-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

JUHTKIRI – Mängime ja laulame oma hümni!

Saarlaseks olemine on meie köigi jaoks auasi. Tahame, et kui räägitakse Saaremaast ja saarlastest, siis ikka ainult positiivses vötmes. Oleme oma sitkuse ja visadusega selle ka välja teeninud, meie tegemisi on tunnustatud nii kodumaal, kui piiri taga.

Samas oleme sageli paraku oma kodukoha väärtuste väljatoomisel ja meie iseolemise röhutamisel ka liialt tagasihoidlikud. Meil on vöimalus siin oluliselt juurde panna. Albert Uustulnd on kirjutanud Saaremaale hümni, mille on sisse laulnud Ivo Linna. Paraku teavad seda vähesed ja kuulnud on vist väga ükskikud.

Kes siis veel peale meie peaks seda hümni au sees hoidma ja endale oluliste sündmuste korral ka mängima. Me töstame esile oma ettevötjaid, kultuuriinimesi ja sportlasi, mängime siis nende auks oma kodusaare hümni.

Hoiame au sees oma lippu. Ei piisa, et valla lipp lehvib vaid vallamajal vöi staadionil. Valla lipp igasse ettevöttesse ja igasse kodusse Eesti lipu körvale. Meil on tähtpäevi, mil need körvuti välja tuua.

22. november 2021

1 kommentaar

guest
1 Kommenteeri
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Toomas Kasemaa
Toomas Kasemaa
9 days ago

Lõpuks ometi, olen seda ettepanekut teinud vist juba aastast 2007. Tookord küll maakonna lipuga, mida võib ka praegu kasutada. Valla lipo, millel kujutatud purjelaev koos auguga purjes ei ole minu jaoks nii atraktiivne.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised