-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Eile algas virtuaalne Mardilaat

Mardilaat ei jää ära, kuid üksteisest hoolimise foonil ei oleks vastutustundlik ühes suures ruumis koguneda. Et üks kogemus möödunud aastast juba selja taga, siis saab sel aastal ainult paremini minna. Virtuaalne Mardilaat toimub ajavahemikus 11.-13. november.

Kuigi Mardilaat toimub taas kord virtuaalselt, siis pole põhjust karta, et tähtsad etteasted ja meistrid nägemata jäävad – kogu Mardilaada programm on kolinud Facebooki! Korraldajad annavad teada, et virtuaalselt programmi jälgides on võimalik osa saada näiteks vahvatest otselülitustest, kasulikest õppevideotest, parima toote valimisest ning ka traditsioonilise marditeki loost.

Kaupa pakuvad rohkem kui 200 laadal osalejat. Üleskutsest võib lugeda, et Anu Raua Keskuse toetuseks valmistatakse koos näpunööri, millest hiljem valmivad tekstiilikunstnike abiga erilised vaibad. Kuidas seda täpselt ikkagi koos tehakse, ei ole selge ja tekitab tõepoolest uudishimu, et see sealsamas virtuaalkeskkonnas välja uurida.

Traditsiooniliselt on aga võimalus osta raamatuid ja head eestimaist sööki. Samuti on ääretult oluline pöörata tähelepanu ja tunnustust meie käsitöömeistritele. Rahvuslik käsitöö, kui kultuurinähtus ja elatusallikas, peab jääma ellu ka pärast koroonakriisi. Iga kriisis kaotatud pärandkultuuri ja käsitööd viljelev ettevõtja on korvamatu kaotus meie rahvakultuurile.

Ja lõpetuseks tuletaks meelde tõsiasja, et edukas planeerija on varane planeerija ehk jõulu on juba ukse ees. Mardilaat on parim koht, kust leida midagi sobivat kingikotti, toetades nii meie käsitöömeistreid.

Tule laadale! Rohkem teavet aadressil www.mardilaat.ee või FB: Mardilaat. Taaskord virtuaalne.

Eelmine artikkelTeistmoodi mängumaja
Järgmine artikkelMeie Mari rõõmulaulud
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised