5 C
Kuressaare
Esmaspäev, 18. oktoober 2021

Saarlased kokkasid koos Venezuela paariga

Huvilised said teisipäeval Kõljala külamajas projekti „Saame tuttavaks” raames kokata koos Venezuelast pärit abielupaari Jorge ja Milagrosega rahvustoitu arepad ja maitsta üht magustoitu-kolme koore kooki.

Rahvast tuli kohale Kuressaarest, Pihtlast, Valjalast ja Saklast. Kohal olid ka tragid Kõljala naised.

Jorge ja Milagros on Eestis elanud kolm aastat ning neil on poeg, kes on abielus eestlasega. Samuti on neil kaks lapselast, kes oskavad eesti keelt. Üritusel osalejad said teada nende kultuurist ja loodusest, pärimusest ning majandusest.

“Neile meeldis, et meil on neli aastaaega, meeldis lumi ja kui puud on härmas. Neil on kogu aeg +30 sooja, see on üksluine. Meil on kõik rahulik ja stabiilne, ei ole korruptsioone ja muud. Elatustase on Venezuelas väga madal, kuus saavad 5 eurot, meil on miinimum üle 500,” vahendas MTÜ Saaremaa Kodukant koordinaator Reet Viira välismaalaste muljeid.

Kõik see andis tunde, et elame edukas riigis. “Kaugelt tulnud inimesed märkavad seda, mis meile jääb märkamata.

Nad tunnevad end siin kui teisel kodumaal. Venezuela on sünnimaa, aga Eesti on koduks saanud,” rääkis Viira.

Kõljala külaselts pakkus külalistele kiluleiba munaga.” Neile väga maitses ja ka meile maitses nende pakutud rahvustoit. Ilmselt proovime seda kunagi järele teha,” rääkis Kõljala külaseltsi eestvedaja Veeve Kaasik. „Ühel päeval tuleb neil kindlasti koduigatsus. Käige kodus ära ja võtke Eesti oma teiseks koduks – see oli minu sõnum neile,” rääkis Kaasik.

Projekti “Saame tuttavaks” raames korraldab Eesti Pagulusabi koos partneritega üle Eesti ning kokku toimus 45 ühisüritust. Saaremaal toimus kolm sündmust kahe aasta jooksul. Esimene neist, Süüria õhtu sai teoks 2020. aasta 11. veebruaril Meremajas ning kaks Orissaares ja Kõljalas. Ürituse kaaskorraldajaks oli MTÜ Saaremaa Kodukant koostöös sotsiaalse ettevõttega Siin ja Sääl.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised