-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

SÜG riigieksamites maakonna parim

Haridus- ja noorteamet avalikustas sellekevadiste riigieksamite tulemused, kus Saaremaa gümnaasiumitest on parim Saaremaa ühisgümnaasium.

Riigieksamite keskmiste tulemuste arvestuses on koolidest parim Tallinna Reaalkool (81,1). Saaremaa ühisgümnaasiumi keskmine tulemus oli 68,1 (Eesti keel 68,1; matemaatika 68,1; võõrkeel 68,1), Orissaare Gümnaasiumil 65 (65, 65, 65), Kuressaare gümnaasiumil 59,8 (59,8; 59,8; 59,8) ja Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumil 45,3 (45,3; 45,3; 45,3).

2020/2021. õppeaasta riigieksamite tulemused näitavad, et nende õpilaste, kes otsustasid kevadel riigieksamid sooritada, keskmised tulemused olid sarnased varasemate aastatega. Kahel viimasel õppeaastal ei olnud eksamite tegemine seotud gümnaasiumi lõpetamisega ja eksamite tegemine oli vabatahtlik.

Haridus- ja Noorteameti testide ja hindamise osakonna juhataja Aimi Püüa tõdeb, et kuigi riigi lõikes on eksamite keskmised tulemused varasemate aastatega võrreldes samalaadsed, ei ole tulemused kooliti või aastate kaupa võrreldavad, sest eksameid on kahel viimasel aastal sooritanud ainult teatud osa abiturientidest – mõned loobusid kõikidest eksamitest, osad tegid ühe või kaks eksamit. “Kuna eksamid olid vabatahtlikud, siis oli osalejate arv koolide lõikes väga erinev. Eksamivalikul lähtuti tõenäoliselt enamasti sellest, mida edasiõppimiseks vaja läks või näiteks tegid eesti keele teise keelena eksami need, kes soovisid saada eesti keele tasemetunnistust,” toob Püüa välja ning nendib, et enim otsustati mitte teha matemaatika kitsa kursuse riigieksamit.

Gümnaasiumi lõpetajatel oli võimalus sooritada riigieksamid eesti keeles või eesti keeles teise keelena, matemaatikas, inglise keeles ning üks rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeele eksam. Sel aastal korraldati riigieksamitele täiendavalt üks lisaeksam, seega oli eksaminandil võimalik osaleda korralisel riigieksamil või mõjuva põhjuse korral esimesel või teisel lisaeksamil. Eksaminand sai iga riigieksamit sooritada üks kord.

Riigieksamid toimusid eelmisel õppeaastal 25. korda. Riigieksamitele registreerus tänavu kokku 10 534 eksaminandi, kellest 8440 on gümnaasiumiõpilased, 728 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1366 kutseõppeasutuste õpilased.

2 KOMMENTAARID

guest
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
libauudis
libauudis
16 days ago

Postimehe edetabel näitas küll seda, et Orissaare G oli eespool

Luupuurija
Luupuurija
15 days ago
Vasta  libauudis

Komsomolskaja Pravda andmetel aga hoopis Sõmera eluülikool.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised