-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Ka tegijad vajavad hoolt ja tänu

Diakoonia ehk hoolekandetöö on oluline osa koguduse igapäevatööst nii koguduse sees kui kogukonnas.

Meie kogudustes tegutsevad vabatahtlikkuse alusel väga paljud tublid inimesed, kes aidates ja julgustades teisi, aitavad ja toetavad sellega ka iseennast.

Kuressaare kogudus on oma diakooniatöö vabatahtlikele korraldanud igal aastal ühe väljasõidu või õppereisi. Sellel aastal otsustati jääda oma kodusaarele ja külastada Kihelkonna, Lümanda ja Salme osavalla ja koguduste piirkondi.

Halli sügisilma taustal ja piisavalt avara bussiga reisi läbi Saaremaa muutis oluliselt lühemaks meie reisi külalisena kaasa teinud Valga koguduse õpetaja Margus Suvi vestlustega Valga koguduses tehtavast hoolekandetööst ning koguduse ajaloost ja tänapäevast.

Ühiselt külastati ja peeti palvused Mõnnuste ja Kärla kalmistutel puhkavate Kuressaare koguduse töötegijate haudadel. Kihelkonna kiriku pastoraadi ees tervitas külalisi koguduse õpetaja Rene Reinsoo, kes juhatas Kihelkonna eestpalvekoguduse liikmed pikka kohvilauda, kus toimus arutelu piirkonna hoolekandetöö võimaluste üle kohalikus kogukonnas. Kirikuõpetaja abikaasa Helen Reinsoo tutvustas koguduse tava, saata oma liikmetele õnnitlus- ja pühadekaarte, mille valmistajaks on Saksamaal elav koguduse vabatahtlik Aive, kes muuhulgas selle kaudu toetab oma kodukoguduse tööd.

Taevast tihkuva vihma saatel võeti pärast Saaremaa kõrgeima torniga Kihelkonna kirikuga tutvumist suund Saaremaa läänekaldal asuva Atla küla uue sadama ja kogukonnahoone poole, kus meid tervitas senine külavanem ja vana jääkeldri varemetest ümberehitatud uue sadamahoone ehituse initsiaator Toivo Naagel.

Pidulik lõunasöögilaud oli teelistele kaetud Marta Loviise söögikohas, mille tuntud leivalõhnalisest külalislahkusest rõõmustasid kõik osalejad, kuna lisaks lõhnale saadi uueks teekonnaks kaasa nii palju jagatud kogemusi kui ka ühe või koguni mitu pätsi ahjusooja leiba.

Tagasiteel läbi sügisese Saaremaa rannamaastiku peatuti palvuseks veel teeäärses Tiirimetsa Emmause palvemajas.

Eelmine artikkelPEREKONDLIK: 11. – 18. november
Järgmine artikkelKirikuteated
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised