-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

JUHTKIRI – Võitlus sõltuvusega

Ilmselgelt pole ühtki täiskasvanut vaja veenda selles, et suitsetamine on halb nii suitsetaja enda tervisele kui teda ümbritsevale keskkonnale. Seega pole ime, et Kuressaare Ametikooli lähinaabrid nii õhusaaste kui tänavareostuse üle kurdavad, mida suitsetajad õppeasutuse läheduses tekitavad.

Paraku, on see siis nikotiinisõltuvus või suitsetamisharjumus, on tegemist sõltuvusega ja häda on selles, et nii ühest kui teisest on pagana raske loobuda. Sõltuvusest vabanemiseks on vaja väga tugevat soovi ja tahtejõudu, räägivad psühholoogid, kellelt sageli abi palutakse, ent kahjuks on võõrutusnähtude ilmnemisel alati lihtsam läita sigaret. Nii oledki taas vanas mustris ja kõik algab otsast peale.

Sellest, et juba omaks võetud hoiakuid muuta on väga keeruline, kirjutas kesknädala Postimehes ka Peeter Volkonski, tunnistades siiski ühe erakonna saavutusi masside psüühika kujundamises. Ehk tasuks Kuressaare Ametikoolil, kes oma teatud õpilaskonna hoiakute muutmisel abi vajab, Volkonski viidatud erakonnalt nippe küsida? Nali naljaks, lihtsam oleks vast veenda vallavalitsust vajaduses kooli territooriumil suitsunurk taastada.

5. november 2021

Eelmine artikkelHea keele kõla
Järgmine artikkelNädalalõpp 5. november 2021
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised