Hiljaaegu Saaremaale elama asunud ja Eesti tippjooksjate seltskonda kuuluv 30-aastane Kaur Kivistik võitis ajaga 2:09.39,8 48. Saaremaa Kolme Päeva Jooksu, edestades teise koha saanud Jaanus Kallastet Harjumaalt pea kuue minutiga. Sõrulane Ando Õitspuu leppis seekord seitsmenda kohaga.

Tuletame lugejatele esmalt meelde, et Saaremaa Kolme Päeva jooksul läbitakse
maratonidistants nii, et esimesel päeval läbitakse 10 km, teisel 16,195 km ja kolmandal 16 km.

Juba esimesel etapil, mis sai lähte Nooruse kooli juurest, näitas Kaur Kivistik teistele kandu ja lõpetas jooksu võiduajaga 30.08,8. Harjumaalane Jaanus Kallaste kaotas pisut üle minuti, mis on 10 kilomeetri kohta suur vahe. Kolmas oli Hiiumaa juurtega, kuid praegu samuti Harjumaad esindav Mark Abner (+1.27,7). Kümne parema hulka mahtus ka Sõrvemaalt pärit Ando Õitspuu, kelle lõpuajaks märgiti 32.55,4, mis andis kaheksanda koha. Äramärkimist väärivad kindlasti ka saarlased Mairo Mändla (18. koht, 34.13,0) ja Janar Mai (42. koht, 35.53,3).ar Esimesel etapil sai põhidistantsil lõpuaja kirja 697 jooksjat.

Jooksuürituse teine päev joostakse tavaliselt Sõrve poolsaarel. Nii oli ka sel korral, kui Iidel anti start 16,195 km pikkusele distantsile. Esikolmik oli jälle täpselt sama, mis päev varem: 1. Kivistik (49.55,4), 2. Kallaste (+2.27,2), 3. Abner (2.33,6). Küll aga parandas oma kohta koduradadel jooksnud Õitspuu, näidates igati väärikat kuuendat aega – (55.10,5, kaotust Kivistikule 5.15,1.

Kolmas päev joosti jällegi Kuressaares ja selle lähiümbruses. 16 km distantsil finišeerus SPA Rüütli ees uhkes üksinduses taas Kivistik ajaga 49.35,6. Teine mees oli finišis Kallaste ajaga 51.51,5 ja Abnerilt röövis sel korral kolmanda koha tartlane Henry Räppo – 53.47,1. Õitspuu lõpetas nii nagu esimeselgi päeval kaheksanda ajaga 55.14,6.
Nii võitis 48. Saaremaa Kolme Päeva Jooksu värske saarlane Kaur Kivistik üld-
ajaga 2:09.39,8, mis andis mäekõrguse edu teisena lõpetanud Kallaste (+5.49,7) ees. Kolmanda üldaja sai siiski Abner, kaotades Kallastele 2.34,1-ga.

Ando Õitspuu üldajaks märgiti 2:23.20,0, mis andis talle lõpuprokollis seitsmenda koha. „Jooksin tegelikult tõusvas joones ja võiksin kolme päeva peale kokku panna endale koolipoisi skaalal hindeks „4“,“ ütles Õitspuu vahetult pärast finišit Meie Maale. „Kartsin tagant Kulešovi, kuid tema kukkus ära, samas üllatas hea jooksu teinud Räppo, kes minust täna parem oli. Profijooksja Kivistikuga ma end muidugi võrdlema ei hakkakski,“ lisas 33-aastane Õitspuu.

Mairo Mändla jooksis samuti tõusvas joones ja teenis ajaga 2:28.53,8 15. koha. Esisaja hulka mahtusid saarlastest veel: 34. Janar Mai (2:35.39,5), 37. (M55 1.) Tarmo Mändla (2:39.36,4), 58.(M50 1.) Kalev Õisnurm 2:42.27,3, 80. Rain Jano (2:48.15,5), 84. Urmas Rajaver (2:48.58,5), 85. Innar Sepp (2:48.59,5), 87. Mikk Rajaver (2:49.18,8), 90. Raigo Saar (2:50.10,2).

Parima Saaremaa naise au pälvis Helina Pärn, kes jõudis finišisse ajaga (3:08.14,2), mis andis talle üldarvestuses 183. ja naiste arvestuses 23. koha. „Sellise vähese treenituse juures, mis mul praegu on, olen oma lõpuajaga väga rahul, seega hindan kogu oma esitust hindega viis pluss,“ ütles pärast jooksu Pärn Meie Maale.
Kokku said põhidistantsil (kolm etappi läbinuna) lõpuaja kirja 662 jooksjat, neist 251 naist.

*  *  *

Kaur Kivistik: elame Muratsis juba neli kuud

Lõuna-Eestis asuvas Rõngus sündinud ja hiljem Tartu külje all Ülenurmes õppinud 30-aastane Eesti jooksumees Kaur Kivistik oli pärast jooksu õnnelik, samas rahulik ja enesekindel.

„Seekord läks nii, et tuli võistelda pigem iseenda ja kellaga,“ ütles Kivistik kerge muigega vahetult pärast jooksu Meie Maale antud lühikese usutluse alustuseks. „Olin endale enne jooksu seadnud eesmärgiks alistada 2:10.00 piir ja sellega sain hakkama, 20 sekundit jäi veel varusse ka. Seega jäin oma esitusega rahule küll.“

Maratonidistantsi Kivistik ühe soojaga läbinud ei ole, kuid enda sõnul oleks ta rahul nii kõva ajaga kui 2:14.00.

Oma saarlaseks saamise ja olemise kohta kostis Kivistik nii: „No eks me oleme Lindaga (Orissaarest pärit endise nimega kergejõustiklanna Linda Treiel – toim) juba koos aastast 2012, aga nüüd jah, elame Kuressaare lähedal Muratsis pea neli kuud. Linda sai töökoha Saaremaa gümnaasiumis ja mulle meeldib siin Saaremaal ka. Suurlinnad ei istu eriti mulle, kuigi jah, Tartu on minu hinnangul selles osas piiri peal. Saaremaa jooksjaid teadsin enne ka ja saan nendega hästi läbi.“