11.7 C
Kuressaare
Kolmapäev, 20. oktoober 2021

JUHTKIRI – Tarbija maksab kõik kinni

Elektri ja kütuse hinnad on viimasel ajal tõusnud kiiresti. Kõik, mis liigub ja kõik, mida toodetakse, vajavad selleks energiat. Ent kõige selle peab kinni maksma tarbija. Nii kütus kui elekter kajastuvad ilmselt lähiajal ka toiduainete hindades, mis tähendab, et hinnatõusu tõttu jäävad elu hammasrataste vahele eelkõige väikese sissetulekuga inimesed.

Kuigi uuest aastast tõuseb miinimumpalk 70 euro võrra ehk 654 euroni, võib eeldada, et inflatsioon on selleks ajaks palgatõusu ära nullinud. Töötaja ei võida kokkuvõttes midagi, kuna igakuised arved ja hinnad on suurenenud.

Õnneks saavad saarlased maakonna piires seni veel liinibussiga tasuta sõita, kuid maakonnast väljapoole saamiseks tuleb osta pilet, millest pääsu ei ole. Bussisõit on juba praegu päris kulukas, arvestades, et Kuressaarest saab Tartusse 20 euro eest. Samas tahavad bussiettevõtted kasumit teenida, ent kusagilt maalt hakkab ka reisijal rahakotis pitsitama ja tuleb otsida alternatiive nagu näiteks Facebooki erinevatest transporditeemalistest gruppidest.

15. oktoober 2021

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised