-1.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Mis juhtuks, kui… annaks hoogu?!

Mis juhtuks, kui küsida: „Mis juhtuks, kui…Punamütsike ei lähekski metsa üksi? Kui mängu tuleks hundi vanaema? Kui U-täht sõnas „hunt” hakkaks ulguma?”

15. detsembrini saab hoogu anda Merit Karise sirgeldamis-, luule- ja jutumänge sisaldavast loovusraamatule „Mis juhtuks, kui küsida…?”. Loovuse arendamine on tähtis ülesanne, millele see raamat soovib samuti hoogu anda.

Kujutage ette, kui tuttav Punamütsikese lugu saab uued, naerupahvakuid ja kananahka tekitavad või kergendatult ohkama panevad pöörded, mille põhjustavad – ei miski muu kui – lihtsad küsimused!? Sel moel raamatu kui kaaslasega vesteldes, mängides ja sirgeldades saab laps teada, millest üldse koosneb üks lugu. Ja et küsimuste küsimine on kujutlusvõime lihtne ja võimas võti, mis tal alati kaasas ja käepärast.

Raamat sobib lastele alates neist, kellele loetakse raamatuid ette, kuni nendeni, kes juba ise loevad, ning on abiliseks lapsevanemale ja õpetajale.

Praegu Tartu Kunstikoolis ja Kuressaare ametikoolis disainisuuna ideeloome õpetajana töötav Merit Karise on autori esimene raamat seeriast, kuhu on planeeritud sirgeldamisraamatuid loovast mõtlemisest lastele ja noortele.

„Aeg on küps, et ise kirjutada raamatud, mida olen aastaid otsinud,” ütleb Merit, kes peab selle raamatu kirjutamisel oma eeskujudeks lapsepõlvest Donald Bisseti raamatut „Kõnelused tiigriga”, Éva Janikovszky „Kui ma oleksin suur”, Paul-Eerik Rummo „Lugemik lugemiki” ning hilisemast ajast Keri Smithi „Wreck This Journal Everywhere” ja Grant Snideri „The Shape of Ideas”.

Hooandjas saab projektile hoogu anda detsembri keskpaigani, kus juures projekti kirjelduse juures on veel üks lõbus lõik: „Tegelased joonistab ja raamatu kujundab Oliver Maaker, kes alguses püüdis küll vastu punnida väites, et ta tegelikult ei oska kumbagi, kuid lõpuks siiski nõustus. Oliver nimelt õpetab natuke Kuressaare ametikooli disaini- ja tarkvara-arenduse osakondades ja on tihti oma õpilastele öelnud, et tähtis polegi osata – sest tegelikult keegi ei oska – tuleb lihtsalt pihta hakata ja proovida, uurida, häkkida. Nüüd tulid talle ta oma sõnad meelde.”

Raamatu valmimine on planeeritud kevadeks 2022 ja toetajaid hoitakse töö edenemisega kursis e-kirja teel. Raamatud saab kätte kas postipakiga või Kuressaares, Pärnus, Viljandis, Tartus ja Tallinnas mõnes hubases kohas. Eriti rõõmustav on see, et hooandjatel on võimalus oma panusega toetada ka raamatute kinkimist Eesti lasteaedadele, huviringidele, koolidele või lastekodudele.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised