-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

JUHTKIRI – Vallajuhtide palgatõus

Saaremaa valla juhtide palgatõus tundub ülekohtusena, arvestades tavainimeste palkasid maakonnas. On arusaadav, et kulutused tõusevad, aga need ei tõuse mitte ainult vallajuhtidel, vaid kõigil inimestel. Aina suurenevad elektri ja kommunaalkulude arved on elanikele möödapääsmatud ning keegi ei küsi neilt, kuidas nad hakkama saavad.

Koalitsioon põhjendab palkade tõstmist abivallavanemate valdkodade suurenemise ja üksikisiku tulmaksu laekumise tõusuga. Kui aus olla, siis suureneb kõige rohkem ühe abivallavanema vastutusala. Jutt on kohast, millel praegu töötab Kristiina Maripuu. Ent vallavolikogu esimees teeb samasugust tööd nagu varem ja lisaks koputab volikogu istungil korra kuus haamriga.

Teiseks momendiks on ametist lahkuvatele vallavalitsuse liikmetele hüvitise maksmine. Seadus küll võimaldab maksta kuni kolme kuuu ametipalga suurust hüvitist, aga ei kohusta selle maksmist. Seda raha saaks kasutada seal, kus hädasti tarvis oleks. Ja neid kohti on palju. Iga päev levib sotsiaalmeedias appikarjeid ravikulude katmiseks olgu siis inimeste või loomade varjupaiga asukate kohta.

24. november 2021

12 KOMMENTAARID

guest
12 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Ikka oma taskute täitmine
Ikka oma taskute täitmine
3 days ago

on selle koalitsiooni prioriteet – mida rohkem kühveldad, seda rohkem rumal valija sinu poolt hääletab. Vaatame milliste sigadustega sel valitsemise ajal hakkama saadakse.

Tiina
Tiina
3 days ago

Esimine sigadus ongi see nende palgatõus. äärmiselt ebameeldivad tüübid on taas vallavalitsuses ametitesse torgatud.

Ehh
Ehh
3 days ago

Enne valimisi oli kõigile neile teada, mis palk hakkaks olema, nüüd siis äkki see enam ei sobi?

Anu
Anu
3 days ago
Vasta  Ehh

Ahnus ja rahahimu ei kaunista ühegi inimese olemust.

Kalev
Kalev
3 days ago

Aitasin tulumaksu laekumist normaliseerida ja kirjutasin end Saaremaalt välja.

Sass
Sass
2 days ago
Vasta  Kalev

Olen minagi seda teha mõelnud ja ilmselt teengi. Tõesti, milleks nuumata seda lasteaeda siinses vallas. Ei ole neil peale ahnuse ei au ega häbitunnet.

Kaks koomikut
Kaks koomikut
2 days ago
Vasta  Sass

Mis te praaliite, sassid ja kalevid siin. Teil ju pole tulumaksu, te ju töötud.

to Kaks koomikut
to Kaks koomikut
2 days ago

Mis sa lamemaalasest jopskin siin tühja vahutad? Kui sinusugune haukuma tahab hakata, siis pane oma esimesed käpad ka maha sest muidu venitad sa oma räpase kaela ära.

Sissekirjutus tagasi mandrile
Sissekirjutus tagasi mandrile
3 days ago

Hea mõte – pole vaja seda maksuraha siia valda matta, kui lapsed suured ja vanemad hoitud, siis pole neile sakstele maksuraha vaja – teenigu see siis ise välja!

See on märgiline, et....
See on märgiline, et....
2 days ago

…just ametisse saanud tegelased oma esimese tööna, tõstsid iseenda palka. Haldusreform tema tõelises ilus ja Reformierakonna tõlgenduses! D

Mölajätkub
Mölajätkub
2 days ago

Lobisemise eest siin palka ei maksta

to Mölajätkub
to Mölajätkub
2 days ago

Mis sa kuradi pede siin siis mölised?

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised