3 C
Kuressaare
Teisipäev, 19. oktoober 2021

JUHTKIRI – Tarka valimist kõigile

Valimiste nädal sai hoo sisse eelhääletamisega. Tahtjaid Saaremaa volikogusse on palju – 31 volikogu kohale pürgib 264 kandidaati. Seevastu Muhus on 15 kohale 31 ja Ruhnus seitsmele kohale 19 soovijat. Tahaks loota, et valijatel jätkub külma pead teha enda jaoks õige otsus ja mitte lasta end häirida kõikvõimalikest valimisreklaamidest, millest hakkab erinevates meediakanalites juba villand saama. Iga erakond kiidab ennast ja kutsub just nende poolt valima. Kui eelvalimistel käidud, on lihtsam mööda vaadata plakatitest, pealkirjadest ja tühjana kõlksuvatest hüüdlausetest.

Kõige selle juures on oluline, et erakonnad ajaksid ühte asja – hoolitseksid pärast valimisi ühiselt selle eest, et Saaremaal oleks parem elada, mitte aga ei loobiks kaikaid üksteisele kodaratesse. Muutusi oleks Saaremaale hädasti vaja. Saaremaa vallavolikogu esimene nelja-aastane periood näitas, et kõik ikka nii hästi ühinenud suurvallas ei tööta, kui peaks. Igasse Saaremaa nurka pole kõik teenused hästi jõudnud.

13. oktoober 2021

15 KOMMENTAARID

guest
15 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vahur
Vahur
6 days ago

𝐓𝐞𝐞𝐧 𝐞𝐭𝐭𝐞𝐩𝐚𝐧𝐞𝐤𝐮 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞𝐥 𝐯ä𝐥𝐢𝐬𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐧𝐞𝐢𝐝 𝐥õ𝐮𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝, 𝐤𝐞𝐝𝐚 𝐥𝐢𝐧𝐧𝐚𝐬 𝐢𝐠𝐚 𝐧𝐮𝐫𝐠𝐚 𝐩𝐞𝐚𝐥 𝐧ä𝐞𝐛. 𝐊𝐮𝐢 𝐢𝐧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐞 𝐬𝐮𝐮𝐝𝐚𝐛 𝐚𝐢𝐧𝐮𝐥𝐭 𝐨𝐦𝐚 𝐥õ𝐮𝐬𝐭𝐚 𝐬𝐮𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐩𝐥𝐚𝐚𝐧𝐢𝐬 ü𝐥𝐞𝐬 𝐩𝐚𝐧𝐧𝐚, 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐞 𝐚𝐬𝐞𝐦𝐞𝐥 𝐞𝐭 𝐧ä𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬 𝐤𝐢𝐫𝐣𝐮𝐭𝐚𝐝𝐚 𝐤𝐞𝐬 𝐭𝐚 𝐨𝐧 𝐣𝐚 𝐦𝐢𝐝𝐚 𝐭𝐚 𝐭𝐞𝐡𝐚 𝐩𝐥𝐚𝐚𝐧𝐢𝐛, 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐞𝐢 𝐭õ𝐨𝐭𝐚 𝐬𝐞𝐞 𝐦𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐤𝐮𝐧𝐚𝐠𝐢 𝐦𝐢𝐝𝐚𝐠𝐢 𝐡𝐞𝐚𝐝. 𝐓𝐞𝐫𝐯𝐞𝐦õ𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬𝐥𝐢𝐤𝐤𝐮 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭, 𝐡𝐞𝐚𝐝 𝐬𝐚𝐚𝐫𝐥𝐚𝐬𝐞𝐝!

vihur
vihur
5 days ago
Vasta  Vahur

rumalat valijat saabki vaid klaaspärlite ja klantspiltidega meelitada, kergeusklike püüdmistele tasub raha raisata- et pärast jälle kokkuhoiust rääkida

1 A
1 A
5 days ago
Vasta  Vahur

Päris huvitav oleks näha, milline on selle pramoti vahuri lõust! Miks selle inimeselooma moll on salastatud?

to 1 A
to 1 A
5 days ago
Vasta  1 A

Ma hoiaks su asemel nüüd natsa madalat profiili, et sellise ärpleva tooniga siin end lambukeseks teed. Võin sulle garanteerida, et saad üsna pea omale hunnik jamasid kaela. Vahur ennegi mõlakaid trahve maksma pannud.

Et...
Et...
5 days ago
Vasta  Vahur

Andrus Karnau kirjutas Postimehes, et Saarte Hääle tegevtoimetaja Andres Sepp on arvamusel, et sotsid ja reform on sõlminud võimu jagamise eelkokkuleppe. Kui see nii on, siis saab see tähendada vaid kokkulepet, et Jaanus Tamkivist saab vallavanem ja Madis Kallasest volikogu esimees. Mulle see sobiks. Aivar Aru KE-st võib jätkata volikogu mittekoosseisulise aseesimehena.

Vahur
Vahur
5 days ago
Vasta  Et...

𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐛 𝐤ü𝐥𝐥 𝐤𝐮𝐬𝐚𝐠𝐢𝐥𝐭 𝐤𝐚𝐫𝐮 𝐭𝐚𝐠𝐮𝐦𝐢𝐤𝐮𝐬𝐭. 𝐄𝐬𝐢𝐭𝐞𝐤𝐬, 𝐦𝐢𝐬 𝐬𝐨𝐭𝐬𝐢𝐝? 𝐒𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐦𝐚𝐚𝐤𝐨𝐧𝐧𝐚𝐬 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐥𝐢𝐥𝐥𝐚𝐝𝐞 𝐩𝐮𝐧𝐭𝐢. 𝐓𝐞𝐢𝐬𝐞𝐤𝐬, 𝐦𝐢𝐬 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮𝐥𝐞𝐩𝐞? 𝐀𝐫𝐯𝐚𝐭𝐚 𝐨𝐧, 𝐞𝐭 𝐄𝐊𝐑𝐄 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐯ä𝐠𝐚 𝐤õ𝐯𝐚 𝐡ää𝐥𝐭𝐞𝐬𝐚𝐚𝐠𝐢 𝐬𝐞𝐥 𝐤𝐨𝐫𝐫𝐚𝐥 𝐣𝐚 𝐬𝐞𝐞𝐣ä𝐫𝐞𝐥 𝐧ä𝐢𝐛 ü𝐥𝐝𝐬𝐞, 𝐤𝐮𝐢 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐮 𝐫𝐞𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐫𝐞𝐢𝐝 𝐬𝐞𝐝𝐚 𝐯𝐚𝐥𝐥𝐚𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐥𝐚𝐠𝐚𝐬𝐭𝐚𝐦𝐚 𝐩ää𝐬𝐞𝐛. Ä𝐫𝐚 𝐭𝐞𝐞 𝐞𝐧𝐧𝐚𝐭𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐣ä𝐫𝐞𝐥𝐝𝐮𝐬𝐢, 𝐯𝐚𝐥𝐢𝐦𝐢𝐬𝐩ä𝐞𝐯 𝐨𝐧 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐩ü𝐡𝐚𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥 𝐣𝐚 𝐬𝐢𝐢𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐠𝐮𝐛 𝐭õ𝐝𝐞. 𝐒𝐢𝐧𝐮 𝐣𝐮𝐭𝐭 𝐦𝐢𝐧𝐠𝐢𝐬𝐭 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮𝐥𝐞𝐩𝐩𝐞𝐬𝐭 𝐨𝐧 𝐬𝐚𝐦𝐚 𝐤𝐮𝐢 ö𝐞𝐥𝐝𝐚, 𝐞𝐭 𝐢𝐥𝐦𝐚𝐭𝐞𝐞𝐧𝐢𝐬𝐭𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐧ä𝐝𝐚𝐥𝐚𝐯𝐚𝐡𝐞𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐢𝐥𝐦𝐚 𝐤𝐨𝐤𝐤𝐮 𝐥𝐞𝐩𝐩𝐢𝐧𝐮𝐝 𝐣𝐚 𝐬𝐚𝐣𝐚𝐛 𝐯𝐢𝐡𝐦𝐚.

kodanik
kodanik
5 days ago

Huvitav et nende ülbete nägudega plakatite all ei ole ühtegi plaani esindatud. Seda sotside hoolivust juba nägime. Mida nad ära tegid mis tõesti vajalik? Tegelikult on inimesed purulollid kui hääletavad uuesti selgrootute kartelliparteide poolt pastaka, armsa näo või uhhuu Sõmera lubaduste pärast mida unustatakse tuleva nädala alguseks ära. Saavad sule sappa ja maanduvad lihtsalt teises kohas. Pole ime miks selles prügilas selline kaadrivoolavus. Ei ole mingit arusaama, millist valda tegelikult tahetakse. Eriti tore et Madis usub tõesti et inimesed unustasid mida ta arvamuse puudumise tõttu hiljuti siia importis. Hea inimene ei ole sama mis edukas poliitik, ta peaks olema tänulik et trellide taha ei saanud. Inimene üksinda ei tee midagi, tehakse seda mida erakond ütleb seetõttu oluline saada teada vaateid. Nendel enamusel polegi mingeid plaane. Võiks ometi ennast kenasti kokku võtta ja arvamust avaldada! Head valimist!

Seda Teetormaja juttu ei tasu usaldada kui 1km linnast on internet olematu. Keegi ei hakka oma raha raiskama et tuua ühendus sinna kus pole nõudlust.
Jah, vastutustundetu käitumine mõnelt kodanikult aga mida konteinerijama lahenduseks tehti? Kes on süüdi kui kohapeal selgub et kõik ületäitunud?

Praeguse praamioperaatori näol on ehe näide kuidas toimiv süsteem ära lõhuti. Suhteliselt uued laevad aga vähemalt 5 artiklit rambirikkest. Ja kõik ei jõua uudistesse – nii minul kui tuttavatel on olnudvet tuli välja tagurdada ja terve päev laevad hilinevad. Juba alguses oli Tõll 3 kuud arvelt maas ja see pole ainuke näide. Selle kalli sillahüsteeria asemel mida ei ehitata sellistesse kohtadesse võiks viia ellu tasuta praamipileti saarlastele. Ei tasu unustada et suur osa klientidest on tipp-perioodil läbustajad, 5min jooksul rally ajal nähtud mitmeid kordi politsei alarmsõite ja kinnipidamisi.

Pärdik ja prillid
Pärdik ja prillid
5 days ago
Vasta  kodanik

See pärdikust kodanik võiks minna ja kandideerida ise ning siis saare elu ilusaks teha.

netiperverdile
netiperverdile
5 days ago

Tore näha kuidas kibestunud reffipedest libavahur üritab siin enda petmisega targad kommentaarid aia taha miinustega visata kuna endal IQ tõttu midagi tarka temalt endalt oodata ei ole. Hea et vähemalt tänavale vehkima ei lähe. Ime et pole veel üles poond, endale plusse panna ei saa. Teie Maa võiks Telfilt õppust võtta et nimele klikkides oleks IP ajalugu nähtav.

misasja
misasja
5 days ago

Pede tavakirja libavahur pole kindlasti kohe reffide pooldaja, ta pooldab ekret ja eeskätt Urmast.

Oh õudust!
Oh õudust!
5 days ago
Vasta  misasja

Pede siin, pede seal,
pede iga nurga peal.
LibaVahur pole pede,
ta torkab eidele vaid ede.
Aga paljud oravad,
need omakeskis müravad.
Nad silkavad,
kes ees, see mees
ning ongi ots teise sees.

libahälvikule
libahälvikule
5 days ago

Pede tunneb pede ära. Ära küll valima tule.

pede
pede
5 days ago

Ma valin reformikat.

Mokakänd
Mokakänd
5 days ago
Vasta  pede

Mõtekam oleks see valimissedel jaoskonnas otse persse pista.

küssa
küssa
5 days ago
Vasta  Mokakänd

Kas mõnele oravale, kesikule või kogunisti sotsile?

12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised