-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Lugejakiri: Düstoopia

Kes on vene ajal elanud, mäletab ehk okupatsioonist ja okupantidest tekitatud rusutust. Mina mäletan. Hetkel on sama rusuv nagu siis, või isegi rusuvam, sest pragu ei orjasta meid mitte venelased, vaid oma valitsev klikk. Meie omad politseinikud tirivad su poest „menetlemisele”, kui sul teatud maski ees ei ole või käsivad restoranist lahkuda, kui sa oma „nakkusohutust” nn tervisetõendiga tõendada ei suuda ja „menetlevad”siis ettevõtjat, kel oli julgust sind sööma lasta.

Õhtuti tahaks trenni minna, jõusaali või tennist mängima, aga ei saa, sest valitsusele ei piisa, et sa terve oled – ta tahab, et sa süstitud oleksid. Süstita terve olemine on karistatav. Peaminister Kaja Kallase retoorika kohaselt oled sa vastutustundetu kui sul vaktsiini keres ja maski ees ei ole… Sind karistatakse selle eest, et oled ise uurinud, kuidas terve olla, pead võimalikku vaktsiinikahjustust haigusest hullemaks ja maskiga hingamise piiramist kahjulikuks tervisele ning viiruse piiramise seisukohalt mõttetuks.

Lihtsalt ei mahu mulle pähe, milleks kehtib meil nn nakkusohutustõend, mis seda ohutust ei tõenda ja miks sunnitakse inimesi tolmumaske kandma?! Valitsus tundub olevat ristisõjas inimestega, kes usuvad seda, mida nad kunagi koolis õppisid ja mida lugupeetud teadusnõukoja esinaine (ja mitte ainult tema) on kinnitanud – mask ei ole mõeldud kaitseks viiruse eest. Kes usub kaitsesse, kandku, aga praegune sunduslik maskiterror on masendav! Õõvastav on vaadata sotsiaalmeediast ja kuulata näiteks Raadio Kadist ülevaateid Politsei- ja Terviseameti korraldatud koroonapasside ja maskide kontrollimise reididest.

Eesti valitsus ei peaks oma pandeemiapoliitikas eeskuju võtma mitte USA-st, Prantsusmaast, Austraaliast ega teistest sarnastest düstoopiatest, vaid näiteks Rootsist, kus austatakse inimõigusi, kus kedagi ei survestata, piirata ega diskrimineerita süstisaamise või maskikandmise alusel.

Avaldatud muutmata kujul.

32 KOMMENTAARID

guest
32 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
.....
.....
18 days ago

Hakkad sa poliitikasse suunduma?

Minu nimi
Minu nimi
18 days ago

Rootsis on süstitud 83% 16+ elanikonnast. Mida sina oled nõus tegema, et ühiskond avatud saaks? Lihtsalt üks vingumine ja umbmäärane lahmimine

Jälle ta hädaldab
Jälle ta hädaldab
18 days ago

Tubli, tubli- kõik õiged sõnad on kasutusele võetud- õõvastav, masendav, terror, oma peaga mõtleja jne. Lisaks kõik vanad arusaamad pandeemia kohta 2020 aasta algusest, yes!! Võiks ju kasutada uuemat infot aga ei käi narratiiviga kokku? Nagu suured eeskujud Varro ja ekre klikk ees, nii härra järel. Ving ja ohkimine, “mina olen terve inimene ja tahan kõike saada!” Härra pole muidugi kuulnudki, et Rootsis inimesed kuulavad oma valitsust ja teevad seda jubedat vaktsiini ja killermaski panevad ka ette täiesti vabatahtlikult. Härra pole siiani aru saanud ka, et haigusel on peiteaeg. Tema tunneb end tervelt ja tahab tennist mängima! Ahsoo.

Teadlane
Teadlane
18 days ago

Ah mine Sa ka oma jutuga ikka väga pikale liinile

Byrocrates
Byrocrates
18 days ago

Kas tõesti on vaja kommenteerida, kui ise üldse teemat ei valda?

Eestlased ütlevad:
Eestlased ütlevad:
18 days ago
Vasta  Byrocrates

kus viga näed laita, seal tule ja aita! Esita, bürokraat, siis oma teemat valdava inimese seisukoht!

Uskumatult
Uskumatult
18 days ago

rumal jutt ühe ettevõtja kohta! Terve ühiskond, tegelikult tsivilisatsioon oleks koomas ja käpuli, kui koroonale vaktsiine ei oleks.

Või tahab kapitalistina
Või tahab kapitalistina
18 days ago
Vasta  Uskumatult

elada teiste kulul! D

See tähendab, et kui 990 inimest tuhandest on ennast vaktsineerinud, võivad ülejäänud kümme selle tõesti rahumeeli tegemata jätta – mitte midagi ei juhtu, praktiliselt viirus ei levi niigi!

Vagapagan
Vagapagan
17 days ago
Vasta  Uskumatult

Kuidas sa seda tead nii täpselt??????

Läänlane
Läänlane
14 days ago
Vasta  Uskumatult

Kasulik idioot.

Korona kepp
Korona kepp
18 days ago

njah aga sa oled eestlane, mitte rootslane ja vene värk on alati olnud

Maakas
Maakas
18 days ago

Ma käisin ka metsandust õppimas, meil küll viroloogia tunde polnud:)

Egas
Egas
9 days ago
Vasta  Maakas

Targad inimesed ei piirdu ainult koolitarkusega.

Lilleke
Lilleke
17 days ago

Reformierakonnale vastuhakkamine on võrdne riigireetmisega. Karistuseks on ühiskonnast välja heitmine ja Õige Mõtlemise laagrisse määramine 5 aastaks.

Vahur
Vahur
17 days ago
Vasta  Lilleke

Mina ei salli neid oravaid silmaotsaski.

Papp
Papp
17 days ago

Muidu mõistlik ja tark mees, kuid vahest läheb lappama nagu praegugi. Kui omal jääb mõistusest puudu, küsi isalt nõu. Mingi suvalise usulahu propagandat ei maksaks ka avalikus ruumis teha!

Kalle
Kalle
17 days ago

Rootsi saab endale käskude ja keeldude vabadust lubada, sest seal on kodanikukuulekus väga kõrge. Valitsuse soovitusi võetakse kuulda, aga isegi seal läks asi käest. Vaktsiinid päästsid Rootsi ja seal enam probleeme ei ole, sest vaktsineerituse tase on väga kõrge. Kuidas te seda ei näe?

Pakun..
Pakun..
17 days ago
Vasta  Kalle

Sest ta on rumal?

Või selle variant:
Või selle variant:
17 days ago
Vasta  Pakun..

näeb ainult seda, mida usub,

Peaaegu kõik on olemas...
Peaaegu kõik on olemas...
17 days ago

… ainult ood ussirohule jäi veel puudu.

Mömm
Mömm
16 days ago

Ma imestan seda, et Meie Maa Delfi kommentaari artikli pähe avaldab.

Riista Lensin.
Riista Lensin.
15 days ago
Vasta  Mömm

Põle ju ime, ammu teada et selle ajalehe taga ongi need samad lamemaalased.

Vahur
Vahur
16 days ago

𝐌𝐚 𝐬𝐨𝐨𝐯𝐢𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐚, 𝐤𝐮𝐬𝐭 𝐯õ𝐭𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐞 𝐦𝐞𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐚𝐡𝐯𝐚𝐬, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 ö𝐞𝐥𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧? 𝐊𝐢𝐧𝐝𝐥𝐚𝐬𝐭𝐢 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐛 𝐭𝐚 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐥𝐚𝐦𝐞𝐚𝐣𝐮𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐋𝐮𝐭𝐬𝐚𝐫𝐢 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐫𝐞𝐛𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢, 𝐤𝐮𝐬 𝐭𝐚 ü𝐭𝐥𝐞𝐛 “ü𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝟏𝟎𝟎% 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭”. 𝐋𝐚𝐦𝐞𝐚𝐣𝐮𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 𝐯𝐢𝐠𝐚 𝐨𝐧𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐝 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐯𝐚𝐝 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝟏𝟎-𝐬𝐞𝐤𝐮𝐧𝐝𝐢𝐥𝐢𝐬𝐢 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐞𝐝𝐢𝐝𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐚 𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐦õ𝐧𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐯𝐣𝐮𝐮𝐝 ä𝐫𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐤ä𝐢𝐛. 𝐉𝐮𝐭𝐭 𝐤ä𝐢𝐬 𝐚𝐧𝐭𝐮𝐝 𝐡𝐞𝐭𝐤𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐞𝐤𝐬𝐭𝐢𝐬𝐭, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐨𝐧 ü𝐤𝐬 𝐚𝐛𝐢𝐯𝐚𝐡𝐞𝐧𝐝, 𝐦𝐢𝐬 𝐀𝐈𝐓𝐀𝐁 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐭õ𝐤𝐞𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢𝐬𝐞𝐥 𝐚𝐠𝐚 𝐞𝐢 𝐇𝐎𝐈𝐀 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝟏𝟎𝟎% ä𝐫𝐚. 𝐒𝐞𝐚𝐥𝐭 𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐫𝐞𝐛𝐢𝐭𝐮𝐝 𝐥õ𝐢𝐤, 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭.

𝐓𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐨𝐧 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐩𝐢𝐢𝐧𝐥𝐢𝐤 𝐤𝐮𝐢𝐯õ𝐫𝐝 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥𝐚𝐤𝐬 ü𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫𝐚𝐡𝐯𝐚𝐬 𝐞𝐧𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐭𝐚𝐡𝐚𝐛. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐧üü𝐝 𝐤𝐨𝐥𝐦𝐚𝐬 ü𝐥𝐥𝐢𝐭𝐢𝐬 𝐣𝐮𝐛𝐚. 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐝𝐢𝐬𝐚𝐚𝐥𝐢 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐞𝐢 𝐬𝐚𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐤𝐨𝐣𝐮 𝐩𝐨𝐤𝐬𝐢𝐤𝐨𝐭𝐭 𝐨𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐬𝐞𝐞𝐬 𝐨𝐦𝐚 𝐯𝐢𝐡𝐚𝐡𝐨𝐨𝐝 𝐤õ𝐢𝐠𝐢 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐞𝐥𝐚𝐝𝐚. 𝐌𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐫𝐚𝐥𝐭 𝐮𝐬𝐮𝐧, 𝐞𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐚𝐢𝐭𝐚𝐛. :)))

Kas
Kas
16 days ago
Vasta  Vahur

..Lutsar on ainuke pädev midagi rääkima?! Loeme nüüd teadusuuringuid ka! Näiteks pubmedist. Me kõik, nii lamemaalased kui kuulekad lapikandjad. Lihtinimestele täiesti kättesaadav. Selleks, et areneda ning end arendada ei pea doktorikraadiga olema.
Seal on päriselt ka tõenduspõhised teadusuuringud. See praegune ajastu näitab ära, kui tark ja analüütiline on inimene; kas tal on arenenud kriitiline mõtlemine ning kuhu maani. 🤦🏼‍♀️

Vahur
Vahur
16 days ago
Vasta  Kas

𝐄𝐢 𝐭𝐞𝐚 𝐦𝐢𝐧𝐚, 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐮𝐝𝐮 𝐬𝐮𝐥𝐥𝐞 𝐤ä𝐫𝐛𝐬𝐞𝐢𝐝 𝐩ä𝐡𝐞 𝐚e𝐭𝐮𝐝 𝐨𝐧, 𝐤𝐚𝐬 𝐋𝐮𝐭𝐬𝐚𝐫𝐢 𝐯õ𝐢 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐢𝐬𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐟𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐦𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐧ä𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐥𝐢𝐢𝐤u𝐦𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐈𝐫𝐣𝐚 𝐋𝐮𝐭𝐬𝐚𝐫𝐢 𝐤𝐥𝐢𝐩𝐩𝐢, 𝐤𝐮𝐬 𝐭𝐚 𝐣𝐮𝐬𝐭𝐤𝐮𝐢 𝐨𝐦𝐚 𝐬õ𝐧𝐚𝐝𝐞𝐠𝐚 𝟏𝟎-𝐬𝐞𝐤𝐮𝐧𝐝𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬 𝐤𝐥𝐢𝐩𝐢𝐬 ü𝐭𝐥𝐞𝐛, 𝐞𝐭 𝐦𝐚𝐬𝐤 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭. 𝐍𝐚𝐠𝐮 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞𝐯𝐚𝐥𝐭 𝐦𝐚𝐢𝐧𝐢𝐬𝐢𝐧, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞𝐬 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐭𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐢𝐭 𝐦𝐚𝐭𝐞𝐫𝐣𝐚𝐥𝐢, 𝐦𝐢𝐬 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐢𝐬 𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝟏𝟎-𝐬𝐞𝐤𝐮𝐧𝐝𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐡𝐨𝐨𝐩𝐥𝐚𝐮𝐬𝐞 𝐦õ𝐭𝐞𝐭. 𝐀𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐦õ𝐭𝐞𝐭 𝐫ää𝐤𝐢𝐝𝐚, 𝐬𝐞𝐬𝐭 “𝐤𝐫𝐢𝐢𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞” 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐞𝐯𝐮 𝐣𝐮 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐦𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐤𝐨𝐠𝐮 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝟏𝟎-𝐬𝐞𝐤𝐮𝐧𝐝𝐢𝐠𝐚 𝐤ä𝐭𝐭𝐞. 𝐎𝐧 𝐧𝐢𝐢? 𝐌𝐢𝐥𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐫𝐢𝐧𝐠𝐢𝐠𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐤𝐚 𝐨𝐭𝐬𝐞? :)))

𝐌𝐢𝐬 𝐩𝐮𝐮𝐝𝐮𝐭𝐚𝐛 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐧𝐧 𝐤𝐫𝐢𝐢𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐨𝐧 𝐩ä𝐫𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚𝐥𝐣𝐚𝐤𝐚𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐬𝐭 𝐫ää𝐤𝐢𝐝𝐚, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐧𝐧 𝐤𝐫𝐢𝐢𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐬𝐞𝐝 𝐭𝐞𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐤õ𝐢𝐤𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝𝐢, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐤𝐫𝐢𝐢𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐭𝐚𝐝𝐚. 𝐊𝐫𝐢𝐢𝐭𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐭𝐞𝐢𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞, 𝐤𝐮𝐢 ü𝐤𝐬𝐭𝐚𝐬𝐩𝐮𝐡𝐚 𝐌𝐈𝐒 ü𝐤𝐬𝐭𝐚𝐬𝐩𝐮𝐡𝐚 𝐌𝐈𝐋𝐋𝐄 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐞𝐥 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 ü𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐥ü𝐤𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞. 𝐒𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐤𝐬 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 ö𝐞𝐥𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐮𝐫𝐮 𝐨𝐧 𝐬𝐢𝐧𝐢𝐧𝐞, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐧𝐚𝐞𝐦𝐚 öö𝐤𝐚𝐩𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐥 𝐨𝐥𝐞𝐯 𝐥𝐮𝐮𝐩 𝐧ä𝐢𝐭𝐚𝐬 𝐤𝐞𝐥𝐥𝐞𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐝𝐚. 𝐉𝐚 𝐥𝐚𝐦𝐛𝐚𝐤𝐚𝐫𝐢 𝐩𝐞𝐚𝐛 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐨𝐨𝐦𝐮𝐥𝐢𝐤𝐮𝐥𝐭 𝐤𝐫𝐢𝐢𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐦𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐣𝐮 𝐣𝐮𝐥𝐠𝐞𝐬 𝐨𝐦𝐞𝐭𝐢𝐠𝐢 𝐥õ𝐩𝐮𝐤𝐬 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞 𝐯𝐚𝐬𝐭𝐮 ö𝐞𝐥𝐝𝐚. :)))
𝐓𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐮𝐮𝐝 𝐤𝐮𝐢 ü𝐡𝐞𝐝 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐭𝐚𝐫𝐛𝐢𝐣𝐚𝐝. 𝐋𝐨𝐞𝐭𝐞 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐝𝐞𝐥𝐭 𝐭𝐨𝐨𝐝𝐞𝐭𝐮𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐭𝐮𝐭𝐞 𝐢𝐬𝐞 𝐯𝐞𝐞𝐥 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐬𝐞𝐞𝐥ä𝐛𝐢. 𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐥𝐞- 𝐬𝐞𝐞 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞, 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐧 𝐢𝐧𝐟𝐨 𝐭𝐚𝐫𝐛𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐌𝐢𝐬 𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭, 𝐤𝐚𝐬 𝐤𝐞𝐞𝐠𝐢 𝐥𝐨𝐞𝐛, 𝐦𝐢𝐬 𝐯ä𝐫𝐯𝐢 𝐨𝐧 𝐎𝐭𝐭 𝐓ä𝐧𝐚𝐤𝐮 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐩𝐞𝐬𝐮 𝐯õ𝐢 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐢𝐧𝐚 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚𝐝 𝐦õ𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐩𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐢𝐥𝐥𝐮𝐬𝐢𝐨𝐨𝐧𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨 𝐘𝐨𝐮𝐭𝐮𝐛𝐞’𝐢𝐬𝐭. 𝐈𝐧𝐟𝐨 𝐭𝐚𝐫𝐛𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐬𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐦𝐢.

𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐮𝐬𝐮𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠𝐮𝐭𝐞𝐬𝐭, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐩𝐚𝐥𝐮𝐧 𝐯𝐚𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐚 𝐚𝐥𝐥𝐢𝐤𝐚𝐢𝐝. 𝐄𝐢 𝐩𝐞𝐚 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐞𝐫𝐢𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐠𝐞𝐞𝐧𝐢𝐮𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚, 𝐞𝐭 𝐬𝐮𝐮𝐭𝐚 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐭𝐞 𝐣𝐚 𝐩𝐢𝐥𝐭𝐢𝐝𝐞𝐠𝐚 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐤𝐞 𝐟𝐨𝐭𝐨š𝐨𝐩𝐩𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭öö𝐝 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐣𝐚 ü𝐤𝐬𝐭𝐚𝐬𝐩𝐮𝐡𝐚 𝐦𝐢𝐬 𝐚𝐧𝐝𝐦𝐞𝐝 𝐯õ𝐢 𝐩𝐢𝐥𝐝𝐢𝐝 𝐥𝐚𝐦𝐛𝐮𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐮𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚. 𝐀𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐡𝐢𝐥𝐣𝐚𝐚𝐞𝐠𝐮 𝐥𝐢𝐢𝐤𝐮𝐬𝐢𝐝 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐝 𝐨𝐦𝐚𝐭𝐞𝐡𝐭𝐮𝐝 𝐭𝐚𝐛𝐞𝐥𝐢𝐝 𝐧𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮𝐮𝐫 𝐨𝐧 𝐩𝐫𝐨𝐭𝐬𝐞𝐧𝐭𝐮𝐚𝐚𝐥𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐤𝐨𝐫𝐨𝐨𝐧𝐚𝐬𝐬𝐞 𝐬𝐮𝐫𝐞𝐦𝐮𝐬. 𝐊ü𝐥𝐥 𝐨𝐥𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝟗𝟎+ 𝟏,..% 𝐣𝐚 𝐚𝐥𝐥𝐚 𝟖𝟎 𝐨𝐥𝐢𝐝 𝐤õ𝐢𝐤 𝟎,…%. 𝐒𝐞𝐞 𝐨𝐥𝐢 𝐚𝐠𝐚 𝐥𝐚𝐮𝐬𝐯𝐚𝐥𝐞. 𝐓𝐞𝐠𝐞𝐥𝐢𝐤𝐮𝐝 𝐧𝐮𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝 𝐨𝐧 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐝𝐞𝐬 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐦𝐚𝐝. 𝐓𝐚𝐚𝐬𝐤𝐨𝐫𝐝, 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐞, 𝐦𝐢𝐝𝐚 (𝐤𝐞𝐝𝐚) 𝐬𝐚 𝐬öö𝐝. 𝐊𝐮𝐢 𝐥𝐨𝐥𝐥𝐢𝐝𝐞𝐥𝐞 𝐦õ𝐞𝐥𝐝𝐮𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐭 𝐬öö𝐭𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐯õ𝐢𝐝 𝐤𝐨𝐥𝐦 𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐚𝐫𝐯𝐚𝐭𝐚, 𝐤𝐞𝐬 𝐨𝐥𝐞𝐝.

“Selleks, et areneda ning end arendada ei pea doktorikraadiga olema.”
𝐕ä𝐠𝐚 õ𝐢𝐠𝐞, 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐣𝐚 𝐤õ𝐢𝐠𝐞𝐬𝐭 ü𝐤𝐬 𝐩𝐨𝐨𝐥𝐞𝐭𝐞𝐢𝐬𝐭𝐭𝐮𝐧𝐧𝐢𝐧𝐞 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨𝐥õ𝐢𝐤 𝐘𝐨𝐮𝐭𝐮𝐛𝐞’𝐢𝐬𝐭 𝐯𝐚𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝𝐤𝐢 “𝐤𝐫𝐢𝐢𝐭𝐢𝐥𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭” 𝐦õ𝐭𝐥𝐞𝐯 𝐭𝐞𝐚𝐝𝐥𝐚𝐧𝐞. :))) 𝐇𝐚𝐥𝐞, 𝐥𝐢𝐡𝐭𝐬𝐚𝐥𝐭 𝐯ä𝐠𝐚 𝐡𝐚𝐥𝐞!

Kassile
Kassile
16 days ago
Vasta  Kas

Aga oled sa tähele pannud, et kriitilist mõtlemist haridusele eelistavad ikka eeskätt need, kel seda haridust pole? Kokkusattumus? Või ongi nii, et mida rohkem inimene neid haridusasutusi rügab, seda rumalamaks ning ajupestumaks ta muutub ning õiget tõde teavad ikka ainult need, kel 9 klassi pagasis, kui sedagi ja kui need isegi pagasis on, siis viimased klassid ka vanemate halamise pärast läbi saanud? Paneb mõtlema või mis?😉

Kane
Kane
15 days ago
Vasta  Vahur

Ma vaatasin maski tooteinfost,kirjas ilusti:ei kaitse viiruse eest.Rohkem pole vaja,kui elementaarset lugemisoskust ja aru saamist loetust. Kõigil tolmulappudel ja respikatel ilusti kirjas,et ei kaitse viiruste eest, millest rumalad aru ei saa,toote otstarbest???

Vahur
Vahur
14 days ago
Vasta  Kane

𝐊𝐚𝐬 𝐚𝐮𝐭𝐨 𝐭𝐮𝐫𝐯𝐚𝐯öö 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐛 𝐤𝐚 𝐬𝐢𝐧𝐝 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚 𝐞𝐞𝐬𝐭? 𝐄𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝐣𝐮. 𝐌𝐢𝐤𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐧𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐝 𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐬õ𝐢𝐭𝐮? 𝐕õ𝐢 𝐬𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐝 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐥𝐚𝐦𝐛𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞, 𝐤𝐞𝐬 𝐞𝐢 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐠𝐢, 𝐬𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞𝐞 𝐫𝐢𝐤𝐮𝐛 𝐬𝐢𝐧𝐮 𝐯𝐚𝐛𝐚𝐝𝐮𝐬t?

𝐓𝐮𝐥𝐞 𝐧üü𝐝 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐣𝐮𝐮𝐫𝐝𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢. 𝐒𝐚 𝐫ää𝐠𝐢𝐝 𝐭𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬𝐨𝐥𝐮𝐬𝐭 𝐚𝐠𝐚 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝 𝐧𝐚𝐠𝐮 𝐧õ𝐝𝐫𝐚𝐦𝐞𝐞𝐥𝐧𝐞 𝐥𝐚𝐩𝐬𝐮𝐤𝐞𝐧𝐞. 𝐏𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐢𝐦𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐮 𝐡𝐚𝐫𝐢𝐝𝐮𝐬𝐭𝐞𝐞 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥 𝐤𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐣ää𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧.

Ü𝐤𝐬𝐤𝐢 𝐚𝐛𝐢𝐯𝐚𝐡𝐞𝐧𝐝 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐞𝐞𝐬𝐭. 𝐄𝐢 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚, 𝐞𝐢 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞, 𝐞𝐢 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭. 𝐌𝐞 𝐫ää𝐠𝐢𝐦𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐢𝐬𝐞𝐥𝐭 𝐕Õ𝐈𝐌𝐀𝐋𝐈𝐊𝐄𝐒𝐓 𝐌𝐀𝐊𝐒𝐈𝐌𝐀𝐀𝐋𝐒𝐄𝐓𝐄𝐒𝐓 𝐌𝐄𝐄𝐃𝐄𝐓𝐄𝐒𝐓 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐦𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐦𝐞 𝐭𝐞𝐡𝐚, 𝐞𝐭 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐯ä𝐡𝐞𝐧𝐝𝐚𝐝𝐚 (𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚, 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐤𝐮𝐭, 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐭 𝐣𝐧𝐞). 𝐒𝐚𝐦𝐚 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐤ä𝐢𝐛 𝐣𝐮 𝐤𝐚 𝐚𝐮𝐭𝐨 𝐭𝐮𝐫𝐯𝐚𝐯öö 𝐤𝐨𝐡𝐭𝐚. 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐞𝐠𝐚 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐩𝐚𝐧𝐞𝐛 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐞𝐧𝐝𝐚𝐥𝐞 𝐢𝐤𝐤𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐞𝐚𝐥𝐞, 𝐞𝐭 𝐞𝐧𝐝 𝐡𝐨𝐢𝐝𝐚. 𝐊𝐮𝐢 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐝 õ𝐧𝐧𝐞𝐭𝐮𝐬𝐬𝐞, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐚𝐝 𝐞𝐡𝐤 𝐯ä𝐡𝐞𝐦 𝐯𝐢𝐠𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐯õ𝐢𝐛-𝐨𝐥𝐥𝐚 𝐤𝐚 𝐬𝐮𝐫𝐦𝐚. 𝐌𝐚𝐬𝐤𝐢𝐠𝐚 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐦𝐨𝐨𝐝𝐢. 𝐕𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐞𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐚 𝐞𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞 𝐚𝐠𝐚 𝐭𝐚 𝐕Ä𝐇𝐄𝐍𝐃𝐀𝐁 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬𝐞 𝐥𝐞𝐯𝐢𝐤𝐮𝐭 𝐣𝐚 𝐧𝐚𝐤𝐚𝐭𝐮𝐦𝐢𝐬𝐩𝐫𝐨𝐭𝐬𝐞𝐧𝐭 𝐨𝐧 𝐦𝐚𝐝𝐚𝐥𝐚𝐦.

𝐊𝐚𝐬 𝐭õ𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐨𝐧 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐢𝐢 𝐫𝐚𝐬𝐤𝐞 𝐚𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐚𝐝𝐚? 𝐓𝐚𝐬𝐮𝐛 𝐨𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐚 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚 𝐭𝐚𝐠𝐮𝐨𝐭𝐬𝐚𝐬𝐭 𝐯ä𝐥𝐣𝐚 𝐯õ𝐭𝐭𝐚 𝐣𝐚 𝐦õ𝐧𝐞 𝐚𝐣𝐮𝐯𝐚𝐛𝐚 𝐯𝐚𝐧𝐝𝐞𝐧õ𝐮𝐭𝐞𝐨𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐤õ𝐫𝐯𝐚𝐥 𝐤𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐚𝐬𝐣𝐚𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐥𝐮𝐠𝐞𝐝𝐚, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐯𝐚𝐣𝐮 𝐬𝐚 𝐣ä𝐫𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐫𝐮𝐦𝐚𝐥𝐚𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐢𝐠𝐚 𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐠𝐚. 𝐉õ𝐮𝐝𝐮!

Vahur
Vahur
14 days ago
Vasta  Vahur

𝐏𝐒. 𝐉𝐚 𝐨𝐥𝐞𝐧𝐞𝐛 𝐤𝐚 𝐦𝐚𝐬𝐤𝐢𝐬𝐭 𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐦𝐢𝐬𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐬𝐢𝐬𝐭. 𝐌𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐤𝐚𝐬𝐮𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐭𝐬𝐢𝐢𝐧𝐢𝐥𝐢𝐬𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐭𝐬𝐞𝐦𝐚𝐬𝐤𝐞, 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐭𝐨𝐥𝐦𝐮𝐦𝐚𝐬𝐤𝐞. 𝐒𝐞𝐞𝐩ä𝐫𝐚𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐤𝐚 𝐢𝐠𝐚𝐥 𝐩𝐚𝐤𝐞𝐧𝐝𝐢𝐥 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐚𝐬, 𝐦𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐨𝐤𝐬 𝐭𝐚 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐥𝐢𝐤 𝐨𝐧. 𝐅𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐧 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞, 𝐞𝐭 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐚 𝐨𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐥𝐛𝐞 𝐥õ𝐮𝐬𝐭𝐚 𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐚𝐬𝐯õ𝐢 𝐦õ𝐧𝐞 𝐯𝐚𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐥𝐭𝐬𝐮 𝐭õ𝐦𝐛𝐚𝐝, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐡𝐨𝐢𝐚𝐛 𝐣𝐮 𝐢𝐬𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐡𝐢𝐧𝐠𝐚𝐭𝐮𝐝 𝐚𝐞𝐫𝐨𝐬𝐨𝐨𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢. 𝐊𝐮𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐬𝐚 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐮 𝐞𝐢 𝐨𝐥𝐞 𝐬𝐚𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐩𝐞𝐚 𝐤𝐚𝐡𝐞 𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐨𝐨𝐤𝐬𝐮𝐥 𝐤𝐮𝐢 𝐬𝐞𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐫𝐮𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐥 𝐦õ𝐥𝐥𝐚𝐧𝐮𝐝 𝐨𝐧?

Kane
Kane
12 days ago
Vasta  Vahur

No uuri,mis on med maski otstarve,isegi TA tunnistab ,et pole viiruste eest kaitseks mõeldud. Info on kõik olemas;)) Kahe aasta jooksul,mil sa ilmselt paanikas elad, pole ma maski kordagi kandnud,pole ka koroonat saanud ja täitsa terve,tugevdan immuuni ka muidugi,lisaks toitumine,eluviisid,jne;)) Aga mingi viiruste eest mittekaitsvat kaltsu,mida keegi õigesti ei kasuta ilma selletagi, ette ei topi,ei tunne nagu vajadust oma tervist kahjustada ja luulusid tekitada,et kaitseb;))))) Kes tahab,lasku käia,ei keela. See ka nagu kilplaste tegevus rohkem,aga ega keelama ei hakka,oma asi;))))

Kane
Kane
12 days ago
Vasta  Kane

Aga tänan muidugi,minu kena näoke on ikka täitsa päikeseline, hapnikku saan vabalt hingata ja aruraas ka üle keskmise. Meessugu ikka teeb usinalt komplimente;))))Huupi lahmijat see muidugi ei takista,nilbe jne,nii naljakas tekst,Vahuril vist on ikka raske elu praegu,elab hirmumeedia all,loeb iga päev nakatumise umbluu-numbreid ja üritab Elu ja Surma üle mängida ja igavesti elada, majapidamine keskkonda saastavatest toksilisi aineid täis rämpsmaskidest umbes, härra hingab oma jääkaure sisse ning kujutab ette,et tervis tuleb ..samal ajal aina süstib ja süstib..unustades ära,et on nagu aeglaselt keedetav konn,kes harjub iga absurdiga juba..Kurb kuidagi,niivõrd ära hullutatud ;))))

Kane
Kane
12 days ago
Vasta  Vahur

Nagu ütlesin,elementaarset lugemisoskust ja sellest arusaamist pole. Luuletab mingeid omadusi juurde asjale mil selgelt kirjas,et kaitse,et oma rumalust ja oma usku endale õigustada. Sõelaga vett ei kanna.Kui ei kaitse viiruste eest,siis ei kaitse, saja ligi uuringuud ka juba seda kinnitanud,oma eesti arstid aastaid enne kogu aeg seda korrutanud,a ikka mõni tahab mustavalgeks uskuda.Lootusetu juhtum ju. Mingit turvavööd veel võrdluseks tuua,täiesti teisest aiaaugust võrdlus ;)))))

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised