-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Volikogud ei saa ikka kokku tulla

Kuigi kohalikud valimised toimusid oktoobri keskel ja nende esialgsed tulemused on teada, saab lõplikud valimistulemused välja kuulutada alles siis, kui kõik valimiskaebused on lahendatud.

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse järgi saab valla või linna valimiskomisjon uue volikogu liikmed registreerida alles siis, kui vabariigi valimiskomisjonile ja Riigikohtule kaebuste esitamise tähtaeg on möödunud või kui nimetatud kaebuste kohta on tehtud lõplikud otsused.

Tähtaeg vabariigi valimiskomisjonile valimisprotseduuride peale kaebusi esitada on praeguseks läbi – seda sai teha kuni kolm päeva pärast vaidlustatavat protseduuri, näiteks häälte korduslugemist omavalitsuses 18. ja 19. oktoobril.

Riigikohtu menetluses on aga veel mitu kaebust, mille taga lõplike valimistulemuste väljakuulutamine seisab. Neist üks taotleb alternatiivina üle-eestiliselt e-häälte tühistamist. Seetõttu ei saa lõplikke valimistulemusi veel välja kuulutada ning ühelgi omavalitsusel ei ole võimalik uusi valitud volikogu liikmeid registreerida.

Ülejäänud kaebused ei puuduta kogu Eesti, vaid mõne kindla valla või linna valimistulemusi.

Riigikohtul on kaebuste lahendamiseks aega seitse tööpäeva.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised