-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Lionsite kingitus ergutab lapsi hammaste eest hoolitsema

Lions-klubid andsid neljapäeval esimese klassi lastele üle suu tervisele pühendatud kinkekotid, et teadvustada tervete hammaste mõju tervisele, Saaremaal 11 kooli 314 lapsele.

Kuressaare Lions Klubi president Olev Õun ütles, et hambaarstid on pööranud tähelepanu sellele, et meie laste hambad ei ole korras ja tänu saadud kingitusele saavad nad nüüd ise rohkem panustada.

Kõik tänavu esimesse klassi läinud lapsed said koostöös Suukooliga valminud kingikoti, mis sisaldab hambaharja ja -pastat, Suukooli ja Lions-liikumise teabelehte, Punase Risti plaastrit ja lõvi helkurit. Kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise.

Tartu Ülikooli Hambaarstiteaduse instituudi uuringu kohaselt leidus 2019. aastal 6-aastatste laste seas vähem kui kolmandik (28%) täiesti tervete piimahammastega lapsi. Kohest ravi vajasid 58% laste hambad ning kaariese algeid leidus 66% uuritutel. 6-aastastest lastest peseb hambaid kaks korda päevas 69%, juhuslikult 7%, ülejäänud pesevad hambaid üks kord päevas.

Haridus- ja Teadisministeerium kiitis heaks ettevõtmise pöörata tähelepanu laste suuhügieenile ning tuletab meelde, et laste hambaid ravitakse Eestis kuni 19. eluaastani tasuta.

Kingitusega juhitakse nii laste kui ka vanemate tähelepanu, et korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen koos hambasõbraliku toitumisega on parim viis oma tervise eest hoolitsemisel.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised