-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Riik toetab kõiki tarbijaid elektriarvete tasumisel

Valitsus kinnitas neljapäeval elektrihinna tõusu tõttu välja töötatud toetuse põhimõtted, millega leevendatakse poole aasta vältel hinnatõusu mõju kõigile tarbijatele.

„Elektrihinna tõus puudutab paratamatult meid kõiki, nii kodutarbijaid kui ka ettevõtteid. Et järsult kasvanud elektriarved rahakotile ootamatult suureks koormaks ei osutuks, toetab riik olukorra leevendamiseks kõiki elektritarbijaid läbi võrguteenuse kulu osalise katmise,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Tarbijatele kompenseeritakse võrguteenuse tasust 50 protsenti ning soodustus kehtib oktoobrist märtsini tarbitud elektri kohta. „Soodustuse saamiseks ei pea tarbijad ise omalt poolt midagi tegema ega kuskile pöörduma, oktoobrikuu elektriarve laekub teenusepakkujatelt kõigile juba poole väiksema võrguteenuse tasuga,“ selgitas minister Aas.

3 KOMMENTAARID

guest
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Jüri Türa
Jüri Türa
1 month ago

Positiivne uudis igatahes

Vahur
Vahur
1 month ago

𝐌𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐚𝐥 𝐧𝐢𝐢𝐯ä𝐠𝐚 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐭𝐢𝐢𝐯𝐬𝐞𝐭 𝐨𝐧? 𝐊ü𝐦𝐧𝐞 𝐤ä𝐞𝐠𝐚 𝐯õ𝐞𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐬𝐮𝐥 𝐫𝐚𝐡𝐚 𝐯ä𝐡𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 ü𝐡𝐞 𝐤ä𝐞 𝐧ä𝐩𝐮𝐨𝐭𝐬𝐚𝐬𝐭 𝐩𝐮𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚𝐤𝐬𝐞 𝐩𝐞𝐞𝐧𝐢𝐤𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐚𝐬𝐢? 𝐒𝐞𝐬 𝐬𝐮𝐡𝐭𝐞𝐬 𝐨𝐧 𝐦𝐮𝐢𝐝𝐮𝐠𝐢 𝐭ä𝐧𝐮𝐯ää𝐫𝐭, 𝐞𝐭 𝐫𝐢𝐢𝐤 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐯õ𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐦𝐚𝐭𝐚 𝐣ä𝐭𝐭𝐚 𝐚𝐠𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐤𝐬 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐢𝐠𝐢 𝐧𝐢𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐨𝐥𝐮𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚 𝐯𝐞𝐞𝐥𝐠𝐢 𝐡𝐮𝐥𝐥𝐞𝐦𝐚𝐤𝐬 𝐭𝐞𝐢𝐧𝐮𝐝.

Puhas raiskamine
Puhas raiskamine
1 month ago

ehk lennukilt raha külvamine. Normaalselt mõtlevatel inimestel nüüd hoopis langeb elektriarve. Riik ei pea tormama appi iga suvalisele rumalukesele, see seltskond muidu ei õpigi oma kulusid optimeerida ja normaalselt elama. Kui on probleemid tuleb pöörduda kohaliku omavalitsuse poole ja see aitab vastavalt seadusele ettenähtud korras. Igasugune abi ja toetus viib tegelikult õpitud abitusele.

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised