-8 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Meedla kojast saab Güldenstubbe residents

Kuressaare Lossi 6 ajaloolise hoone uus omanik on võtnud plaani taastada ajalooline rõdu ning teha majja välja renditavad külaliskorterid.

11 KOMMENTAARID

guest
11 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
10 days ago

𝐎𝐧 𝐬𝐞𝐞 𝐧üü𝐝 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢 𝐦𝐨𝐞𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞𝐬 𝐤õ𝐢𝐤 𝐚𝐬𝐮𝐭𝐮𝐬𝐞𝐝 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐨𝐛𝐞𝐝𝐚 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐄𝐞𝐬𝐭𝐢𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐞 𝐧𝐢𝐦𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚?

Jukkum
Jukkum
10 days ago

Artiklit ostma ei hakka.
Aga küdimuseks on, miks jälle selline võõra kõla ja keelega nimi? Kas meil oma eesti keeles ja Saaremaale omasemat nime pole leida?

ise vööra köla tekitaja
ise vööra köla tekitaja
10 days ago
Vasta  Jukkum

Mis “küdimusi” sinusugune ka esitab võõra kõla kohta, kui ei suuda seda “küdimust” eesti keeleski kirja panna. Sinusugusele tohmakale teadmiseks -Arthur Ludwig Adalbert Axel von Güldenstubbe on sündinud Kuressaares 1897.a. ja langes vabadussõjas. Ta elas selles majas!

Jukkum
Jukkum
10 days ago

Sina, suur sõimaja!
Sinu väike mõistus kahjuks ei saa aru, et vahel võib ka väikesi kirjavigu juhtuda, isegi parimatel.
Võid tohmakas edasi olla küll!

Vahur
Vahur
10 days ago

𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐬ü𝐧𝐝𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐢 𝐬𝐚𝐤𝐬𝐚, 𝐫𝐨𝐨𝐭𝐬𝐢 𝐣𝐚 𝐯𝐞𝐧𝐞𝐧𝐢𝐦𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢𝐝. 𝐏𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝐯ä𝐠𝐚 𝐭𝐮𝐧𝐭𝐮𝐝. 𝐊𝐚𝐬 𝐦𝐮𝐮𝐝𝐚𝐦𝐞 𝐧üü𝐝 𝐤õ𝐢𝐤 𝐀𝐮𝐫𝐢𝐠𝐚𝐝, 𝐅𝐞𝐫𝐫𝐮𝐦𝐢𝐝, 𝐤õ𝐡𝐮𝐭𝐮𝐮𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐯𝐚𝐮 𝐤𝐞𝐬𝐤𝐮𝐬𝐞 𝐤𝐨𝐣𝐚𝐝 𝐤𝐚 ä𝐤𝐤𝐢 𝐦õ𝐧𝐞 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐧𝐢𝐦𝐞 𝐣ä𝐫𝐠𝐢?

"Upameestele" ja teistele vahuritele
"Upameestele" ja teistele vahuritele
10 days ago
Vasta  Vahur

Kus on öeldud, et kohe kõik! Vabadussõjas langenud ja selle majaga seotud isiku meelespidamine ei ole häbiasi. Pealegi ei ole vahuritel ja jukkumitel nii või teisiti sellesse majja asja ei praegu ega edaspidigi. Mis need Auriga ja Ferrum siia puutuvad! Katsuge nüüd üle saada te va punased “upamehed”

Jukkum
Jukkum
10 days ago

Huvitav, miks su sees nii suur kibestumus on? Ja mis “upamehed ” siia puutuvad?
Mis sind nii pöördesse ajas, kui me Vahuriga küsime võõrapäraste nimede kohta?
Ei oska sulle esialgu muud soovitada, kui head psühhiaatrit.

Vahur
Vahur
9 days ago

Ü𝐭𝐥𝐞𝐧 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 ü𝐤𝐬 𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐯𝐞𝐞𝐥, 𝐞𝐭 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬𝐬õ𝐣𝐚𝐬 𝐨𝐧 𝐥𝐚𝐧𝐠𝐞𝐧𝐮𝐝 𝐭𝐮𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐢 𝐯𝐞𝐧𝐞, 𝐬𝐚𝐤𝐬𝐚 𝐣𝐚 𝐫𝐨𝐨𝐭𝐬𝐢 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐬𝐢𝐤𝐮𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮𝐝𝐞 𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞𝐬 𝐚𝐬𝐞𝐭𝐬𝐞𝐯𝐚𝐭𝐞 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐨𝐭𝐮𝐝. 𝐒𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐤ü𝐬𝐢𝐬𝐢𝐧𝐠𝐢, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐤𝐨𝐡𝐚𝐝 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭𝐢𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐞𝐤𝐬?

𝐒𝐚 𝐞𝐢 𝐨𝐬𝐤𝐚 𝐣𝐮 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐮 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐫ää𝐤𝐢𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚. 𝐕𝐚𝐡𝐞𝐭 𝐩𝐨𝐥𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐢𝐧 𝐞𝐥𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝 𝐯õ𝐢 𝐬*𝐭𝐭𝐮𝐧𝐮𝐝, 𝐞𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐞𝐞𝐥𝐞 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐮𝐫𝐢 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐝𝐮𝐦𝐚𝐢𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢𝐝 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚. 𝐒𝐞𝐝𝐚 𝐨𝐧 ö𝐞𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐝 𝐤𝐞𝐞𝐥𝐞𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝, 𝐞𝐭 𝐥õ𝐩𝐞𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐬𝐞𝐞 𝐯ä𝐥𝐢𝐬𝐦𝐚𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐞𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐤𝐞𝐞𝐥𝐞 𝐬𝐨𝐥𝐤𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞.

𝐈𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐮𝐤𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐦𝐚𝐣𝐮 𝐦𝐢𝐭𝐦𝐞𝐢𝐝 𝐩𝐢𝐝𝐢 𝐩ü𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐚𝐮𝐬𝐚𝐦𝐛𝐚𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚; 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐢𝐥𝐭, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐨𝐧 𝐩ü𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞, 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐟𝐮𝐚𝐣𝐞𝐞 𝐦𝐞𝐦𝐮𝐚𝐚𝐫𝐩𝐢𝐥𝐭𝐢𝐝𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐚𝐤𝐬𝐮𝐤𝐬… 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐧𝐞𝐬. 𝐀𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐭𝐨𝐛𝐞 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐝𝐞 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐧𝐚𝐠𝐮 ü𝐤𝐬 𝐦𝐨𝐞𝐡𝐚𝐢𝐠𝐮𝐬, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐚 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐭ä𝐡𝐞𝐥𝐞𝐩𝐚𝐧𝐮 𝐞𝐬𝐢𝐥𝐞 𝐭õ𝐬𝐭𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞.

𝐊𝐚𝐭𝐬𝐮 𝐧üü𝐝 𝐦𝐚𝐡𝐚 𝐫𝐚𝐡𝐮𝐧𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐨𝐧 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐢, 𝐤𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐦𝐞𝐞𝐥𝐝𝐢! 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐚𝐫𝐢𝐬𝐭 𝐣ää𝐛 𝐬ü𝐠𝐚𝐯 𝐦𝐮𝐥𝐣𝐞, 𝐞𝐭 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐚𝐣𝐚𝐠𝐚 𝐬ü𝐯𝐢𝐭𝐬𝐢 𝐬𝐞𝐨𝐭𝐮𝐝, 𝐩𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐤𝐚 𝐢𝐦𝐞, 𝐞𝐭 𝐧𝐢𝐢 𝐡ü𝐬𝐭𝐞𝐞𝐫𝐢𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐥ä𝐤𝐬𝐢𝐝.

Turiste ei ole
Turiste ei ole
9 days ago

Ega see MEEDLA targem sõna pole- liberastide vaimusünnitis nagu ka VABAMU jt inimese vaimupuuet näitavad nimed.

Erich Maria Ma musique
Erich Maria Ma musique
9 days ago

Või nagu see Taltech (TalTech). See on ju idiootsuse ja vaimuvaesuse tipp.

Seewald
Seewald
9 days ago

See on umbes sama, kui küsida hullumaja patsiendilt, et kas ta on hull, vastab see, et ei ole. Need kes väljas on, need on. Sama siin kui üks sõimab tegijaid vaimupuudega inimesteks!

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised