-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

JUHTKIRI – Paratamatus

Praegusele majandusele nii Eestis kui mujal maailmas on iseloomulik tootmise kasvu seiskumine, inflatsioon ja tööpuuduse kasv. Euroopa hübriidkriisis, kus võideldakse koroonaviiruse levikuga, Valgevene provokatiivse migratsiooniga ja jätkuva elektrihinna tõusuga, tuleb igal üksikisikul ja leibkonnal püksirihma augu või kahe võrra koomale tõmmata, seda enam meie geograafilises piirkonnas, kus alles langema hakkavad miinuskraadid mõjutavad küttearveid. Need teevad lähima kolme-nelja kuu jooksul pehmelt öeldes meelehärmi, sundides üle vaatama nii voolu- kui kõik teised tarbimisharjumused.

Aga elu seisma jääda ei saa ja sunnib ka praegu nii mõnelgi oma lähedast hooldekodusse paigutama. Sealsete töötajate madalast palgast ja teenuse kvaliteedist on palju kõneldud ning on loomulik, et igaüks loodab oma lähedasele mugavamaid tingimusi ja parimat hooldust. Teadupärast on ainuüksi kvaliteedi säilitamiseks hädavajalik motivatsioon ja selle esmaseks tõhustamiseks palgatõus. Paratamatult tuleb tarbijal ja teenuse vajajal kõik see kinni maksta.

17. november 2021

5 KOMMENTAARID

guest
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Miks...
Miks...
11 days ago

keegi midagi meie uute teadaolevate abivallavanemate kohta midagi sahistada ei taha! Te ei taha ju ometi öelda, et Maire Käärid on nii kahvatu isiksus, et temast pole midagi taga rääkida! D
Ja isegi ametlikud ajakirjanikud paistavad puu otsas olevat, kuigi pauk ju ometi käis – nimed on teada antud! Tutvustage valijatele nende valitud valitsejaid! D (Iroonia on siin selles, et tegelikult valisid need juhid välja parteide kohalikud juhtkonnad.)

Mersu
Mersu
11 days ago
Vasta  Miks...

Koit Voojarvest ma tean seda, et autoteeninduse hinnapakkumise yletas hiljem saadud arve isegi 2X…….pettus on selle mehe tunnus….ja see oli tavaline asi.

Nonii
Nonii
10 days ago

kui sotsiaali abivallavanemaks ikka Koit, siis häda meile kõigile – see teekond on üks kord juba läbitud…

Mask
Mask
10 days ago

Käärid on tore naisterahvas, teeb head nägu ja naeratab … kas sellest alati kasu on, see iseasi

Kadakas
Kadakas
10 days ago

Meie Maa ajakirjanikud võiksid vahest sealt toimetuse toast välja tulla ja vaadata, mis tegelikult toimub. Eestis on majanduskasv ca 10% (koroonaeelse ajaga võrreldes 5%), tööjõu puudus on üha süvenev, ettevõtete käibed ja kasumid kasvavad, keskmise palga numbrid kasvavad samuti mühinal. Ettevõtted ei jõua toota nii palju kui on nõudlus aga Meie Maa arvab, et meil on kriis!

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised