

Palju õnne! Edu selle ametikohal..nüüd võiks tegeleda päris probleemidega vallas ,mitte kulutada tuhandeid kui mitte sadu tuhandeid kesklinna iga aastasele remontimisele. Sinna raha leidub,mujale kuhu päriselt vaja siis võetakse mõtlemisaega. Unustaks korra selle kesklinna ja tegeleks päris probleemidega

libedus
libedus
5 months ago
Vasta  Hhhh

Looda sa! Hea kui oma taskute täitmisest miskit veel üle jääb, siis oleks hea kui libedad tänavad ja kõnniteed liivatatud saaksid.

Vana mees
Vana mees
5 months ago

Madis on vallavanem järgmiste riigikogu valimisteni, enne seda hakkab sotsiks. Vallavanemaks olemine vaid vahepealne aastane niisama olemine, siis annab valla jälle Tuisule üle.
Kes ei usu, siis saame näha.

Punny Winn
Punny Winn
5 months ago
Vasta  Vana mees

Need tegelased on juba justkui Putin ja Medvedjev kes pidevalt omavahel kohti vahetasid. Aga kuna need seltsimehed on vähemalt targed ja nutikad, siis siinsele komödjantide kohta seda küll öelda ei saa.

Aitäh, koroona!
Aitäh, koroona!
5 months ago

Mis pauku siis nüüd valijad ootavad, et vana võim siia tooks või organiseeriks?

Valija
Valija
5 months ago

Kui õnnitletakse siis ikka vaadatakse silma mitte maha, õppige ära ükskord

häbitundest silmad maas
häbitundest silmad maas
5 months ago
Vasta  Valija

Küllap on tal nii häbi oma rumaluse pärast, et ei julgegi enam kellelegi silma vaadata.

anonüümne
anonüümne
5 months ago

Ütkus et valija on täpselt oma erakonna nägu peab siin täiesti paika sest vallamaja inimesed ka ei tea mida on tõesti vaja vallas muuta. Visiooni ei ole, üks inimene ei suuda üksinda kõike muuta. Ei suuda oma valikut põhjendada ei SH-le vastajad, ei ka siin ega ka tuttavad. Probleem on selles et inimesed ei jälgi, käib näo järgi valimine kuulamata teisi ära. Kulla inimene, kolm korda erinevat moodi sõnastatud lause ei ole kolm erinevat argumenti. Madisele saigi ju saatuslikuks selgrootus mis tõi paljude inimese surma, viimase hetkeni ei julgenud kandideeridagi. Varga müts põleb, kindlasti ei kirjuta neid asju samad inimesed, EKRE ja Isamaa häälte arv kokku ületab kindlasti Terve Saaremaa tulemust. Ja kõige kurvem et see töötab, nimi muudetud ja hääled tulevad uuesti. Tegelikult käiakse valimas inimest, aga EKRE toetus tõusis ikkagi märkimisväärselt.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised