-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Orissaare noor muusik saavutas rahvusvahelisel konkursil 3. koha

Orissaare muusikakooli kümneaastane trompetiõpilane Hiie Kärner saavutas Tenerifel läbiviidud rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil oma vanuseklassis kolmanda koha.

Hiie õpib trompetit Orissaare muusikakoolis alles kolmandat aastat, osales konkursil esimest korda ja tegi seda edukalt. Konkursil osalemiseks tuli kaks pala kogupikkusega kuni seitse minutit kontsertversioonina videosse salvestada ja Youtube’i üles laadida, kuna koroonaviiruse levikust tulenevalt ei olnud võimalik Tenerifele sõita. Hiiet saatis klaveril Merilin Nõu. Konkursil osales noori muusikuid erinevatest paikadest üle maailma ja neid hindas rahvusvaheline žürii.

„Lugude valikul vaatasin, et õpilane näitaks oma tehnilise oskusi nii palju kui suudab. Üks lugu oli kiire ja säravama kõlaga ning teine aeglasem, mis näitas instrumendi hääle tekitamise oskust,“ ütles Hiie trompetiõpetaja Karlis Saar. „Ilus üllatus, et rahvusvahelisel konkursil kolmanda koha punktid tulid.“ Saare sõnul on see tema õpetajana tegutsemise aja jooksul esimene kord, kui tema õpilane saab rahvusvahelisel konkursil tunnustatud.

Mängulised esitused

Õpetajana nägi Karlis Saar kohti, kus Hiie jaksaks ja oskaks veelgi paremini mängida. Videosid võis teha mitu tükki, kuid nende hulgast tuli valida, milline konkursile esitada. „Lapsel ei ole jõudu nii palju variante teha. Piirid tulevad ette,“ ütles Saar.

„Pillimäng on niivõrd keeruline ettevõtmine, et kui alles algklassis õppiv tüdruk jaksab lood nii selgeks mängida, siis on see suur asi,“ kiitis trompetiõpetaja oma õpilast. „Pingutada tuli, aga muusika mängimise võlu jäi alles ja esitused tulid mängulised,“ lisas ta.
Orissaare muusikakooli direktori Martti Nõu sõnul hakkasid muusikakooli mõtted Tenerife konkursil andekamate õpilastega osalemiseks liikuma kaks aastat tagasi.

“Plaanisime kaks aastat esialgu võimatuna näivat eesmärki, et minna osalema rahvus-
vahelisele noorte muusikute konkursile Tenerife saarel. Reis on kulukas ja kuna muusikakoolil eelarves sellist raha ei ole, siis piilusime erinevaid projekte, kust selliseks konkursireisiks toetust saada,” rääkis Nõu.

Mõtted tekkisid kaks aasta tagasi

Paraku peatas koroonaviirus reisimõtted ja konkurss kolis internetti. Orissaare muusikakooli õpilased osalesid esimest korda sellel konkursil eelmisel aastal. Toona tunnustas žürii klaveriõpilast Lagle Levit oma vanuserühmas teise kohaga. See oli ajalooline hetk Orissaare muusikakooli jaoks, sest varem ei ole muusikakool rahvusvahelistel konkurssidel osalenud.
„Kui kunagi saab reisima hakata, on meil soov ikka kohapeal ka ära käia,“ ütles Martti Nõu.

“Süües kasvab isu. Nüüd läheb pilk avaramaks ja tasub rohkem väljapoole vaadata, sest õpetajate tase on hea. Koht ja tunnustus on tore, aga konkursile minek eeldab rohkem kui igapäevatöö.”

Nõu võrdles noorte muusikute konkursile minekut õpilaste olümpiaadiks ettevalmistamisega, mis vajab eraldi trenni.

“Nende õpilaste jaoks, kes otsustavad seal osaleda, tähendab see suurt arenguhüpet,” lausus Nõu.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised